Jogi Fórum - találkozó


Legislator # 2009.02.09. 17:12

Meglátjuk, jól hangzik...


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.02.09. 14:39

Az ötlet részemről támogatva!:)


Kacsa11

Csipke # 2009.02.09. 14:37

Sziasztok!

Gondoltam feldobom a kérdést, hogy február végére nem szervezünk valami jogifórumtalálkozó-féleséget? Mondjuk a hónap utolsó péntekje? Valami jóféle hangulatos helyet esetleg kereshetnénk, ahol megvitatnánk az "élet nagy dolgait"... :)

Mit szóltok hozzá?


Csipke

Kacsa1111 # 2009.01.26. 09:08

támogatom az ötletet!


Kacsa11

Legislator # 2009.01.26. 09:06

Kedves Mindenki!

Én is nagyon örülnék, ha kialakulna egy kör (lat. grex, ez jelent nyájat is), egy társaság.


Sunshine after the rain.

Csipke # 2009.01.26. 08:14

Kedves Grád Úr!

Köszönöm én is a vendéglátást, szintén csak az előttem szólókhoz tudok csatlakozni.

Támogatom én is a viszonylagos rendszerességgel való találkozást. :)

Mindenkinek jó munkát!


Csipke

Grád András # 2009.01.24. 22:27

Kedves Leg, Kacsa, Többi Résztvevők!

Örülök, ha jól éreztétek magatokat, elvébre ezért jöttünk össze, nem pedig búslakodni. Mi is jól éreztük magunkat Derillel, úgyhogy ha nem is hetente, de időnként jó lenne máskor is találkozni! Majd összehozzuk, és talán még többen is leszünk, elvégre sok valószínűleg szintén színes egyéniség nem jött el sajnos. Mostanában megint jobban be vagyok havazva munkával, de ha akad egy kis időm, feljövök a fórumra. Jó hétvégét mindenkinek! Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Legislator # 2009.01.24. 09:39

Kedves derill és András!

Én is köszönök mindent. Derillnek a teát, amely egészen normalizálta a gyomorműködésemet, talán rá kellene szoknom:-). Professzor Úrnak pedig köszönöm a könyvet (el fogom olvasni), ahogy a megküldött szépirodalmi művet is. Én is nagyon jól éreztem magam, jó volt a társaság, reprezentatív volt a környezet.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.01.24. 00:39

Kedves derill és Grád András,

köszönöm szépen útólag is a vendéglátást, a találkozón nagyon jól éreztem magam!


Kacsa11

Legislator # 2009.01.11. 17:16

De jó poén.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.01.11. 17:05

Kedves Impossible,

ez aljas volt :)))


Kacsa11

Impossible # 2009.01.11. 15:01

SAVIGNY

Noémi85 # 2009.01.11. 14:14

Nekem volt rosszabb: filó, szoc., jogszoc, JÁB!!!
Ja, és mivel Savigny nevét nálunk mindenhol megemlítik, volt olyan vizsgaidőszak, amikor úgy voltam vele, hogy ha megint meglátom a nevét, SIKÍTOK! (pedig nem vagyok az a horror-hiszti fajta....)

Impossible # 2009.01.11. 12:31

Igen. "Hogy ezt a szart is le tudtam tenni, nem semmi!" szemszögből...:D Na annál undorítóbb tárgyat nem pipáltam. A közig is gusztustalan volt (alkotmányjog+közig államvizsgám 5-ös amúgy) :D a természetjog meg érthetetlen borzalom, de az egyetemesnél förtelmesebb nincsen.

Noémi85 # 2009.01.11. 12:06

Általában mindegy nekem, hogy mit olvasok, csak betű legyen... de a soha el nem olvasnám kategóriába föl fogom venni az általad bemutatott remekművet, rögtön a Háború és béke után:)
Amúgy nekünk a jogtöri profunk mondta azt, hogy ha leállamvizsgáztunk, olvassuk újra az EÁJT-ot...teljesen más szemszögből nézzük majd az ott leírtakat.

Impossible # 2009.01.11. 08:50

lol

ebben van valami

Kacsa1111 # 2009.01.11. 08:46

pisztoly v. természetjog???

hol a különbség?:)))


Kacsa11

Impossible # 2009.01.11. 07:51

Noémi,

tudod, mit kellene olvasnod? Természetjogot. Sírva könyörögnél egy érthető mondatért, de csakazért se kapnál, sőt azt sem értenéd, egyáltalán miről akartak írni... És ebből még vizsga is volt. Nagyjából úgy nézett ki, mintha kínaiból mentem volna, azzal a különbséggel, hogy amit zh-n leírtam a papírra, abból legalább néhány szót értettem. :D A könyv állítólag a végefelé "bedurvul", odáig el se jutottam persze, már az eleje gáz volt. A tanár szerint majd ha megfáradtunk a munkában, és elegünk lesz mindenből, ezt a könyvet fogjuk elővenni, és olvasgatni, mert "nyugalmat áraszt". Szerintem ehhez már nagyon mélyponton kell lenni, bár olyankor az ember nem könyvet vesz elő, hanem pisztolyt...:D

Noémi85 # 2009.01.10. 20:31

Én elolvastam (önszorgalomból, érdeklődés szinten) a Földi féle csodát...És mit ád az ég: Értettem. A Bessenyő tankönyv ezek után a kiábrándulások sorozatát idézte elő nálam! Inkább 666 oldal érthető anyag, mint 350(?) tömény érthetetlenség!
Bár legalább vindikálni megtanultam (félév végére), így sikerült a dolgaim birtok- és tulajdonjogát (a teljes készleteim sokadszor ismételt feltöltése után) fenntartani a koliban...

Impossible # 2009.01.10. 19:30

Leg,

a mi római jog könyvünk 666 oldalas volt. Piros (mások szerint rózsaszín), ugyanaz a címe, amit írtál. Lehet, hogy korodnál fogva nem figyelted az újabb kiadásait? :D (Na ezt csak azért, mert egy másik topicban azt írtad, hogy valószínűleg fiatalabb vagyok Nálad. Egyébként szerintem is fiatalabb vagyok.)

És azt nem hiszem, hogy tök véletlen a 666.

Legislator # 2009.01.10. 19:21

Gyúrj rá a dr. iur. Biztonságiőr-projektre:-).

A római jog története és institúciói című kötethez a következőket ajánlom szíves figyelmedbe. A kötet XXVII+683 oldal volt első kiadásban is, és azóta csak növekedett a terjedelme. Majd mesélek, ha egyszer találkozunk személyesen, de a történetek nagy része az index egy "Földi Andris bácsi és a római jog" című topikjában közzé van téve.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.10. 19:06

Én arra gondoltam, hogy elmegyek biztonsági őrnek, és abban a boltban vásárolok, ahol őr vagyok. Így nem lehet probléma. (Hacsak nem köt belém egy vásárló.) Földiről annyit tudok, hogy részt vett az egészen véletlenül 666 oldalas római jog könyv megírásában. Érdekelnének azok a bizonyos történetek.

Epikuroszt nem értem. Miért mondott ilyet? Zugírász volt? :D

Legislator # 2009.01.10. 18:28

Te meg ne járj nagyáruházak élelmiszerboltjaiba:-). Max. BIZTONSÁGI ŐRÖK KÍMÉLJENEK! feliratú pólóban. Komolyan, bírom ezt az angolos humorodat. Nagy ritkaság, én mondom. Érdemes ebben is Földi Professzor példáját követni, róla vannak jelentős történetek e téren is.

"Élj elrejtőzve"-mondta Epikurosz, ha nem tévedek.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.01.10. 17:56

Tanulság: sose mozdulj ki. Azt az időt is FORDÍTSD...valami másra. :D

Legislator # 2009.01.10. 17:38

Te a JF-en/re kirándultál. Nekem talán az utóbbi három év alatt egy hétvégém volt, amikor valahova kimozdulhattam, és nem kötött le valami feladat. Na, aznap volt a nagy pesti vihar:-).


Sunshine after the rain.