Azt hiszem Csaba-X valamit félreértettél. Az én fiamat is felvették, ő tavaly érettségizett, de mivel elszurta a tavalyi érettségijét, ezért most ujra érettségizett, emelt szintüt. A gond az, hogy egyenlőtlenek voltak az esélyek. Nem az idén és tavaly érettségizettek közt, hanem az idén és tavaly, illetve jó pár évre visszamenőleg felvételizettek közt. Mig korábban jóval kisebb teljesitménnyel jutottak be a hallgatók, idén olyan iszonyu magas volt a ponthatár, hogy tavaly, illetve évekre visszamenőleg jóval kevesebb tudással jutottak be, mint idén. Nem a pont számit, hanem a százalékos arány, amit lentebb emlitettem. Ez nem a diákok 95 százaléka egyébként, másrészt ha nem feltétel a nyelvvizsga, akkor még emelt szintü szinjeles bizivel sem jutsz be mondjuk az ELTE-re, mivel az összesen csak 120+14 pont, tehát 134 pont, és 135 volt a ponthatár.
Akik bejutottak mind örülnek, hogy bejutottak, egy részük védi a bejutottakat, hogy azok milyen okosak, a többiek milyen hülyék. Itt nem erről van szó, hiszen tavaly ezek a "hülyék" is bejutottak, most másodévesek, harmadévesek, stb, idén pedig náluk sokkal okosabbak sem jutottak be, hiszen tavaly bejuthattak 77 százalékos tudással, idén 93 százalékossal sem.
Ez olyan mértékben aránytalan, hogy már diszkriminativ.
Itt az esélyegyenlőségről van szó.
A politikát pedig nem a diákok keverték bele, hanem a kormány, amikor arra hivatkozott, hogy azért ilyen magas a ponthatár, mert nem kell annyi jogász, holott a közigazgatás azt mutatja, igenis kellene.
dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu