Jogász Póker


Impossible # 2009.08.11. 18:09

Most néztem készpénzes asztalokat, tele van mind kisletétesekkel, a többinél meg max 6-an ülnek, szal nincs is hol játsszak, bakker!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 08:54

Figyeld őket egy darabig. Akinek 10-20 BB-je van, az nem biztos, hogy SSS-t játszik. Márpedig neked az a fontos, hogy SSS-t játszóból ne legyen melletted kettőnél több.
Az már mindegy, hogy a 20 BB beülődet egy másik 20 BB-sen duplázod meg, vagy egy 120 BB-stől nyered el.

Egyébként ezért javasoltam a bwin-t, ott szinte mindig van azonnal jó asztal.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 08:58

A világbajnok tegap 890. helyen esett ki. A negyedik leosztás magasságában preflop allin keveredett* egy AK-jal, és beleszaladt egy KK-ba.
A maradék 10$-jával meg már csinálhatott bármit, mindenki megadta volna az asztalnál még 72o-sel is. Naná, egy freerollon ötvendolláros fejpénzért.

  • Nem biztos, hogy helyes húzás volt ez egy ezer résztvevős freezout verseny legelején. Még egy világbajnoktól se.
Impossible # 2009.08.12. 09:01

kbs,

bwin-re nem utal pénzt a PS!
A PS tananyaga azt írja, hogy legalább 7 ellenfélre van szükségem ÉS ezek közül max. 2 lehet KIS LETÉTES (tehát akinél 1 meg 2 dollár van, az kis letétes, és ha ebből ott ül kb. 3, akkor már nem jó nekem az az asztal). Te egy kicsit mást mondasz, mint a PS anyaga.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 09:03

Én is AK-jal estem ki, csak sokkal később. A flop előtt hívtam vele egy nagyot, és Villain, akiről már jegyzetem volt, hogy nagyon lazán pushol a flop előtt betolta minden zsetonját. A read miatt megadtam. Igazam volt: A7s-t borított. A flopon jött a királyom, innen kezdve végképp alig maradt esélye, valami 12%. Naná, hogy lerakta neki a flöst.

Nem panaszképpen, de ez megy egy hete. Pl. osztott királypárral 99 és AJo ellen sikerült a harmadik legjobb kezet összehozni. Ha dámapárt kapok, akkor a flop AKK

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 09:04

Pontosan azt mondom, amit a PS. A "kis letétes" nem azt jelenti, hogy 'kevés zsetonja van'. Azt jelenti, hogy 'kis letétes stratégia szerint játszik'.

_Wasp_ # 2009.08.12. 09:08

kbs: egyrészt szerintem kb leszarta a freerollt, tehát csak örült, amikor kiesett (sőt talán épp ebben reménykedett), másrészt látni kellene a leosztást, mert el tudok képzelni sok licitet, amit bárki benézhet.

Imp:

attól még hogy kevés pénzzel ül benn, korántsem biztos, hogy sss-t játszik. Az is lehet hogy balfék, és a 20 nagyvakjával Gus Hansenkedik, és próbálja leterrorizálni az asztalt :))) .... sőt... még az SSS-t se tudják jól játszani többnyire


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 09:12

Egy a lelkünk. :) Én is pont ezt mondtam. Nem időre fizetik, hanem fix "fellépti díja" van. Ha negyedóra után mehet vissza 100-200$-os versenyeket játszani, az neki tiszta haszon.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 09:15

Azon nem sok benézni való van, hogy egy tizes asztalon, ahol nagyjából mindenkinek 75 nagyvaknyi zsetonja van, UTG2-ből első beszélőként allint nyomsz. Az osztó adta meg. Ezért maradt neki 10 zsetonja.

_Wasp_ # 2009.08.12. 09:21

akkor vagy ki akart esni, hiszen a fejpénz miatt tudhatta, hogy lesz megadó

vaaaaagy

mivel utg2-ből licitált:

kétféle laptól félhetett AA és KK. Hogy ezek kinn legyenek, kb 1 a 15-höz az esély.

Az ászos és királyos lapokat csúnyán dominálta (kb 75-25-re), a többivel megadók meg pech.

szerintem legitim a licit ennek tükrében hiszen ha lesz egy ászos vagy királyos megadója, akkor feldupláz, és a közvetlen fejpénz fenyegetés elhárul, ha párba fut bele akkor ugye helyben marad zsetonszám tekintetében (coinflip) a 7% esély a szívásra bevállalható.

szóval jó licit, de azért az is benne van, hogy ha kiesik, hát kiesik :)))


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.12. 09:39

kbs,

ok, értem.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 09:42

No ez az! A párok. Épp a fejpénz miatt számítania kellett rá, hogy kézben párokkal meg fognak adni - és azokkal szemben pénzfeldobás (valójában lehet, hogy csak 48%). Ha két pár is van, akkor még inkább csökken a nyerési esélye.
Te egy verseny elején megkockáztatnál egy nagy valószínűségű pénzfeldobást - a vakokért? Akkor ennyi erővel lapokat már ne is osszunk. Mindenki mindennel preflop allin, aztán döntsön a szerencse. (A PKR-en a nagy közönségigény miatt rendeznek is ilyen "versenyeket", lotterynek hívják őket.)

_Wasp_ # 2009.08.12. 10:00

nemnem. A licitnek nem a vaklopás a lényege! ő abban reménykedett, hogy AQ-AT, KQ ad meg ellene.

a párok ellen tényleg rossz licit lenne, de mivel szoktak ilyen allint tolni? AA-val, KK-val nemigen, hiszen messziről ordít, hogy dobni kell.

inkább a 8-as pártól bubi(dáma párig tipikus korai pozícióból)

Ha kapsz egy AQ-t, és ilyen licitet látsz, akkor mire gondolsz? „van egy közepes párja, és nem igazán akar játszani. Menjünk rá a fejpénzre, megéri a pénzfeldobást!” és már rád is csattant a csapda...


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 10:53

Nem vagy te jogász? :)

_Wasp_ # 2009.08.12. 11:04

mer' bármi ellen és bármi mellett tudok vitázni?
A gyanúsítást is kikérem magamnak :)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.12. 12:14

Nem merek készpénzzel játszani, mert félek, hogy egy pillanat alatt elvesztem az 50 dollárt...Nl10-en kéne kezdenem a PS szerint, de van NL4 is, ne kezdjek inkább azzal? :)

_Wasp_ # 2009.08.12. 12:21

olvass el bankrollmenedzsmentes cikkeket.

ahhoz, hogy milyen téten kéne játszanod, nem csak azt kéne tudnunk, hogy mennyi pénzed van, hanem azt is, hogy mennyire vagy jó játékos, és mi a játékstílusod. (bár sss-nél egyik se számít sokat, de lehetsz pocsék sss játékos is akkor, ha nem tartod be a néhány ökölszabályt.)

Én biztos nem játszanék 20 beülőnél kevesebbel, ami 2,5 dollár. ez 20 vak, tehát 10 cent a maximum, amivel beülhetsz. De a 2-4 még jobb. ebben az esetben 80 centtel ülsz be, és van 62 beülőnyi pénzed.

szerintem inkább itt kezdj, játsz le egy hetet napi 2 órában egy asztalon, de ha tudsz multitaszkolni, akkor mehet a több asztal is.

aztán majd meglátjuk, mi lesz.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 13:17

50$-ja van. Azzal szerintem nem kellene NL10-en játszani. Ahhoz még a PS szerint is kellene 60$. (0,12030) De a legtöbben ennél feszesebb BRM-et ajánlanak; én is. Inkább 50 vagy 60 beülő legyen meg. Szóval kezdj csak NL4-en 80 centtel. SŐt, nem lenne baj, ha lenne NL2. Akkor ott kellene játszani abszolút kezdőként, méghozzá előbb csak egy asztalon. Egyelőre ugyanis messze nem a megggazdagodás a cél, hanem a tanulás - lehetőleg olcsón.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.12. 13:18

Bocs az ismétlésért.

Impossible # 2009.08.12. 14:21

Ok, de a PS oktatóanyaga úgy kezdi, hogy "NL10-en játszol, a nagyvak értéke 10 cent, a beülőd 20x10 cent, azaz 2 dollár" stb. aztán folytatja a feljebb lépkedéssel, szó sincs NL10 alatti limitekről, a "menetrended az első limiteken" címszó alatt NL10-nél indul, és megy feljebb úgy, hogy mindig 30 beülőnyi összeggel enged feljebb lépni eggyel magasabb limitre, és eggyel visszalépést ajánl, ha már csak az eggyel alacsonyabb limithez van meg a 30 beülőnyi összegem. Persze ők nem 60, hanem csak 50 dollárt adnak, ami nem elég az elméletük szerint az NL-hez, szóval itt egy kicsit megint ellentmondásosak.

Impossible # 2009.08.12. 14:23

Az előző hozzászólásom legutolsó mondatának javított változata a következő (NL után kimaradt a "10"):

Persze ők nem 60, hanem csak 50 dollárt adnak, ami nem elég az elméletük szerint az NL10-hez, szóval itt egy kicsit megint ellentmondásosak.

_Wasp_ # 2009.08.12. 14:30

nem 30, hanem 25 beülővel indulsz, na bumm...

Kár ezen lovagolni, nem ez a lényeg - bár kbs-el egyetértünk abban, hogy többet érsz az alacsonyabb limiteken való több játékkal, mint a magasabb limiten jövő több ponttal, és nyereséggel.

ettől még inkább jó lehet az NL10, ha ott kevés a kisletétes játékos, és lehet rossz az nl4, ha ott meg sok.

csak tartsd be azt, hogy 20 beülő alatt mindenképpen mész lefelé, ha 25-20-al akarod menedzselni a bankrollodat

(ez egy viszonylag agresszív bankrollmenedzsment, 25 beülőd ha van az új szinten, akkor feljebb léphetsz, de ha csak 20 marad, akkor vissza kell lépned alacsonyabbra)

tulajdonképpen tökmindegy milyen br menedzsmentet alkalmazol, csak valami koncepciód legyen, és ne a parasztos, „ha elvesztem a beülőmet felmegyek magasabb szintre, hogy gyorsabban visszanyerjem” módszert használd.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.08.12. 14:31

teszt hozzászólás


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Impossible # 2009.08.12. 14:32

Van NL 0,01/0,02 akkor kezdek itt. Ilyen asztaloknál átlag 1 max. 2 (néhol 3) dollárral ülnek, jó az?

_Wasp_ # 2009.08.12. 14:33

tökéletes. (csak figyelj arra, hogy itt marha magas lesz a rake...)


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása