szakvizsga - "B" rész (büntető)


csalános # 2011.06.13. 08:30

Sziasztok!

Alábbi könyveimet eladnám:

Büntetőjog I. (Dialóg) - 3.000.-Ft
Büntetőeljárásjog (Dialóg) - 3.000,-Ft
Bvh (Dialóg) - 3.000,-Ft

Érd.: singrid@freemail.hu

ókidli1975 # 2011.06.17. 09:25

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem a C rész oldala, de hátha itt is érdekel valakit.

Eladnám a Chronowski, Rózsás féle Alk-Közig Dialógos új tankönyvet. A héten vizsgáztam le. NEkem sokat segített főleg Alkotmány jogból.
Az új ára 4.400 Ft/db áron van, én szívesen ,megválnék tőle 1800 Ft-ért darabonként + postaköltség vagy megbeszélés szerint személyesen is átadom.

A könyveb a lényeg ki van emelve piros ceruzával és a kisebb része golyós tollal.

Akit érdekel az itt hagyhat üzenetet, vagy ad itt egy emil címet és megkeresem.
Érd.: apu30@citromail.hu

Előre is köszi.

Minden vizsgára készülőnek sok sikert. :)))

m_and_m # 2011.06.27. 09:13

Sziasztok!

Múlt hét csütörtökön vizsgáztunk a Legfőbb Ügyészségen, a vizsgabizottság nagyon aranyos volt, korrekt kérdésekkel.
Heten vizsgáztunk a bizottságnál, egy fiúnak kell ismételnie anyagiból.

Az én kérdéseim:
Anyagi: végszükség; tevékeny megbánás (5 évi szabveszttel büntetendő bűncselekmények esetén mi a helyzet); sikkasztás; mondjak adókat; egy jogeset - természetkárosítás - lopás - értékhatár; fa kivágása dolog elleni erőszaknak minőúsül-e, miért nem

Eljárásjog: terhelt jogai - különösen vallomás megtagadása; fellebbezés - ha a terhelt az ítélehirdetéskor csak hümmög és így fejti ki nem tetszését, akkor ez fellebbezés-e; megalapozatlanság (a felsorolás pontosan) - ilyenkor mi a teendő; másodfokú bíróság milyen határozatokat hozhat

Végrehajtás: szabadságvesztés félbeszakítása jogeseten keresztül, mikor van rá lehetőség, időtartama és ehhez kapcsolódóan ki dönt róla; őrizetbe vétel szabálysértés esetén, mikor, mennyi idő, milyen eljárásban

Másra nem emlékszem, de nagyon kedvesek voltak, én hetedikként vizsgáztam, látták, hogy már nem vagyok fitt... sikerült mindhárom

Sok sikert kívánok mindenkinek!

Zsezse26 # 2011.06.27. 22:09

Sziasztok!
Jön valaki 30-án vagy csak én vagyok ilyen elvetemült, hogy az utolsó napra kértem magam????Köszi a kérdésleírásokat...majd én is jövök beszámolni...Addíg aki olvas, írjon!Nehéz így a vége felé...

Libertin (törölt felhasználó) # 2011.06.29. 07:39

Sziasztok! 13 órára van kiírva a szóbelim. Hallottam, hogy 12.00-ra kell menni, akkor hirdetik ki a bizottságokat. Tényleg délre kell menni? Mi van, ha nem érek oda? Köszi

Zsezse26 # 2011.06.29. 09:40

Én úgy tudom délben hirdetik ki, kinek hova kell emmnie szóbelizni...Bár általában "közeli helyekre" kell menni, de az egy óra arra kell, hogy odaérj a vizsga színhelyére-gondolom...Én nem kockáztatnék a késéssel...

fdori # 2011.07.05. 07:58

Sziasztok!

Mit javasoltok a bünti tanulásához? Melyik részt miből érdemes???

Libertin (törölt felhasználó) # 2011.07.24. 10:03

Sziasztok!

Eladnám az alábbi könyveket:

  • dr. Tóth Mihály Az Ószövetségtől a Pink Floydig
  • dr. Tóth Mihály A Mitológiától a Beatlesig

Mindkettő hibátlan, egyszer olvasott, rendhagyó jogesettár megoldásokkal. Nekem nagyon sokat segített a szakvizsgán, sőt, a gyakorlatban, a minősítések esetében. Akit érdekel, írjon privátban

Szodő # 2011.08.13. 12:05

Sziasztok!

Büntetőjogból vizsgáztam június végén, sikerrel. Minden anyagot (van másolt büntető könyvem, Novissimás Dr.Vaskúti-Diós szerzőktől, 2011-es, vannak saját kidolgozott anyagaim stb. ) Ha valakit érdekel, eladnám-vagy elcserélném "C" részhez szükséges jegyzetekre (nov-ben megyek "C" részből)

érdeklődni: dr.hege@gmail.com

Ja és büntetőjogból a kérdéseim (június 30-án vizsgáztam, Hálistennek egy normális bizottsághoz osztottak be,senki nem bukott nálunk):

Büntető anyagi jogból:

  1. bűncselekmény fogalma
  2. szándékosság, gondatlanság (minek nehéz az elhatárolása-eshetőleges szándéké+luxuriáé)
  3. szándékos, gondatlan emberölés elhatárolása a halált(életveszélyt) okozó testi sértéstől, itt jogesetet is kérdezett a vizsgáztató

Eljárásjogból:

  1. kézbesítés szabályai,
  2. idézés, értesítés
  3. felülvizsgálat
  4. lakhelyelhagyási tilalom, házi őrizet

Bv-ből:

  1. evsz szabályai(kizáró okok, mi a célja, kiknél stb.)
  2. befogadás szabályai

Szabálysértésből:

  1. helyszíni bírság
  2. elzárással is sújtható szabálysértések
mamhaaa # 2011.08.13. 16:18

Megvenném olcsóbban a Büntetőjog 1-2 szakvizsga könyveket, illetve a Bv jogot, ha valakinek megvan.
Dialog Campus-os könyvek érdekelnek, és olyan amibe nincs belefirkálva!!!
Kitartás a tanuláshoz!

hunfrakk # 2011.08.15. 07:58

megjelent Be.-ből az új Novissimás szakvizsga könyv

820 oldal

érdemes valaki szerint ebből tanulni

vagy elég a tv. + a bje-k

http://www.szakvizsga.hu/…rasjog.shtml

Szodő # 2011.08.15. 08:55

Kedves hunfrakk!

Szerény véleményem szerint felesleges Be-ből könyvet (is) tanulnod! Én 1x olvastam el a törvényt (abban is el lehet veszni rendesen)+egy közel 50 oldalas kidolgozást tanultam amiben benne van átláthatóan a lényeg! (a kevésbé részletezett dolgokhoz néztem meg még a törvényt) 3-4 napot szántam a Be-re (nem tudtam többet munka mellett), 4-t kaptam.

Bv-ből majdnem az egész tételsort kidolgoztam (kézzel írt), ha valakit érdekel. Könnyebb átvenni szerintem így összeszedve, mint a törvényt olvasni 20x :(

dr.hege@gmail.com

hunfrakk # 2011.08.15. 09:03

köszönöm

a 820 oldal két kötetben biztosan túlzás (Novissima)
fele kihúzható lenne...

fent van neten az a bizonyos 50 oldalas kivonat?

(azt viszont kevésnek érzem)

mamhaaa # 2011.08.18. 07:18

Büntetőjog 2. szakvizsga könyvet vennék.
Dialog Campus kiadótól!

etyidr # 2011.08.27. 12:56

Érdekelne a be 50 oldalas, vagy bármilyen átlátható segítség!
Ha van valakinek,legyen szíves ossza meg.

hunfrakk # 2011.08.29. 21:19

ki hány napot készül / készült a "B" részvizsgára?

ehhez mit szóltok:

1.) büntetőjog anyagi jog: 4 nap
2.) büntetőjog különös rész: 4 nap
3.) büntetőeljárásjog: 6 nap
4.) büntetés-végrehajtási és szabálysértési jog: 3 nap

előzetes olvasgatás nélkül értendőek fenti napok

hunfrakk # 2011.08.29. 21:37

mondjuk KBS véleményére kíváncsi lennék

Dr.Attika # 2011.08.30. 05:08

Ha KBS dupla vagy fele napi ráfordítást javasol, akkor annak megfelelően készülsz?

hunfrakk # 2011.08.30. 05:53

nem

ez tényleg csak egyszerű kíváncsiság

etyidr # 2011.08.30. 07:08

6,10,5,3

etyidr # 2011.08.30. 07:08

napokban alaposan ismétlés nélkül

hunfrakk # 2011.08.30. 07:27

Be.-re 5 nap szerintem kevés

Dr.Attika # 2011.08.30. 08:44
Egyjogász # 2011.08.30. 08:58

Viszonylagos. Nyugalmazott (vagy nem nyugalmazott) rendőröknek, akik előtte 20-25 évig a gyakorlatban alkalmazták, és a kisujjukban van, sok. (Ezt tőlük tudom, sok rendőr évfolyamtársam volt:) )

Egy vállalati, vagy egy közigazgatásban dolgozó jogásznak, akik büntetőjoggal, büntetőeljárással egyetemi tanulmányaikon kívül érintőlegesen sem találkoztak, kevés.

(De ez máshol kompenzálódik, a rendőrök ismerősöknek meg más jogterület e fehér folt..:) )

Dr.Attika # 2011.08.30. 09:51

Persze, hogy viszonylagos. van aki 1 óra udvarlás után ágyba viszi a lányt, van akinek egy élet is kevés.