Jogász Póker


Impossible # 2009.08.12. 14:35

Lehet, hogy emiatt nem ajánlja a PS NL10 alatt? Akkor úgy csinálom, hogy játszom kicsit ezen, aztán átmegyek NL10-re.

_Wasp_ # 2009.08.12. 14:42

igen, elképzelhető.

nem ismerem a PS rake struktúráját, de ultramikró limiten mindenhol rablásszámba megy.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.08.12. 14:44

Imp, angolozz inkább:)

_Wasp_ # 2009.08.12. 14:46

nem megy neki? vagy mi a baja? (tán csak nem a szülővárosa?)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.12. 16:08

A flop %-ból lehet jól következtetni arra, hogy SSS-játékosok vannak-e az asztalnál vagy sem?

Impossible # 2009.08.12. 16:10

NL4-en egyébként rohadt szar asztalok vannak, sehova se tudok leülni, vagy túl kevesen ülnek, vagy túl kevés zsetonnal (vagy a kettő egyszerre).

Impossible # 2009.08.12. 16:11

Inkább nézek egy kézelemző edzést, nem találok asztalt.

Impossible # 2009.08.12. 16:39

Na mégiscsak játszottam egyet NL4-en. Nyertem 0,4$-t, juhé! lol

Azt viszont nem értem, hogy az egyenlegem miért változatlan. Miért nem nőtt meg 0,4 dollárral (amennyit ynertem)??? Tudjátok?

Impossible # 2009.08.12. 18:42

Na mi van már? Korán fekszenek a mesterek? :D Akkor reggelre kérek választ. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 20:28

Talán a jutalék. Bár jobb helyeken a kis bankokból (pl. 30 cent alatt) egyáltalán nem vonnak.

Két dologra figyelj az asztal statisztikákban. Az egyik, hogy az átalgos bankméret (average potsize) minél nagyobb legyen (de legalább 10-15 BB), és ugyanígy a flopot nézők aránya(VPIP). Ha lehet, ez utóbbi ne nagyon legyen 30% alatt. De olyan astalhoz, amelyiknél 10 alatt van, semmiképpen ne ülj be.

Wasp, Zoli nem a PS-nél játszik, mert az nem egy terem, hanem a Partynál. A PS számára nem vonnak külön jutalékot, ő abból kap vissza, amit a terem amúgy is levon.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 20:30

Jut eszembe: A PS lehet azért nem mondja, hogy játsz NL10 alatt, mert ott olyan kicsik a bankok, hogy alig vonnak rakét. Ha meg nem vonnak, akkor ők se kapnak belőle.

Impossible # 2009.08.13. 07:49

Kbs, köszi! Tegnap nyertem NL4-en 0,4$-t. Az egyenlegem még mindig változatlan. Miért nem nő meg?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 07:50

Akkor mégsem nyertél.
Ha idemásolod a számlatörténetet, akkor talán okosabbak leszünk.

Impossible # 2009.08.13. 08:02

Az meg hol van?

Biztos, hogy nyertem, kiírta, hogy nyertem a potból 0,4$-t (all-in mentem dáma párral a flop után, mert több mint kétszerese volt a pot a zsetonmennyiségemnek, és a PS anyaga azt tanítja, hogy ha már a flop tétkör elején több mint kétszerese, akkor menjek all-in, szóval mentem all-in, és nyertem is).

_Wasp_ # 2009.08.13. 08:23

nem játékpénzes asztalon játszottál? Nem vesztettél előtte 0.4 dollárt? más ötletem nincs...

ja igen: csak akkor kerül rá a számládra, ha KIÜLSZ az asztaltól, az asztalnál lévő pénz még nem a tiéd! (szokd meg a gondolatot, ez a helyes mentalitás CG-nél is)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.13. 08:29

Úgy volt, hogy néhányszor befizettem a nagy vakot meg kis vakot, így a 0,4$ beülőm lecsökkent majdnem 0,3$-ig, de alá nem, ezért nem töltöttem újra, majd nem sokra rá nyertem 0,4$-t, ezután volt még leosztás, és én akkor megnyomtam a gombot, hogy kiül, utána pedig becsuktam az asztalt. (NEM játékpénzes asztalon játszottam, de köszi a bizalmat. :D Ennyire hülye azért nem vagyok, hogy ne tudjam azt se, hol játszom. :D)

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:07

egy magyarázat lehet akkor: hogy elvesztettél 0.4 dollárt úgy, hogy észre sem vetted.

(ha lebuktad 0.3-ra a beülőd, akkor az utána levő nyereség kisebb lett, tehát csak 0.3-t nyertél.Az utána következő leosztásokban nem bukhattál el 0.3-t?)

menj be a kliensbe (nem ismerem, azt se tudom, mit használsz de általában) "Cashier", azon belül "CG history" vagy valami ilyesmi, és ki fogja írni, hogy mennyi pénzt vittél az asztalhoz, és mennyivel áltál fel onnan.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.08.13. 09:18

nem nyomunk este egy online pókert? van ilyen a startlapjatekokon, vagy valahol?

elkenek mindenkit:D

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:23

élő játék inkább? valami versenyszerű? 5k nevezési díj nem sok, plusz a sörök amiket megiszunk... :)

játékpénzben nem lehet pókerezni, mert az a lényegét öli meg, nincs súlya az emelésnek, dobásnak, blöffnek....

de ha valaki szervez valamelyik online terembe egy SNG-t, akkor hajlandó vagyok beülni, bármilyen téten. Még skype-olhatunk (vagy ventrillo-zhatunk) is közben, úgy szórakoztatóbb, ha tudjuk egymást zrikálni :)

ha nincs nagyon ötlet, akkor utánanézek én, hogy heti egy-két privát online SNG-t meg lehet-e oldani valahol


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 09:24

Előfordul, hogy késik a kliens, és csak néhány perccel később jelenik meg az a pénz a számládon, amivel az utolsó asztaltól felálltál.

Wasp: ha ketten adják az allinját, akkor vígan nyerhet 40 centet 30 centes téttel. Akár 90-et is. Mínusz a jutalék. :)

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:24

élő játék inkább? valami versenyszerű? 5k nevezési díj nem sok, plusz a sörök amiket megiszunk... :)

játékpénzben nem lehet pókerezni, mert az a lényegét öli meg, nincs súlya az emelésnek, dobásnak, blöffnek....

de ha valaki szervez valamelyik online terembe egy SNG-t, akkor hajlandó vagyok beülni, bármilyen téten. Még skype-olhatunk (vagy ventrillo-zhatunk) is közben, úgy szórakoztatóbb, ha tudjuk egymást zrikálni :)

ha nincs nagyon ötlet, akkor utánanézek én, hogy heti egy-két privát online SNG-t meg lehet-e oldani valahol


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:28

Wasp: ha ketten adják az allinját, akkor vígan nyerhet 40 centet 30 centes téttel. Akár 90-et is. Mínusz a jutalék. :)
hát ezt azért értettem :-/

nem is ez volt a baj vele, hanem az, hogy azt írta egyszer: "nyertem 40 centet egy leosztásban" (és lehet, hogy a saját tétjét is beleszámolta), majd "vesztettem 10 centet" majd: "játszottam még pár leosztást"

elvileg 30 centtel nyerhetsz egyébként egy leosztásban full ringen 2 dollár 70-et (minusz a kb 4% rake). Persze.

jó hogy azt nem vettük bele, hogy versenyen meg egy-két dollárból milliomos lett Chris Moneymaker - ő is egy leosztással, az utolsóval :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 09:30

A privát verseny szervezése általában extra szolgáltatás, a magasabb kategóriájú törzsjátékosoknak jár. Az enyém sehol sem elég hozzá.
Esetleg a csokipókert meg lehetne kérdezni, ők most nagyon promóznak a magyar nyelvterületen.

Ha jó a cash game is, akkor nekem per pillanat jó a Stars, a PKR, a csoki, a bet365 (vagyis bármelyik ipoker). De a minimumot be tudom fizetni akárhova.

Eszembe jutott valami: a PKR-en annyira lassan töltődik az SnG, hogy simán meg lehet csinálni, hogy csak mi legyünk benne, ha megbeszéljük az időpontot. Igaz, a létszámnak kereknek kell lennie: 6 vagy 10.

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:34

befizetek én bárhova....

(kinn van a lóvé többsége moneybookersen, 10 perc alatt be lehet rakni egy komolyabb összeget bármilyen terembe. csak már ha regiznék, akkor megnézném, hogy van e valami jó promóció, ez még egy kis idő)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:35

A PKR jó ötlet

kézbeveszek egy sört, és majdnem olyan, mintha ott lennénk :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása