szakvizsga - "B" rész (büntető)


Szakvizsgazo2013 # 2013.02.03. 16:03

A holnap vizsgázóknak hatalmas kalappal!!!!!

Ms.Dr. # 2013.02.02. 19:40

Sziasztok!

Szeretném megköszönni annak, aki létrehozta a közös e-mail! Nagyon jó ötlet volt, visszaadta a sikeres szakvizsga lehetőségébe vetett hitem :)

Pár hasznos dologgal azt hiszem én is tudok szolgálni, ezeket majd átküldöm az e-mail címre.

Én febr.18.-án írásbelizem (bv) és 20.-án megyek szóbelizni. Kivel találkozom?

Jó felkészülést mindenkinek!

EditVígh # 2013.02.01. 21:34

Sziasztok!
Hétfőn megyek büntető anyagi jogból írásbelizni, és nagyon sürgős lenne egy pár iratminta, amit átnézhetnék! Tudom, inkább a tartalom a hangsúlyos, de sehol nem találok pl. egy normális elsőfokú ítéletet, másodfokú határozatokat stb. A közös email címet megnéztem, ott csak ügyészségi minták vannak. Aki tud segíteni, a címem: dr.vigh.edit@gmail.com
Előre is köszönöm!

Szakvizsgazo2013 # 2013.02.01. 17:23

Köszönöm Adda!

Adda # 2013.01.31. 20:02

szia Szakvizsgázó2013!
én csak pár feladatot ismerek szabs-ból.

1. elsőfokú határozatot kell hozni talán önkényes beköltözés miatt és a kárról kell benne rendelkezni..
2.másodfokú határozatot kell hozni, elsőfokon elzárást szabnak ki és az eljárás alá vont személy fellebbezésében bejelenti hogy 7 éves gyermeke van, akiről egyedül gondoskodik
3. gyorsított eljárás lenne de a bóíróság észleli, hogy kifutottak a 72 órából..végzést kell hozni..
remélem tudtam valamit segíteni.

Richárd82 # 2013.01.31. 19:56

Egy szabálysértéses feladat van a közös mail címen, többről nem tudok sajnos. Egyébként a Vikesz által írt Bv. feladat, nem volt nehéz, de az a baj, hogy még nem láttam ügyészi fellebbezést! :)

Gondolom ennek nincs olyan formai követelménye, mint egy határozatnak!?

Ja a Bv. egy kicsit lenyomott ma, mert képtelen vagyok elolvasni 20-30 oldalt egy tételhez. Ráadásul pontatlan a tételsor. Simán kihagynak fontos szakaszokat, feleslegeseket meg odaírnak. :(

Ez terhességi segély dolog egy kicsit összekavart. Nem igazán látom a különbséget a közérdekű munka végrehajt. megszüntetése és felfüggesztése között. Valaki?

Szakvizsgazo2013 # 2013.01.31. 19:29

Sziasztok!
Szabálysértési jogból milyen írásbeli feladatok várhatóak? Van esetleg valakinek erről információja?
Köszi!

Adda # 2013.01.31. 19:00

szia Richárd82!

ne izgulj a bv. miatt...én nem láttam változást benne...
úgyhogy csak nyugodtan...
amúgy még nem láttam itt, de lehet csak az én figyelmem kerülte el..de gondoltam jelzem nektek
decemberben is volt egy Be. módosítás....a 195.§ kiegészült egy 2/a.-val...szerintem ez fontos lehet...
a február 1-től hatályos dolgokkal pedig szerintem tisztában vagytok..
ezzel kapcsolatban annyit azért leírok, nem tudom ki tudja ki nem...és kinek fog jól jönni
de az Erzsébet utalvány és a Szép kártya is készpénz-helyettesítő fizetési eszköz lesz holnaptól..
mindenkinek jó tanulást és kitartást kívánok!!!

Zazu05 # 2013.01.31. 13:33

Sziasztok!

Eladnám az alábbi jogi szakvizsga könyveket.

Dr. Diós Erzsébet - Dr. Vaskuti András:
Büntetőjog I. Általános rész (Novissima 2011.)

Dr. Bodor Tibor - Dr. Diós Erzsébet - Dr. Vaskúti András:
Büntetőjog II. Különös rész (Novissima 2011.)
+ Pótfüzet 2012.

Dr. Bodor Tibor - Dr. Székely Ákos - Dr. Vaskuti András:
Büntető eljárásjog I. (Novissima Kiadó, 2011.),
Büntető eljárásjog II. (Novissima Kiadó, 2011.).
+ Pótfüzet 1-2. 2012.

Dr. Kadlót Erzsébet - Dr. Mohácsi Barbara
Büntetés végrehajtási jogszabályok (Novissima 2011.) + Pótfüzet 2012.

Ár: 15.000,- Ft

Érdeklődni az alábbi elérhetőségeken lehet.

+36-70-3305437

civil servant # 2013.01.31. 09:50

vikesz és Szakvizsgazo2013 köszi az infot.

Richárd82 # 2013.01.30. 21:06

Most én szeretném kérdezni, hogy a Bv.-hez kapcsolódó rendelethalmazban, van valami komoly változás, tavaly november óta? A járásbíróságon kívül.... :)

Borsopanna # 2013.01.30. 09:40

Ricsi, Viki, mi újság, hogy vagytok, hogy álltok?
Viki, te mikor mész pontosan? Ricsit tudom. :)
Nagyon drukkolok nektek, ügyesek lesztek!
Kitartás, szép lesz a jutalom! :))))

vikesz # 2013.01.29. 10:29

A jogeseteket szerintem nem hatályosították. :)

Richárd82 # 2013.01.29. 08:36

Vikesz! Még városi bíróság volt a feladatban? Biztos nem járási?
Egyébként ilyen feladattal még nem találkoztam, úgyhogy nagyon köszönöm, hogy közzétetted!

Kérdeztétek, hogy a Be. mennyire változott január 1-től.
A közös mail címen van egy összehasonlítás, amin látszanak a változások.
Fontos lenne megnéznetek, mert nemcsak a járási bíróság elnevezés változott, hanem eljárást felfüggesztő és megszüntető feltételek is. Természetesen bővült: a konzultációs eljárással. Van még egy kettő, de talán ezek a legfontosabbak. Meg persze ember legyen a talpán, aki képes ennyi felsorolást bevágni. :)

vikesz # 2013.01.29. 07:24

Sziasztok!

Tegnap az egyik barátnőm írt bv-ből. Ez volt a feladata:

"G.F. elítéltet ... Városi Bíróság rablás bűntette miatt 2 év 4 hónap szabadságvesztésre ítélte. G.F. elítélt a jogerős ítélet kihirdetésekor nyomban kérelmet terjesztett elő, hogy a bíróság 5 hónapra halassza el a büntetés végrehajtásnak megkezdését.

Kérelmében arra hivatkozott, hogy a házuk építésének befejezése érdekében lenne szüksége a halasztásra, felesége és két kiskorú gyermeke lakhatásnak biztosítása érdekében. G.F. elítélt egyébként egészséges, jó fizikai erőnlétben lévő személy.

Jelenlévő ügyész a kérelem elutasítását kérte.

A Városi Bíróság végzésében az elítélt kérelmére figyelemmel 3 hónap hasztást engedélyezett, és kiemelte, hogy a törvény szerint legfeljebb 3 hónap engedélyezhető.

Feladat:Írj ügyészi fellebbezést.

Fellebezést arra alapoztam, hogy a városi bíróság végzése a Be. 591§ (1)-be ütközik, a (2) bek. pedig az elítélt vonatkozásában nem alkamazható, erre tekintettel a Törvényszéktől kértem a végzés megváltoztatását, a halasztási kérelem elutasítását."

Civil servant!
A közös e-mail: szakvizsga.bunteto@gmail.com
jelszó: bunteto2013

Kitartást!

v

Szakvizsgazo2013 # 2013.01.29. 06:50

Kedves Civil Servant!

Írásbelire úgy lehet készülni, hogy először átveszed az anyagot. :) Akár előtte, akár utána megnézed a közös e-mail címet, ahol fenn van pár iratminta. Ez alapján készülsz. :) Ezen a fórumon egyébként néhány sorstársunk közzéteszi az írásbeli feladatait is. Sajnos nem mindenki, amit sérelmezek. :( A közös e-mail címen amúgy a feladatokhoz tartozó BH-k is közzé vannak téve, illetve azt tudom még tanácsolni, ha kidolgozott BV-sorból készülsz, ott is fellelhető néhány BV-hez tartozó BH. Ezeket is érdemes lehet átnézni.

Jó felkészülést!

civil servant # 2013.01.28. 14:06

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és egy kis segítséget szeretnék kérni. Bv-Szabs írásbelire hogy lehet felkészülni, honnan lehet iratmintákat szerezni?

Előre is köszi, ha ebben tudna valaki segíteni.

Kincsike # 2013.01.27. 20:18

Kedves Miami!

Megvásárolnám az eladásra szánt jogi szakkönyveidet! Kérlek keress meg a solyomd@citromail.hu email címen a vásárlás körülményeivel kapcsolatban! Előre is köszi!

Szakvizsgazo2013 # 2013.01.27. 10:25

Richárd 82!
Nekem van pár szabs iratmintám. Át tudom küldeni. Cserébe kérek szépen Bv iratmintákat. :)

Valakinek vannak esetleg Bv-szabs feladatai?

miami # 2013.01.27. 07:01

Sziasztok!
Eladnam az alábbi szakvizsga könyveimet! Nekem nagyon sokat segítettek, vannak minimális változások, de a tételsor szerint mennek és nekem tökéletes segítséget nyújtottak a felkészüléshez! Egy színnel vannak kihúzva
Balogh Ágnes és Kőhalmi László Büntetőjog 1 általános rész (dialog)
Bodor, Dios,Vaskuti büntetőjog 2 különös rész (novissima)
2000 Ft/db
Ha valakit érdekel, írjon!

milly28 # 2013.01.26. 20:41

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy Be-ből van e valami változás, azon kívül, hogy a helyi bíróságok helyett árásbíróságok vannak. Úgy értem, hogy decemberben kinyomtattam a Be-t, persze úgy hogy anuár 1.-i hatállyal és nekem mindenhol helyi bíróság van benne. Mivel már átrágtam magam a Be-n, valahogy nem szeretném az egészet úra áttanulni.

Nem is értem ha január 1-i hatállyal nyomtattam ki a comlexből, nekem hogy-hogy nem a járásbíróságok vannak....

Előre is köszönöm a segítséget.

Richárd82 # 2013.01.26. 13:55

Sziasztok!

Bv. iratmintáink már vannak, de szabálysértéses mintákról nem tudok. Van valakinek esetleg? Ha igen a közös e-mail címre elküldené. Köszönöm(jük)!

Borsopanna # 2013.01.25. 10:57

Sziasztok! :)

Edina! A Bv-s résznél agyrém a sok vacak minden tételnél.
Ha megengedsz egy ötletet: én úgy csináltam, hogy először csak a Bv. tvr. alapján mentem végig a tételsoron, semmilyen más jogszabályt nem néztem hozzá! Így kaptam egy általános áttekintést, egy alapot, miről szól ez a jogterület, mi is ez nagy vonalakban.
Utána újra visszaugrottam a tételsor elejére és elővettem a pártfogó felügyelős im rendeletet, meg a szabs. végrehajtásos-előzeteses valamit, és azoknak a megtanulásával ugye hozzátanultam az alaphoz a részletszabályokat, tehát a fenyőből csináltam karácsonyfát. Így már egyáltalán nem agyrém, sőt, nagyon érdekes és meg fogod látni, hogy jó ez az anyag!
Ez csak egy ötlet, így talán jobban csúszik az anyag. :)
Ügyes legyél!!! :))))

Adda # 2013.01.24. 19:03

sziasztok!
írtam az közös emailre.

Marianna_K. # 2013.01.24. 18:59

Sziasztok!

Kedvező áron eladnám az alábbi jogi szakvizsga könyveket.

Dr. Bodor Tibor - Dr. Székely Ákos - Dr. Vaskuti András:

  • Büntető eljárásjog I. (Novissima Kiadó, 2011.),
  • Büntető eljárásjog II. (Novissima Kiadó, 2011.).

Az árban megegyezünk!

Érdeklődni az alábbi elérhetőségeken lehet.

06-70-650-0078
keris@freestart.hu