szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


nagyévi # 2013.11.11. 07:23

Köszönöm Borsopanna!
Igen szombat óta ismételek, ma és holnap EU töménytelen mennyiségben és szerdára marad a munka, tb,közszolg.
Remélem minden rendben lesz csütörtökön!
Eredményes felkészülést mindenkinek- nem mondom hogy jót mert ilyenkor ez már mindenkinek nyűglődés.
Azért szép napot mindenkinek!

Borsopanna # 2013.11.10. 16:19

Halló, hogy vagytok, hogy álltok? :)

Azért írok, hogy fellelkesítselek benneteket: most fejezem be a munka-tb-közszférát, és jelentem, nagyon jó kis anyagrész! :) Olyan életszagú, kézzelfogható, éppen ezért tele van az ember sikerélménnyel, amikor rájön, hogy ezt-azt tud a gyakorlatból.
Jogszabályokat tanultam, hozzánéztem a fórumról az elmúlt szűk 1 év hozzászólásai alapján a GYIK-et.

Holnaptól kezdem az alk-köziget, a törvényekkel indítok. Esetleg jótanács? Fuss, Forest? :)

Nagyévi: hajrá, már csak pár nap és VÉGZEL! :) Végigértél az anyagon? Drukkolok neked! :)

Vukka: köszi a szuper infót! :) Te mikor mész?

Dini: hogy állsz? Mennyit enged készülni a Kicsikéd? Ő is nyálazza a jegyzeteket? Csak ő máshogy... :)

Jaj, egy gyöngyszem, volt is ilyen kérdés:

Nyugellátás jogalap nélküli felvétele esetén visszafizetési kötelezettség áll fenn:

  • ha írásban 90 napon belül felszólítják
  • 90 napon túl is, ha 1. felróható a felvétel, 2. Kúria felülvizsg. eljárásban úgy dönt, hogy a felvétel nem volt jogszerű.

Mindenkinek szép estét, maximális kitartást, jókedvet! :)

BP

sennafan # 2013.11.09. 06:26

Sziasztok!

Kérlek, küldjétek át nekem az Ates-féle jegyzetet a pmikee@gmail.com-ra!

Köszi előre is!
sennafan

Vukka # 2013.11.08. 14:16

Nagyévi: Jó, hogy megosztottad a híreket, ennek fényében hallgatok Atesről, mint a sír :))). ( bár nagyon remélem, nem kérdezik meg miből tanultam, ez nem jó jel egy vizsgán).
Óriásira szorítok a vizsgádhoz, jelentkezz, ha túl vagy rajta!

nagyévi # 2013.11.08. 13:38

Sziasztok!
Nyilván nem tudom, hogyan zajlottak pontosan azok a vizsgák, de azt kérdezgették hogy miből tanultak, biztosan nem az Atesből? Aki azt mondta, hogy abból nem is sikerült a vizsgája, szerintem is hasznos és én is olvasgattam az Atest is meg a többi anyagot is, de természetesen ha kérdezik csak törvényt és legfeljebb a könyveket mondom amiket beszereztem.Nem tudom, hogy miből szűrték ezt le a vizsgáztatók, lehet hogy valaki annyira szó szerint a jegyzetet mondta, vagy el sem tudom képzelni.
Csak ennyit akartam veletek megosztani és egyáltalán nem akartam pánikot kelteni senkiben, tényleg. Fel a fejjel mindekinek és nincs más hátra mint előre!
Sikeres felkészülést!

dini4 # 2013.11.08. 11:28

Sziasztok!

Az Ates - féle jegyzettel kapcsolatban már korábban is voltak itt nézetkülönbségek. Azt gondolom mindenképpen köszönet Ates-nek, mert valóban értékes munka. Többen felvetetették azt is, hogy munkajogból vázlatos a jegyzet, ezzel én is egyetértek. Szerintem ha hozzáolvassa valaki a jogszabályt is, kiegészítgeti,akkor alapnak teljesen jó az is. El nem tudom képzelni, hogy egy vizsgáztató honnan tudja megmondani - hacsak a vizsgázó nem közli - miből tanulta meg a EU Bizottság-gal kapcsolatos dolgokat. Biztosan ismerik már ők is ezt a jegyzetet, de ha valamit jól mondok el, kell egy adag rosszindulat is ahhoz, hogy csak azért ne fogadják el, mert kidolgozott jegyzetből és nem tk-ből készültem. A jegyzet pedig sok helyen jogszabály szöveget tartalmaz.

Nagyévi, nem lehet, hogy azért történtek ezek a bukások, mert esetleg "kevés" volt az adott témáról a tudás, vagy a kidolgozás óta történt módosítások nem kerültek beépítésre? Ilyet el tudnék képzelni. 14-ére egy nagy...., és kitartás mindjárt végzel! Mondanám, hogy irigyellek, mert én most kezdem, de Te is ugyanúgy megszenvedtél érte, úgyhogy nem teszem.

BP: érdekes, a szakvizsga kapcsán nekem is ilyen gondolatokkal van tele a fejem :)

Vukka:Köszi a segítséget!

Vukka # 2013.11.08. 07:23

Nyuszifull : az I. Modul anyaga tényleg nagyon jó (Kilényi és Ács-féle). Én nézem azt is és Atest is. És a jogszabályokat.
Többieknek: letölthető a Közszolgálati Egyetem honlapjáról a közig szakvizsgához szükséges anyag és azok között található az I. és II. Modul.
"nagyévi" hozzászólása után már nem tudom, mit tanuljak itt a hajrában.
:(
melyik Atesből buktak? (EU, alkotmány, vagy munka?) Akitől én kaptam, mindegyikből ötöst kapott és Atest tanult jogszabállyal.

nagyévi # 2013.11.08. 06:50

Ssziasztok!
14-én megyek vizsgázni ez lenne az utolsó nekem is!
Van még itt valaki erre a napra bejelentkezve?
Az Ates jegyzettel óvatosan a vizsgán. Nem minden vizsgáztató fogadja el ha valaki abból (vagy egyáltalán abból is) tanul, az utóbbi időben volt egy pár bukta emiatt.
Csak gondoltam megosztom veletek, eme infót, ne ezen múljon, hogy ki mit mond, miből készült fel a vizsgára.
További szép napot, jó felkészülést, kitartást, a most küzdőknek pedig sok-sok sikert kívánok!

Nyuszifull # 2013.11.07. 20:46

Regisztrálva!!!
Visszaolvastam a korábbi hozzászólásokat egy valami nem teljesen világos nekem: alk-közig írásbelin eshetőleges, h milyen feladatot kapok? Alk. is lehet? Mondjuk vmi alapjogos feladat?
Más. Mindenféle készülési anyagot/módot olvastam már. Vki idén nem közig.szakvizsgázott? Annak az anyaga már/még/éppen akkor elég hatályos volt. Egy vázlatos anyagnak szerintem nem rossz... Konkrétan az I. modul anyagát ajánlotta olyan, aki nekünk tartotta a felkészítőt és szakvizsgázott is az idén!

Nyuszifull # 2013.11.07. 20:26

Sziasztok!

Írtam mailt, válaszoltak: rövidítsem le a munkahelyem nevét. így regisztrált, most várom a visszajelzést az emilcímemre...(Megjegyezném, akkor is hiányzik a segédletben kipipálható nyilatkozati rész...)

Mindenkinek jó készülődést! :))

Vukka # 2013.11.07. 13:30

Sziasztok! Kérdések egy októberi vizsgáról: munkaviszony megszűnés, megszűntetés, GYES , köztársasági elnök, fellebbezés, EU bizottság,és diplomák elismerése. (De jó lenne ilyeneket kapni! :))

Borsopanna # 2013.11.07. 12:31

Nyuszifül: ha lenne konkrét ötletem, szívesen mondanám, így max. annyi, hogy kérj segítséget a titkárságtól mailben (telefonra esély annyi, mintha Ferenc pápát akarnád elérni), hogy mi lehet a probléma, vagy próbálj papír alapon jelentkezni.

Hardanger: nagyon ügyes legyél 15-én, utána már csak a babázásra kell koncentrálni! Ennél nagyobb erőt azt hiszem, semmi nem adhat. :)

Fifijog: nem írásbelizek, de akadnak magvas gondolataim a szakvizsgázásról: >ˇ˘^>đĐ[^˘Ł[|Ł$>!!!!!!!
...dióhéjban. :)

Fifijog # 2013.11.06. 13:16

Sziasztok! November 25-én írásbelizik valaki közigazgatási jog és alkotmányjogból? Ha igen osszuk meg a gondolatainkat!

hardanger # 2013.11.06. 07:52

Sziasztok!

Én november 15-én megyek C részből, utolsó vizsga lenne.
Én is gyerek mellett tanulok, de vele még nem kell sokat foglalkozni, mert pociban van.
Én már ismételek, nekem nem volt könnyű ez a rész, mert ezekkel egyáltalán nem foglalkozom a gyakorlatban.
Nekem korábban is és most is nagy segítség a levizsgázottak által felrakott kérdések, amit pár hónapra visszamenőleg ki szoktam gyűjteni, csak ajánlani tudom. Én is fel szoktam rakni vizsga után.
Úgyhogy akik a napokban vizsgáznak, részemről nagyon örülnék pár kérdésnek, amit kaptak a bizottságoktól.

Jó tanulást mindenkinek!

Nyuszifull # 2013.11.05. 22:30

Sziasztok!

Most barátkozok a szakvizsga gondolatával.:-)
Nem akarok nagyon szőkének tűnni, de az E. Jogi Szakvizsga Rendszer honlapján mostanában regisztrálni tudta vki magát? Már vagy 20-szor próbáltam, de csak azt írja ki , h hiba történt, azt nem , h mi a konkrét baja. A segédletet is végignéztem: nincs olyan link, ahol ki lehetne pipálni a nyilatkozatot.
Kérlek, ha van v kinek használható ötlete, h mit bénázhattam el, írja meg!
Köszi!

Fifijog # 2013.11.05. 18:20

Kedves Vizsgázók!

Van köztetek olyan személy aki november 25-én írásbelizik közigazgatási jog és alkotmányjogból? Ha igen akkor megoszthatnánk gondolatainkat :)

Prue # 2013.11.04. 09:12

Sziasztok!
Most csatlakozom a C részből szakvizsgázók táborához.:) Az a kérdésem, hogy tudtok-e esetleg gyakran ismételt kérdések gyűjteményéről? Ha igen, kérlek a prueeee@yahoo.com -ra küldjétek el nekem. Igyekszem máshonnan is szerezni, ha sikerül, jelzek majd Nektek!
Köszönöm előre is!

Borsopanna # 2013.11.04. 08:21

Kedves Dini,

óriási kalapemelés, amiért egy ekkora kisember (kisasszony :)) mellett összeszedted a lelki energiádat és nekifutsz a szakvizsgának.
Én ma kezdek, munkával. Általában a jogszabályok válnak be nekem, de kinyomtattam az ATES-összest is (hálás köszönet érte!), és majd látom, miből megy jobban.
Ha ez erőt ad, én is két pici gyerkőccel próbálkozom, és ez a vegyes az utolsó.
Letehetetlen vizsga márpedig NINCS! :)
Menni fog! Nehéz lesz, de meg fogod csinálni.
Ügyesen mindenki: fel a fejjel, csak keményen! :)

Hasznos napot!

BP

dini4 # 2013.11.02. 14:36

Szia!

Én december 9-én megyek írásbelire, 11-én szóbelire. Persze egy 10 hónapos kicsi lány mellett sehol nem tartok....

Többnyire az Ates jegyzetből fogok készülni, de a munkához elővettem az Mt-t, most éppen azt olvasgatom. Te hol tartasz az anyagban?

Kedves Kófic!

Eszembe jutottál szerda este, remélem sikeresen túl vagy már a C részen.

Kedves Zsófic!

Te hogy állsz?

Borsopanna # 2013.11.02. 09:54

Sziasztok! :)

Van -e a fedélzeten nov. 27-én, illetve akörül próbálkozó versenyzőtárs? :)
Mindenkinek szép hétvégét!

BP

zsla # 2013.10.31. 08:22

Sziasztok!

Eladóak az alábbi könyvek, nekem sokat segítettek a szakvizsgán (az Ates jegyzet kiegészítéseként)
Dr. Horváth István - Dr. Szladovnyik Krisztina: Munkajog, Novissima (2013. július)
Molnárné dr. Balogh Márta: Társadalombiztosítási jog, Novissima (2013. május)
Chronowski Nóra: Alkotmányjog, Dialóg Campus, 2013. július
Rózsás Eszter: Közigazgatási jog, Dialóg Campus, 2013. március
Mohay Ágoston: Az Európai Unió joga, Dialóg Campus, 2011. október
Az egész csomag ára 9500 Ft (de külön-külön is eladó)
Érdeklődni ezen a telefonszámon lehet: +36 20 260 2509

kófic # 2013.10.25. 19:08

Köszi Zsófic!

Én okt 31-én megyek szóbelizni. Meglátjuk. Igen, sokat segítettél, köszönöm szépen.

Mando # 2013.10.24. 12:06

Sziasztok!

Légyszi, valaki az ATES jegyzetet küldje el nekem a következő e-mailre:
csodabogar2003@yahoo.com

Köszönöm

Ettike # 2013.10.23. 16:46

Sziasztok!

Az Ates féle jegyzetet el tudná nekem valaki küldeni a pappeszti@gmail.com e-mailre? Kösziii :)

zsófic # 2013.10.22. 11:23

Nagyon köszi kófic!

Cserébe én is segítek :)
Az 50. tétel az Ates-jegyzet 44. oldalán van, de valóban meg van bújva, és nagyonnagyon kivonatos, úh én hozzátettem a kormánytisztviselős tételeknél már megtanult dolgokat, nevezetesen:
próbaidő (6 hó), előmeneteli rendszer, minimum középiskolai végzettség, illetménynél: alapilletmény + illetménykiegészítés + illetménypótlékok, egyéb juttatások (jubileumi jutalom, cafeteria, lakáshitelhez támogatás stb.), szabadságok kiadása kicsit máshogy, továbbképzés (NKE), vagyongyarapodás vizsgálata, +1 munkaszüneti nap (köztisztviselők napja), mintha a munkaközi szünet is kicsit máshogy (több) lenne, és én belevettem a közszolgálatisággal együtt járó általános dolgokat (jviszony egyik oldalán az állam, köz szolgálata, emiatt többletkötelezettségek és többletjogok + a hivatásetikai alapelvek).
Remélem tudtam segíteni!

Te mikor mész egyébként?
Én nov. 4-én írásbelizek (munka-tb), és 7-én szóbelizek.
És még nagyonnagyon sokmindent nem tudok, ígyhát vissza is bújok a tételeim közé...:)