Jogi Fórum - találkozó


cat981 # 2011.04.19. 14:09

A legutóbbi hozzászólásom óta most van időm és alkalmam olvasni a fórumot, most se sok, de megpróbálok egy-két dologra reagálni.
Már megszokható lett volna egyébként Tőlem itt a fórumon, de most kifejezetten írtam többször is hogy nyers leszek mert sem idő sem terjedelem nem áll rendelkezésre precízen kifejteni az adott témát és mindig a mérlegelésre próbálom felhívni a figyelmet, mert ez a jogász szakmában is szerintem ismeretlen fogalom. Márpedig a végeredmény számít és attól hogy valamin sokat dolgozunk, gondosan kidolgozunk, túlbonyolítunk nem biztos hogy több eredményt hoz, mint egy egyszerű józan paraszti ésszel való elgondolás eredméyne, sőt… A jogi szakemberek hiába tanakodnak itt 20 éve hogy kellene kinéznie a modern demokráciának, közigazgatásnak az (jó)eredmények nemhogy nem jönnek hanem romlanak és rohamosan. (A fentieket többek között az engem ért általánosításokra, csúsztatásokra, mellébeszélésekre írom.)
Vagy pl. tegyük mérlegre a rendszerváltás előtti és a rendszerváltás utáni eredményeket, csak néhány: államadóság (csak 10-szeres, 20-szorosa harmad annyi idő alatt), közbiztonság, gazdaság állapota, különösen a megzőgazdaság, oktatás színvonala, egészségügy, háztartások eladósodottsága (most hasra ütök de 10-szeres szorzó itt is meg lehet), erkölcs, morál, hazaszeretet, önrendelkezés, szabadság (ezek aligha változtak valójában, vagy ha kicsit pozitív értékkel is azzal kitörölheti majdnem mindenki a …..) és hadd ne folytassam a sort. Megfigyelhető hogy szinte minden területen biztos és nemhogy némi romlás, hanem 2-20-szoros szorzóval való romlás. Azért ez elképesztő. És ezt jogászok, uram bocsá’ jogvégzett emberek hozták össze, de a jogászok aktívabb és hatékonyabb fellépésükkel véleményem szerint jelentős mértékben beleszólhattak volna az események pozitívabb alakulásába. Úgyhogy azt nem tudom elfogadni, hogy a tanult jogi értelmiségnek semmilyen felelőssége nincs a kialakult állapotokat illetően. (szintén durva és szigorúan szimbolikusan értendő (most mégjobban kihangsúlyozom mielőtt megkapnám érte megint) hogy az előző rendszerben parasztok ültek az országházban, de nem okoztak annyi kárt és mínusz mutatókat mint a rendszerváltás után a tanult jogvégzett, közgazdász stb. emberek) Valamint azt is rendkívül szomorúnak tartom, hogy olyan szintre jutottunk, hogy a buta embernek meg laikusnak kell kivonulni az utcára tiltakozni pl. a kormány és a hatóságok törvénysértései ellen. Nem akarok itt senkit sem megsérteni, mert nem ismerem kinek milyen lehetőségei voltak és vannak, vagy hogy megpróbált-e valaha fellépni, de azért van az országba nem tudom hány ezer vagy tízezer jogász, ügyvéd vagy jogvégzett ember. Azt elismerem hogy a jogászt és „jogvégzett”-ett most majdnem egy kalap alá vettem, de azért az se legyen már, hogy egy 5-8(?) éves jogi (és itt egyesek által erősnek mondott) egyetemet és nem tudom hány a terlüeten PHD-val rendelkező „jogvégzett” embert laikusnak kell tekintsek.

Végezetül Kacsa figyelmét hadd hívjam fel rá, hogy a hozzászólásai alapján neki is vannak szövegértelmezési problémái annak ellenére, hogy nálam biztosan jóval több gondot és időt fordít egy-egy hozzászólásának kidolgozására, mert félreértelmezi vagy nem érti pl. azokat a szavakat hogy „tűrések, toleranciák” ami neméppen a „fekete-fehér” szemléletet jelenti…

pazs # 2011.04.18. 15:59

Háromnegyed nyolcra érkezem, elnézést...

Legislator # 2011.04.18. 14:37

Megpróbálok ott lenni...


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2011.04.18. 14:13

Kedves Legislator,

egyelőre úgy néz ki, hogy igen...:)


Kacsa11

Sherlock # 2011.04.18. 12:00

:D:D:D

erre már nem mondok semmit, ahogy elküldtem csörgött a telefonom... ...szóval megint nem biztos. :D

Sherlock # 2011.04.18. 11:58

Most úgy áll a dolog, hogy mégis be tudok ugrani, majd foglalom Csipke székét, amíg Ő nem jön, ha nem gond. :P

Legislator # 2011.04.18. 09:57

Impi,

Gyere, ne legyél...


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.04.18. 09:55

Azért ne adjuk fel! Odaérsz hétre, Kacsa1111?


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2011.04.18. 08:39

ajaj, erősen fogyatkozunk...

Grád András, Legislator, pazs, Rexor és jómagam vagyunk eddig biztosak...(?)


Kacsa11

Legislator # 2011.04.18. 08:33

Impi,

Formailag igazad van. Azonban nagyon sokan csak jogvégzettek, kevesen jogászok, még kevesebben jogtudósok. Ezt az életben mutatott teljesítmény dönti el.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2011.04.18. 08:29

Kedves Bandeeraz!

Milyen bölcsészdiplomád van? Amúgy vendéghallgatóként jártam Bölcsészkarra, öt tárgyból le is vizsgáztam. És van a jog mellett egy igazgatásszervezői oklevelem is.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2011.04.18. 08:16

hát nem tudom, lehet, hogy én se megyek, elfelejtettem, hogy lesz egy előadás este, meg már mintha nem nagyon bírnátok a pofámat :D

pazs # 2011.04.18. 07:43

Szia Csipke,

nagy kár, de hátha be tudsz nézni.

Kacsa és mindenki más: felírtam, ott leszek!

Csipke # 2011.04.18. 07:08

Szia pazs,

jól mondod. :)

Kedves Imp,

eddig azt hittem, hogy ennél lejjebb már nem tudsz süllyedni, de be kell ismernem, még mindig tudsz meglepetéseket okozni. :)

Viszont szomorúan kell közölnöm, ma személyesen nem tudok veletek eszmét cserélni, mivel egy kötelező megjelenésem van ugyanebben az időben, amit pénteken este tudtam meg. :( Ha valamilyen csoda folytán le tudok lépni, akkor benézek mindenképpen.


Csipke

Impossible # 2011.04.17. 14:17

köszönjük, kacsa :)

Impossible # 2011.04.17. 14:08

az kockázatos vállalkozás lenne :D

bajussz # 2011.04.17. 07:51

holnap adjatok helyettem egy sallert ennek az Imp gyereknek, ha megy! :)

Kacsa1111 # 2011.04.17. 06:58

hétfőre foglaltam asztalt hét főre és hét órára a Kaledóniába


Kacsa11

Impossible # 2011.04.16. 21:13

bajusz,

majd ha lesz bajusz egyetem, visszatérhetünk a hülyeségedre. :)

hunfrakk,

köszi! Megnéztem, átolvasom.

bajussz # 2011.04.16. 17:45

ha írok egy papírt, hogy te pápa vagy,akkor mi vagy?

hunfrakk # 2011.04.16. 14:06

impi küldtem levelet linkekkel gmail-es címedre

Impossible # 2011.04.15. 20:37

pazs,

mi számít érdeminek? :)

bajusz,

gondolom, hogy orvos, de kérdezd meg tőlük. A jogászéban az van, hogy jogász, tehát nem vitatéma, hogy az-e, akinek van diplomája.

bajussz # 2011.04.15. 18:00

van jogi diplomám, de én nem vagyok jogász

az orvosoknak mi van a diplomájukban?

pazs # 2011.04.15. 13:55

Akkor már csak annyit szeretnék mondani neked, Imp, hogy ha nem érdemben reagálsz arra, amit mondok, helyette személyeskedsz és olyan "érveket" hozol fel, amiknek semmi köze a mondanivalóhoz, akkor teljesen felesleges kommunikálnunk. Gyerekes vagy.

Impossible # 2011.04.15. 13:37

Egyébként pedig tisztázzunk egy fogalmi zavart: aki jogvégzett, az jogász, ugyanis a diplomában az áll, hogy "jogásszá nyílvánítjuk", úgyhogy ezt a megkülönböztetést még maga kácsa is tévesen tette.