Jogász Póker


Impossible # 2009.08.13. 09:40

Wasp,

a kliens kiírta, hogy nyertem 0,04$-t, de ezt már mondtam.

"(ha lebuktad 0.3-ra a beülőd, akkor az utána levő nyereség kisebb lett, tehát csak 0.3-t nyertél.Az utána következő leosztásokban nem bukhattál el 0.3-t?)"

Nem, mivel miután nyertem, dobtam, kiültem, becsuktam az asztalt.

Pénztár: Tranzakciónapló: utolsó egy hónap: hitel USD 0,01 állapot függőben dátum aug. 5. (hát ez nem tegnap, és nem értem, mi a szar ez itt) ennyi van.

Amikor megkaptam a PS-től az 50$ ajándék kezdőtőkét, akkor azt írták, hogy 1$ fogja aktiválni a számlámon a további 49$-t. Hoyg ez mit jelent, arról fogalmam sincs, nem fejtették ki bővebben. PS oktatóanyaga azt ajánlja, hogy NL10-en kezdjek játszani, ahol ugye a beülő (2$) meghaladja azt az 1$-t, ami majd aktiválja a további 49$-t a számlámon, viszont NL4-en a 0,4$ beülő alatta van az 1$-nak, ezért lehet, hogy nem aktiválja a további 49$-t, azaz lehet, hogy emiatt nem történik a számlán semmi sem. Én még erre tippelek, de megkérdeztem fórumon is PS-en, remélem, hamarosan válaszolnak.

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:42

a 0.04 dollár nem negyven cent, hanem csak 4 cent. lehet hogy ezért nem vetted észre?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.13. 09:43

Ja basszus, elírtam az előbb. :D 0,4$ a helyes.

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:45

a bónusz aktiválása:
nem erről van szó! te valamit nagyon félreértesz!

ez úgy működik, hogy utalnak a számládra egy dollárt, és az első utalás után az kaszinó ad pár dollár bónuszt (esetedben 49 dolcsit)

semmi köze ahhoz, milyen téten akarnál játszani!!!

ha nem kaptad meg a bónuszt, akkor írj annak az oldalnak, akitő a promóciós kódot (vagy a bónusz ajánlatot) kaptad, amivel regisztrálnod kellett.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:46

ha nyertél negyven centet, akkor az ott van a számládon. Mennyi volt nálad az asztalnál, amikor kiültél???


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.08.13. 09:49

én nem vagyok regelve sehol, nem is tudok pókerezni, csak kíváncsi vagyok, hogy milyen a kezdők szerencséje

az nem igaz, hogy nem tudok, már vagy 5x játszottam élőben:D

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 09:50

Zoli, mennyi a számlád egyenlege? Meglepne, ha nem 50$ körül lenne.

Más: találsz olyat a kliensen hogy "cash tables history"? A My account alatt keresd.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 09:52

Egy regisztráció két perc. Kártyáról a befizetés se több.

Impossible # 2009.08.13. 09:52

0,4 volt nálam, amikor kiültem (egyébként ezt sem értem, miért ennyi, ha egyszer a kb. 0,3-hoz megnyertem 0,4-et), dehát mindenféleképpen változnia kellett volna szerintem az 50,01$-os egyenlegemnek (játék közben egyébként 49,61$-t mutatott, most pedig 50,01-en áll megint).

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:55

ha 0.4 volt nálad, amikor kiültél, és 0.4-el ültél be, akkor pont semmit se nyertél, hanem csak becsaptad magad.
(ha pókerezni akarsz, akkor ezt soha ne tedd)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:55

ha 0.4 volt nálad, amikor kiültél, és 0.4-el ültél be, akkor pont semmit se nyertél, hanem csak becsaptad magad.
(ha pókerezni akarsz, akkor ezt soha ne tedd)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.13. 09:55

ha 0.4 volt nálad, amikor kiültél, és 0.4-el ültél be, akkor pont semmit se nyertél, hanem csak becsaptad magad.
(ha pókerezni akarsz, akkor ezt soha ne tedd)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.13. 09:58

kbs,

magyar nyelvű a kliensem.
Mondom, mik vannak:

"Számlám" menüpont alatt a következő menüpontok találhatók:

számla
pénztár
bónuszok
promóciók
PartyPoints-pontok
Segítség
VIP

"Pénztár" menüpont alatt pedig:

befizetés
kifizetés
számlák közötti átutalás
ajándékutalvány
tranzakciónapló

A PS fórumán meg szarnak bele a kérdésembe, senki se válaszol. :D

Impossible # 2009.08.13. 10:01

wasp,

hogyhogy soha ne tegyem??
Nem én csináltam. :D
Sőt, nem értem, mi az hogy kb. 0,3$ van nálam az asztalnál, megnyerek a potból 0,4$-t, utána pedig csak 0,4$ van nálam. Nem kéne esetleg kicsivel többnek lennie nálam ezután?:)

_Wasp_ # 2009.08.13. 10:06

Sőt, nem értem, mi az hogy kb. 0,3$ van nálam az asztalnál, megnyerek a potból 0,4$-t, utána pedig csak 0,4$ van nálam.
vagy nem 0.3 volt nálad, vagy nem 0.4-et nyertél, vagy nem 0.4 maradt a végén nálad.

példa, hogy csaphatod be magad:

A 0.3 van nálad. allin mész, egy ember adja, akinél csak 10 cent volt.

a kassza 0.4 re duzzadt, és ezt meg is nyered. na mennyi van nálad??? 70 cent??? NEM. Csak negyven.

Meg is van az eltűnt pénzed... :)

A PS fórumán meg szarnak bele a kérdésembe, senki se válaszol. :D

annak a supportjának írj egy EMAIL-t, akik a bónuszt ígérték. a fórum nem erre való...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

bajussz # 2009.08.13. 10:11

nem akarok ilyenekre pénzt költeni,de idővel egy csokipókerben benne vagyok:)

Impossible # 2009.08.13. 10:21

De wasp,

a flop tétkör elején a pot már több mint kétszerese volt a zsetonomnak. Már nem emlékszem, pontosan mennyi, de ha több mint kétszerese, akkor az azt jelenti, hogy több mint 0,6 (nálam volt kb. 0,3), ezért mentem all-in, és akkor kiírta, hogy én nyertem 0,4-et, a zsetonállásom pedig 0,4 lett (nem tudom, miért csak ennyi).

Nagyon jó amúgy, amit írtál, erre nem gondoltam, hogy a nyereményemben az is benne van, amit én teszek be, szóval hogy tulajdonképpen scak annyi nyereménnyel számolhatok, amennyit a többiek adtak a potba, pedig logikus, csak valahogy nem gondoltam bele. :D
Viszont amit itt fentebb leírtam, azalapján nem pont ez a helyzet.

_Wasp_ # 2009.08.13. 10:33

akkor két (három) magyarázat lehet:

  • side pot
  • felezés
  • (ennyire magas rake nincs is)

_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 10:34

No, akkor nézd meg, mi van a "számla" menüben. A My account ugyanis azt jelenti.

Nem tudnád rekonstruálni azt a bizonyos leosztást? Legalább azt, mi volt az asztalon, és mit mutattak az ellenfelek. Egyáltalán: hány ellenfél volt?

Impossible # 2009.08.13. 11:11

kbs,

a számla menüben ez van:

Áttekintés

az ön egyenlege (valódi pénz)

felhasználható $1,01 USD
játékban $0,00 USD
feltételes $49,00 USD
összesen $50,01 USD

promóciók
önnek 1 promóciója van

bónuszok
nincs új bónusza és
1 aktív bónusza van

partypoints
rendelkezésre áll 0 pont

Tranzakciónapló

összeg átutalva 1,00 USD
vásárlás 0,01 USD
feltételes bónusz kifizetése 49,00 USD
(mindegyiknél dátum aug. 5. állapot: sikeres)

Már nem tudom, hány ellenfél volt, talán 6, nem tudom, mi volt az asztalon, nekem volt dáma párom, azt tudom, meg kb. 0,3$ zsetonom, all-in mentem flopon, mert a flop tétkör elején a pot már több mint duplája volt a zsetonomnak, majd kiírta a kliens, hogy nyertem 0,4$-t meg rajtam kívül még egyvalaki nyert valamennyit (kevesebbet).

Impossible # 2009.08.13. 11:21

PS moderátor ezt írja nekem:

"Az ottani számlád 2 részből áll össze. Van egy "normál" számla, amire az 1$ érkezik, illetve van egy feltételes, amin a maradék 49$ van. Ebből áll össze az 50$. Amikor nyersz, az összeg a normál számlára kerül, amikor viszont vesztesz, az a feltételes összegből vonódik le."

Most ezzel azt hiszi, hogy megmagyarázta? Micsoda szarkavarás megy itt is...

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 11:31

Nézd meg a számla menüben a tranzakciónaplót, hátha az lesz az.

Egyébként nagyjából összeállt a kép. Hívtál a flop előtt a dámáiddal 8 centet. Ezt hatan megadták - jó laza asztal, miért nincs ilyen az NL10-en -; a bank tehát 56 cent lett. A flop után betoltad a maradék 22 centedet,m amit már nem adott meg senki. Csakhogy volt egy plaja, akinek a leosztás elején is csak vagy 5 centje volt. Ez a preflop megadással allin került, ezért versenyben maradt veled egy 7x5=35 centes főbankért - amit meg is nyert. A 43 centes főbankot mellékbankot pedig te már akkor megnyerted, amikor a többiek dobtak. Levontak belőle 3 cent jutalékot, a többi a tied.
Mivel ebből a 40 centből harmincat magad pakoltál be, ezért a tényleges nyereményed 10 cent volt.

Vigasztaljon, hogy járhattál volna rosszabbul is, ha Villainnak is több zsetonja van. Akkor lehet, hogy tönkremész.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.13. 11:33

Mondják, hogy a kezdők csak a saját lapjaikra tudnak figyelni. De sose hittem volna, hogy ennyire. :)

Impossible # 2009.08.13. 11:54

kbs,

nem tudom, ezt hogyan találtad ki, meg miért. :D Én már korábban mondtam neked, hogy all-in mentem. Egyből all-in mentem, nem emelgettem semmit, végig dobáltam mindent, amikor meg kaptam kézbe egy dáma párt, flopon egyből all-in mentem (a kb. 0,3$-ommal). De mindegy, hagyjuk a francba az egészet, inkább játszom tovább, aztán majd meglátjuk, mi lesz, ezzel úgyse megyek semmire. (Azt se értem, amit PS modi mond, hogy 2 számlám van, a zegyiken 49$, a másikon 1$, és a 49$ feltételes. Mit jelent, hogy "feltételes"? De leszarom már ezt is. Megyek játszani inkább. :D )

_Wasp_ # 2009.08.13. 11:54

te is voltál kezdő...

emlékszem, amikor a csattogós lepkén veszekedtél, és amikor az udvarlás neked az volt, hogy megrángattad a szőke kislány copfját, akkor még te is valamivel rosszabbul számoltad a pot oddsot. ;)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása