Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.29. 06:34

De, ez csak pongyola fogalmazás, úgy értették: "amennyiben a vakokban ülsz, tehát pozíción kívül lesz a flop után..."

141.26$
Hajrá! 150$-től megpróbálhatod az NL25-öt, de nem kötelező, nyugodtan várhatsz 250-ig.

Mennyi pontod van?

Impossible # 2010.03.29. 02:51

141.26$

Impossible # 2010.03.27. 22:07

Ez miért pongyola? „amennyiben a vakokban ülsz, tehát pozíción kívül"
Most ez vagy igaz, vagy nem igaz. Ha nem igaz, akkor szarul=helytelenül írták, nem pongyolán.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.25. 18:17

Tulajdonképpen rosszul. Monsjuk úgy, pongyolán foglamaztak.

Legislator # 2010.03.25. 16:59

OFF

A megakadt lemezre (LP) is mondják, hogy limp. De azt is jelenti, hogy puha.

ON


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.03.25. 16:15

Néha átugrasz kérdéseket. Nem értem a logikáját, mi alapján. :D Szóval a kvíz rosszul írja?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.25. 11:24

Szó szerinti fordításban 'sánta'; 'sántít'. Pókerben azt értik alatta, amikor valaki úgy száll játékba az első licitkörben, hogy az alaptétet megadja, de nem emel. Tkp.: "besántikál a partiba".

bajussz # 2010.03.25. 09:56

mi az hogy limp?

Impossible # 2010.03.25. 09:02

Ok, ezeket értem, köszi.

Nade miért írja azt a kvíz, hogy preflop "amennyiben a vakokban ülsz, tehát pozíción kívül..."? Most akkor ezt rosszul írja?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.25. 08:54
  1. Szerintem értsd úgy, hogy a vakokból is csak akkor mész allin, ha előtted legalább hárman limpeltek. Különben olyan lapokkal mint 77-88 meg AJ kellene mindent feltenned már a flop előtt, ami talán túlzás. NL10-en szinte biztos, hogy nem fog mindenki dobni; s a közepes párokkal már a J9 ellen is csak fliped* van.
  2. Az van pozícióban, aki később, a másik cselekedetének ismeretében nyilatkozhat. Ezért preflop a nagyvaknak mindenkire pozíciója van.

Ezek egyébként "íratlan" szabályok. Nem baj, ha nem ismered, nem alkalmazod őket. Nagyobb baj, ha rosszul alkalmazod.

  • Flip másképpen coinflip (érmefeldobás): olyan helyzet, amikor két játékosnak a flop előtt nagyjából egyforma esélye van a bank megnyerésére. Pl. két fölélap egy osztott pár ellen.

Cash gameben veszteséges a jutalék miatt.

Impossible # 2010.03.25. 08:40
  1. Jó, de vajon hogyan értheti, kell a 3 limpelő, vagy anélkül is mindenképpen all-in? Ebből a rohadt kvízből nem derül ki egyértelműen.
  2. Mit jelent, hogy "pozícióban vagyok"? Nem értem, miért mondod, hogy a vakokban preflop pozícióban vagyok, a kvíz azt írja, hogy pozíción kívül vagyok (és itt is preflopról van szó):

"A kézelemzéseknél is olvasható: amennyiben a vakokban ülsz, tehát pozíción kívül, akkor javasolt minden kézzel, amivel az SHC szerint emelnél, tehát 77+, AJ+, KQ egyszerűen egyből all-in menni."

Szóval most akkor ellentétes dolgot állítotok.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.24. 07:58

Az első szabály az meredek, ne alkalmazd.
Egyébként pedig a vakokban preflop pozícióban vagy.

Impossible # 2010.03.24. 07:39

132.32$

Impossible # 2010.03.23. 13:09

Kvíz ezt írja egy helyen:

"A kézelemzéseknél is olvasható: amennyiben a vakokban ülsz, tehát pozíción kívül, akkor javasolt minden kézzel, amivel az SHC szerint emelnél, tehát 77+, AJ+, KQ egyszerűen egyből all-in menni."

ugyanez a kvíz ezt írja egy másik helyen:

"Mint azt a 2. feladatban megtanultad, alkalmazod azt a szabályt, hogy három limpelőtől pozíción kívül és négy limpelőtől pozícióból minden kézzel egyből all-in mész, amivel emeltél volna normális esetben. "

Na most akkor pozíción kívül all-in-hez szükség van a 3 limpelőre vagy sem?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.23. 12:31

SSS-nél egyformán játszunk hátsó pozícióból (BU és CO) meg a vakokból. Merthogy többnyire nem lesz postflop játék, akkor mit számítana a pozíció?

Impossible # 2010.03.23. 12:10

Kitöltöttem kvízeket. Az egyik kvíz az "SSS-stratégia íratlan szabályai" (nagyjából ez a címe). Ebben van valami, ami nem világos teljesen:

pozícióból (vagyis ha jól értem: ha NEM SB vagy BB vagyok) 4 limpelő után all-in azokkal a lapokkal, amelyekkel a flop előtt emelnék;

pozíción kívül (azaz a vakokból, ha minden igaz) all-in egyből azokkal a lapokkal, amelyekkel egyébként emelnék. Namost itt az a kérdésem, hogy ekkor hány limpelő kell. A kvíz egy helyen azt írja, hogy 3, egy másik helyen meg csak simán azt írja, hogy egyből all-in (tehát a limpelők számától függetlenül). Melyik a helyes? Eléggé nehéz megérteni a dolgokat, ha a kvíz nem egyértelmű leírást ad. (Máshol meg nincs leírva.)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.22. 08:34

Természetesen mindennel nyomulunk, ami jobb, mint a top pár J+ kísérővel. De logikusan le kell értékelni kell azokat a figurákat, amelyek a közös lapok miatt látszanak jónak - de valójában nem "kész kezek".
Így pl. párosodott flopon a két párunk csak akkor jó, ha a saját párunk top pár, és a kísérő is legalább bubi.
Ha viszont három egyforma jön a flopra, osztott párral toljad nyugodtan, nem hisszük el a pókert. Ha valakinek az van, akkor kifizetjük. (Ahogyan az osztott fölépárt meg a szettet is.)

Impossible # 2010.03.22. 08:23

Hihetetlen, ilyenkor reggel nincsen asztal... egyébként sem bővelkedik benne szegény pkr. :P

Impossible # 2010.03.21. 16:01

Na ezt jó, hogy mondtad, ezt nem tudtam, és a stratégiai cikkekben sincsen benne (legalábbis az alapban nem, a többit még nem tudom elolvasni, mert még mindig bronz a státuszom, meg még az is fog maradni, mivel amit pkr-en játszom, nem számolódik PS-en). Egyébként úgy döntöttem, hogy maradok PKR-en, jó hely ez, és azért lehet araszolni feljebb, viszonylag kevés játékkal is, egy bwin vagy akármilyen bónuszhoz meg iszonyú sokat kellene játszani, ráadásul nem ismerem az ottani játékosokat, PKR-en kis túlzással mondható, hogy összességében stabilan nyerek (eddig).

És ez így van, ahogy írtam? :

"Ja és mégegy kérdés: PS-stratégiában az van, hogy flopon csúcs párral (ha a melléklap legalább J), felső párral és minden olyan jobb lappal mint a drill, sor, flöss stb. nyitás, nade mi van a két párral? Azzal is, ugye? (Csak azt elfelejtették beleírni.)"

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.21. 06:39

Villain síkhülye volt.
Viszont te se csináld ezt máskor. Az ilyen két pár ugyanis nem két pár. Azt számítjuk annak, amikor mindkét kezedben lévő lap bepárosodik, az asztalon lévő pár nem játszik, hiszen az ugyanúgy megvan az ellenfélnek is. Bármilyen Tx, 5x kenterbe vert volna de még a 22 is. Mákod volt ezzel az idiótával.

Remekül haladsz, már majdnem megháromszoroztad a rollt. Nem kéne megcsapolni.
A PKR-en NL25-ön sem ismeri szinte senki az SSS-t, nemigen tudnak mit kezdeni vele. Ha meglesz hozzá a rollod, ott sem lesz kisebb a bb/100-ban számított profit. Vagyis az óránkénti átlagos bevétel kb. másfélszeres lesz. Az pedig jelentős időráfordítással (napi 5-6 óra min.) már valóban érzékelhető jövedelmet jelentene. Kár, hogy a géped nem bírja a több asztalt.

Impossible # 2010.03.21. 04:04

Ja előzőhöz még: szerintem az volt a hibája, hogy a turn-ön megadott.

Ja és mégegy kérdés: PS-stratégiában az van, hogy flopon csúcs párral (ha a melléklap legalább J), felső párral és minden olyan jobb lappal mint a drill, sor, flöss stb. nyitás, nade mi van a két párral? Azzal is, ugye? (Csak azt elfelejtették beleírni.)

Bocs, ha sok a kérdés, de mivel újabban ritkán jársz erre, volt idő összegyűlnie. :P

Impossible # 2010.03.21. 03:55

129.09$

kbs,

kíváncsi lennék a véleményedre az alábbi leosztásról. Remélem, jól gondolom, hogy az ellenfél ritka nagy barom volt (mert szinte semmi esélye nem volt a sorra), de lehet, hogy valami elkerülte a figyelmemet, és nem jól gondolom. Köszi előre is. :)

Blinds are now $0.05/$0.10
Button is at seat 1
Seat 1: firerat - $10.21
Seat 3: basecap - $9.01
Seat 5: FRANKIE65333 - $5.41
Seat 6: Zooooooooo - $2
Seat 7: julianofd - $5.26
Seat 8: Ssimonhollink - $8.50
Seat 9: bidolo - $6.10
Seat 10: poncholate - $13.64
Moving Button to seat 3
FRANKIE65333 posts small blind ($0.05)
Zooooooooo posts big blind ($0.10)
Shuffling Deck
Dealing Cards
Dealing [3h 3d] to Zooooooooo
julianofd folds
Ssimonhollink calls $0.10
bidolo calls $0.10
poncholate folds
firerat calls $0.10
basecap folds
FRANKIE65333 calls $0.10
Zooooooooo checks
Dealing Flop [Tc 5h 2d]
FRANKIE65333 checks
Zooooooooo checks
Ssimonhollink checks
bidolo checks
firerat checks
Dealing Turn [Td]
Or1g1n4L brings $10 to table 26136419
FRANKIE65333 checks
Zooooooooo bets $0.30
Ssimonhollink calls $0.30
bidolo folds
firerat folds
FRANKIE65333 folds
Dealing River [3s]
Zooooooooo bets $1.60 (all-in)
Ssimonhollink calls $1.60
Zooooooooo shows [3h 3d]
Ssimonhollink shows [4d 6s]
Taking Rake of $0.43 from pot 1
Zooooooooo has Full House, 3s over 10s
Zooooooooo wins $3.87 with: Full House, 3s over 10s
Seat 1: firerat - $10.11
Seat 2: Or1g1n4L - $10
Seat 3: basecap - $9.01
Seat 5: FRANKIE65333 - $5.31
Seat 6: Zooooooooo - $3.87
Seat 7: julianofd - $5.26
Seat 8: Ssimonhollink - $6.50
Seat 9: bidolo - $6
Seat 10: poncholate - $13.64
End Of Hand #1237360019

Impossible # 2010.03.21. 01:01

Jártam azóta egy újabb freerollon is, kb. 1200 indulóból kb. 760, körüli helyen végeztem, mert király párral szemben all-in kellett mennem nyolcasokkal...nekem valahogy sokkal jobban fekszik a cg, pedig a freeroll jobban szórakoztat. Nade ezt már elmondtam párszor. :D

Impossible # 2010.03.21. 00:54

127.22$

Lassan azért növekszik. NL10-en nem egy nagy élvezet, szerintem NL25-ön már az, ott már nemcsak aprópénzt lehet nyerni (az én megítélésem szerint legalábbis), ez most elég nagy szarakodás, viszont NL25-ön gondolom kevesebb a hülye. NL10-en legutóbb azért nyertem több mint 5 dollárt, mert valaki a király párom ellen betolt egy csomó zsetont 95-el.

Impossible # 2010.03.20. 21:48

Nade ez póker topic. Ne beszéljünk a hüvelygombáról.