szakvizsga - "B" rész (büntető)


miami # 2013.01.17. 16:34

Kedves biztosítógondnok!
Köszönjük a beszámolót! Háááát nem nyugtattál meg...
Egyébként mennyit készültél a vizsgára és Btk különös részből melyik tényállásokat kérdezték?
Azért én is gratulálok a részeredményhez és kitartást a pótvizsgához!!!
Más esetleg nem volt vizsgázni a héten???

Richárd82 # 2013.01.17. 10:14

Nekem úgy tűnik, hogy az Elnök a vizsgán egyetemi számonkérést alkalmazott. A tapasztalatok alapján ez nem mindig jellemző. Ez látszik a másik két tárgy esetében is. Azért ha vigasztal én már annak is örülnék, ha csak egy tárgyból kellene ismételni, így előtte. Ha nem sértődsz meg gratulálok is a részsikerhez.

biztosítógondok # 2013.01.17. 08:03

Sziasztok!
Tegnapi szóbeli: Legfőbb Ügyészség, Belovics Ervin elnökletével egy ügyész és egy bíró még a bizottságban. Öten voltunk, az első anyagi jogból ismételt, de nem sikerült neki. Két embernek sikerült, kettőnknek pedig anyagi jogból újrázni kell.
Saját tapasztalat: keveset tudtam tanulni, velem mindhárman nagyon rendesek voltak - az anyagi ismétlés ellenére is -. Az általános részt elég jól tudtam (meg is lepődtem), viszont ehhez kell a (tan)könyv! Nem csak a Btk. kellett, hanem annál több... pl. aberratio ictus, con causa, vagy milyen típusú bűncselekmények vannak (tiszta, vegyes mulasztásos, stb...). Ezeket nem elméleti síkon kellett felsorolni, hanem egy-egy jogeset alapján. Különös részből két olyat kaptam, amit sajnos nem tudtam, egyébként az sem volt bonyolult, csak épp a homályos fogalmam van róla itt nem működik :).
Bv (szabsértés) és be is teljesíthető volt, köszönhetően a két vizsgáztató nagyon nagy mértékű jóindulatának. Nem sok minden jut eszembe, de a feltételes szabadságra bocsátás, az evsz szabályai kellettek, a helyszíni bírság kiszabásának feltételei, a szabálysértési hatóságok (jan 1-gyel változott), be-ből a terhelt kihallgatása, mire figyelmezteted, stb... a többit egyelőre homály fedi :)

jogcsikorgató # 2013.01.16. 22:24

Sziasztok Sorstársak! Azt olvashattuk, hogy a 2012. évi C. tv. érvényes, de még hála az égnek nem hatályos, de mit tudtok az új szabálysértési tv-ről? Mert veszettül nem tetszik az nekem Grrrrr

m.edina # 2013.01.16. 10:42

Sziasztok!

Korábban az A és C részhez is találtam GYIK –et kidolgozott válaszokkal, de most a B-hez nem, csak a GYIK-et. Ha van valakinek, megtenné, hogy elküldi nekem vagy a közös e-mail címre?

Hasznos napot mindenkinek!

Előre is köszönöm:

Edina
edina.m.dr@gmail.com

Telstar # 2013.01.15. 14:58

Sziasztok!

Segítsetek légyszi. A barátom, akit nagyon érdekel a legvégső minősítés, nem érti a következő számítási módot, és most már engem is izgat, mert nem tudtam neki megválaszolni (tavaly kezdte a szakvizsgázást, tehát /ha jó az értelmezés/ a régi érdemjegyes számítás vonatkozik még rá):

3 vizsga van (a,b,c) és mindegyikben 3 részvizsga. A régi számítás szerint "az írásbeli vizsga és a szóbeli vizsgák érdemjegyeit össze kell adni, az írásbelit pedig kétszeresen számításba venni".
Tehát akkor végezetül 11 érdemjegyünk lesz (3x3 ill. 2x1), ha mindegyik elégséges is, akkor is van 22 pontunk, mégis a legalsó megfelelő szintnél (ahol már elcsúszik a mi számításunk) a legalsó ponthatár 18. Hát ez, hogy jöhet ki?
Biztos én nem tudok valamit, vagy már képtelen vagyok gondolkodni, de kérlek adjatok rá választ!
Előre is köszönöm!

vikesz # 2013.01.15. 11:03

Sziasztok!

Egy csomó kérdést kaptam ezzel kapcsolatban, ezért leírom még egyszer: A régi és az új tételsort (worddel) összehasonlíttattam. Pirossal jelöl minden törlést, zölddel minden új dolgot a tételsorban. Ezeket a dokumentumokat a közös e-mail címre (szakvizsga.bunteto@gmail.com jelszó: bunteto2013) elküldtem. Így nektek is egyszerűbb lesz megnézni a változó részeket.
Szerencsére alig van benne érdemi változtatás. Pl. ilyenek: ahol a szakasz száma és a szakaszjel között nem volt space, most oda beraktak. :)

Vikesz

milly28 # 2013.01.14. 21:36

Sziasztok.

Az új tételsort inkább nem kommentálom, lehet jobb....

az ember azt hinné lassan a végére ér és akkor...

na mind1 a mérgelődéssel nem leszünk előrébb nem igaz?

Segítene valaki abban, hogy a különös részi tényállások vajon szó szerint kellenek?

Előre is köszi.

Richárd82 # 2013.01.14. 19:01

Köszi Kófic!
Bár nem tudom kinek van ideje BKv-ét tanulni. :) Én max. átolvasom. De minden tiszteletem annak aki azt is megjegyzi! :)
Közben rájöttem, hogy csak ma lehetett valami a Complex-el, mert pont én küldtem el a közös mail címre a Be. és Btk. összevetést, arról mi változott. Ma kinyomtattam 140 oldalt, erre látom, hogy még mindig helyi bíróság van benne. Na mondom akkor megetetem a darálót! :)
Hogy sikerült a mai társaságnak a vizsga? Mit húztatok írásbelin!

kófic # 2013.01.14. 16:22

Sziasztok!

Nem néztem át csak pér dolgot az új tételsorban. Az 51-est tételnél Bünti különös figyeljetek, hogy a BKv 15-t hatályon kívül helyezte a 101/2012-es Bkv.

Zs.

kondidori # 2013.01.14. 16:05

Hát én végül a net complex-nél maradtam, mert az tűnt a leghatályosabbnak

Richárd82 # 2013.01.14. 16:00

Sajnos a céges Complex nem tartalmazza még a módosításokat. Pl.: járási bíróság és társai.
Nektek van már hatályos törvényetek?

kondidori # 2013.01.14. 15:58

innét gratulálnék a bizottságnak, épp időben sikerült közzétenni... ez egy vicc.

eanett # 2013.01.14. 14:52

Be változások:
6 tétel: +20/A §
13 tétel: + 50 § (1) bek. e) és f)
54-55. tétel, kiegészül az új törvénnyel
70. tétel: +226/A. §
87. tétel: Bszi. 34-44. §., jogegységi eljárás
én ennyit találtam, de a bkv-kat nem néztem át.

vikesz # 2013.01.14. 14:31

Richárd82 segítségével megcsináltam az összehasonlítást. Szerencsére nincs sok módosítás, csak a frászt hozzák ránk...
Elküldtem a közös e-mailre.

Richárd82 # 2013.01.14. 14:08

Elküldtem a közös mailre.

vikesz # 2013.01.14. 12:46

Sziasztok!

Mai nappal módosult a tételsor. :S
A Btk. ált. részben bekövetkező változásokat átnéztem:
a 23. tételnél kell még pluszba a 119. §
a 27. tételnél kell még pluszba a 82. § (2), 94. § (1), 110-111. §
a 33. tételnél kellenek még pluszba a különös részi tényállások

A többit még nem ellenőriztem. Elég sok idő lenne.
Valakinek le van mentve esetleg a régi tételsor? Ha igen, légy szíves küldjétek el a közös mailre (szakvizsga.bunteto@gmail.com jelszó: bunteto2013), mert egy word-ös dokumentumösszehasonlítással könnyen meg lehetne találni a változásokat... Csak nekem nincsen meg elektronikusan a tételsor...
Előre is köszi

vikesz

IROB # 2013.01.13. 11:23

Kedves Sorstársak!
Sok sikert a holnap írásbelizőknek! Ha van köztetek olyan sorstárs, aki holnap ír, jelezz vissza,légyszi, hogy erősítsük egymást! Addig is hatékony napot, pihenést és nyugalmat, segítséget, időt, hogy azt ismételd át feltétlen amit húzol. Várom rövid jelentkezésedet. Köszönettel: Irob

IROB # 2013.01.13. 11:21

Kedves Sorstársak!
Sok sikert a holnap írásbelizőknek!Ha van köztetek olyan sorstárs, aki holnap ír, jelezz vissza,légyszi, hogy erősítsük egymást! Addig is hatékony napot, pihenést és nyugalmat, segítséget, időt, hogy azt ismételd át feltétlen amit húzol. Várom rövid jelentkezésedet. Köszönettel: Irob

kófic # 2013.01.12. 19:25

Sziasztok!

Akiknek van idejük rá, jól jöhet a 81.-es tételhez a kommentár, mert változott nem kicsit a törvény.

Kimondja a kommentár, hogy kell a TB csalást és a költségvetési csalást értékhatártól függően minősíteni meg ilyenek.

Elküldtem a közös e-mail címre.

Pracli # 2013.01.12. 12:36

sziasztok! Az A rész tanulás közben ide tévedtem. Richárd82 küldtem bv tételeket a közös e-mailre 13-23. számúak, nov 21-én hatályos volt!:)

Richárd82 # 2013.01.12. 11:46

Újabb anyagokat raktam fel a közös e-mail címre. Szerintem sok közülük kifejezetten hasznos. Főleg azoknak akiknek van ideje készülni! :)
Lehet, hogy már kérdeztem, de nem akar esetleg valaki beszállni, egy Bv. Szabálysértés anyag gyártásba. Csak a hatályos jogszabályi rendelkezéseket akarom összevágni egy helyre, hogy ne kelljen egyszerre három-négy törvényt nézni. Valaki?
Mindenkinek szép és eredményes hétvégét. Azért ne felejtsetek el egy kicsit pihenni sem.

Kisnyuszi # 2013.01.11. 14:13

Nagy ötlet volt a gmailos postafiók!Gratulálok és egyben köszönöm is!

miami # 2013.01.11. 11:44

Köszi a segítséget!

Danina # 2013.01.11. 08:12

Miami, az Európai Unió tagállamaival folytatott bűnügyi együttműködésről szóló 2012. évi CLXXX. számú törvény 106-107. §-ában találod!