Jogász Póker


Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.14. 15:26

De cúnya vagy! :O)

bajussz # 2010.01.14. 16:11

meg gonosz is!

Imp, gyere, tegyél rendet, oszd ki gubát helyettem! :)

_Wasp_ # 2010.01.14. 16:57

Guba: pontosan
Bajussz: nem azért nem magyaráztam el, mert nem tudtam volna mit írni, hanem azért mert viccesnek szánt megjegyzést megmagyarázni mindkettőnk számára megalázó lett volna ;-)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

guba # 2010.01.14. 16:58

Gonosz vagyok, meg rosszindulatú, Kacsa is megmondta, és már fórumtalira sem akar meghívni senki...:)))

_Wasp_ # 2010.01.18. 16:05

privát kérdés volt az imént:

> Elnézést hogy így zavarlak!
> Lenne egy kérdésem, a férjem játszott a betclick pókeren, nyertünk pénzt és az utalásnál kérik a személyi igazolványt bescannelve.
> 1.A kérdésem az lenne hogy a .
> személyi igazolványon szereplő adatok közül nem kell valamit lefedni hogy ne lássák???

nem

> 2. a játék regisztrálásánál a azt a nevet adta meg ahogy szoktuk hívni (lászló), de a személyi igazolványban János szerepel. Ez jelent valami akadályt??"
ha hamis adatot adott meg, akkor könnyen lehet, hogy nem tudja kiutalni a pénzt. Az más kérdés, hogy játszhat vele, és ha valakivel szemben elveszti, akkor az a valaki fel tudja venni, sőt a player transfer is működő lehetőség marad a számára.

""> A bank olyan adatát adtuk meg az átutaláshoz amit csak ő tud és más nem, ez jelent valamit??
az elég gáz, ha olyan adatot adtatok meg. a titkos információkat senkivel nem kéne megosztani.

> Köszönöm a válaszodat előre is!
> I*


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.18. 16:06

privát kérdés volt az imént:

> Elnézést hogy így zavarlak!
> Lenne egy kérdésem, a férjem játszott a betclick pókeren, nyertünk pénzt és az utalásnál kérik a személyi igazolványt bescannelve.
> 1.A kérdésem az lenne hogy a .
> személyi igazolványon szereplő adatok közül nem kell valamit lefedni hogy ne lássák???

nem

> 2. a játék regisztrálásánál a azt a nevet adta meg ahogy szoktuk hívni (lászló), de a személyi igazolványban János szerepel. Ez jelent valami akadályt??"
ha hamis adatot adott meg, akkor könnyen lehet, hogy nem tudja kiutalni a pénzt. (lehet, hogy jó fej lesz a terem, könyörögni kell neki az adatmódosításért a kiutalás megkezdése előtt) Az más kérdés, hogy játszhat vele, és ha valakivel szemben elveszti, akkor az a valaki fel tudja venni, sőt a player transfer is működő lehetőség marad a számára.

""> A bank olyan adatát adtuk meg az átutaláshoz amit csak ő tud és más nem, ez jelent valamit??
az elég gáz, ha olyan adatot adtatok meg. a titkos információkat senkivel nem kéne megosztani.

> Köszönöm a válaszodat előre is!
> I*


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.18. 16:08

privát kérdés volt az imént:

> Elnézést hogy így zavarlak!
> Lenne egy kérdésem, a férjem játszott a betclick pókeren, nyertünk pénzt és az utalásnál kérik a személyi igazolványt bescannelve.
> 1.A kérdésem az lenne hogy a .
> személyi igazolványon szereplő adatok közül nem kell valamit lefedni hogy ne lássák???

nem

> 2. a játék regisztrálásánál a azt a nevet adta meg ahogy szoktuk hívni (lászló), de a személyi igazolványban János szerepel. Ez jelent valami akadályt??"
ha hamis adatot adott meg, akkor könnyen lehet, hogy nem tudja kiutalni a pénzt. (lehet, hogy jó fej lesz a terem, könyörögni kell neki az adatmódosításért a kiutalás megkezdése előtt) Az más kérdés, hogy játszhat vele, és ha valakivel szemben elveszti, akkor az a valaki fel tudja venni, sőt a player transfer is működő lehetőség marad a számára.

""> A bank olyan adatát adtuk meg az átutaláshoz amit csak ő tud és más nem, ez jelent valamit??
az elég gáz, ha olyan adatot adtatok meg. a titkos információkat senkivel nem kéne megosztani.

> Köszönöm a válaszodat előre is!
> I*


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.18. 20:19

A Csoki most induló promóját ismered? Elég kemény, de 4000 $ az pont 4000 dollár.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.18. 20:20

*

acekingsuited # 2010.01.19. 00:20

Végre egy fórum, ahová jogász pókeresek írnak. :) Régóta foglalkoztat egy olyan probléma, amivel a legtöbb nyerő játékos találkozik. Ez pedig az adózás. Elolvastam néhány közösségi site adózási topicját (nem kis munka volt :)), de nem vagyok 100%-ig biztos a dolgomban. A kérdésem az, hogy ha az online póker nyereményem után adózni szeretnék, akkor hogyan járhatok el legálisan úgy, hogy ne bukjak az adózáson többet, mint az össz. profitom.

Az Internetes pókerjátékok adózásáról az APEH készített egy sokak által támadott és életképtelennek hitt állásfoglalást. Ebből az adózóna.hu oldalon is idéztek kétszer:
http://adozona.hu/…e_poker.aspx
http://adózóna.hu/kerdes_felelet/20071031_nyeremeny_ado_apeh_illetek.aspx

A fő probléma ugye az, hogy nem lehet költségelni, azaz ha befizetsz 11$-t 10db sit and go-ra és nyersz összesen 120$-t, akkor a profitod hiába 10$, a 120$ után kellene elvileg adót fizetned. Így a játékos - legyen akármilyen sikeres - adózás után veszteséget fog termelni (sit and go, cash game vagy mtt játék után is).

Egy tájékoztató mindezt kiegészíti (alsó rész): http://www.szf.hu/…oztato5.html
() A Szerencsejáték Zrt. nem adott engedélyt egyetlen online pókerteremnek sem:
() Ugyanakkor a játék nem tilos ("sem a szabálysértési, sem a büntetőjog nem szankcionálja")
(
) A játékban esetlegesen elért nyeremény a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 204. § (1) bekezdésének a) pontja alapján bírósági úton nem érvényesíthető a Magyar Köztársaság területén.

A (*)-ban említett törvény szövege:
(1) Bírósági úton nem lehet érvényesíteni

  1. a játékból vagy fogadásból eredő követeléseket, kivéve ha a játékot vagy fogadást állami engedély alapján bonyolítják le;

Forrás: http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Ez az egyik fórumbejegyzés szerint a következőt jelenti:

  • tegyük fel, hogy az online póker számlámon benevezek egy 11$-os versenyre az online számlámon lévő egyenleg felhasználásával. Ha nyerek, 20$-t írnak jóvá az online póker számlámon. Ez a 20$ a fenti törvény értelmében nem nyeremény, nem is jövedelem, hanem egy követelés. Ez a követelés pedig a Magyar Köztársaság területén bírósági úton nem érvényesíthető. A törvény nem csak azt mondja ki, hogy a játékos nem perelheti a szolgáltatót a Magyar Köztársaság területén a követeléséért, hanem azt is, hogy más hatóság sem kérheti számon a játékoson, hogy egy 20$-os követelésre tett szert (hiszen az a Magyar Köztársaság területén bírósági úton nem érvényesíthető). Ebből következően a verseny megnyerését követően nem keletkezik jövedelem.
  • amint az online póker számláról kiutalást kezdeményezek a bankszámlámra, és az teljesül, jövedelem keletkezett, amely megegyezik a bankszámlámra utalt összeggel. Ez után - mivel a magyar adójogszabályok külön nem mentesítenek - kötelességem kifizetni az adót és az EHO-t.
  • ha az online póker számlámról kiutalást kezdeményezek, és az nem érkezik meg (pl. mert a cég nem tisztességes), akkor az kizárólag az én kockázatom, ha akarom, perelhetem a céget a székhelyén, de a Magyar Köztársaság területén nem (nem tisztességes pókerteremre több példa volt már)

Ha a kiutalások után lehetne adózni (ami ugye a játék profitjával egyezik meg ha fix bankrollból gazdálkodsz), az hatalmas könnyebbség lenne és megoldaná több játékos problémáját.

A fenti érvelés helytálló jogilag?
Ismertek olyan játékosokat, akik valamilyen formában adóznak a nyereményük után? Van erre egyáltalán kialakult gyakorlat?

A válaszotokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.19. 07:58

Béla bácsit kellene megkérdezni. :) Neki már alighanem muszáj adóznia.

Ami a kérdést illeti: szerintem a gondolatmenet csak részben elfogadható. Ami a bíróság előtt nem érvényesíthető követelést illeti, az azzal kapcsolatos fejtegetés a szó rossz értelemben vett jogászkodás.
Sajátos módon azonban a konklúzió védhető.

A kulcs az, hogy mit tekintünk, egy "játéknak". Nyilván nem egy leosztást, mert akkor elképesztő adminisztrációt igényelne a jogkövető adózás: leosztásonként - ami naponta tízezer is lehet - kellene elszámolni a jövedelmet és az adót. Az ellenőrzés számára pedig 5 évig meg kellene őrizni a leosztástörténeteket. (Maguk a termek nem tárolják ilyen hosszú ideig.)
Nem sokkal jobb a helyzet egy sessionnal sem - mert mi az ?
Ugyanakkor jól elhatárolható, és könnyebben ellenőrizhető az egy adott terembe történő befizetés és kifizetés. A jövedelem az, amit kiveszel, ami a teremnél van, az játékban van, akkor is, ha épp nincs az asztalon.
Nem kell azonban, hogy a bankszámládra utalj ki: az is jövedelem, ha a mooneybookershez kéred.

_Wasp_ # 2010.01.21. 16:26

kbs, örömmel értesítlek, hogy alighanem megtaláltam a játékomat :)

még nem vagyok benne nyereséges, de csak a variancia teszi szerintem

"Heads up sit and go"

igazából a CG-re kezdtem átnyergelni az utóbbi időkben, és a 6max táblákon próbálkoztam, de az volt a baj, hogy rengeteg shortstack ült az asztaloknál, és a nem shortstackek közül kétféle volt: ABC pokert játszó regulár, és 10% körüli VPIP-vel rendelkező marha feszes gyengébb játékos, akiket lehet lassanként koptatni, de egyszerűbb, ha végrendeletet iratok velük és megöröklöm a pénzt.

Ehhez képest elkezdtem heads upot játszani, és azt tapasztaltam, hogy nagyon gyorsan meg tudtam találni a lyukakat a legtöbb ellenfelem játékában, de nem tudtam kihasználni, mert nagyon gyorsan kiültek tőlem. Milyen az már, hogy beül hozzám 20 dolcsival, nyer hármat, és kiül? Ááááh. dühítő. A regulárok meg kb 5 osztás után kiültek, szóval kb senki ellen nem tudtam játszani.

Na ehhez képest találtam ki a HU SNG-t mint célterületet: ha valaki odahozza az asztalhoz a lóvét, akkor már nem szabadul, nem fog lelépni egykönnyen....

Úgy néz ki, hogy egész jól megy - bár két buy in bukóban vagyok, tény ami tény - de nem arról van szó, hogy lejátszottak volna, hanem arról, hogy egyszerűen pechem volt, lerivereltek, lecoolereltek, stb., plusz arról, hogy valami gáz van a bwin kliensemmel, és lefagy a torna indulásakor, mire újraindítottam, már csak 1100 zsetonom maradt, míg az ellenfél 1900-on állt (ez kétszer fordult elő, ebből egyszer el is buktam emiatt a HU-t, mert a több zseton miatt elkisért egy hátrányban levő lappal a riverig, és ott lejavult, ez ebben a szituban nem fordulhatott volna elő, ha nem vagyok ekkora zsetonhátrányban)

Szóval a lényeg: a HU SNG pörög, olyan mint a cash game, de nem tudnak kiülni tőlem, a cash game-nél viszont sokkal olcsóbb rake-ben.
Azt számolgattam, hogy 15-20-at biztos le tudok játszani egy aktív napon, ez jó rakeback esetén napi 20 dolcsi, szerény 10% roival számolva másik negyven. A 10% roi nem eltúlzott szerintem, a bwin HU SNG mezőnye elképesztően gyenge.... eddig egy jó játékossal találkoztam mindössze, az összes többinek fogalma sem volt arról, hogy kell heads upot játszani. Elképesztő, komolyan mondom.

Háború és béke OFF


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.21. 21:56

Hajrá!

Ritkán fogunk egymás ellen játszani.
Az egyébként nem a bwin mezőnye, hanem az ongame hálózaté. A cash asztalok és a SnG-k közösek.

Kérdeztem a Csokipromóciót. Nem érdekel? 4K garantált egy évi játékért.

_Wasp_ # 2010.01.22. 10:09

"prison rake?"

áááh én képtelen lennék teljesíteni. Annál meg kevés bosszantóbb lenne, mint a 300. napon elrontani.... gondolj bele.

Te KBS, ami a HU SNG-ban megy, olyant nem láttál... nem akarsz egyszer beülni az asztalomhoz (tőlem akár játékpénzbe is mehet, tökmindegy), részletesebben elmondom, de a lényeg az, hogy ha a heads up alapjaival tisztában vagy, de nem vagy egyáltalán jó pókerjátékos, akkor van kb 10% edge-ed az átlag mezőny fölött. Ha még játszani is tudsz picit, akkor szerintem kb 20-25% előnyt kapsz, ami azért rakeback esetén ad 10-15% roi-t, és ebben az a csodálatos, hogy az átlag HU időm 11 perc. (volt két leosztásos, de volt persze fél órás is) Szerintem fasza kis pókerórabérre jön ki, 4-5BB/100-al számolva egy asztalon a HU beülő HÚSZSZOROSÁVAL kéne játszani, de még 5 asztalon is a négyszeresével.

Ráadásul szerintem sokkal kisebb a variancia, tehát ha van HU 15-20 beülőnyi bankrollod, akkor már nyugodtan játszhatsz, ez 10 fős (vagy 6max) SNG-ban igencsak necces lenne, de CG-ben se lenne sokkal fényesebb.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.22. 10:24

Ahogy a PS-en bogec mester mondja: a HU szerencsejáték. :P
De nézőként majd rádpillantok. (Nincs betétem ongame-nál.) Milyen néven vagy ott? (Jöhet emmilben is.)

Én azt hiszem, belevágok. Tulajdonképpen amúgy is játszom egy évben 350 napon - legfeljebb egy évig főleg a csokin teszem. A 333 pont meg egy két óra NL10-en; NL25-ön.
A havi 10K pontért közben vehetek bónuszt, akkor az pluszban pörög. Ami azzal jár, hogy már nullszaldós játékkal is havi 500-600$-ra jövök ki. És ezeken a téteken nem nullszaldós vagyok, hanem 10-20BB/100-as. (Ami havonta további 150-300$)
Elég jól hangzik.

_Wasp_ # 2010.01.22. 15:34

privi ment

szerintem pont a HU SNG(!) a legkevésbé szerencsejáték az összes játékmód közül. Mire alapozza szerinted ezt a gondolatot?

NAGY OFF

Egyébként a válás kérdései topicban, ahol Immaculatát leoltottam, volt egy kérdés - ha emlékszel - a kártérítés kapcsán, és hát ... átgondolva a dolgot ... nos tévedtem :)

Az egyik személy részére adott kártérítés is lehet ugyanis közös vagyon, hiszen gyakran az akár egész család élete nehezülhet el - akár a jövedelem potlásának egy összegben is előfordulhat, de lényegében az eset összes körülményétől függ a dolog. (főleg: megvan-e a pénz, ha igen, mire lett adva, ha nem, mire lett költve)

Van ez így :) Kár hogy nem Immaculata állt elő ezekkel az érvekkel, jobb vita lett volna :)

ON


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Vasili # 2010.01.28. 12:51

Sziasztok!!1 elég érdekes kérdésem lenne,1 srác meggyanúsitott azzal engem,h én felakartam törni az ö számláját,és h ő ezt onnan tudja mert az én IP címem ről próbálkoztak!Igy a FTP supportja le tiltotta a számlámat!!a gyerek irt 1 pokerfórumon 1 idő pontot h "én" akkor akartam feltörni a számláját,csak h én akkor vezettem mivel kamionos vok,és a tahográf korong is bizonyitja ezt!kérdésem következő lehetne-e h lehetne-e jogi útra terelni ezt?mivel Hamisan megvádolt olyan dologgal amit én nem követtem el!Válaszokat előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.29. 09:20

Amennyire én tudom, a felhasználói szerződésben aláírja a júzer, hogy a support döntései ellen nincs helye a bírósági jogorvoslatnak. Náluk próbálkozhatsz.
A letiltás általában ilyenkor még nem nem végleges, a kivizsgálás eredményétől függ, hogy feloldják vagy úszott a lé.

Impossible # 2010.01.30. 21:08

Aláírja a júzer vagy aláírja a lúzer? :D

Impossible # 2010.01.30. 21:14

Egyébként ha szabad egy nem ide tartozó kérdést:
ingatlanközvetítő hálózat elvállalja a lakás hirdetését 6 hónapra, majd 3 hónap után mindenféle figyelmeztetés nélkül leszedi a hirdetést még a saját oldaláról is. Ebben az esetben 2 ügyvéd szerint sem lehet kártérítést kérni, mivel nincs kötbér, és nincs kár se (az ugyanis nem kár, hogy nem hirdették, mivel nem bizonyítható, hogy ha hirdették volna, biztosan eladták volna). Mi a véleményetek erről?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.30. 21:26

Hogy tényleg offtopik.

Impossible # 2010.01.30. 21:48

Jó, akkor ott mondd. :)

Impossible # 2010.02.18. 10:28

Na, hogy megállt ez a topic.

Melyik teremnél van olyan freeroll, ahol sok fizetős hely van? A Party ki sem írja, hány fizetős hely van, csak a nyereményalapot. Ez hogy lehet? Valahogyan vissza kell hoznom magam, CG-re már nincs pénz. :P

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.18. 12:10

Nem az a kérdés, mennyi fizető hely van, hanem hányan indulnak. :)
A legtöbb terem ma már egyáltalán nem szolgál ki potyázókat; vagyis a freerollok sincsenek egészen ingyen. Általában pontokért lehet nevezni, azt meg csak úgy tudsz szerezni, ha valódi pénzt kockáztatsz.
De azért néhány tippet tudok adni.
Próbáld ki a PKR-t. (Ha lehet, szólj, hogy küldjek meghívót, és azzal regisztrálj.) Ott folyamatosan mennek ingyenes 10 fős SnG-k. Az első 6, a második 4 centet kap. Addig játszhatsz ezeken (egyszerre mindig csak egyben), amíg nincs 1 dollárod.
A Starson is vannak teljesen ingyenes versenyek, de vagy 5000 indulóval, és már regisztrálni se könnyű, mert ahogy megnyitják, perceken belül be is telt a létszám.
A bwinen is van naponta egy vagy két ingyenes MTT, 1500 indulóval és 300$ nyereményalappal. Ha jól emlékszem, az első 80 nyer.

PS nem ajánlott egy második lehetőséget? Néha szoktak.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.18. 12:33

Ha már felhúztad a rovatot:

Jelentem, még börtönben vagyok (Prison Rake). 15 napot teljesítettem; kimenőt nem vettem igénybe.
NL20-on körülbelül napi 2000 leosztásra van szükség; ami jóval több annál, mint amire számítottam. Így aztán a napi három óra időszükséglet is optimista becslésnek bizonyult, van az öt is vagy még inkább hat. Ritkán kerülök ágyba éjfél előtt.

Az elején majdnem kedvemet szegte az is, hogy három szolidan pluszos nap után sikerült egy combos bukószériára ráfordulni. (Visszanézve a leosztásokat főleg a saját hülyeségem - meg az újonnan munkába vett, ún. "haladó kezdőkéz táblázat" - miatt.) Már ott tartottam, hogy kitűztem azt a határt (losestop), ahol feladom, mert azzal a rollal már nem játszhatok NL20-on; NL10-en pedig reménytelen megcsinálni a 333 pontot.
A limit kitűzésévek egyidejűleg visszatértem a korábban alkalmazott, feszesebb indulóskálához, az óvatosabb - tkp. kiblöffölhető - postflop játékhoz; és elhagytam a fontos meg eurós asztalokat.

Meg is lett az eredménye: a grafikon elindult felfelé, már ismét játszhatok a nem dolláros asztalokon is. (Ott valamivel gyorsabbak a pontok.)

Küldhettek narancsot.