Jogi Fórum - találkozó


Impossible # 2008.11.14. 23:24

Az ember nem tökéletes, és tanító szándékkal is írni kell néha-néha. Ezeket a dolgokat pedig nem szabad összekeverni az ember világnézetével, és nem lehet az általa követendőnek tartott eszme helyességét kétségbe vonni a megnyilvánulásai miatt.
Nem kell veszekedni, de azt meg kell mondani, hogy hogyan való viselkedni, tanító szándékkal. Ennek néha része a nyers megfogalmazás. Ezt pedig néha tetézi az, hogy az ember átlép néhány határt, amit nem lenne szabad. Nem állítom, hogy mindig tökéletesen és feddhetetlenül írom le a véleményemet. Erre ugyanis senki sem képes, mindig van hiba, hol kisebb, hol nagyobb. Viszont figyelmeztetni akarom azokat, akik önmagukat nem veszik észre, ez az ő javukat és az egész fórum javát szolgálja.

Impossible # 2008.11.16. 01:53

Leg,

Te tanítottál/vizsgáztattál egyetemen, vagy az Kacsa volt, vagy valaki más? Már nem emlékszem, ki írta, csak nemrég eszembe jutott, hogy valaki azt írta régen, hogy sosem nézett jegyeket indexben, max. a vizsga végén.

Legislator # 2008.11.16. 07:57

Én voltam:-))).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.11.16. 21:57

NA! És milyen tárgyból?

Legislator # 2008.11.17. 10:38

Nem hiszed el? A címemet ne írjam meg? Nálad a lista, ha abból nem jössz rá...:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.11.18. 01:15

De elhiszem. Csak kíváncsi voltam, milyen tárgyból. Eddig nem tudtam megnézni a publ.listádat, most néztem meg. Hát alaposan kitettél magadért, az fix! Nem tudom, hogyan lehetett ennyit írni meg fordítani, ezt a listát még egy átlagprofesszor is megirigyelhetné, iszonyatosan sok, és nem is akármik... Nem tudom, probléma lenne-e neked, ha itt nyilvánosan megnevezném a tárgyat, amiből írtad ezeket. Ha jól tévedek, akkor pont abból a tárgyból vizsgáztatsz, amit a legeslegjobban utáltam. Lehet nyilvánosan tippelni, vagy etekintetben is őrizkedjem az inkognitód felfedésétől? :)

Impossible # 2008.11.18. 01:21

Ahogy így elnézem...azért eléggé éltanuló lehettél, ha közel 30 évesen (ha jól saccolok) már itt tartasz. Durva témák ezek bakker. :D

Kacsa1111 # 2008.11.18. 06:19

Attól a területtől én is irtóztam, mint ördög a tömjénfüsttől...
most sem tudtam teljesen megbarátkozni a létezésével, de azért vannak olyan területek, ahol dolgoznom kellett.
Legislator publikációs listájáról - ki érti miért:) - a PPP-set tartom a legfigyelemreméltóbbnak, szívesen elolvasnám.


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.18. 07:27

de azért vannak olyan területek, ahol dolgoznom kellett.

HospInvest buli? Ahhoz azért kell gyomor...

Kacsa1111 # 2008.11.18. 07:43

Kedves kbs,

hálistennek az nem...


Kacsa11

Kacsa1111 # 2008.11.19. 09:22

a találkozóra visszatérve:

mivel törzsvendégük vagyok, ezért vállalom, hogy foglalok asztalt, de tudni kéne, hogy hány óráa (7?) és hogy hány főre…

kéretik dec.1ig bejelentkezni, aki jönni szeretne.
összesítem és az alapján foglalok asztalt.

tehát
helyszín: kaledónia, mozsár utca.
időpont: dec. 6. 1900

eddig jelentkezett:
legislator
dr. Klau
Kacsa

valaki más?


Kacsa11

Legislator # 2008.11.19. 09:52

Kedves Impi,

Most főállásban nem tanítok (ellenben kutatgatok), néha helyettesítgetek, meg meghívnak ide-oda előadást tartani. Komolyan jólesett, amiket írtál:-). Az egyebeket majd szóban megbeszéljük, (a koromat eléggé jól belőtted), és persze, tehetsz egy kísérletet:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.19. 09:55

Kedves Kacsa,

Ha egy fénymásolattal beéred, szívesen elküldöm, ha megírod, hogy hová (mailt tudod). (Nincs példányom). Gondolom, az MK cikkre célzol:-)?


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.19. 09:59

Kedves Legislator,

a levél címem - mint sejtheted - eléggé problémás:)
a legjobb lesz, ha a találkozón a kezembe nyomod.
vagy ha megvan word-ben vagy pdf-ben, akkor átlövöd az emilemre...

bárhogy is lesz, előre is köszi.


Kacsa11

Legislator # 2008.11.19. 10:33

Igen, oda LUXus lenne küldeni:-). Az a baj, hogy itthon vagyok (szabadság), és nem tudom, ezen a gépen (vagy a másik itthoni kettőn)megvan-e, ha igen, átküldöm.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.19. 11:04

Köszönöm.egyébként haza jöttem és itthon vagyok...legalábbis egyelőre, de lehet, hogy így marad...(ezért mondtam, hogy problémás)
azért tudok most rendes ékezeteket írni!:)))


Kacsa11

Legislator # 2008.11.19. 11:14

Örülök, hogy itthon vagy:-). O.K., majd estig egy gépet még megnézek, ha azon sincs, marad a fénymásolás.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.19. 13:45

Ha valakinek valami közlendője van irányomban, ide írja, ugyanis egyedül ezt a topikot fogom a jövőben írásban is megtisztelni, tekintve, hogy drága energiáimat nem kívánom jelentéktelenségekre (lat. nugae,-arum) pazarolni. Kivételt csak nagyon jelentős esetben teszek.


Sunshine after the rain.

mtimmi # 2008.11.19. 15:20

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség! Egy félévig kötelező jogot hallgatnom és a tanárom egy jeggyel jobbat ad annak aki erre megfelelően válaszol:

Hozzon egy-egy példát a magyar jogból a fikcióra és a megdönthetetlen vélelemre!

Aki olyat ad meg, ami még nem volt, az megkapja a jobb jegyet. Remélem tudtok adni valami olyat, ami nem túl gyakori, vagy könnyen megtalálható!

Köszi a segítséget!

Legislator # 2008.11.19. 18:22

Kacsa,

Holnapra marad a gépnézés:-).


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.19. 18:41

Megdönthetetlen vélelem? Olyan a hatályos magyar jogban talán nincs is.

Fikció már esetleg. De lehet, hogy amit mi annak tartunk, azt a tankérem nem fogadja el. (Lásd még.: "Van-e Isten? - Ha Kiss tanár úr kérdezi, akkor nincs, ha Nagy tanár úr, akkor van...")

mtimmi # 2008.11.19. 20:55

Köszi! Ez is nagy segítség volt :)

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.19. 22:11

Ne gúnyolódj. :)
Szerintem például tekinthetjük fikciónak, amikor az örökbefogadott gyermekre a vér szerintivel azonos szabályokat alkalmazunk. Hiszen egy nyilvánvalóan nem valós tényt valónak tekintünk. De tudnék érvelni amellett is, hogy ez mégsem igazi fikció.

Egyébként tudok megdönthetetlen vélelmet - csak nem a hatályos jogból. Ilyen volt a római jogban a közös veszélyben elhunyt közeli hozzátartozók halálának sorrendjére vonatkozó vélelem.

Kacsa1111 # 2008.11.19. 22:23

Kedves kbs,

a conmorientes jogintézményét nem hozza vissza az új Ptk.?

megdönthetetlen vélelemre egy kifacsart dolog jut csak így hirtelen eszembe: becsületsértés - nő lek*rvázása - nincs helye valóságbizonyításnak...
vélelmezzük, hogy a hölgy nem az, és nem lehet megdönteni...
:)
szerinted?:)))

Kedves mtimmi,

eltűnt személy holtá nyílvánítása esetén a halál időpontja fikció.


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2008.11.20. 07:43

No, erre céloztam. :)

Szvsz az első eset nem vélelem, egyszerűen arról van szó, hogy a tényközlés becsület csorbítására alkalmas. Akkor is igaz. (Másképpen: nem a hölgy szendeségének vélelmezése miatt ítélik el a rágalmazót, hanem mert becsület csorbítására alkalmas tényt közölt, és ezen tény nyilvánosságra hozatalához nem fűződött közérdek.)

A második eset lehet fikció - de magam inkább vélelemnek érzem. Hiszen nem egy nyilvánvalóan valótlan tény van szó, hanem egy valószínűről. Ha viszont vélelem, akkor megdönthetetlen. :) tehát lehet, hogy mégis csak találtál egyet.