csut: igy kell csinálni. Csak nem mindenki ilyen erős és elhivatott. Grat
Hogyan kezdjünk el munkát keresni?
Igen lehet olyan is amit Woodslave ír, bár tapasztalatom szerint az ügyvédnek ebben semmi haszna nincs, neki az az igazi haszon ha még emellett dolgozol is valamit számára vagy többet fizetsz mint a havi járulék.
Illetve olyat is hallottam hogy az ilyen variációt csak rövid távon vállalják be (csak járulékfizetés a részedről, no munka) és csakis szívességi alapon, tehát kapcsolat...
Persze én is azért irtam úgy, hogy a ki bevállalja. Ismerős, jóbartát -erre gondoltam.
Kedves Kata001!
Nekem van személyes tapasztalatom a külföldön szerzett LLM diplomával és ezért csak azt tudom Neked mondani, hogy többet érsz azzal, hogy ha pl megpróbálnál elhelyezkedni külföldön egy ügyvédi irodában néhány hónapra, ahol megtanulod szakmai szinten nagyon jól az adott idegen nyelvet. Szerintem az LLM-diploma inkább csak jól mutat egy életrajzban, de az ott szerzett tapasztalatokat nem nagyon fogod itt Magyarországon felhasználni, hisz a legritkább esetben kell tisztában lenned pl az osztrák, holland vagy a német jog bizonyos területeivel. Az LLM-diplomát szért nézik egyes helyeken legfőképpen, mert összekötik a jó nyelvtudással. Márpedig ha pl tudnál egy osztrák ügyvédi irodában dolgozni, akkor
- szakmai is ragadna Rád rendendesen;
- sokkal jobban megtanulod a nyelvet, mint egyetemen, mert német anyanyelvü kollegák vesznek körül és németül dolgoztatnak, miközben az egyetemen kvázi csak ülsz és hallgatsz, és előadás után visszavonulsz a kolleszbe, ahol lehet, hogy a tárasid 90%-a szintén külföldi. Vagyis a diplomamunkád meg 1-2 vizsga kivételével nem nagyon kell németül erőlködnöd.
Tehát szerintem nem a posztgrad. diploma a fontos, hanem az, hogy profi szinten tudjál legalább 1 idegen nyelven, mert a nemzetközi irodák többségének többnyire erre van szüksége.
Kedves Maple!
Köszi, hogy megosztottad velem tapasztalataidat. Megmondom őszintén, gondoltam erre a megoldásra is, de ismeretség nélkül elég nehéz külföldi irodába kerülni, hiszen akkor a helyi ország jogát isismerni kellene, ami meg ugye nálam hiányosság! épp ezért gondoltam arra, hogy előbb megcsinálom az LL.M-t, aztán talán külföldi iroda is szívesebben lát... vagy tévedek...? mert ismeretség nélkül 0% esélyt látok a bekerülésre!
üdv
Üdv!
Engem mindenféle kapcsolat nélkül vettek fel az egyik legismertebb nemzetközi irodába (nem filiálé). LLM nélkül, gyakorlat nélkül. Csak nyelvismeretem van... (hozáteszem, megyek LLM-re, de majd késöbb)
Nem ismeretség kell, hanem tudás... és akkor minden megy magától. Tapasztalat, ezért mondhat bárki bármit
Tisztelt Chabba!Először is gratulálok Neked,hogy sikerült ilyen jól elhelyezkednek ismeretség nélkül!Valóban amint a Te eseted mutatja ilyen is van!Csak kár,hogy ritka mint a jó focista Magyarországon..."Nem ismeretség kell,hanem tudás...és akkor minden megy magától"(chabba)Erről a gondolatodról néhány megjegyzés jut eszembe,bántó szándék nélkül:Abban teljesen igaza van Kedves Chabba,hogy tudás kell!A többi részéről annyit,hogy Ön vagy nem itt él Magyarországon,vagy menthetetlenül naiv,sőt megkockáztatom "romantikus"! Szomorú tapasztalat,ezért mondhat bárki bármit! Tisztelettel:dr.joci
A tudás fontos, a legfontosabb. Mégis, sok nagyon okos ember van állás nélkül. Mert a sok protezsált betolakodik elé (ez általában van így, a nemzetközi ügyvédi irodákban nem ismerem a helyzetet). Mindenki gondolkodjon el azon, hogy miért hívják Magyarországot a tehetségek temetőjének!
Sunshine after the rain.
persze, hogy a tudás a legfontosabb, de ne felejtsd el, hogy a legjobb helyeken a legtöbbször nem a legnagyobb tudású emberek ülnek, és nem azért, mert "protezsáltak"...hanem mert a tudáson kívül rendelkeznek olyan képességekkel is, amivel esetleg a nagyobb tudású nem (határozottabb, strapabíróbb, jobb fellépése van, tehát "eladhatóbb" a munkaerőpiacon...) Ha ezek a plusz tulajdonságok nincsenek meg, "csak" a tudással mit sem ér az ember...!
A tudás a legfontosabb, egyetértek, csakhogy a tudás nem csak a joganyag (vagy tágabban a szakma elmélete), hanem a szakmai fogások tudása, az a tudás, hogy hatékonyan alkalmazza valaki az elméletet, aminek részei a csut által említett képességek. Az elméleti tudás hiányát soxor nagyon hatékonyan lehet kompenzálni más irányú tudással. Nagyon gyakori, hogy kifejezetten vezető beosztásokban nem a legjobb elméleti tudással rendelekzők ülnek, mivel erre nincs is szükségük, elég, ha a megfelelő csapattal veszik magukat körül. És ez nem valamiféle kihasználás, a jó vezető kifejezetten arról ismerszik meg, hogy beosztottai szakamai tudásából a maximumot hozza ki, amit azok maguktól nem tudnának megtenni.
the b.c.: maximálisan egyetértek!
Magyarország sajnos uram-bátyám ország ezt mindenki tudja a tudás másodlagos, tisztelet a kivételnek.
"Szerintem az LLM-diploma inkább csak jól mutat egy életrajzban, de az ott szerzett tapasztalatokat nem nagyon fogod itt Magyarországon felhasználni, hisz a legritkább esetben kell tisztában lenned pl az osztrák, holland vagy a német jog bizonyos területeivel." Írja Maple.
Én kinnt voltam No-ban LLM-en, és úgy gondolom, hogy a külföldi jogot lehet, hogy tényleg nem fogod használni; viszont 1-1.5 év alatt rengeteg kapcsolatot, információt szerzel az adott országban, amit a későbbiekben, vagy akár a posztgrad. képzés közben is fel lehet használni. És itt arra is gondolok, hogy így pl. könnyebben bejuthat valaki az adott országban egy ügyvédi irodába vagy egy céghez gyakornoknak.
Szóval, én ha a sorrendet nézzük azt javasolnám: előbb LLM. aztán mikor már kinnt vagy, kereshetsz gyakorlati helyet is.
- ez amugy is baromi nehéz,legalábbis ahol lakom,mert nagyon féltik a praxisukat és még gyakornoki állást is iszonyat nehéz volt szereznem.2ségbeejtő helyzet: vhogy beépülni a szakmába,lehetőleg oda,ami érdekel,megélni belőle.Elég kilátástalannak látom a dolgot.
ősmókus
Sziasztok!
Ma már rég nem lehet tudásalapú elhelyezkedésről beszélni - tisztelet a kivételnek -, sőt még a protekció sem segít sokszor. Uyanis ma Magyarországon sokkal többet jelent ezeknél a dolgoknál a rokoni kapcsolat. figyeljéltek meg, hogy pár év, vagy évtized múlva visszatér az ország az 1700-as évekhez, amikor csak azt kérdezték az emberről, hogy ki volt az apja, s annak mi volt a foglalkozása. Eszomorító a helyzet, már csak azért is, mivel így olyan emberek ülnek a legmagasabb pozíciókban, akiknek abszolút semmi szakértelmük nincs, míg akik rendelkeznének kellő szakértelemmel, azok olyan pályára kénytelenek terelődni, amelyhez semmi közük. És it jönbe a képbe az új jelszó: "lifelong learning", tanuljunk élethosszig. D ennek semmi értelme, mert pl. én most végzős joghallgató vagyok. tegyük fel - elég valószínűen -, hogy nem lesz állásom. és akkor jön majd a megmentő angyalka és azt mondja: "végezz el még egy egyetemet és akkor tárgyalunk". tehát tegyük fel, elvégzem a közgázt, és elhelyezkedem egy cégnél, mint könyvelő - ez nagyon durva példa -. de akkor könyörgöm, mia fenének tanultam 5 évig egy olyan szakon, amlyet soha nem tudok alkalmazni.
másik dolog az elhelyezkedéssel. megjelent kb. 5-6 évvel ezelőtt a 22-es csapdája. a minap felkerestem egy céget, hogy tudnának-e alkalmazni 5. év után. azt mondták, hogy nem, mert nincsen kellő (3-5) éves gyakorlatom. de könyörgök, hogy lenne, hiszen adott esetben azért megyek el dolgozni, hogy megszerezzem azt. vagyis csak munkanélkülieket termel az ország, holott vannak olyan ágazatok, ahol negatív termelés folyik emberből. gondolok itt pl. az agráriumra. ki fog elhelyezkedni egy olyan országban ezen a területen, ahol a gazdaságot teljesen kicsinálják, mondván: Magyarország szolgáltató ország.
A megoldás az, hogy vagy mindenki elkezd külföldön keresgélni állást - mert az országot eddig sem érdekelte, ha a tehetséges emberek más országokat hűgyarapítanak tudásukkal -, vagy próbál betagozódni egy olyan társadalomba, amely kezdi önnön tartalékait is felélni - úgy anyagilag, mint emberileg.
Csak ennyit szerettem volna elmondani.
Az, hogy megpályáztál egy állást egy cégnél és ők nem vettek fel szerintem valahol teljesen érthető. Te sem várhatod el, hogy egy cég ügyvezetője eleinte ott álljon melletted és a szádba rágja a tudnivalót. Erre a cégeknek sem idejük, sem pedig pénzük.
Említetted, hogy megoldás lenne, ha mindenki külföldön keresne állást. Miből gondolod, hogy ez megoldás lenne? Külföldön ennyi munka van, hogy csak úgy dobálóznak vele a külföldiek után? Mézes tej folyik a patakokban és aranyalmák teremnek a fán? Na és magyar jogi diplomával milyen nagy lehetőségeket látsz külföldön? Mert én nem sokat.
Sziasztok!
A tapasztalatszerzéssel igazából az a baj, hogy nagyon kevés olyan ügyvéd van, aki a jelöltnek valóban a mentora. Az esetek többségében vagy feltalálják magukat, vagy vak vezet világtalant alapon egymást "okosítják".
Tudom, ez senkit nem vigasztal, de a helyzet az, hogy már az egyetem alatt el kell menni gyakornoknak, amit aztán be tudsz írni az életrajzodba - nem mellékesen pedig valami azért ragad rád a koszon kívül is...
Avita,a gyakornok-témához való eszmés,ötletes,és igen találó hozzászólásaimat megtalálod a gyakornok-topikban. :o)))
Sziasztok
Nem tudtok véletlenül valahol orvosi szakjogász képzést? Idén végzek a jogon és ez nagyon érdekelne, de ilyet még sehol nem találtam...
Sajnos nem tudok.Én.De az is megoldás ha az orvosit is elvégzed.Egyrészt mert pl. nekem vannak Pécsen orvos évf.társaim is(jogon),nem is egy,másrészt pedig legalább lenne méltó ellenfele Ábrahám Lászlónak. :o))))
Üdv Mindenkinek!
Pár hónapja még optimista voltam,de most már kezdek elkeseredni!A legutóbbi állásinterjúmon egy ügyvédi irodában megkérdezték,hogy a minimálbér amit fizetnének(ha persze engem vennének fel a kb.15 jelentkező közül)nem okozna-e "kenyér"problémát számomra,ugyanis tisztában vannak vele,hogy nem lehet úgy megfelelő munkát végezni,ha közben azon töröm a fejem,hogy miből vacsorázok!!Piszkosul elkeserítő az ügyvédjelöltek helyzete!Persze tudom ezzel nem nagy felfedezésre jutottam...
Cinikus gazemberek.
Sunshine after the rain.
2003-ban végeztem az Államigazgatási főiskolán Pesten, mint igazgatásszervező. Tolna megyében lakom, itt is kezdtem el állást keresni, ahol túlképzettségemre hivatkozva sehol sem kaptam munkát. A Munkaügyi Központban azt mondták rosszkor diplomáztam (leépítések a közigazgatásban) és inkább adjuk el a házunkat és költözzünk Pestre, mert itt biztos nem lesz állásom 1 éven belül!
Végül elvégeztettek velem egy pályázatíró tanfolyamot és jelenleg is akként dolgozom, miközben levelezős joghallgató vagyok Pécsen.
Januárban azzal fogadott a főnököm, hogy el akar küldeni, mert szerinte nem nekem való ez a munka és hogy nem termelem kia bérem(magánzó, én vagyok az egyetlen alkalmazottja és eddig ingyen dolgoztam neki mert a Munkaügyi központ az első 7 hónapban fizette a bérem és a járulékaim). Persze nem hagytam magam, tisztában vagyok vele, hogy nem rúghat ki mert 4*7 hónpra írt alá szerződést a Munkaüggyel "rólam" és csak úgy szabadulhat előbb, ha önként elmegyek különben vissza kell fizessen mindent!
Mellesleg kiderült, hogy összejött egy pályázatíró társammal akit szintén ki akar rúgni a munkáltatója, és a főnököm ki akart minket "cserélni" csakhogy a Munkaügy nem engedte!
Szóval elkezdtem állást keresni: közigazgatás, jog, pályázatíró, lassan már mindegy, csak innen szabaduljak! Persze továbbra is túlképzett vagyok, sőt, egyre inkább és sorba jönnek vissza az elutasító levelek! A főnököm meg úgy néz rám minden reggel, mint a piros posztóra, mert van pofám bejönni és megkeresni a kenyérre valót!
Sziasztok,
én 2003 nyarán végeztem a debrecenin levelezőn, és szeptemberben már volt munkám.
Igaz, nem rögtön jogászi.
Mivel tudok angolul, családi kapcsolataim viszont nem voltak, valószínűnek tűnt, hogy elsőre nem találok majd jogi munkát.
Így elmentem a Graftonhoz (személyzeti tanácsadó cég), hogy adjanak bármit, lényeg, hogy használhassam az angolom, és BANKban legyen (mert arra gondoltam, hogy ha ilyen naaaagy szervezetben később könnyebb profilt váltani, előre lépni).
1 hónap múlva már személyi asszisztense (= titkárnő) voltam egy kereskedelmi bank egyik igazgatójának, amikor is a szokásos titkárnői feladatokat láátam el, a kávéfőzéstól kezdve a telefonüzenetek átvételén keresztül az angol fordításokig. Szóval semmi felemelő, de adtam magamnak 3 hónapot, mert azalatt úgy is kiderül, hogy érdemes volt -e kompromisszumként nem-jogászkodni, vagy ez vakvágány.
Egyre komolyabb feladatokat bíztak rám, így adtam még 3 hónapot, és megvártam mi lesz belőle. Mivel egyre jobban megismertem a szervezetet, a (nem csak közvetlen) kollégákat, és ők is engem, amikor üresedés lett az egyik jogi szekcióban, jelentkeztem, és az ottani főnök nagy örömmel fel is vett. Azóta is boldogan élek, elismernek, stb., de ez már csak hab a tortán.
A LÉNYEG az, hogy ezek szerint az is egy lehetőség, hogy eleinte kicsit lejjebb adjuk/adjátok (miközben még pénzt is kerestek), és fokozatosan gyűjtitek a tapasztalatokat annál az intézménynél, amit kinéztetek magatoknak. Nekem így az elhelyezkedésem után fél évvel már jogászi munkám volt (van).
macsek
Én most már fél éve próbálok elhelyezkedni friss diplomás jogászként.Egyre inkább rossznak látom a helyzetet.Bíróságon és Ügyészségén fogalmazói állásra pályázat igen ritkán van,ha mégis akkor kb.70 ember jelentkezik egy helyre.Próbálkoztam már rendőrségen és a büntetés-végrehajtás területén is.A közigazgatás mindenhol telített,azt látom,hogy ahol esetleg mégis pályáztatnak egy köziges helyet ott feltételként min.5 éves gyakorlati időt kérnek.Ügyvédi irodában igazából nem szeretnék dolgozni,minimálbéren nem akarok tengődni.Viszont mivel más nincs,néha eljárok egy-egy állásinterjúra ügyvédi irodába(persze ha éppen nagy ritkán keresnek valahol bojtárt),de oda is egy helyre legalább tizen jelentkeznek.Nagy cégek,multik pályakezdőt nem igazán alkalmaznak.Közjegyzői pálya is reménytelennek tűnik.Szóval akkor mi marad még egyáltalán??
Üdv:dr.joci
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02