szakvizsga - "B" rész (büntető)


miami # 2013.01.11. 06:47

Biztos láttátok, hogy a Be. kiegészült egy új felfüggesztési és megszüntetési okkal (Az Eu tagállamaival folytatott bűnügyi együttműködésről szóló törvény alapján lefolytatott konzultációs eljárás).
Tudja valaki, hogy ez a konzultációs eljárás hol van leszabályozva?

kófic # 2013.01.10. 14:05

Köszi a segítséget! Megyek vissza tanulni.

Richárd82 # 2013.01.10. 14:03

Az mindenkinek megvan, hogy nincsenek már helyi bíróságok, csak járási? Ezzel is módosult a Be.

vikesz # 2013.01.10. 09:23

Kedves HÜPI!

A közös e-mailre összeszedtünk egy csokor bv feladatot (is).
szakvizsga.bunteto@gmail.com
jelszo: bunteto2013

:)

V

vikesz # 2013.01.10. 09:21

Kedves kófic!

A jelszó továbbra is ugyanaz.
szakvizsga.bunteto@gmail.com
jelszó: bunteto2013

Jó nézelődést!

Vikesz

kófic # 2013.01.09. 16:13

Szisztok!

Én jan 21-én írok büntető anyagiból és 23-án szóbelizek.

Azt szeretném kérdezni, hogy a gmailes email címnek a belépési adatai mik? Amit itt találtam az nem jó.

Kitartást mindenkinek én is próbálom nem elveszteni a józan eszemet.

Diza # 2013.01.09. 15:17

Kedves john36!

A KIM honlapján ezt találtam:

A megkezdett jogi szakvizsga öt év alatt tehető le. Öt év eredménytelen eltelte esetén az addig letett részvizsgák érvényüket vesztik. Azon jelöltek esetében, akik a jogi szakvizsgára bocsátás iránti kérelmüket 2012. szeptember 15. napját követően nyújtották be, a jogi szakvizsga az írásbeli vizsga első kitűzött időpontjától tekinthető megkezdettnek. Azon jelöltek esetében, akik a jogi szakvizsgára bocsátás iránti kérelmüket 2012. szeptember 15. napját megelőzően nyújtották be, az 5 éves határidőt az első részvizsgára való jelentkezéstől kell számítani.

loribi86 # 2013.01.09. 14:18

Sziasztok!
Megkerlek szepen kuldjetek par tanfolyamot polgari, bunteto jogbol illetve az eljarasokbol a kovetkezo e-mail cimre: loribi86@gmail.com. Koszonom szepen.

Richárd82 # 2013.01.09. 14:11

john36. Az első sikeres írásbeli vizsgától számolják az 5 évet. Én ennyit tudok.

john36 # 2013.01.09. 12:07

Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget.
A szakvizsgára 2009. szeptember 14-én jelentkeztem, a C-vizsgát letettem, azután 2011-ben volt egy sikertelen B-vizsgám. A munkám miatt ezt követően 2 évig nem tudtam folytatni a vizsgákat, nem is nagyon követtem figyelemmel az eseményeket, de az idén mindenképp menni szeretnék újra a B részből, vagy május környékén vagy szeptember-október.

Amit kérdezni szeretnék:

  • én még hagyományosan, papír alapon adtam be mindig a kérelmemet vizsgaidőpont kijelölésére, és postai úton, levélben kaptam meg, hogy mikor mehetek, de olvastam, hogy van már elektronikus jelentkezési lehetőség is. Érdemes oda regisztráltatni magam, illetve tudok-e regisztrálni, hogy már egy sikeres vizsgám megvan, és nem "új jelentkező" vagyok?
  • az 5 év alatti vizsgák letétele az naptári napra vonatkozik-e, tehát az első jelentkezéstől számított 5 év, ami esetemben 2014. szeptember 14-én jár le? Azaz pl. szeptember 10-én még letehetem az utolsó vizsgát?

Köszönöm előre is a segítséget!

HÜPI # 2013.01.09. 11:05

Sziasztok!

BV írásbeli kérdéseket hol találok?

Gyheni # 2013.01.08. 21:34

Richárd: én is egyike vagyok borsopannáék társaságából, valóban jó volt néha egymásnak panaszkodni :))

én egy hét szabit kaptam össz a büntetőjog vizsgámra, ebből írásbeliztem is, mindezt úgy hogy egyetem óta elő sem vettem a büntit, azért kezdtem azzal, mert erre volt hely decemberben.. igaz, hogy vért izzadtam a munka melletti tanulással, éjjel fél2ig meg hasonlók, de azért csak megérte.

én elméletet csak anyagi joghoz tanultam, egyébként meg törzsanyag, a kapcsoló joganyagokat, egyéb jogszabályok (bnytv, rtv. stb....) elolvastam mind kétszer, hátha megmarad vmi alapon, de hál istennek nem azokat kérdezték. ha visszaolvastok a fórumon, sok vizsgabeszámolót olvashattok, de szerintem azokkal a kérdésekkel már csak akkor szabad foglalkozni, ha van némi rálátásotok az anyagra, különben csak beparáztok, hogy úristen mi lesz. legalábbis nálam így volt.

remélem segített vmit ez a pár sor :)

Gyheni # 2013.01.08. 21:26

Sziasztok:

én anyagi jogból írtam dec 3-án, másodfokú határozatot kellett írnom, az én jogesetemben a megváltoztató ítélet volt a helyes, első-vagy másodfokú határozat a legvalószínűbb, esetleg vádirat vagy fellebbezés. aki anyai jogból ír, annak a lényeg a tényállás helyes minősítés, ha Be. szempontból nem helyes teljesen, akkor azon szerintem nem paráznak, pláne ha utólag még helyesbíted is.

sok sikert nektek, én lassan átmegyek az A forumra..

kitartás, együttérzek, én is kínlódtam a vizsgával, ahogy szerintem bárki más, bízzatok magatokban!!

démonhill # 2013.01.07. 13:00

Sziasztok!

Én büntető eljárásjogból írom az írásbelimet és iratmintákra lenne szükségem.

Kérek mindenkit, hogy akinek van, az küldje el nekem a dr.Noemi85@gmail.com e-mail címemre.

Előre is köszönöm, bárki is segít!

kondidori # 2013.01.07. 12:10

Szia lerboy55!

Általában ítéletet vagy fellebbezést.

eanett # 2013.01.07. 11:49

sziasztok!
a gmail-es ötletért köszönet a "feltalálónak"!
nagy segítség, ezért reklámoznám másnak is:

bunteto.szakvizsga@gmail.com
jelszó: bunteto2013

lerboy55 # 2013.01.06. 18:55

Én anyagi jogból teszem az írásbelit, a kérdésem az lenne ,hogy itt is alapvetően ítéletet kell írni, ugye?

Nézegettem, de nem igazán találtam erről semmit, mert mindenki bv-t ír. :)

cimó # 2013.01.06. 12:34

Elküldtem a közös e-mailcímre!

katah # 2013.01.06. 11:49

A közös emailre ( szakvizsga.bunteto@gmail.com. ) küld el légyszíves. Köszi!

lerboy55 # 2013.01.06. 11:49

cimó!

Én megköszönném, ha elküldenéd a lerboy55@gmail.com-ra.

cimó # 2013.01.06. 11:10

Ricsinek elküldtem a Gyiket, amit én Borsópannától kaptam. Szóljon akinek még küldhetem.

Richárd82 # 2013.01.06. 08:59

Miami: nem tudom mennyi ideje készülsz és kell-e még addig dolgoznod, de lesz probléma, át fogod venni. Egyébként teljesen egyet értek veled abban, hogy úgysem lehet mindent tudni és remélhetőleg ők sem hiszik el, hogy 230 tételt be lehet vágni. Egyébként a tételsorban vannak olyan jszhivatkozások., amik már nincsenek hatályban. Kitartást Neked!

Más: nincs valakinek esetleg összeszedve a leggyakrabban kérdezett kérdések, innen a fórumról, meg a Novissimások? Esetleg kidolgozva?
Én a jövő héten nekifogok és csinálok egy ilyet bv. szabálysértésből, mert hiába vettem át ez az egy tételnél nézz 3-4 jogszabályt teljesen összekevert. Egy helyen akarom látni, kiszűrve belőle a teljesen feleslegesnek tűnő dolgokat. Ha kész leszek vele, szívesen közkincsé teszem, ha mást is érdekel. Aztán ha bejön, akkor lehet készítek ilyet a többi részből is már amennyire lesz időm. Ha esetleg más is beszállna ebbe az anyagmennyiség ésszerűsítési projektbe szívesen veszem. Az összes kidolgozott anyag vagy már részben nem hatályos, de az biztos, hogy egytől egyig túl részletes. Az enyémet bíróknak készítették...

miami # 2013.01.06. 06:38

Én január 23-ra gyúrok, de már nagyon fogy az erőm, éppen ezért nem nagyon örültem macyca írásának...
Én is úgy tudom, hogy ezek a szabályok júl. 1-jével lépnek hatályba, egyébként meg nem tudom elképzelni hogy Be-ből a Bnytv-t vagy a Nbjt-t kérdeznék. Ilyesmire még nem hallottam példát, sőt az összegyüjtött kérdések között sincs erre példa.
Ezen kívül nem hiszem el, hogy ha valaki a Be-t a szükséges mértékben ismeri (szándékosan nem írom hogy szó szerint vágja) akkor a Bnytv. miatt visszatapsolják.
Lehet hogy valaki ezt másképp gondolja, de szerintem felesleges időpocsékolás ezekkel foglalkozni.

kondidori # 2013.01.05. 19:20

A többi, amit bemásolták, az meg csak július 1-e után. De lehet, hogy én látom rosszul.

macyca # 2013.01.05. 19:08

Igazad van, a 36 §, valamint a 197. § (3) bekezdését benéztem, azok tényleg csak február 1-jétől lépnek hatályba. Remélem, a többi azért jó. Köszönöm, hogy szóltál! :)