Aktuális szakdolgozat téma


Egyjogász # 2013.03.21. 18:25

Esetleg lehetne valami párhuzamos elemzést csinálni, figyelemmel az alábbi hírre...

"Összesen 43 ember ellen emel vádat a napokban a Nyíregyházi Városi Ügyészség a Kisvárdán és annak környékén történt gázlopások miatt - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség szóvivője az MTI-vel

A vádirat szerint a vádlottak pénzt fizettek az egyik társuknak azért, hogy az a gázóráikat számukra kedvező módon befolyásolja, azaz az órák a ténylegesen elhasznált mennyiségnél kevesebbet mutassanak, így kisebb legyen az érintettek gázszámlája. A büntetőügy a TIGÁZ-DSO feljelentése alapján indult, a nyomozás során a rendőrség házkutatást tartott egy ajaki férfi lakásán, akinek gyanúsan alacsony volt a gázszámlája.

Kiderült, hogy a férfi gázóráján hamis volt a plomba, vagyis a mérőműszer működését jogellenesen megváltoztatták - ismertette a főügyészségi szóvivő. Később a rendőrség mintegy másfél évig tartó nyomozás keretében további 42 olyan fogyasztót derített fel, akinek a gázóráit 2006 és 2010 között ugyanilyen módszerrel manipulálták. Az ajaki férfi még tanácsokkal is ellátta társait. A vádirat szerint az eltulajdonított gáz értéke 25 fogyasztó esetében 62 ezer és 1,1 millió forint között volt, így ők többek között lopásért felelnek."

Legislator # 2013.03.21. 17:22

Ilyen témát nem szokás meghirdetni így...


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.17. 12:57

Szakdolgozati témákat az egyetemi témavezetők szoktak ajánlani, nem az önjelölt néptribunok.

scriptor # 2013.03.17. 12:43

„Hogyan valósulnak meg a jogi karokon oktatott jogelvek, valamint anyagi és eljárásjogi normák a gyakorlatban, különös tekintettel a TIGÁZ, valamint a Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályának a gyakorlatára?”

Tisztelt Hallgatók!

Érdekes és aktuális, egyben több jogágat (Alkotmányjog, Közigazgatási jog, Fogyasztóvédelmi jog, Polgári jog, Polgári eljárásjog stb.) is érintő témát választ az, aki szakdolgozatául a TIGÁZ (Tiszántúli Gázszolgáltató) tömeges, aggályos kötbérezési gyakorlatát mutatja be, illetve elemzi.

A téma kutatható


a Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségénél,

a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Fogyasztóvédelmi Felügyelőségénél,

a Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályán,

a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságnál,

a Hajdúszoboszlói Városi Bíróságon,

a Debreceni Ítélőtáblán,

a Parlament interpellációinak jegyzőkönyveiben,
továbbá

a Hajdú-Bihar Megyei Főügyészségen.

Az elemzés során érdemes kitérni arra, milyen okok vezettek ahhoz, hogy a a Magyar Energia Hivatal tudtával a TIGÁZ taktikát váltson és tömegeket gyanúsítson meg gázlopással, ezen eljárás hogyan egyeztethető össze az Alaptörvényben deklarált ártatlanság vélelmével, a TIGÁZ szakértőinek szakvéleménye mennyiben alapozza meg a kötbér kivetését, annak módja kiállja-e a jogállamiság próbáját, a TIGÁZ bizonyítási gyakorlata megfelel-e az anyagi és eljárásjogi normáknak, a Magyar Energia Hivatal egy éven át tartó eljárása nem sérti-e a jogbiztonságot, illetve nem okoz-e alkotmányos visszásságot, különös tekintettel a hatályos jogszabályokban előírt két hónapos ügyintézési időre, ezen eljárás megfelel-e a Ket-ben rögzített alapelveknek? (Tisztességes eljáráshoz való jog, határidőben történő döntéshez való jog, stb.)

Mi az oka annak, hogy a MEH csak a jogsértést állapítja meg, de nem szankcionálja a szolgáltatót?

Az NFH által kiszabott bírság arányban áll-e az elkövetett jogsértéssel, illetve az azzal elérhető 540.000. Ft.- anyagi előnnyel?

Kinek az érdekében áll a nyilvánvaló szabályozási hiányosság?

A TIGÁZ miért nem vonja be a fogyasztót a szakértő kiválasztásába, miért csak a TIGÁZ által előzetesen megpályáztatott szakértők vesznek részt az eljárásban?

A szakértők miért használnak joghatás kiváltására alkalmatlan eszközöket?

A szakdolgozatban érdemes kitérni arra, hogy hogyan befolyásolja a közigazgatás működését az, hogy az új ügyészségi törvényből kikerült az óvás, ill. a felszólalás intézménye?

Milyen lehetősége van az ügyészségnek fellépni, ha azt tapasztalja, hogy egy szolgáltató profitszerzés céljából tömegeket érintő aggályos gyakorlat folytatásába kezd, illetve ha a szabályozó hatóság elfekteti az ezügyben előterjesztett panaszokat?

Akit érdekel a téma kezdetnek itt találhat újságcikkeket, panaszokat, ítéleteket,határozatokat:

http://www.jogiforum.hu/forum/31/11407

http://www.pertarskereso.hu/…el-vadolnak/

http://www.akontroll.hu/…_hozzasz.php?…

http://forum.index.hu/…/showArticle?…

http://www.femina.hu/…duhos_ugyfel

http://www.miabonyunk.hu/…TIGAZ_ugyben

De további forrásokhoz lehet jutni a "TIGÁZ kötbér" szónak a keresőbe történő beírásával.

További megválaszolandó kérdéseket találnak a gravamina et postulata, a TIGÁZ fogyasztóinak sérelmei és kívánalmai anyagban.

http://www.jogiforum.hu/…31/11407.2.0