Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


lemon # 2017.02.06. 14:10

A bírói gyakorlat érdekelne az alábbi ügyben: megváltozott munkaképességű ellátásra kérelem lett benyújtva, C1 minősítési csoportot állapítottak meg, de elutasítás lett, mert keresőtevékenység még fennállt. Fellebbezés lett, majd felülvizsgálat. Az ügy bíróságnál van. Kérdés lenne, hogyha szakértő kihozza, hogy az egészségi állapot rosszabb, mint amit a hivatal megállapított, de a határozat meghozatalakor keresőtevékenység fennállt, akkor a bíró, hogy dönt? Járna ellátás vagy jobb a pert megszüntetni és, most, hogy nincs semmi ellátás új kérelmet beadni és úgy végig vinni az ügyet, akár bíróságig.

vizöntő67 # 2017.02.05. 10:41

Kedves Fórumozok !

Rosszindulatú melldaganat miatt,tavaly leszázalékoltak C2
minősítést kaptam.Most kell mennem felülvizsgálatra,az állapotomban rosszabbodás hála istennek nem történt,de a hormonterápia miatt,állandó hőhullámaim vannak,melegben ödémásodik a karom /kivettek 9 db hónalji nyirokcsomót is/.Kérdésem,hogy rosszindulatú daganat esetén,meddig számít az ember a komplex minősítés szerint jogosultnak az ellátásra?Jelenleg 4 órában dolgozom megváltozott munkaképességükét.Nagyon félek ha "kidobnak" az ellátásból a jelenlegi munkámat is elvesztem.

Köszönöm a válaszokat

csiribungo # 2017.02.03. 13:04

Kedves Éva 1958!
Köszönöm szépen ..én is kívánom Neked a legjobbakat..kérdezzél nyugodtan amiben tudok segítek...Üdv: Judit

Éva1958 # 2017.02.01. 19:09

Kedves "csiribungo"(Judit)
Köszönöm a segítséget. Neked is sok sikert kívánok.
Éva.

csiribungo # 2017.02.01. 08:55

Éva 58!

Én is hasonló helyzetben vagyok....a kereset benyújtásán már túl vagyok ..nem kell jogszabálysértésre hivatkozni.... elég ha azt írod nem helytálló a szakvélemény,, vagy nem megalapozott....ez is jogszabály sértő üdv : Judit

Éva1958 # 2017.01.31. 19:44

Tisztelt Fórumozók
Segítséget szeretnék kérni.
Le százalékolt voltam 2016 novemberéig.
2015.ben,B2 minősítést kaptam, így lettem rokkant.
2016,ban vissza hívtak, akkor az egészségi állapotom 75% volt. Ezt meg fellebbeztem másodfok jóvá hagyta.
a határozatban az van hogy "jogszabálysértésre"hivatkozhatok.Ez alatt mi kell érteni?Hogyan kell ezt be nyújtani?Csak azt tudom mert a címet le írták hogy hová kell címezni a levelet.Falun élek itt vajon a "Polgármesteri Hivatalban" milyen ügy intéző foglalkozik ezzel az ügyel?
Köszönöm a segítséget.

5

Lacaca # 2017.01.25. 18:34

A rendelőben azt hallottam, pletyka szinten, hogy a jövő évi választásokhoz közeledve kevesebb a szemétkedés a felülvizsgálatoknál.
A sumákoknál eddig is simán ment minden.
Lehetséges, hogy fél a nagy politika az újonnan alakuló nyugdíjas párttól???
Csak 2-3 évet, amíg olyan változás jön, ami reálisan bírál el mindenkit, hogy bírjuk ki???
Embertelen ez a világ.
Jobbulást kívánok Mindenkinek, és sok-sok türelmet.

haka64 # 2017.01.20. 09:30

Üdvözlök mindenkit!
Lehet, hogy buta kérdés, amelyet felteszek. Ha napi négy órában dolgoztam, s így 58000 Ft volt a bruttó jövedelmem, a C2 kategória jövedelemszámítás alapjául ez szolgál vagy pedig ezen összeg 8 órás munkaidőre átszámolt értéke, vagyis 2x58000 Ft=116000 Ft. Illetve esetleg a nettó kereset képezi a számítás alapját? Köszönöm.

eeistván # 2017.01.19. 18:00

Tisztelt fórumozók egy kérdés a felülvizsgálatra honnét várhatom az értesítő levelet milyen szervtől? SOS Előre is köszönöm

megrokkant # 2017.01.14. 16:07

Ne keseregj el nagyon. Van akit még jobban vissza minősitettek. Vagy egyszerüen kidobták az ellátásra átkeresztelt szarukból. Helyedbe örülnék. Hány éves vagy?

Magdalena5 # 2017.01.12. 10:12

Tisztelt Fórumozók!
Esetemet 2016. 12. 14-én osztottam meg a fórumon, ott leírtam mi volt a fejlemény, azóta a következő változások történtek:
2017. Január elején megküldték az emelt családi pótlékról a határozatot: megkaptam: mellesleg ez törvény szerint jár.
Ma, 2017. január 12-én a másik felülvizsgálat eredménye is megjött (amire december 23-án volt behívóm):D csoportból hipp-hopp C csoportba kerültem egészségi állapot 40%. 4210 Ft-tal kevesebbet kapok. [Mellesleg megjegyzem most tényleg komplex vizsgálaton voltam, mert a szociális és foglalkoztatási oldalát is vizsgálat alá vették.] No persze, tudom, hogy ennek is örülni kell, de azért.......

megrokkant # 2016.12.29. 18:37

Nem jár semmi. Csak a D vagy az E katekoriának.

sgabne # 2016.12.29. 13:36

Két oldali csípőprotézis műtött vagyok. 2013.áprilisában voltam először a bizottságnál, saját magam kérvényeztem, mert 2012.decemberében kaptam a bal lábamba a csípőprotézist. A másik lábamra az előjegyzésem megvolt 2013. júniusra.
Ekkor B2 kategóriájú rokkant ellátást állapítottak meg. Októberben voltam a 3 éves kontroll bizottsági felülvizsgálaton, közben sajnos több problémám is adódott, fóbia, tüdőtágulat, most C2 kategóriába soroltak, kevés pénzbeli emelést is kaptam. Kérdésem az lenne,hogy ehhez a kategóriához sem jár az utazási kedvezmény? Sajnos elég sokszor kell mennem kontrollvizsgálatokra és a 35o Ft-os buszjeggyel mindig nagyon sokba kerül.Még annyit mondanék, hogy kimondottan korrektül viselkedett velem a bizottságon a szakértő asszony.

gyulazsolt # 2016.12.29. 07:10

Köszönöm szépen.

13ricsi # 2016.12.28. 07:13

Boldog újévet kivánok mindenkinek és jó egészséget hozzá. Agusztusban voltam a hatodik felülvizsgálatomon tegnap megjött a határozat 4-fél hónap után rokkant ellátás D kategória 26% egészsség rehabra nem javasolt, 1959- márciusi születésü vagyok a következö felülvizsgálat 2019 08. hó ez van irva a határozatba, ha megélem akkor 60 és fél éves leszek lehet, hogy nem kell többet mennem felülvizsgálatra?

nico56 # 2016.12.26. 09:02

gyulazsolt

Nincs tennivalód,majd kapod a behivót mint régen.

gyulazsolt # 2016.12.16. 19:04

Tiszteletem!

Érdeklődnék, hogy nekem a legutóbbi határozatban az van, hogy : Felülvizsgálata: felülvizsgálat ideje 2017.04. hó.
C2, Rokkantsági ellátás kapok.
Nekem most kérvényeznem kell a felülvizsgálatot, vagy küldik automatikusan, mint régen.

csiribungo # 2016.12.14. 14:36

Kedves exrokki!
Én is most ebben a cipőben járok .már meg volt az első tárgyalásom. Ha meg adsz egy email címet elküldöm az én kereset levelem ..ha nem akkor ide pontokba szedve leírom..én mit írtam bele...
ha még nem kaptál mástól segítséget .Üdv: Judit

Magdalena5 # 2016.12.14. 11:57

Szeretnék egy esettanulmányt megosztani:
Helyszín:. Debrecen, 2016. november, december
Onnan kezdem, hogy 2015. október 7-én (a nyári felpörgetés miatt- pedig már azt hittem megúszom, olyan lassan haladnak a felülvizsgálatokkal) meg kellett jelennem a bizottság előtt.
A vizsgálatról annyit, hogy nem volt kimerítő, olyan kérdéseket tettek fel, ami lett volt írva, nem is igen vizsgáltak meg. Ennek következményeképpen az ítélet: D kategória 72%.
Gondoltam 2018-ig nyugi van.
De nem ám:
Idén november új ellátás t igényeltem, mivel saját jogon jár az emelt családi pótlék.(Két éve meg kellett szüntetnem, mivel a jövedelmem meghaladta a törvény szerinti, akkori évjáratú minimálbért, s mivel bejelentési kötelezettségem van, nem akartam, hogy emiatt kellemetlen helyzetbe kerüljek, jeleztem a hivatalba, hogy helyzet van, tudomásul vették, majd megszüntették az emelt csp. folyósítását. Ott mondta az ügyintéző, ha változik a helyzet, akkor visszaigényelhetem.
Nos, az idén megváltozott. Első körben elmentem azz illetékes hivatalba és elmondtam mi a helyzet. Adtak papírt, amit ki kell tölteni az igényhez, s ott mondták, hogy jövedelemigazolást kell csatolni a kérelemhez, illetve mikor megkérdeztem, hogy kell –e valami orvosi papír, akkor az ügyintéző az válaszolta, hogy nem, mert behívnak felülvizsgálatra.
Egy hét múlva a szükséges papírokkal visszatértem, ott már egy másik ügyintéző vette át a doksikat, vittem magammal a leszázalékolással kapcsolatos határozatot is. Ott volt egy kis eszmecsere, mert az ügyintéző bizonytalan volt abban, hogy most így jövedelem+ ellátás mellett jár-e nekem emelt csp.
Mondtam neki, hogy nyáron rákérdeztem az emelt családi pótlék visszaigénylésére: ezen juttatások nem zárják ki ezt az ellátást (természetesen csak korlátokkal).
Az ügyintéző azért elengedett egy rövid telefont, végül azt mondta, hogy rendben, kivizsgálják.
Kérdeztem mi lesz a következő lépés, be fognak-e hívni vizsgálatra. Mire a nő mondta, hogy nem fognak, mivel végleges vagyok a rendszerük szerint .
(Gondoltam, én tudom, hogy az állapotom végleges, tehát nem fog javulni, de akkor miért kell mennem felülvizsgálatra 2018-ban?)
November végén megérkezett a válasz: December 7-én mennem kell felülvizsgálatra. Mondom faja!
Elmentem. Egy lájtos vizsgálat és beszélgetés és némi várakozás után közölték, várjak a határozatra. Hazamentem.
December 13-án kaptam meg a választ: December 23-án 9:00 felülvizsgálat. Komplex minősítést csatoltak a behívóhoz.

Most akkor nem értem, és a következő kérdéseim lennének:

  1. Miért nem tudnak dönteni? (Vagy ez is a döntési mechanizmus része? Próbák elé állítanak, mint a mesebeli hőst a nagy nyereményéért?
  2. Elvehetik azt is, amit megítéltek 2018-ig?
  3. Van más lehetőség?
haka64 # 2016.12.13. 10:15

Üdv mindenkinek!
Nemrég adtam be a felülvizsgálatra a kérelmet, mert dec. 31-én lejár a jelenlegi rehab ellátásom, így 2017.01.01-től igényelném az újbóli megállapítást. Jelenleg közmunkásként dolgozom, 2017. febr. 28-ig. A rehab szerv közlése szerint emiatt el fogják utasítani a kérelmet, tehát akár két havi rehab ellátást is bukhatok. Ez szerintem vérlázító! Egyik oldalon késztetnek (kényszerítenek) a munkavégzésre, másik oldalon emiatt büntetnek?!

juhlaci # 2016.12.10. 10:18

exrokki! A lakóhelyed szerinti közigazgatási és munkaügyi bírósághoz 3 példányba tértivevényesen. leírod a tényállást iratokat szerintem nem kell küldened, mert úgy is igazságügyi orvosszakértőhöz fog küldeni először. Ha szerencséd van akkor az fogja ismerni a másodfokon vizsgáló orvost és helyben hagyja a százalékot. Ez volt Szegeden. Egy utca és egy tér választja el egymástól a két hatóságot. Könyökmankóval menj és a zoknit se húzd fel a vizsgálóba!!!!

exrokki? # 2016.12.10. 04:18

Sziasztok!
Tudna valaki a 3. fokhoz a komplex vizsgálat miatt keresetlevél mintát ,hogy kell megírni és mit kell tartalmaznia?
Kérem aki írt már segítsen.
Üdv.:eyrokki


Sziasztok!

Fruktóz # 2016.12.07. 11:41

Olyan kérdésem lenne, hogy tavaly megállapítottak nálam fruktóz intoleranciát, hasnyálmirigy alulműködést és emésztési zavart.Beigazolt laktóz, glutén intolerancia nincs de mégis panaszt okoz..Ha egy kis stressz ér vagy napi 10 percnél többet megyek egyből görcsölök hasmenés stb.. Kb 10 éve a két és a háromhegyű billentyűk elégtelensége is felszínre került gyógyszert szedek magas pulzusra.Van esélyem hogy elindítsam a rokkantságit mert így nem tudok most dolgozni sokszor itthon is épp elég ..35 éves vagyok.

ticsa # 2016.12.06. 13:32

Jónapot aki idén lett rokkantsági ellátott az is kap erzsébet utalványt?Horváth.

bíróutáló # 2016.12.03. 08:24

Rossz, hogy az ünnepek alatt megrendezett vásárok, karácsonyi rendezvények,úgy tartanak, hogy már ki menni sem tudok közzéjük, mert se járni, se állni semmi nem megy de azért idén, a felűlvizsgálaton az örmestert játszó nő, ( nemhiszem hogy doktorált valamiböl is) az olyan flegmán nézet meg, felületesen, és aztán miután közöltem vele, ( zárójelentések, rokkantosított iratok, nyugdíjaztatásról)hogy nem tudok már mozogni a csípőm is kezd tönre menni, a véleményezésben, a szemetek, "Elsődleges betegségnek" Magas vérnyomást vették, a mozgáskorlátozottságomat, semmibe vették, leleteimet, zárójelentéseimet nem adták vissza, ( sőt ők se abból "dolgozta") így a rokkantparkolói kártyámat elvették.Mocskos szemét ez az ország, de nem kellene beállniuk, az esküt tett adócsaló, orvosoknak is beállniuk, a sorba, hogy nyírjuk a mozgássérűltet, , sokba vannak az álamnak.