szakvizsga - "B" rész (büntető)


Danina # 2012.09.17. 10:40

Sziasztok!
én már tanulok és októberre végzek is vele, remélem. jogszabályokból tanulok elsődlegesen, a tételsor által megadott anyagokból és hozzáolvasom hol jobban, hol felületesebben a tankönyveket (HVG-s Bj ált és kül rész, be és a vókó féle bv).
az anyagival kezdtem, az általános részt ki kell egészíteni a könyvvel mindenképpen. már a bv vége felé járok, arra törekszem, h a tvr. menjen, a szabályzat és a 9/2002 IM rendelet "gyilkos". aztán szabs.
végül a vizsgáig a be. közben pedig ismételgetek is szakaszosan. nem egyszerű.
KITARTÁST minden sorstársnak! :)

vicaszabo # 2012.09.17. 09:27

drkriszti,

Én! És még nem tudom.... azért vagyok itt, hátha jön az ihlet!!!

Richárd82 # 2012.09.17. 08:00

Kedves Friplifrapli!

Kérlek nekem is küld el a jogiszakiról lementett anyagaidat a dr.bense.richard@gmail.com e-mail címre.
Előre is köszönöm a segítséged!

Diza # 2012.09.17. 06:33

Kedves Friplifrapli!

Én élnék az általad írt lehetőséggel. Ha módodban áll elküldeni, a B és C rész anyagát várom a zarad@freemail.hu e-mail címre.
Előre is köszönöm a segítséged!

drkriszti # 2012.09.16. 09:01

Van, aki októberben kezd tanulni a B részre?
Ha igen, miből tanul, és melyik tárggyal kezdi a tanulást?

DDD. # 2012.09.14. 18:41

szakvizsgazo1217:
Igen, A betűs, ezért szinte mindig az elején hívják be. Tőle minden tételsprnak az elejéből kérdeztek, meg valamit a legvégéből (gondolom a vizsgáztatók így egyenlítik ki) :-) De annyira az elejéből, hogy pl. alapjogokból élethez való jog és abortusz. Munkából a munkaviszony elhatárolása más jogviszonyoktól. Mi az üzemi baleset fogalma? EUból pedig fel kellett sorolnia a szerződéseket.
Szóval tényleg alap dolgok.

Zozka # 2012.09.14. 17:40

Sziasztok!

Azt lehet tudni, hogy melyik nap hol vizsgáztatnak?
Visszaolvasva a fórumon, azért az látszik az "élmény"beszámolókból, hogy itt is nagyon számít, hogy ki milyen bizottságot fog ki...

z

szakvizsgázó1217 # 2012.09.14. 16:43

DDD! Hogy értetted azt, amit a C fórumon írtál, hogy a barátnőd neve A betűvel kezdődik, és ezért a tételsor elejét kérdezték tőle? :) ez most komoly? :)

Friplifrapli # 2012.09.14. 11:25

Sziasztok!
Írtam már egyszer a héten, de vagy még moderálják, vagy nemtom... A lényeg: Google chrome-mal tárolt változatból letöltötték nekem a jogiszaki anyagait, szóval minden megvan onnan, írjatok üzenetet, ha kell valami. (Mindhárom részre mondom ezt.)
Danina, a nem gépi meghajtásos baleseten én is agyalgok, van büntetőbíró ismerősöm, ha el tudom érni őt, akkor rákérdezek a gyakorlatra.
Sok sikert a következő vizsgázóknak!

DDD. # 2012.09.14. 11:02

Dragunov: előre is köszönöm.
A címem: ddebook@freemail.hu

Szép napot!

b.d. # 2012.09.13. 09:47

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy sokkal régebbi bejegyzésben olvastam, hogy a leggyakrabban előforduló BH-król forog egy gyűjtemény. Meg volt adva egy gmailes cím is jelszóval, ahol elérhető, de oda már nem tudok belépni. Tud vki segíteni? Meg tudná adni ennek az elérhetőségét vagy át tudná küldeni?
Előre is köszi!

DDD. # 2012.09.12. 06:53

Kedves Dragunov: a magyar intézményekhez keresek valami jó jegyzetet, az új tv-ek alapján. (ogy, kormány, új jat, stb...) Ha esetleg van ilyesmid, szívesen venném. Köszönöm.

DDD. # 2012.09.11. 10:19

"B"-ből áprilisban voltam, van pár saját jegyzetem, ha valakinek kell segítség (bcs-ek összehasonlítása, BV legfontosabb kérdések, stb...)

DDD. # 2012.09.11. 10:13

Bocsának a kicsit nem ideillő hozzászólásért: olyan kollégát keresek, aki idén 2012-ben volt "C"-ből - sajnos a C fórumon ők már nincsenek fent :-)
Reméltem, hátha itt. Előre is köszönöm, ha valaki jelentkezik.

DDD. # 2012.09.11. 10:09

Damina: nekem is ez volt a jogesetem tavasszal - akkor írtam is a fórumon :-)

Danina # 2012.09.11. 09:19

Sziasztok! tegnap volt anyagi jogból az egyik ismerősöm és ítéletet kellett írnia. a feladatának tartalma nagyjából ebből a BH-ból

BH 2005/7/237.
Nem önbíráskodás bűntette, hanem az emberrablás bűntette valósul meg akkor is, ha a személyi szabadságától erőszakkal megfosztott sértett szabadon bocsátását jogosnak vélt vagyoni igény teljesítésétől teszik függővé. [Btk. 273.§, Btk. 175. §, Btk.
175/A. §] (Fővárosi Ítélőtábla 1. Bf. 113/2004.)

és ebből: http://www.lb.hu/…vi-hatarozat állt.

A szerdaiak a Kúrián és Főv. Tvszéken szóbeliznek, ha jól értettem.

Légyszi, ha valaki BV feladatról tud, akkor azt ossza meg. Köszi!

tuvics # 2012.09.10. 10:27

Sziasztok!
Én 2 hét múlva megyek írásbelizni, és bizony nagyon kellenének nekem azok az agyagok, amik jogiszaki-n vannak/voltak fent. Tudtok nekem mondani olyan fórumokat, ahol lehet még feladatokat találni?
Előre is köszönöm!

Danina # 2012.09.10. 09:42

Talán az ittas járművezetés (3) bekezdésére gondolhattak a tételsor megalkotói?

Danina # 2012.09.10. 09:12

A nem gépi járművel okozott baleset megítélése körében mit kellene mondani, ha esetleg ezt kérdezik a vizsgán?

Tinl # 2012.09.10. 06:03

Sziasztok!
Azoknak üzenném, akik írásbelizni mennek, és nem működik a jogiszaki, hogy próbálják meg a többi fórumot, mert akinek lehetnek anyagai, már nem nagyon olvasgatják ezt a fórumot. Sajna nekem nincs, de szívesen megosztanám, ha lenne.
Jó felkészülést mindenkinek!

wearesc # 2012.09.08. 08:59

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni. Nagyon közeleg a bünti írásbeli, és szükségem lenne a jogiszaki.hu anyagaira. Ha valaki lenne olyan kedves és elküldené, nagyon megköszönném!

gpt85hu@gmail.com

Köszönöm előre is!

Richárd82 # 2012.09.07. 07:55

Sziasztok!

Csatlakozva az előttem szólókhoz, én is szeretnék segítséget kérni. Akinek van bármelyik tárgyból összeállított anyaga, az kérem küldje meg részemre. Sajnos a jogiszaki.hu nem működik továbbra sem. Az e-mail címem: dr.bense.richard@gmail.com

Köszönök előre is minden segítséget.

szakvizsgázó1217 # 2012.09.06. 08:42

Ipacs!

Büntető általánosból mindenképpen olvass hozzá egy tankönyvet, ehhez jó az egyetemi is.

KR-ből nem kell a könyv, mert nincs rá idő. A fontosabb bűncselekmények elhatárolásait esetleg érdemes megnézni, mert azok kellenek általában.

Be-ből elég a törvény, sőt, még sok is :)

Bv, szabs-ból szintén elég a két fő jogszabály.

Mylenium # 2012.09.06. 07:16

Sziasztok!
Új vagyok itt, büntire készülök. Bárki akinek nem megterhelő és anyagot tudna szolgáltatni számomra mailben annak biztosan imába foglalom a nevét! :-)

Nagyon szépen köszönöm előre is!!

ambel20@gmail.com

Ipacs # 2012.09.06. 07:14

Sziasztok Mindenki!

Szerintetek melyik a legjobb tankönyv típus és melyiket kell megvenni mindenképp(ált1-2,be, bv).

És fordítva, mihez elég csak a tv.

Köszi