Jogász Póker


_Wasp_ # 2010.01.08. 13:30

a holdemmanagerben van egy "lake buster" funkció, ami megkeresi a játékodban a statisztikák alapján a hibákat, és javaslatot is tesz a javításukra. Gondolom, nem nélkülözhetetlen és nem is kőbe vésett, amit javasol, de érdekes volt végigmenni rajta, olyan, mintha egy személyi edző alaposan átnézne.

(Nyilván csak annak ér valamit, aki már tud legalább egy picit játszni)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 15:39

A játék elemzése, értékelése az más, az valóban elengedhetetlen. De az nem HUD.

Szerintem a HUD jelentősége alaposan el van túlozva.

_Wasp_ # 2010.01.08. 15:46

a "real time" azaz valósidejú elemzés az bizony hud.

Közben azon agyaltam, hogy mi milyen jól elbeszélgettünk (köszi egyébként, hogy segítesz CG-ben!!!) de szerintem rajtunk kívül senki nem értett ebből sokat :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.08. 15:49

mondjuk érdekes, hogy amit a hud kiszúrt, az 80%-ban én is észrevettem, bár volt olyan is, hogy a HUD az egyik játékos mellé tett egy mobiltelefon jelet :), és én addig nem vettem észre, hogy mennyire egyenesen játszik - de ez sokat segített


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 19:08

A tracker honnan tudja, hogy valaki egyenesen játszik? Belelát a meg nem mutatott lapokba?

_Wasp_ # 2010.01.08. 21:59

az emelések számából, ha valaki csak annyiszor emel, ahányszor javulni szokott, plusz gondolom a mutatásokkal is összeveti (egyébként egy olyan kiegészítő van nekem, hogy a logfile-ban meglevő muckolt lapokat is kirakja a végén, ez is nagyon hasznos!)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.09. 15:48

Tegnap azt hittem, szétvet az ideg...
mindkét asztalon jött egyszerre jó indulólap (QQ és AKs)

Az asztalokon eléggé agresszív, emelgetős-visszaemelgetős játék folyt, tehát mindkét asztalon el tudtam odáig jutni, hogy - jó eséllyel a legjobb lappal (overpár és kétpár) - a riveren all in tudtam vinni a fogalmatlan ellenfeleimet. Az egyik asztalon 40 eurom volt, a másikon 35.

Kváziallin menntem, ez azt jelenti, hogy az ellenfélnek alig marad zsetonja, visszatolhatja, de nincs dobatásra esélye.

vártam hogy az ellenfél visszatolja, és ekkor....

... ledobott a pokerszerver....

mindkét asztalon dobtam a lapot az egy-két eurós, illetve 80 eurocentes visszaemelésre.

Durrrr, mire visszaadta az irányítást, 70 euró minusz...

(a nap végét plusz 11 euróban zártam, de ez nagyon fájt - mert egyébként szép nagy upswing lett volna)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.09. 16:07

70 euró minusz

ha beleszámolom, hogy legalább 75%-os nyerési esélyűnek ítéltem meg a lapomat, akkor inkább 100-110 Eur minusz

na ettől se lett jobb...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.09. 17:26

:/ Nincs allin védelem?

_Wasp_ # 2010.01.09. 20:03

ezeken az asztalokon nem volt, nem figyeltem rá, eddig sose kellett igazán. :/


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.12. 13:51

Szia KBS, helyzetjelentésem:

a továbbképzés meghozta az eredményét, "tight is right" korábbi tanácsodat átgondolva és megfogadva (most 22-27 a VPIP-m 4-6max asztalon) a BB/100 statisztikám elképesztő magasságokba szökött. Nem is akarok inkább értéket írni, de ha még ez egy 4-8-szoros hozamú upswing lenne, akkor is nagyon elégedett lehetnék. A minta nem nagy (váltás után csak 5k), de bíztató jeleket mutat. (főleg mert a WT$SD és a várható érték mutatóm szerint peches sorozat volt)

Ez szerintem annak is köszönhető, hogy összeállítottam magamnak egy menetrendet, és ebben az alábbi módszert vettem fel:

  • Addig nem megyek fel (vissza) NL50 eurora, amíg a bankrollom CG-re szánt része az ajánlott roll legalább 3-4-szeresét meg nem haladja.
  • Addig max 2-3 asztalon játszok, amíg a (HUD) statisztikaelemzés teljesen automatikussá nem válik, nem lesz a döntésre egy pillantás elég.
  • csak kipihenten ülök le játszani. Észrevettem, hogy a bukóim 90%-a a gyenge, fásult, öszpontosítás nélküli játékom "eredménye" volt.
  • Egy session-nek pontosan két és fél óra után vége van, akár nyerésre, akár vesztésre állok. Egyetlen kivétel a tilten levő ellenfél, akinek adhatok még egy kis időt (max fél órát), hogy áttolja a zsetonjait. (magyarázat: észrevettem, hogy soksok session után, ha mindig abbahagytam volna ennyi idő után a játékot, akkor sokkal jobb eredményem lett volna)
  • Ha nem látok legalább egy vagy két rossz játékost az asztalnál, akkor kiülök. (ez még nem nagyon megy nekem, de az elvek közé megelőlegezve felvettem...)
  • Minden lopás, visszalopás, nagyobb bet előtt megnézem ellenfelem vonatkozó részletes statisztikáit, akkor is, ha nagyon jó kezem van és akkor is, ha egyáltalán semmi nincs nálam.
  • Minden játék után azonnal (de legkésőbb másnap) rászánok legalább egy negyed órát, hogy elemezzem a partikat a megfelelő szoftverrel, ha nagyobb hibát talál a játékomban, akkor próbálom a megoldást eszembe vésni, és legközelebb eszerint játszani.
  • minden héten egy nap játékot kihagyok, e helyett továbbképzem magam a nálamnál jobbak játékát és magyarázatait megértve.

Úgy tűnik, hogy kemény kézzel fogva a gyeplőt az eredmények is sokkal jobban jönnek...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

morningstar # 2010.01.13. 03:30
Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.13. 08:19

Gratula, kolléga! Ezeket az elveket nekem is követnem kellene. Bár a tegnapi nap már szolid nyereséggel zárult. (Nagyon szolid, jószerivel nullszaldós.) De sokkal jobb lett volna, ha el tudom dobni a királyokat preflop az UTG 4betjére. Ugyanis több ezer leosztást játszottam már vele, tudom, hogy feszes és jó. De legalább már eszembe jutott, hogy dobni kellen. Legközelebb talán sikerül is.

Sőt, még ezzel is maradt volna kb. 7BB/100, ha nem jön össze még egy szerencsétlen leosztás. Pedig ott kisebbet hibáztam. Azt hiszem.

Bombról - három limpelő után - beszálltam 54s-vel. A flop As73s. Az első beszélő nyitott valami egyharmad banknyit, egy playa megadta, én a flöshúzóval, kétlyukas sorhúzóval - tekintettel a színsor lehetőségére is - rátettem még kétszerannyit. Mind a ketten maradtak. A turnon a színemből a hetes jött, amire villainék checkeltek. Úgy döntöttem, agresszíven játszom meg az eltalált flöst, a kettő közül az egyik biztosan jön velem. (Ha esetleg egy nagyobb flöse lenne, még mindig van két outom a színsorra.)
Felmérve a zsetonjaimat azt láttam, hogy ha hívok egy fél bankot, akkor a már alig negyed banknyi marad nálam. Azt pedig a riveren flössel úgyis be kell tenni; ha pedig így van, akkor az edzőim szerint jobb közvetlenül. Úgyhogy push. Az UTG megadta (amennyit tudott), a középső játékos viszont némi gondolkodás, és hűházás után dobott.
Utólag azt mondta, nut flöst engedett el (KQs).
Kitalálod, mit tartott az UTG?

bajussz # 2010.01.13. 10:44

nem szemtelenkedésből kérdezem, de ha póker helyett dolgoznátok, az nem fizetne jobban?

_Wasp_ # 2010.01.13. 11:16

nem szemtelenkedésből kérdezem, de ha póker helyett dolgoznátok, az nem fizetne jobban?

A pókeres órabérem, (ha szigorúan pénzért játszok), kb 2 és 20e Ft között ingadozik (játéktól, téttől és tevékenységtől függően). Szerinted? (Segítek: munkaidőben alkalmazott vagyok...)

másrészt nekem a póker csak hobbi, és nem pénzkeresési mód.

Neked pl. nem fizetnének jobban, ha fórumozás helyett dolgoznál? ;)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.13. 11:22

Bombról – három limpelő után – beszálltam 54s-vel. A flop As73s. Az első beszélő nyitott valami egyharmad banknyit, egy playa megadta, én a flöshúzóval, kétlyukas sorhúzóval – tekintettel a színsor lehetőségére is – rátettem még kétszerannyit. Mind a ketten maradtak. A turnon a színemből a hetes jött, amire villainék checkeltek. Úgy döntöttem, agresszíven játszom meg az eltalált flöst, a kettő közül az egyik biztosan jön velem. (Ha esetleg egy nagyobb flöse lenne, még mindig van két outom a színsorra.)
Felmérve a zsetonjaimat azt láttam, hogy ha hívok egy fél bankot, akkor a már alig negyed banknyi marad nálam. Azt pedig a riveren flössel úgyis be kell tenni; ha pedig így van, akkor az edzőim szerint jobb közvetlenül. Úgyhogy push. Az UTG megadta (amennyit tudott), a középső játékos viszont némi gondolkodás, és hűházás után dobott.
Utólag azt mondta, nut flöst engedett el (KQs).
Kitalálod, mit tartott az UTG?

Mivel vesztettél, ezért tarthatott AA-t, 77-t, 33-t.
Ha túlhúzott a riveren (és idióta volt), akkor az ász párjába kapaszkodott mondjuk 10-es (vagy jobb) kisérőt tartva mellette. Én ez utóbbira tippelnék, csak hogy jobban fájjon :(

Nemnem, van egy még szebb tippem: két bubit játszott meg szörnyű rosszul, és a riverre leesett neki :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.13. 12:46

Osztott hármas párja volt.

Drága bajussz kolléga!
Egyrészt milyen fizető munkát lehetne otthon, esténként végezni - különös tekintettel arra is, hogy ügyvédjelölt munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt nem létesíthet?
Egyébként pedig egy jó session hoz annyit, mint egyheti bérem.

Szerinted egy ügyvédjelölt pénzért dolgozik? Akkor inkább esztergálna.

bajussz # 2010.01.14. 08:05

ÁÁÁ, nem vagyok kolléga!:))

Csak kérdeztem, azt szabad, nem?

Neked pl. nem fizetnének jobban, ha fórumozás helyett dolgoznál? ;)

nem:D

_Wasp_ # 2010.01.14. 11:15

na látod


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2010.01.14. 11:36

mit?

_Wasp_ # 2010.01.14. 11:54

ezek szerint mégsem látod :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2010.01.14. 12:34

írd meg légyszíves, hogy mit kellene látnom

_Wasp_ # 2010.01.14. 14:45

a hihetetlen párhuzamot például :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2010.01.14. 15:00

most vagy azt csinálod, mint Imp, hogy mondasz valami okosnak tűnőt, és ha valaki rákérdez, megpróbál egy még okosabbat mondani, pedig nem tudod a választ, vagy nekem kellene jobban visszaolvasni.

Nyilván a b választ fogod megjelölni, de jobban szeretném, ha elmagyaráznád, hogy miről is van szó, de ezt gondolom hiába kérem.

guba # 2010.01.14. 15:15

Azt nalátod, hogy neked sem fizetnének jobban, ha fórumozás helyett dolgoznál, de ezen szerintem senki nem csodálkozik ezek után. :-)