szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Vukka # 2013.11.14. 06:22

Sziasztok! Fényezem a lovat.
Fel tudja nekem valaki sorolni, hogy pontosan milyen igazolásokat kell kiadni a munkaviszony megszűnésekor? Köszi előre is!
BP: ma eu, de ez a fenti kérdés eszembe jutott és szerintem nálam hiányosan van meg.
És a mai nap mottója: hajrá Évi!

Borsopanna # 2013.11.13. 21:01

Nagyévi: nagyon ügyesen, okosan, nyugodtan holnap!!! :))) Úgy, de úgy szorítunk érted sokan! :)))

Krisztikém, sziaa, de örülök neked! :) Te mikor mész polgárból? Hogy állsz? Lovad? :) A C már megvan?
Én 27-én futok neki, utolsó lenne... Reggeltől estig edzem a gebémet, hogy legalább a rajthoz oda tudjon vánszorogni. Időre kész lesz, muszáj neki! :)

Dini: az anyára nálunk is sokáig kellett várni, viszont amikor kimondja, el fog olvadni a szíved... Megéri várni rá! :)

Vukka, na hogy zárod a mai napot? Holnap lesz az utolsó tanulós napod, ebből meríts erőt! :)

Aludjatok jól, töltődjetek! Reggel itt! :)

drkriszti # 2013.11.13. 20:44

Borsopanna! Èn is tagja voltam az ominòzus büntetős csapatnak, akihez az "adjuk el a gebét Overdose-ként" szlogen fűződik. :-) Most én az A fòrumot erősìtem, de sokszor eszembe jut a gebés történet. :-)

Te mikor mèsz eladni a lovad? Ès hogy állsz a felkészìtésével? :-)

dini4 # 2013.11.13. 19:02

Sziasztok!

Ez a mottó nagyon tetszik :)))

Nagyévi: Csatlakozom Borsópannához! Nagyon fogok drukkolni Neked holnap és várjuk a szuper híreket! Próbáld kizárni a zavaró körülményeket, menni fog és végre vége lesz! Mondanám, hogy átcsoportosítom holnapra Hozzád a tudásomat, de félek azzal nem sokra mennél....

Vukka: Kitartást a holnapi naphoz, ne stresszel és ne azon agyal mit nem, hanem mit tudsz!

Borsópanna: Megkaptam, köszönöm szépen!:)
Ma belevágtam az önkormányzatokba tv-ből, üdítőnek tűnik a tb után.
Nagyon cukik lehetne a gyerkőcök, nekem továbbra is csak a JAJ JAJ jut, oedig van már APA, PAPA, MAMA. Remélem majd ha ennek vége lesz, akkor ANYÁVÁ alakulok. A kiscsajszim 10 hónapos.

Vukka # 2013.11.13. 09:28

BP: Add el a lovat... Igen, igen! Én utánatok mentem egy kicsivel és emlékszem még rá!
Köszi a kérdéseket, küldtem én is cuccot, remélem átment, elég nagyra sikeredett :)
V.

Borsopanna # 2013.11.13. 08:19

Sziasztok! :)

Mottónak még egy éve, a büntetős fórumon a következőt találtuk ki: van a tudásod, ami az anyag mennyiségét és mélységét tekintve - legyünk őszinték - egy szerencsétlen, görbe lábú, fogatlan, sovánka gebe. Ráadásul döglött is.
A feladat az, hogy ezt a lovat úgy kell értékesíteni a bizottság számára, mintha maga lenne Overdose.
A vételár 5, de ha csak a feléért viszik, teljesen mindegy, csak vigyék!
ADD EL A LOVAT! :)
Úgyhogy gebét elővenni, szőrét kifényesíteni, tüzet csiholni a szemébe, felpörgetni, rajthoz állítani, és hajrá! Hadd fusson, ahogy csak bír! Hadd lássák, micsoda paripa!
Induljon a nap! :)

Vukka # 2013.11.13. 07:48

Nagyevi : nagyon szorítok a jó kérdésekért Neked! És igen, Isten óvjon a folyosói energiavámpír-zombi-trolloktól. Nagyot aludni,inni, enni, bemenni, és megmutatni, hogy kell ezt megcsinálni!
Én ma közig-önkormányzat, holnap eu, aztán utánam a vízözön.
BP: mottóm lett a gyerkőceid mondása, és anyukádé is!
Nyuszifull: küldtem emailt. Lehet, hogy az írásbeli kérdésekért érdemes lenne körülnézni a gmailes címen is.
Na, vágjunk bele a mai napba!

nagyévi # 2013.11.13. 07:05

Borsopanna nagyon kedves vagy, köszönöm szépen!
Mostmár rám fér nagyon a bátorítás!
Valóban az őrjöngő, hisztis, pánikolós vizsgázók mennek az eszemre, minek jön akkor oda. Gondolom nem küldték, hanem önszántából jön, mint mindenki más. Túl kell ezen esni. Legalább a másik embert ne borítanák ki. De majd kizárom őket a gondolatomból, mert hogy lesznek ilyenek az tuti.
Édesek lehetnek a kisfiaid, akik ilyankor (is) kincset érnek, egy két bátorító,vicces beszólás mindent visz!
Kitartás mindenkinek!
Vukka hogy állsz?
Én ma a véghajrában küzdök a munkával+ Tb-vel ebben van a legtöbb szám, határidő, mára hagytam az ismétlését, hátha marad valami.
Szép napot és sikert annak, aki ma küzd a vizsgán!

Borsopanna # 2013.11.12. 19:54

...most mondják a fülemre, hogy holnap még csak szerda. Évi, akkor is ezt kívánom, csak holnaputánra! :)

Borsopanna # 2013.11.12. 19:53

Vukka, nagyon jó vagy! :)
Figyelj, én LÁTOM, hogy kilóg! :)
Pedig Szegeden vagyok, ami semmihez sincs közel... :)
Gyerekeid ma?

Nagyévi: holnapra szívből kívánok neked

  1. korrekt, normális bizottságot,
  2. passzoló, kézzelfogható, jól megválaszolható kérdéseket,
  3. pozitív vizsgaélményt,
  4. gyönyörűszép színes lapot a végén!

Legyél okos, lehetőségekhez képest nyugodt, kerüld el az őrjöngő/sokkoló/pánikoló versenyzőtársakat és csak magaddal foglalkozz! Vigyél enni-inni, hogy amíg vársz, letömj a torkodon két hajhagymányi falatot. Kell az erő, hogy forogjon az agyad!
Utolsó csata, nincs több!
Ügyes leszel, menni fog!!!!
:))))))

Vukka # 2013.11.12. 17:34

Még küzdök! Azt akarom, hogy nekem is kilógjon az eszem a hajam alól! Megnéztem a tükörben, még nem látszik. :)
Fifijogért nekem is vérzik a szívem... Elijesztettétek. ;)

Borsopanna # 2013.11.12. 17:19

Dini,

ment a válasz! :) A jajongáson jót derültem, de drága lehet! :))) Mennyi idős?
Az én kisfiaim 5,5 és 3,5 évesek. Nekik is sarkos véleményük van: anya, NE tanulj / anya, olyan okos vagy, hogy kilóg az eszed a hajad alól / anya, én is segítek tanulni, hogy neked ne kelljen olyan sokat.
:))))

Nagyévi, Vukka, milyen napot zártok ma?

Istenem, olyan ez, mint a terhesség. A vége a legnehezebb és folyton az az érzésed, hogy hűdejó lenne már túllenni rajta. :)

Fifijogot meg elvesztettük...

Szép estét mindenkinek, és kitartáás! :)

Fifijog # 2013.11.12. 16:03

Sziasztok Kedves Vizsgázó Társaim!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy gondoltok rám! Olvaslak bennetek!
Dini4: A 2. pont a megfelelő magyarázat arra, hogy miért nem írok :)!

Mindenkinek jó tanulást és kitartást!

dini4 # 2013.11.12. 13:34

Sziasztok!

Ezzel én is mindig így vagyok, mire egy anyagrészen átrágom magam, a másikat mintha soha nem is olvastam volna :( Kitartás, Nektek a hétvégén már jöhet a pihi :)

Vukka: Igen, a gyerkőcöknek lehet a legnehezebb, jót mosolyogtam, elképzeltem, ahogy a Kicsid magának is ismételgeti, anya miért nem játszik vele. Az enyém még nem beszél, csak pár szót. Mostanában azt ismételgeti JAJ JAJ JAJ JAJ. Kezdem azt hinni gondolatolvasó, és látja a szakvizsgával kapcsolatos gondolataimat :)

Borsopanna: Írtam mailt.:) Neked a kisfiúk mennyi idősek?
Fifijog valóban eltűnt, 1. lehet úgy gondolta, ezekre a gondolatokra Neki nincs szüksége.
2. Neki is hasonló gondolatai vannak, így nincs mit megosztani :)
Sok sikert azért Neki is a felkészüléshez, ha esetleg be szokott nézni!

Panna, Te az 56-ot (a munka tételsorban, nem a töri anyagban) honnan tanultad?

Ma oltásról hazafelé jövet vettem ginkgo-biloba-lecitin kapszulát.
Gondoltam egy hatóanyag nekem már kevés. Eredetileg olyat kerestem, ami tartalmazza a jogszabályokat és csak be kell venni, de sajnos felénk nem árulják :(

Borsopanna # 2013.11.12. 08:38

Sziasztok kedves Sorstársak! :)

Dini, Nyuszifül: kérlek, küldjetek nekem egy mail-t, hogy tudjam csatolni a kért anyagokat! Írjátok bele, hogy ki mit kér! :)

Vukka: te jó ég, ekkora Mazsoláid vannak? 1,5 az egyik, a tesó mekkora? Szerintem is nekik a legnehezebb átvészelni egy szakvizsgát. Szerintem (két) gyerkőc mellett alap lenne a sikeres vizsga után egy mellszobor is! :D
Na, már csak miattuk is sikerülni fog a vizsgád, meglátod! Gondolj az édes kis mosolygó pofijukra a mélypontokon, nekem is a kisfiaim adják az erőt...

Nagyévi: el tudom képzelni, idegileg hol tarthatsz most. De kérlek, rögzítsd magadban: CSÜ-TÖR-TÖK!!! Egy nappal sem tovább. Menni fog!!!!

Az pedig, hogy már mindenki kever mindent, s ha megjegyzed az eu-t, kiesik a tb, szerintem normál...

Édesanyám mondását idézném zárásul: "Annyi h*lyének sikerült már a szakvizsga, fiam, nehogymár pont neked ne menjen!" :D

Kitartás-kitartás-kitartás, küzdelem-küzdelem-küzdelem!!! :)

nagyévi # 2013.11.12. 06:56

Köszönöm mindenkinek!
Vukka: én ugyanígy vagyok,amikor sikerül átvennem egy részt boldogan hajtom a fejem álomra, hogy ez is meg van. Aztán haladok tovább és mire visszanézem a másik anyagot jönnek a meglepetések, és persze a kétségbeesés. De azt hiszem a többivel is így voltsm (bünti, polgár), aztán a vizsgán valami csoda folytán úgy rémlett az is, ami addig nem:)
Kitartás neked is már nem sok van!

Vukka # 2013.11.11. 21:38

Köszi mindenkinek a lelkesítést, sokat jelent! :)
Dini: az a helyzet, hogy fogalmam sincs, hogy állok. Újra elolvasva csupa meglepetés az anyag. Mire eljutok az eu végére, nem emlékszem a munkajogra, ha átveszem az alkotmányt, oda a tb... Talán a végén, ha megrázom a fejem, összeáll. :)))
Nálunk a másfél éves, már mondja, hogy "anya tanul, muszáj neki", a tesója pedig megtanult lábujjhegyen levegőt venni. Szerintem nekik rosszabb mint nekem.

dini4 # 2013.11.11. 20:58

Sziasztok!

Nagyévi: Hajrá, ezt a két napot (és éjszakát)már fél lábon is.... mi szorítunk Neked csütörtökön! Aztán pedig jöhet az édes felszabadultság érzés!

Vukka: Kívánom, hogy a pénteki nap legyen a TE napod, Neked is megy a drukk! Te hogy állsz?

Borospanna: Nagyon jól haladsz, ha így folytatod jövő hétre minden fejben lesz :) Kívánom, hogy így legyen!
Én nem igazán tudom tartani a tempót, minden napra jut valami.... Pl.ma fogorvosnál voltam,( mert persze most kell megfájdulnia a fogamnak), holnap oltásra viszem a kisasszonyt.... de akinek van gyerkőc, annak gondolom ez ismerős:) Nem lehet okom panaszra, mert a szüleim és a férjem is szuper rendesek, amit tudnak megtesznek a siker érdekében!
Lehetne Hozzád egy extra kérésem? Persze, ha megoldható. Ha véletlenül le is írtad azokat a kérdéseket, esetleg e-mailben el tudnád küldeni? Elkezdtem összegyűjteni, de csak párat sikerült visszamenőleg, mert mire odajutnék már éjjel 1-1/2 2 és elfogy az energia :(

Az anyagban a munka-tb résznél vagyok, a tb és az eb van még hátra. Az 56-os tételhez Te mit tanultál, mert a megadott jogszabály kevés lehet ehhez. Szerdán szeretném kezdeni az Alkotmányt, aztán önkormányzat és közig. Remélem, hogy az gyorsabban megy, a munkám miatt.

Jó tanulást mindenkinek!

Nyuszifull # 2013.11.11. 19:23

Sziasztok!

Vkinek nincsenek "véletlenül " közig-alk. írásbeli kérdések összegyűjtve? Visszaolvastam, de alig-alig találtam vmit.. :-((
A most vizsgázóknak pedig a kínai hadsereg egész éves termését kívánom!!!

Borsopanna # 2013.11.11. 15:17

Nagyévi: Gyurta Daninak se az előfutamban kell világcsúcsot úszni... :) Csütörtökre topon leszel abban az egy órában, ne izgulj! Ügyes leszel. :)
Ezt a pár napot egyszerűen csak éld túl, csütörtökön nagy hajrá, pénteken pedig egy szakvizsgázott, boldog emberről szeretnénk hallani itt a fórumon! :)
Kitartáááááás! :)

Vukka: a fentiek rád is vonatkoznak, péntekre. :)))

Dini! :) Amióta megosztottuk gondolatainkat, Fifijog nem ír. Lehet, erősen fogalmaztunk...

Mindenkinek szép estét! :)

BP

nagyévi # 2013.11.11. 14:34

borsopanna: az túlzás hogy jó vagyok, van ami úgy tűnik, mintha eddig soha nem olvastam volna:)pedig elvileg már rémlenie kellene. Hát van még mit tenni bőven! Megpróbálom ezt a két napot még eredményesen kihasználni! A számokkal, határidőkkel felsorolásokkal nagyon bajban vagyok, keverek mindent mindennel, dehát majd meglátjuk. ez már a finis....

Borsopanna # 2013.11.11. 12:04

Vukka: Úúúú, NAGYON SZORÍTOK!!! :))))))

Vukka # 2013.11.11. 10:27

Ha így nem sikerül elérni, akkor keresőbe beírni, hogy: közigazgatás szakvizsga I. modul és ott lesz valahol. :)

Vukka # 2013.11.11. 10:23

Borsopanna: az én napom péntek. Szorul a hurok :).
Többiek: néhányan kérdeztétek, hol lehet megtalálni az I. Modult. Bocs, ha nem válaszoltam mindenkinek privátban. Itt eléritek:
http://vtki.uni-nke.hu/…i_rendszere_(2013).pdf

Borsopanna # 2013.11.11. 09:16

Nagyévi: hű, ennyi idő jutott ismétlésre, nagyon jó vagy! Adjon erőt az, hogy ha ez megvan, nincs több szakvizsga! Nincs több készülés, tanulás, küzdés...
Kitartás, nagyon drukkolok! Kapj gyönyörűszép színes lapot! Azt hiszem, sárgát. (?) :)))
Ha elkélne néhány bátorító, jó szó, én itt leszek! :)