szakvizsga - "B" rész (büntető)


Ipacs # 2012.09.05. 19:47

Szia Mindenki!

Okt 3.-án megyek büntiből szóbelizni. Két gyerek mellett nincs sok időm, ezért megköszönném, ha vkinek lenne ötlete, hogy mit és miből tanuljak. Itt is megköszönném Textilhal segítségét, nagyon rendes.
Cím: ipi.st@t-online.hu

Előre is köszi mindenkinek

Ipi

szakvizsgázó1217 # 2012.09.05. 16:25

Sziasztok!

Tekintettel arra, hogy a héten megkezdődött az őszi szakvizsga-időszak, kérek szépen mindenkit, aki most megy szakvizsgázni, hogy legyen olyan kedves ossza meg velünk írásbeli-szóbeli kérdéseit, tapasztalatait.

Előre is köszönöm/köszönjük mindenkinek aki megsajnálja sorstársait :)

Tinl # 2012.09.04. 18:36

Sziasztok!

Aki tegnap volt írásbelizni és pénteken megy szóbelizni, meg tudná írni, hová lett beosztva?

Előre is nagyon szépen köszönöm.

Danina # 2012.09.04. 16:46

már bocsi, de ilyen hozzáállással nem csodálom, ha nem működnek a dolgaid, Dragunov. küldj nekik e-mail, írd le a problémát és csatold az átutalási bizonylatodat vagy a csekk szkennelt változatát, pillanatok alatt véglegesítik a jelentkezésedet. ez a legbiztosabb, nekem legalábbis működött (habár ez még nyáron volt, vizsgaidőszakon kívül...). átutaltam az összeget, azonnal elküldtem mailben a bizonylatot és még aznap délután válaszoltak is és véglegesítettek. szóval hajrá! :)

Karolka01 # 2012.09.04. 10:50

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy valaki tudna-e segíteni bv. írásbeli feladatok tekintetében, mert a jogiszaki.hu belső szerverhiba miatt nem működik. Kérlek benneteket, ha valakinek lenne valami használható anyaga legyen szíves jelentkezzen a fórumon. Hátha én is tudok valamiben segíteni.
Szeptember 17-én megyek írásbelizni....

Előre is köszi.
Jó tanulást mindenkinek.

Tinl # 2012.09.03. 21:40

Sziasztok!

Aki ma volt írásbelizni és pénteken megy szóbelizni, meg tudná írni, hová lett beosztva?

Előre is nagyon szépen köszönöm.

JogászBocika # 2012.09.03. 15:11

Hello!

Bünti a következő ellenfél és nem tudom miből készüljek a jogszabályokon kívül.

A Dialóg Campus szakvizsga könyveiről mi a tapasztalat?

szakvizsgázó1217 # 2012.09.02. 16:17

Sziasztok!

Tekintettel arra, hogy holnap megkezdődik az őszi szakvizsga-időszak, kérek szépen mindenkit, aki most megy szakvizsgázni, hogy legyen olyan kedves ossza meg velünk írásbeli-szóbeli kérdéseit, tapasztalatait.
Én 24-én megyek írásbelizni bv-ből, 26-án pedig szóbelizni.

Tinl # 2012.08.29. 17:21

Sziasztok, a kiegészítő könyvek nem sokat érnek... Sőt!

Textilhal # 2012.08.29. 07:08

Üdv Mindenkinek!

http://ronniszakkonyv.hu/…zsga_konyvek

Böngésszetek, mert vannak újdonságok, akciók, s ami eddig (tudtommal) nem volt: kiegészítő pótfüzetek korábbi könyvekhez a változásokról.

Nem néztem meg alaposan és részletesen, csak átfutottam, úgyhogy nem tudom, hogy minden részvizsgához vannak-e jó kiadványok...de azért beírom mindhárom fórumba ezt.

HAJRÁ!:-)

Danina # 2012.08.28. 11:34

bocsánat, mégse. a hétvégén ezen a linken még tudtam használni a letöltést, de most, amint egy linkre kattintok, belső kiszolgáló hibát jelez. kár.

Danina # 2012.08.28. 11:30

így nekem működik:

http://jogiszaki.hu/index.php?…

Friplifrapli # 2012.08.27. 22:06

Sziasztok!
Tudtok valamit a jogiszaki.hu oldalról? A letöltéseket napok óta nem lehet megnyitni. Textilhalnak hála a kiegészítő anyagok megvannak, de az írásbeli típusfeladatokba azért jó lenne belekukkantani... Elérhetőek ilyesmik máshol is?

Tinl # 2012.08.27. 17:12

Kedves Sorstársak, lenne egy kérdésem: A büntetés kiszabásának elveihez mit kell elmondani? Az értékelési alapelveket is vagy elég a vonatkozó §? Köszönöm.

Manon # 2012.08.24. 09:33

Még egy kérdés mindenkitől: A bünti írásbelin a határozat szerkesztésnél mi számít inkább a tartalom, vagy a forma?

Manon # 2012.08.24. 09:29

Danina, én szeptember 20-án megyek szóbelizni, előtte 17-én pedig írásbelizni. Egyébként én is októberben akartam menni, csak arra már nem volt hely :(
A tanulnivalót nagyjából én is összeszedtem, épp most nyomtatom a bv.tvr-t, úgyhogy témánál vagyunk :)

Danina # 2012.08.24. 09:17

Szia!
praktikussági szempontok alapján mérlegeltem és így választottam a bv-t. mennyiséget és ügytípusokat tekintve szerintem ez a legátláthatóbb és -kiszámíthatóbb. inkább írok bv-bírói végzést, mint határozatot/ítéletet/fellebbezést stb. a jelenlegi munkámhoz pedig szintén az előbbi áll közelebb.
a fórumhozzászólások alapján pedig a bv-feladatok nagyjából ismétlődnek néhány téma körül. ennyi. remélem jó döntést hoztam :)

ami a tanulást illeti, már az anyagokat összeszedtem, csak neki kell állnom. én most úgy gondolom, h a szabsot csak a tételsor szerint fogom tanulni.

szeptemberben mikor mész? én okt. 1-jén kezdek :)

Manon # 2012.08.23. 13:12

Szia Danina!
Én szeptemberben megyek, de bünti anyagi jogból írok. Te miért a bv-t választottad?

Ha már a bv résznél vagyunk nekem is lenne egy kérdésem. Meglepődtem, hogy a szabálysértési törvényből a tételsor alapján viszonylag kevés rész kell. Ti is csak azokat a részeket tanuljátok meg ami a tételsorban §-ra meg van jelölve?

Danina # 2012.08.23. 12:43

Sziasztok!

hamarosan indul az új vizsgaszezon. én októberben kezdem a szakvizsgát büntivel és bv-ből fogok írni.

ha valaki ebből ír szeptemberben és a fórumra téved, akkor örülnék, ha megosztaná velünk a kihúzott írásbeli feladatát.

köszönöm szépen előre is :)

mamhaaa # 2012.08.22. 17:29

sziasztok!! Valakinek nincs meg véletlenül?:
Balogh Ágnes
Büntetőjog II. könyve?

Megvásárolnám:
melinda.marosan@gmail.com

kikk # 2012.08.17. 12:19

Mókusok!

Az írásbelin a kihúzott törvény miatt nem szólnak, de ha bele van írva tollal, az már problémás lehet. Valamint csak a törvényszöveg lehet nálad mindenféle kiegészítés (kommentár, bh-k) nélkül.
Én csak az általános részből tanultam a könyvet, oda viszont sztem mindenképp kell, nem elég a törvény. A többi részhez elég a jogszabály.

Mókusok # 2012.08.17. 09:35

Sziasztok! Aki büntetőből megy attól kérdezném, hogy az írásbelin tényleg csak olyan jogszabály szöveg vihető be ami még teljesen szűz tehát ha kiszíneztem az már nem használható???? Köszi aválaszt

Mókusok # 2012.08.17. 09:32

Sziasztok

Megy valaki októberben büntetőből? Könyvek mennyire kellenek?
Köszi

Friplifrapli # 2012.08.14. 16:34

Sziasztok!
Új vagyok itt, úgyhogy előre is elnézést, ha "lerágott csont"-kérdésekkel állnék elő... Büntetőre készülök, októberben mennék. Nemrég voltam benn a szakvizsga-titkárságon, és ott azt mondták, a vizsga pontos helyét úgy tudom meg, hogy a jelentkezés véglegesítéséről küldött e-mailben található linkre kattintok. Valóban fenn vannak ott a főbb paraméterek, de a helyszín pont nincs... Az később fog felkerülni, vagy engem informáltak rosszul?
Másik kérdés: A BH-kat, ABH-kat mennyire veszik komolyan?
Textilhal, nagyon megköszönném, ha elküldenéd nekem is a válogatást, az e-mailem ugyanaz, mint itt a nevem+gmail...
Köszönöm előre is!

Kiszi # 2012.08.14. 05:54

Szia Textilhal!

Lécci az okb.szuhoj@gmail.com e-mail címre is küldd el, mert kéne egy cimborának!

Köszi előre is!