Polgári Igazságszolgáltatás Európai Napja


Leiterjakab # 2003.10.20. 07:44

Magyarország nemsokára belemegy Európába vagy Európa jön belénk...
Más haonló vélemény szerint viszont nem mi megyünk az EU-ba hanem az jön ide hozzánk...:-)
Ha Te Pécsen vagy, akkor oda hamarabb oda fog érni, mint ide Debrecenbe, úgy pár órával mert az EU-nak Pesten majd át kell szállnia a Nyugatiban, hogy ide jöhessen...:-)


Leiterjakab

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.19. 19:01

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Leiterjakab # 2003.10.19. 18:33

Hihi, szerintem az európaiság már egy olyan gumifogalom, amit mindenre rá lehet húzni...
ki nem állhatom amikor azzal ostorozzák egymást T.Házban, hogy "így nem mehetünk Európába stb." Mi az hogy "megyünkeurópába"?? Hanyas vágányról és mikor indul a vonat oda?

Az biztos, hogy a jogunk már lassan európai, de a szabályozott tények még mindig "európaiatlanok"...


Leiterjakab

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.19. 18:02

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Leiterjakab # 2003.10.19. 15:22

Kedves Order!

Már most is oda tartozunk, ez evidens, vagy lehet, hogy én nem értettem a kérdésedet ?:-)


Leiterjakab

Order (törölt felhasználó) # 2003.10.18. 20:18

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Leiterjakab # 2003.10.18. 20:06

Ma voltam a a Polgári Igazságszolgáltatás napján a Legfelsőbb Bíróságon. Az előadók között: Wellmann, Kőrös, de ott volt a Péterfalvi és persze Lomnici Zoltán. Mint hamar kiderül a rendezvényt inkább a szélesebb közönség számára tervezték, de azért így is akadtak szakmai témák is, mint pl. a közigazgatási per kodifikálása vagy az új Ptk., mediáció meg a nép ügyvédje törvénytervezet ismertetése. Szerintem érdekes volt. Plusz ingyen és bérmentve kaptam egy példányt az Európai Unió alkotmánytervezetéről.
Viszont kár, hogy egy másik onferencia miatt elmaradt a Fővárosi Bíróság esküdtszéki termének meglátogatása...

Járt még valaki rajtam kívül a nyílt napon? Szerzett-e vki valami hasznos tapasztalatot?


Leiterjakab