levelező jogász képzés


cat981 # 2010.08.21. 10:30

sajnos még mindig sok ember abban a tévhitben él, hogy az gondolja hogy jog szolgáltatás=igazság szolgáltatás. Ez a két dolog tejesen különálló fogalom, nem szabad összekeverni, egyes területeken pedig még köszönőviszonyban sincs egymással. Sőt egyes területeken inkább ez az egyenlőség írható fel: jog szolgáltatás= gazság szolgáltatás.

Kacsa1111 # 2010.08.21. 09:22

Kedves mosza,

köszönjük átgondolt hozzászólásodat...

1. § Az ügyvéd a hivatásának gyakorlásával – törvényes eszközökkel és módon – elősegíti megbízója jogainak érvényesítését és kötelezettségeinek teljesítését. Közreműködik abban, hogy az ellenérdekű felek a jogvitáikat megegyezéssel intézzék el.

„Én, … esküszöm, hogy ügyvédi hivatásomat az ügyfelem érdekében, a Magyar Köztársaság Alkotmánya és jogszabályai szerint lelkiismeretesen gyakorlom, és az ennek során tudomásomra jutott titkot megőrzöm. (Az eskütevő meggyőződése szerint) Isten engem úgy segéljen.”

mert a megbízó/ügyfél egyenlő a „bajba jutott ember”rel???
tovább megyek:
megbízó/ügyfél csak természetes személy lehet???


Kacsa11

Kacsa1111 # 2010.08.21. 08:05

Kedves kbs,

solicitor, barrister...ügyvéd mindakettő.

csak az egyik nem azzal foglalkozik, hogy a szart visszalapátolja a lóba...:)))


Kacsa11

cat981 # 2010.08.20. 21:49

nyar1981:
mint a lentiekből is láthatod, hogy ha embereken akarsz segíteni, akkor lehetőleg ne ügyvéd legyél, ez az ügyvédi szakmában nem divat :) (:((()

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.20. 21:17

az ügyvédek (mármint azok talárban bohóckodó ágának tagjai)
Talán mert ők az ügyvédek. Akikre te gondolsz, azok valamiféle tanácsadók inkább. ("Consoliere vagy hogy...)

Legislator # 2010.08.20. 16:53

Ebben igazad van, de az első posztból ez így konkrétan nem jött le.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.08.20. 16:28

Kedves Legislator,

de az vagyok, és pedig azért, mert tele van a tök-életesen a fejem azzal, hogy az ügyvédeket a házi orvosakkal állítják párhuzamba azzal, hogy "bajba jutott embereken segít"...mert házi orvoshoz is csak akkor mész, ha már beteg vagy.

és ezt a sztereotípiát pont az ügyvédek (mármint azok talárban bohóckodó ágának tagjai) terjesztik!

mintha ügyvédre is csak akkor lehet szükség, ha már szarban vagy...


Kacsa11

Legislator # 2010.08.20. 14:23

Kacsa, ne légy cinikus.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.20. 13:14

Azon töprengek, melyik jogászi hivatás, munkakör az, ahol a fő feladat, hogy segítsünk a bajba jutott embereknek.
A nyomozó inkább elkapja őket, az ügyész vádat emel ellenük, a bíró meg elítéli őket. A védőügyvéd - akit mégse tart senki irgalmas szamaritánusnak - próbál segíteni rajtuk, de ritkán sikerül neki. Ha meg mégis, akkor nem biztos, hogy az jó úgy általában az embereknek.

És így tovább...

Impossible # 2010.08.20. 11:54

Kedves nyar1981,

mindig van értelme küzdeni az álmaidért. A bajba jutott embereken sokféleképpen lehet segíteni, és a pszichológus, a szociális munkás, a mentálhigiénés szakember, az orvos, a pszichiáter, az ápoló, a lelki gondozó, a pap, az apáca és még sokan mások mind bajba jutott embereken segítenek. Sokmindenben megegyeznek a motivációik, de a segítés módja szakmánként nagyon eltérő is lehet. Szóval szerintem azt a kérdést lenne érdemes feltenned magadnak, hogy azon kívül, hogy szeretnél bajba jutott embereken segíteni, még miért érdekel a jog maga. Ha megnézel néhány előadást az egyetemen (be szabad ülni külsősöknek is meghallgatni), megnézel néhány tankönyvet, beszélgetsz idősebb jogászokkal (80 és a halál között), meg fiatalabbakkal is, akkor jobban el tudhatod dönteni, tényleg érdekel-e ez a szakma.

Kacsa1111 # 2010.08.20. 08:20

...segíthessek a bajba jutott embereken…

zsebkendőt gyorsan!:)


Kacsa11

nyar1981 # 2010.08.19. 22:20

Sziasztok!:)

Van köztetek olyan aki 30 éves fejjel kezdett jogásznak tanulni? Szerintetek csak a 20 éveseké a világ?:) Nagy álmom volt a jogász lehessek, de eddig se pénzem, se időm nem volt....:( Mostanra rendeződtek a dolgaim...:) Én nem a "hírnév" miatt akarom ezt a diplomát,- és elsősorban nem is a pénz miatt- hanem azért, hogy végre azt csinálhassakm ami örömet okoz, hogy segíthessek a bajba jutott embereken... Bár tisztában vagyok vele, hogy emiatt sokan hülyének néznek,de szerintetek van értelme a mai
világban 30 éves fejjel küzdeni az álmaimért?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.06. 15:06

Felcsillant a szeme. De hiába.

Legislator # 2010.08.06. 14:48

Kacs:-D.


Sunshine after the rain.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.06. 14:07

Kompenzáció.

cat981 # 2010.08.06. 14:03

"Az is igaz, hogy mindig is nagyon feminin voltam. Már lelkileg."
Hát ennek a fórum-hozzászólasaidban legkisebb nyomát se lelni. :) Ezzel nem azt akarom mondani hogy nehezen hihető amit írtál, hanem igencsak megleptél vele, én egy erős kiállású, szigorú, katonás jellemnek gondoltalak a magánéletben, illetve családapaként is.

Kacsa1111 # 2010.08.06. 13:25

coming out?:)))


Kacsa11

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.06. 11:37

Hát nem. Hivatás. Akkor sejtettem, most már tudom.
Az is igaz, hogy mindig is nagyon feminin voltam. Már lelkileg. Még mielőtt valaki azt hinné hogy nagy se... izé... széles csípőm van.

Csipke # 2010.08.06. 11:31

KBS,

de azért felteszem nem hobbiból végezted el a jogi egyetemet.

A férfiak egyébként nem csökevényesek, hanem kényelmesek (a nők meg erőszakosak (értsd:ezténúgyisjobbanmegtudomoldani)) :))


Csipke

Kovács_Béla_Sándor # 2010.08.06. 07:07

Magam úgy végeztem, hogy szinte végig gyereket neveltem közben, és vittem a háztartást. Előbb egy gyereket, aztán kettőt. Kicsiket. A nagyobbik akkor volt öt, amikor diplomáztam.
Meg lehetett oldani. Egy ilyen téren állítólag csökevényes férfinak is, hát még egy sokkal rátermetteb nőnek.

Nősténysovinizmus. Ha szabad ilyet mondani. (Analogice.)

Csipke # 2010.08.06. 06:56

Sziasztok!

Szerintem hobbiból jogot tanulni ugyan nagyon szép, ám igen költséges,fárasztó és bizonyos tekintetben felesleges tevékenység. Egyetértek Thetys-szel, amit írt. Azzal egészíteném ki, hogy az egyetem nemcsak azt viseli meg, aki tanulja, hanem a férjet/feleséget/társat, akinek ugyanúgy lemondás lesz minimum öt év. Személy szerint ha választanom kellene a hobbiból jogi egyetem és a család között, én biza a családot választanám... no és keresnék valami kevésbé "problémás" hobbit...

Üdv.:


Csipke

ilFatto # 2010.08.05. 20:24

Sorstárs jelentkezésem pusztán az intézményre és karra vonatkozott.

Thetys # 2010.08.05. 16:12

Sziasztok!
Valkyria (és talán IlFatto). Szerintem, ha tényleg bizonytalanok vagytok, akkor ne vágjatok bele. Egyrészt a kifizetett tandíj miatt, másrészt, hogy ez az egész dolog nem arról az öt évről szól, amit az egyetemen töltötök. Sokan, sok féle módon kifejtették már, hogy a magyar jogi oktatás nem sokat ér. A gyakorlat 180 fokban eltér attól, amit a fejünkbe/fejetekbe vernek, amit be kell magolni és ami valószínűleg 1-2 év múlva már hatálytalan lesz. Egy általános jogi "összképhez" nem szükséges súlyos százezreket (milliót) kifizetni + szívni a vizsgákon. Ha ezzel szeretnétek foglalkozni, akkor egyetem után jön ugye a három év kuli munka... Így már - jobb esetben - is 8 évnél tartunk, ekkor lehet arról beszélni, hogy talán önállóan is tudok magatokkal mit kezdeni (jogászként).
Dr. Attika, gondolom nem próbáltál még munka mellett háztartást vezetni (részletesebben: gyerekeket reggel elindítani a megfelelő oktatási-nevelési intézményekbe, ételt, tiszta ruhát prezentálni, takarítani, vásárolni, rezsit befizetni, leckét felügyelni, szülőire járni stb.), és ezek mellé mondjuk egy-egy szigorlatra felkészülni! Szép a hasonlatod, de nem releváns az élethelyzetre.

ilFatto # 2010.07.31. 18:33

Sziasztok!
Valkyria: Jelentkezem, mint sorstárs. :)

Dr.Attika # 2010.07.22. 21:17

Én biztatást tudok adni. Ha jogász szeretnél lenni, akkor végezd el. Másképpen nem lehetsz jogász. Nyilván ezért is jelentkeztél. A rövid mondások ideje van. A metró mozgólépcsőjére is azért szál fel valaki, mert vagy a szerelvényhez akar eljutni vagy pedig onnan akar kijutni a felszínre. Két állás és gyrmek nem akadály.