(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
Az államigazgatás
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
Order írta - 2002.12.9 16:41
„Gyuszi, szia!! Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál a kérdéseimre. És az még jobb, hogy személyesen is ismered Ottót. Volna néhány kérdésem még vele kapcsolatban. Hát, mint az már sejted szerintem: van-e barátnője, merre lakik, mert ha jól vettem ki a szavaiból, amit szemináriumon mondott, akkor albérletben lakik. Kicsit nyomoztam utána, és talán egy-két dolgot sikeresen meg is tudtam. Hány éves például? Azt mondták tavaly, hogy 27, idén meg hogy 25. Most akkor mennyi? Áá, mielőtt rákérdezel, hogy miért kérdezek róla ilyeneket, elmondom, hogy érdekel ez az ember. Persze, én nő vagyok, ő meg férfi, de nem ez miatt kérdezgetem ezeket a dolgokat. Te férfi vagy, ha személyesen is ismered, akkor talán tudod, hogy hogy sikerült neki összeszednie ezt az állást is az ÁF-en? Kérlek, Gyula, mindent írj le róla. Nagyon érdekelne, és benned emberemre találtam. Remélem, el tudod olvasni, amit írtam. Nagyn-nagyon szépen köszönöm.:-) Cserébe én is bármit megteszek neked.”Szerintem irj a villámlevél - cÍmemre, majd meglátjuk, mit tehetünk az ügyben.
legislator
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
L. Ottot - mert gondolom, ra celoztal - meg a szamvitel szigorlat es a megelozo kollokviumra keszules elott ismertem meg. Amennyire tudom, most harmadeves, de itt a karon nem talalkoztam vele. Ismerjuk egymast, tehat nevrol is tudja, hogy ki vagyok. Eloszor az Alligkar nemzetkozi tanszeken dolgozott, ha jol tudom, most a szamvitelt tanitja. A leheto legkivalobb fiatal oktato, akit valaha is lattam. De pontosan mit akarsz tudni?
legislator
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
Kosz a kerdeseket, Order, most mar biztos, hogy a cikkem a Magyar Kozigazgatas decemberi szamaban lat napvilagot (Furcht Pal legalabbis ezt mondta, de azert nem elkiabalni :). Szerintem jo otlet a kozgaz is, magam is gondolkodom, hogy jog utan ez kene harmadiknak, csak hat ugye a jog is legyen meg. En 2002-ben vegeztem az allamigazgatasin, de mivel kozben-kozben ELTE jog nappalira is jartam, ezert diplomaval a zsebben a rovidebb esti kepzesre jottem at. Ismerek itt par embert, nyugodtan erdeklodj. Jelenleg a munkam is a karhoz kot (de ez csak februar 1-jen mondhato igy ki, most meg probaidos vagyok). Az Alligkarhoz sok kalappal, a szakig. vizsga a legnehezebb, arra jol keszulj fel. A szakdolgozatvedesre a kapcsolodo tananyagot meg KELL tanulni, mert foleg a kozig. tanszek ezen buktatja meg az embereket. Bocs, ha evidenciakat soroltam.
legislator
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
Order írta - 2002.11.25 15:17
„Rendben, de ezekből a hozzászólásokból nem derült ki, hogy a jogászok milyen szakigazgatási tárgyakat hallgatnak. Az a helyzet másküönben, hogy én most vagyok végzős, de próbálom optimistán nézni a dolgokat. Az igaz, hogy azt már én is megtapasztaltam, hogy a közigazgatés nem ott kezdődik, hogy tudom az egész alkotmányt, hanem ha csörög a telefon, akkor felveszem. Igen sok érdekes gondolatot olvastam itt az imént, és feltenném a kérdést: ha néhány mondatban kellene megfogalmazni, akkor véleményetek szerint mi az, amin okvetlenül változtatni kellene az államigazgatásban? ”
Kedves Order,
Nem irtad, hogy hol vagy vegzos, mert ez perdonto lehet. Az ELTE esti es nappali tagozatain csak szemezgetnek a szakigbol (kornyezetjog, szab. sert., oktatasi ig., gyamugy alt. nincs, egeszsegugyi ig.), mindket csapat ugyanazt tanulja. Hogy allig. karon mekkora a szivas a szakigbol (3felev - 1200 oldal) az koztudott. Nekem az etikus kozigazgatas a maniam. Meg hogy csak diplomasok legyenek benne. Lassan elerjuk. En csak erintolegesen, allig. kari tanulmanyaim alatt dolgoztam onk. adocsoportnal. A tanulsag az volt, hogy az ugyfelek irant embersegesnek kell lenni. Most masodeves vagyok az ELTE AJK-n, itt is dolgozom. A kozszolg. etikarol az MK-ban jelenik meg egy cikkem, egy masik ue. temabol elokeszuletben van. Ajanlom mindenkinek (majd ha megjelent, vilagga ropitem a hirt:))
legislator
Order kerdesedre valaszolva, en nem tanultam kulon szkigazgatast a jogon. Ahogy lattam (bar ez lehet hogy nappalin maskepp van) az allig jogon belul ternek ki egy-egy fejezet erejeig a szakigazgatasra. Ugyanigy 1 fejezet az onkormanyzatok (allig foiskolan 1 ev), szabalysertesi jog 1 fejezet (allig. foiskolan 1 ev), stb.
Hogy miben kellene valtoztatni a kozigazgatason? Nos sok mindent meg lehet itt emliteni: a vezetoseg (tisztelet a kivetelnek), a 'kozig. szakemberek' hozzaallasa (tisztelet a kivetelnek), a burokratikus szabalyok (iktatas, hogy menjen az anyag, ki irja ala, stb.), amit mar irtam, hogy legyen mindenki szamara hozzaferheto, onallo, rugalmas, gondolkodas,(nem mindig fentrol varni a mannat), stb. Hat egyenlore ennyit, de holnap meg folyatathatom, de lassan indulni kell :)
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
Csatlakozom Rexorhoz, ugyanis amit ma kintről a közigböl látok, az csak és kizárolag a belterjesség. Anyák és lányai, apák és fiai uralják a terepet nagy részben, bekerülni 90%-ban csak valakinek a valakijeként lehet
Igazságot a jogásznak!
És még valami, mert egy kicsit elkalandoztam a tárgytól. Elég nagy baj az, hogy a közigazgatás mostanság kezd egyre beszűkültebb lenni, és nagyon nehéz bekerülni oda akár jogász akár ÁF-es valaki. Egy ismerősöm két diplomával fél évet várt arra, hogy valaki bejutassa (ezt hangsúlyozom, mert 'utcáról' nem került volna be). Szóval ezen se ártana változtatni, hogy mindenki számra meg legyen a lehetőség a bejutásra, és az emberek elbocsátásánál kicsit bevinni a versenyszférát.
Szia Order!
Ezzel kapcsolatban csak korábbi véleményemet tudom ismét elmondani, nem az egyetemen-főiskolán dől el kiből lesz jó szakember. Mindenképpen a legjobb a képzést a közigazgatáshoz az Állig. Főiskola nyújtja, de még ez sem az igazi. Mert hiába magolja be az ember, hogy pl. mik egy határozat alaki tartalmi kellékei, vagy hogy egy minisztérium alá milyen szervek tartoznak, attól még nem biztos hogy a gyakorlatban is megállja a helyét. És az ÁF-en bizony nincs jelnelg olyan hogy szakmai gyakorlat (legalábbis az én időmben nem volt, ha változott akkor visszaszívtam...
A közigazgatással pont az a probléma, hogy miután főleg a gyakorlatról szól, és egy nagyon komplex terület ezért olyan, hogy 'közigazgatástudomány' véleményem szerint nincs (véleményemmel valószinűleg megbotránkoztatom az ÁF-en működő Állig. tanszék oktatóit :) Talán egyszer majd lesz, ahogy a jgtudomány is kialkult hosszú idő alatt, és bizony nem is lenne rossz, ha abban a jogi kavalkádban, ami a köziget jellemzi, egy tudomány végre rendet csinálna.
Hogy őszinte legyek, mikor anno közigben dolgoztam (ez 1 évig tartott) annak amit a főiskolán megtanultam nem sok hasznát vettem. Minden osztályvezetőnek, főosztályvezetőnek megvoltak a mag rigojái, és a legnagyobb probléma pont az volt, hogy az eljárást is ők szabályozták.
Elnézst ezért az eszmefuttatásért, nyilvánvaló hogy ez csak az én véleményem, de kiváncsian várom mások hozzászólását is.
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
Kedves Order,
Oszinte leszek, fogalmam sincs. En anno nappalira nyertem felvetelt az ELTE AJK-ra, s kozben-kozben elkezdtem az AF-et is (furcsa, mi?). Aztan az ELTE-vel kicsit lealltam, es az AF diploma 2002. juliusi megszerzese utan folytattam az ELTE Jogot (de mar persze a rovidebb estin). Igy nem tudom, az estis felvetelin hogyan vagy mit pontoznak, az biztos, hogy nem mindenki kerul be, tehat nem automatikus a dolog.
legislator
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
Kedves Quote!
Az egyik tanárom sokszor mondta nekünk: 'a jogban általában beválik a logika, de ha nem, az is beválik!'
FPJ
Order írta - 2002.11.7 17:40
„Köszönöm a hozzászólást. De mi abban a logika, hogy például az ELTE jogi karára az öregebb ÁF-es diploma többet ér, mint a tárgyévi? (csak úgy megkérdezem) ”
üdv. dr. Kiss A.
Kedves Rexor,
sok igazság van abban, amit írtál.
Az államigazgatást is akkor lehet igazán átlátni, megérteni, sőt talán megszeretni is, ha beleveted magad... Legalábbis én így kezdtem. A bevált gyakorlat valóban a kényelmes is egyben: 'utaljuk vissza első fokra'! :-)
És valóban nem az egyetemen dől el, kiből lesz a jó szakember...
FPJ
Rexor írta - 2002.03.22 12:06
„Kedves Béres-Deák Attila!
Szerintem a hozzáfűzéseddel nem igazán azt bizonyítottad, hogy egy jogász többet tud az államigazgatásról... A közigazgatási perekről pedig annyit, hogy a bíró legtöbb esetben visszautalja az első fokú közig. szervhez az ügyet és nem dönt saját hatáskörben (még azokban az ügyekben sem, amibben lenne erre lehetősége).
Egy frissen végzett jogász jóval kevesebbet tanul az állig-ról, mint amit a főiskolán lehet tanulni. Gondolok arra, hogy az állig. eljárásjog, szabálysértési jog, önkormányzatok működése, stb., tehát amelyek a közigazgatáshoz szorosan kapcsolódnak mind féléves vagy 1 éves tantárgyak a főiskolán. Én az Állig. Főiskola után elvégeztem a jogot is, de amennyire én tapasztaltam a jogi egyetemen elég felületesen oktatják ezeket.
Természetesen általában nem az egyetemeken dől el, hogy kiből lesz jó szakember.
”
üdv. dr. Kiss A.
Mit ertesz ezen, Order?
legislator
(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02