levelező jogász képzés


Impossible # 2010.08.21. 22:20

Kedves Kacsa, neked azért nem mindegy, mert az egyik többet fizet, mint a másik. :D De én nem arra gondoltam. :D Hanem csak arra, hogy végső soron mindehol emberekről van szó (bár ehhez nem kellett nagy ész :D ).

Sherlock # 2010.08.21. 19:51

Leg,

persze hogy mehet a Ser és a ser(sör) is. :D

Kedves Kacsa,

szerintem a Kamaz is megevett olyan 60-at.

Kedves Egyjogász,

igen. XD

Legislator # 2010.08.21. 19:14

A story onnan jön, hogy egy szerkesztő, akinek ez a jeles úr bemutatott, megkérdezte: "Jaj, olvastam az anyagát, látni, hogy Vécsé-tanítvány." Megmondtam annak a nevét, akinek ténylegesen a tanítványa vagyok.

Nem semmi, hogy ilyeneket is mondott (pl. Marx, boszorkányok, textus a hóban).


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2010.08.21. 18:40

Kedves Impossible,

tök mindegy, ki a megbízó, természetes vagy jogi személy

ej, de nagyon nem mindegy!:)

Kedves Dr.Attika,

az a ZIL, ami ily nagyon mohón falta az üzemanyagot!:))


Kacsa11

Impossible # 2010.08.21. 18:37

Én meg echte Vécsé-tanítvány vok. :D Annyira, hogy tudom, hohy Marx-nak hónaljszaga volt, és a zöldhónaljú boszorkányok is léteznek, meg hogy Vécsé, ha ügyes volna, tudna olyan jeleket pisilni a hóba, amik a papíron vannak, ami csupán textus.

Legislator # 2010.08.21. 18:07

Vagy lépegető exkavátor, és akkor tudnák, hogy tiszteletbeli Vécsé-tanítvány vagyok.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.08.21. 18:06

"Én nem lennék autó, mert helikopter vagyok. :D"
Imp: ez kész. A Kacs mellett a Csip is négybetűs, de mindkettő három hang:-D.
Sherlock: Akkor néhanap mehet a Ser:-D?
Egyébként az Aston Martint mondanám, de akkor levennék, hogy sznob vagyok, pedig nem.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.08.21. 17:24

Nade az milyen rendszám, hogy:

PTK-345

Impossible # 2010.08.21. 17:20

Leg,

a Kacs egyedi rendszámnév, amiért plussz pénzt kell fizetni, ugyanis 4 betűs. :D

Egyjogász # 2010.08.21. 17:19

Már hogy a Kamaznak "jó a megjelenése" és "megbízható"? Te tényleg a szovjet/orosz (teher)autóipar remekére gondolsz ??:))

Impossible # 2010.08.21. 17:18

Én nem lennék autó, mert helikopter vagyok. :D

Dr.Attika # 2010.08.21. 17:03

Drága fenntartani. 100 liter 95-ös benzint fogyaszt 100 kilométeren. Elmegy egyébként 86-ossal is, csak már ilyen nem kapható.

Sherlock # 2010.08.21. 16:58

Én a "milyen autó lennél?" kérdésre egyébként egyértelműen azt válaszolnám hogy Kamaz lennék, mert:

  • megbízható
  • jól terhelhető
  • jó a megjelenése
  • drága fenntartani( magas fizu ^^)
Sherlock # 2010.08.21. 16:40

Kedves Impossible,

akkor már inkább Krisz, vagy S. - közben látom, hogy Leg is írt, és a Ser tényleg nemrossz , de végül is mindegy :)

Nekem nagyapám azt mondta, hogy a nőkkel vigyázni kell, mert mind azt akarják -lehet hogy mégsem lett volna olyan jó munkahely. :D Mekkora már a megfogalmazás egyébként; „egyedül hagyott "A" nővel” :D :D :D

Legislator # 2010.08.21. 16:40

"milyen autó lennél?"

Mentőautó, hogy elvihessem azt az IMEI-be, aki ilyen hülyeségeket kérdez:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.08.21. 16:38

Imp,

Azért nehéz leírni, mert németes vagy, és automatikusan Scherlochnak írnád szegény Ser barátunkat:-D.

Bocsi: Csip kimaradt a "rendszámnevesek" közül.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2010.08.21. 16:36

"Seri":-D, vagy simán Ser:-))), és akkor ő is "rendszámneves" lesz (copyright by Bajussz) mint: Kacs, Imp, KBS, Nil, Gub, Cat, Leg stb. Bajussz lehetett volna Baj, de nem vállalta:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.08.21. 16:29

Sherlock,

én serinek foglak hívni, mert túl nehéz leírni a nevedet, ha nem baj. :D

Azt még nem kérdezték meg, milyen autó lennék. A múltkori interjú megítélésem szerint tök jól ment, és azt mondták, hogy majd értesítenek, de nem értesítettek. A felvételiztető ember hamar kiment, egyedül hagyott a nővel... a nő nagyon nem volt rossz, és nagyon sokat mosolygott... jó munkahely lett volna. Tényleg nem értem, miért nem engem választottak, gondolom, volt egy mégszimpibb... Változó, mit kérdeznek; van, ahol tesztet kell kitölteni, ami hiába sikerül jól, nem hívnak vissza; van, ahol "kötetlen" beszélgetés és vigyorgás megy, aztán valaki mást választanak. Nem értem a logikájukat, de nem is akarom megérteni, menjenek a búsba.

Sherlock # 2010.08.21. 16:14

Impi, interjúkon szoktak igazán nagy idiótaságokat kérdezni(milyen autó lennél és társai:D ) vagy csak a szokásos "futószalagos" dolog megy?

Impossible # 2010.08.21. 16:06

Én az elefántnak csak azt a részét látom, amelyik egyelőre szarik rám. :DDD Nade az eheti interjú remélem most már jól sikerül. :P

Impossible # 2010.08.21. 16:02

Kedves Kacsa,

na és mivel emberek vannak ott is, lényegében embereket érint a jogi személy megbízó ügye is, vagyis arra akartam kilyukadni, hogy tök mindegy, ki a megbízó, természetes vagy jogi személy. De ezen tényleg nincs sok értelme vitatkozni. :)

Kacsa1111 # 2010.08.21. 13:35

Kedves cat981,

jómagamnak sema jog-, sem agazságszolgáltatáshoz nincs köze...de hogy is jött ez most ide?:)

Kedves Impossible,

nem, de a jogi személy mögött is emberek állnak

ezt most gondold át.:)
az átgondolást kezd úgy, mintha azt kérdeztem volna: "na és?"...:)))

Kedves nyar1981,

ilyen viráglélekkel nem biztos, hogy a védőügyvédkedés a legmegfelelőbb jogászi pálya a számodra...
vágj bele bátran, ha ez a szíved vágya...nálad idősebbek is belevágtak, de néhány dolgot tarts szem előtt:

  • amit az egyetemen a jogról tapasztalsz köszönőviszonyban sincs általában a valósággal (hála egyetemeink "kiváló színvonalú" képzésének),
  • ha gyakorlati jogászoktól akarnál erről a pályáról érdeklődni, akkor ne felejtsd el, hogy ő az elefántnak csak egy kis részét látja, és ezért a legtöbbször az egyik az ormányról azt hiszi, hogy gumicső, a másik a lábáról meg azt, hogy oszlop...

Kacsa11

nyar1981 # 2010.08.21. 13:04

Sziasztok!:)

Köszönöm mindenkinek, hogy véleményt nyílvánított, még ha az negatív is volt, hisz abból is lehet tanulni... :)
Külön KÖSZÖNÖM Impossible,és mosza hozzászólását.:))
Leginkább a védőügyvéd szeretnék lenni,és komolyan gondolom, nem csak azért mert "segíteni akarok az embereken", -ami egyesek szerint nyálas dolog-, hanem mert valóban érdekel.Nekem nem csak a "dr" kell a nevem elé, hanem ennél sokkal több...:) Elsősorban a gyámügyi, illetve a munkajogi témák érdekelnek, és még sok minden más is ezen kívül...
Egészségügybe nem mennék mert nem bírom a vért :), szociális munkásnak pedig azért mert képtelen lennék hajléktalanokkal, alkoholistákkal stb.foglalkozni, talán a családsegítő oldala érdekelne...
Szép napot mindenkinek!

Legislator # 2010.08.21. 11:06

"a szart visszalapátolja a lóba…:)))"

Yo duma.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2010.08.21. 10:32

Csak úgy mellesleg szeretném megjegyezni, hogy a kérdező ("nyar1981") egy szóval sem mondta, hogy az embernek csak akkor lehet szüksége ügyvédre, ha már bajban van, és nem egyenlősítette az ügyvédeket a házi orvosokkal; ő csak szeretne bajba jutott embereken segíteni, amire ebben a szakmában IS van lehetőség. :D Egyébként egyetértek azzal, hogy ez az egyenlősítés eléggé elterjedt, de erről nem a kérdező tehet. :)

"mert a megbízó/ügyfél egyenlő a „bajba jutott ember”rel???"

egyenlő lehet
a többiek pedig nem akarnak bajba kerülni :D

"megbízó/ügyfél csak természetes személy lehet???"

nem, de a jogi személy mögött is emberek állnak