Jogász Póker


Impossible # 2009.12.25. 15:36

Sőt, badacsonyi késői szüretelésű kéknyelű jégbort a bivalybőr fotelben, amit kacsa szolgál fel nekem egy kacskaringós szívószállal, majd hajlongva hátrálva kisétál, és csendesen lenyomja a 14 karátos aranykilincset. lolz

Legislator # 2009.12.25. 16:26

Bivalybőr fotel tán a Déryné étteremben van.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.12.25. 16:27

De mióta kell szívószállal inni a bort, öcsém?:-D


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.12.25. 17:35

Az csak az inas szivatására lenne. :D

_Wasp_ # 2010.01.04. 14:54

a CDpoker kliensben vannak font, euro, dollár alapú asztalok, a font alapuaknál egy nagy halastó az egész.

nem értem miért, de olyan borzasztó játékot rég nem láttam, mint ami ott ment. Én se vagyok a készpénzes játék paganinije, de a 6 fős asztalnál az utánam következő legjobb játékos is kb csak az 1-2 centes szintnek megfelelő játékot mutatott.

Preflop random lapokkal mentek be, passzívan elkisértek akármivel, alig blöfföltek, amikor meg blöfföltek, teljesen átlátszó volt az egész, 5 dolláros kasszába heavy draw boardon 50 centeket emelgettek két párral, stb...

kb két-két órát bambultam egy asztalon kétszer negyven font plusszért... nem tudom forintban ez mennyi, de szerintem ma is beülök.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 08:24

Az ipokeren mindenhol vannak fontban meg euróban számoló asztalok. (Merthogy mindenhol ugyanazokon az asztalokon játszol.) Nem a pénznemen múlik, azt hiszem, mostanában hál' Istennek, az ipokeren úgy általában sok idióta játszik megint, SH-ban valószínűleg még több. Kár, hogy én ahhoz nem értek. Meg az is kár, hogy az évet akkora pechsorozattal kezdtem, hogy a fal adta a másikat.

Ehhez kapcsolódva kérek elnézést, hölgyeim és uraim, de a januári szeanszunk a PKR-en nagy valószínűséggel elmarad. Amikor még futotta rá (decemberben), akkor elbambultam, és lekéstem a megrendelést; most meg már nem tudok rá áldozni. (Remélem, csak átmenetileg.)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 08:26

A font most cirka 1,6 dollárt ér. Szóval 80 font az 128$, ami olyan 20K lehet HUF-ban.

Legislator # 2010.01.08. 10:01

Impi:-D.


Sunshine after the rain.

_Wasp_ # 2010.01.08. 10:03

kbs, te használsz valamilyen HUD-ot? (eddig, a SNG-hoz és a versenyekhez ugye nem kellett, de mint mondtam már egy ideje állok át a készpénzes asztalra és most kell)
Az átállás abban nyilvánul meg, hogy az összes készpénzesveszteségemet a napokban a borravaló szintjén levő :) 300 dollár környékére tornásztam le.

A játékom eddig rengeteg sebből vérzett, és csak most látom, hogy többször a veszteségem nem a sors kifürkészhetetlen akarata volt: a frissen felrakott HUD alapján egy szép kövér hal voltam egy bizonyos típusú játékos számára.

ha használsz ilyen eszközt, akkor tudsz adni pár tanácsot? (milyen adatokat pakolsz fel, stb. Most egy káosz az egész, fel akarok tenni egyszerre mindent, az összes utcás agresszió és dobási faktorokat, stb)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 11:35

Próbáltam, de zavart, nem segített. Ráadásul nem is hiányzik, egyelőre meg van a nyereségem. (Kop-kop. A januárt egyelőre nem számolom, volt már ekkora downswing máskor is.)

De elméleti tanácsot tudok adni. A VPIP, a PFR és az AF a legfontosabb adatok. Nagyon hasznos lehetne a FBBS és az FCB, de ezekhez kellene vagy 5000 leosztásnyi adat egy játékosról, hogy bátran támaszkodhass rájuk.
Miért nem fullringgel kezdesz? Az azért kevésbé kockázatos, és kevésbé nehéz döntéseket követel.

VPIP: a lapok hány százalékát játssza meg.
PFR: a lapok hány százalékát játssza preflop emeléssel.
AF: agressziófaktor
FBS: Vakként a lopási kírésletek hány százalékra dob.
FCB: A folytató nyitásra hány százalékban dob.
(Az utolsó kettőnek lehet, hogy más a rövidítése.)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 11:44

Ami a HUD-ot használók elleni védekezést illeti.
Észre lehet venni, ha valaki erősen támaszkodik rá. Velem szemben például az elsőre értelmetlennek tűnő preflop megadás-postflop donkbetben, illetve preflop repushban érhető tetten.
Ha valakitől - aki egyébként nem nyilvánvaló idióta - több ilyet tapasztalok, akkor tudom, hogy azért csinálja, mert a HUD-ja szerint nagyon feszes vagyok. No, ilyenkor váltok ütemet, és kezdek el vele szemben visszahívni, meg megadni az eltúlzott allinjait, esetleg check reraiselni.
Nagyon hamar elvesztik a bizalmukat a HUD-ban.

_Wasp_ # 2010.01.08. 11:46

fullring vs short handed

  • a versenymúltam miatt elég jó vagyok a flopon és a turn-on (bár a riveren még nyenge a jó CG játékosokhoz képest)
  • elég jók az ellenfelekre vonatkozó kéz becsléseim
  • viszonylag könnyen számolok pot oddsot, és még az implied odds saccaim se rosszak
  • viszont nem vagyok nagyon türelmes, szeretek minél többet játszani.

Igazából ez utóbbi a legnyomósabb érv...

(mostanában pár naponta hívogatnak a cdpoker-től, nem tudom mi a fenét akarnak már megint - ma reggel pont melóba menet az autóban hívtak - gondolom örülnek a marha sok rake-nek amit termeltem... bár a hasznom lenne ennyi...)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 11:49

A riveren már nincs is játék. :) Többnyire river sincs.

_Wasp_ # 2010.01.08. 11:50

hud-ra támaszkodás... akkor sápadtam meg, amikor a HUD-on az volt a VPIP-m mellett, hogy 48%... hát ez nem fényes. Sőt csoda, hogy ilyen szar preflop játékkal egyáltalán szinten maradtam.

Igazából én két dolgot nézek nagyon - sng múlt - mennyire feszes, és mennyire trükközős vagy egyenesen agresszív az ellenfél. A többi csak varázslat számomra.

Viszont a hosszútáv az hosszútáv: ha jól követnek téged HUD-dal akkor előbb utóbb lekaszálnak.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 11:56

48?????????????????

Azt már tényleg nem lehet postflop játékkal ellensúlyozni.

Ha jól ballanszírozod a játékodat, akkor nem sokra mennek a HUD-dal 10K leosztásnyi adattal sem. Mert mit mond egy olyan adat, hogy 18% VPIP és 14% PFR, 20% PFAF?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 11:57

Milyen téten játszol most?

_Wasp_ # 2010.01.08. 12:10

A riveren már nincs is játék. :) Többnyire river sincs.

de van.
sajnos.

(Túl sok a river megadásom és a river blöfföm is. értelmetlen mindkettő, dolgozom is rajta.)

Mert mit mond egy olyan adat, hogy 18% VPIP és 14% PFR, 20% PFAF?
ez nekem azt mondja, hogy kb a lapjaid laptartománya (az adott pozícióban) nem sokkal tágabb, mint a legjobb 10%, tehát kb csak párok és AK jellegű lapok játszanak. Ez nem nagyon feszes, de full ringen azért eléggé az. Mivel közel van a vpip és a PFR, ezért (a lapjaid 70%-ával támadsz), ami agresszív játékosra utal. A 20% post flop agresszió átlagosnak számít egy közepesen feszes agresszívtől, ezért azzal kapcsolatban nincs észrevételem.

Jól értékeltem a HUD-ot?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.08. 12:11

Milyen téten játszol most?
NL20(euro)
NL50(dollár)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 13:15

Jól értékeltem a HUD-ot?
Nem teljesen.
Az általad feltételezett kézskála (párok és AT+) csak egy 11,71%-os range. A 18% VPIP mögött tehát ennél sokkal szélesebb ranget kell feltételezned. Pl. épp 18% a 55+; A4s+; A7o+; KTo+; K9s+; QTs range. Nem mondanám rá, hogy nagyon feszes, különös tekintettel az A4-A7 és Kx kezekre.
Ráadásul tudjuk, hogy a VPIP nem esik egybe a preflop lapskála %-ával, hanem kisebb annál, mert nem játszol meg minden lapot minden pozícióból. Ezért egy 22-24% körüli lapskála is eredményezhet 18%-os VPIP-t. Ebben a skálában pedig az összes pár mellett már benne van valamennyi Axs lap, a brodwayk egészen a JTo-ig, sőt még az egyszínű kapcsolódók is 54-ig lefelé.

_Wasp_ # 2010.01.08. 13:18

időközben rájöttem én is, a párok csak a legjobb 7%, szóval jócskán bővíteni kell, csak lusta voltam beírni :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2010.01.08. 13:20

Summa summárum, a HUD a regulárokról nem mond sokat, a szélsőséges stílust segít kiszúrni, de azt meg magadtól is meg tudod tenni.

_Wasp_ # 2010.01.08. 13:21

a VPIP és a legjobb kezek százaléka nálam pont egybeesik, mert nekem a hud úgy is kiteszi, hogy az adott pozícióban mit szoktál játszani (ezért írtam az adott pozíciót)

egyébként valóban igazad van sok mindenben, szóval a HUD használatban még jócskán javulnom kellene


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.08. 13:21

a VPIP és a legjobb kezek százaléka nálam pont egybeesik, mert nekem a hud úgy is kiteszi, hogy az adott pozícióban mit szoktál játszani (ezért írtam az adott pozíciót)

egyébként valóban igazad van sok mindenben, szóval a HUD használatban még jócskán javulnom kellene


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.08. 13:21

a VPIP és a legjobb kezek százaléka nálam pont egybeesik, mert nekem a hud úgy is kiteszi, hogy az adott pozícióban mit szoktál játszani (ezért írtam az adott pozíciót)

egyébként valóban igazad van sok mindenben, szóval a HUD használatban még jócskán javulnom kellene


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2010.01.08. 13:26

Summa summárum, a HUD a regulárokról nem mond sokat, a szélsőséges stílust segít kiszúrni, de azt meg magadtól is meg tudod tenni.

amire én akarom használni, az

  • elsősorban a saját játékom javítása, imidzsem figyelése
  • másodsorban a lopások, resteal-ek hatékonyabbá tétele, a 3 és 4 bet használatának szélesebb körű bevezetése, és végül a river játékom javítása (a river donkbet és reraise statisztikák alapján)

hát nem tudom, fog-e menni, mindenesetre a CG játékosok mostanában azt mondják, hogy jó real time elemzőszoftver "must have" dolog


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása