szakvizsga - "B" rész (büntető)


n.beregszaszi # 2013.02.08. 17:02

Sziasztok! Én tegnap voltam a KIM-ben, a bizottság iszonyúan rendes volt, én lehet megbuktattam volna magam.. Igazából nem volt túl sok időm rá (9 nap), de úgy éreztem, hogy megtanultam az anyagot. A probléma inkább azzal volt, hogy nem a "konkrét" joganyagot kérdezték, hanem arra voltak kíváncsiak, hogy mennyire tudom alkalmazni a gyakorlatban. Hát semennyire... :-( De nagyon rendesek voltak, btk 3, be 2, bv 3 :-)
A kérdéseket nem tudom pontosan leírni, inkább csak a témaköröket, amikre emlékszem:
Btk: kényszergyógykezelés, emberölés kísérlete jogesettel, szab.veszt végrehajtásának felfüggesztése, lopás..
Be: hatáskör, illetékesség, tárgyalás mellőzése..
Bv: evsz, közérdekű munka, szabálysértés büntetések és intézkedések
Ne haragudjatok, de többre nem emlékszem, pedig még sok volt :-(
Sok sikert mindenkinek!

Borsopanna # 2013.02.08. 13:57

Ricsi, most olvasom itt a beszámolót: itt is gratulálok! :))))) Tudtam, hogy menni fog! :)
Kerüld a könyveket néhány napig és pihenj hétvégén, mert azért ez most húzós időszak volt. És csinálj hétköznapi dolgokat: séta, bevásárlás, menmj emberek közé... :))) Fel fog tölteni a 4 fal után :))))

Viki: :))))))), a többi ment mail-ben :)

Lana84 # 2013.02.08. 07:20

Esztancs akkor lehet találkozunk.. :) de legalább is egyszerre készülhetünk....tőlem is távol áll a bünti.. na majd..
Egyébként az általános tájékoztatón úgy van, hogy akinek sem sikerül az írásbeli az nem mehet szóbelizni, csak a gyakorlatban nem lehet tudni, hogy működik....vagy csak eddig igen csekély számban hasaltak el írásbelin...vagy tantárgy válogatja....fogalmam sincs...és örülök, hogy ezen a részén már túl vagyok..:)
Gratula mindenkinek!! és kitartás Mindenkinek!!

Richárd82 # 2013.02.07. 20:28

Nem felejtettem el az itteni társaságot! Dehogy is! Hogy képzelitek!
Csak az élet nem áll meg, és én ma már dolgoztam, azután, hogy tegnap hiába vizsgáztam le sikeresen, alig bírtam aludni.
Nagyon rendes bizottságom volt a Fővárosi Törvényszéken. Le a kalappal előttük. Teljesen korrekt dolgokat kérdeztek. Sokszor inkább beszélgettünk. A végére elfáradtam, és az a rész, amit a legjobban tudtam sikerült a legrosszabbul.
Bv. szabálysértés 5-ös lett a dolgozatom, abból indultunk ki. Végrehajtási szintek és jellemzőik. Mikor, hogy lehet a szab. elzárást végrehajtani stb. A szóbeli szintén 5-ös.
Be. az Elnök Úr az eljáró bíróságok, a tanácsok összetételei szintenként, ha máshogy értékelik a bcs., aztán minden oldalról kérdezett valamit a tételsorból, de nem túl nehezeket, a végén talán a kegyelmi eljárást kellett részletezni. A Be.-ből 3-ast kaptam.
Az általános-különös részből már nem vagyok ennyire biztos, hogy mit írjak a vizsgáztatóról, de inkább annyit mondanék, hogy nem értettük meg egymást. Teljesen alap dolgokat kérdezett. Okirat-magánokirat hamisítás, Btk. hatályosságának szabályai, de úgy kérdezett, hogy nem igazán értettem mit szeretne mindig. Persze már fáradt és ideges is voltam. Azért adott egy 2-est, ami korrekt. Arra amit ott elmondtam, nem is adhatott többet, vagyis Ő rá sem tudnék rosszat mondani.

Vikeszt ajánlottam Nekik, mondtam, hogy Ő biztosan sokkal többet is ki fog tudni hozni ebből. Ők megköszönték az ajánlást! :)
Remélem nem volt ebből gondod Vikesz!? Ugye? :)
Én most egy kicsit élek és dolgozok, meg szabit gyűjtök a következő vizsgára.

Viszont nagyon fontos!!!!!!!!
Új szabály van!
Ha nem jó az írásbelid állítólag már nem lehet menni szóbelizni. Nincs ilyen fenntartom, vagy nem tartom fenn dolog. Erre tegnap volt példa a másik bizottságban! Szóval figyelni kell az írásbelire is.
Ezzel nem akartam megijeszteni senkit, de jó lenne utánajárni ennek a dolognak!

Nektek kitartást és minél kisebb nyűggel járó felkészülést.

Adjátok el a lovat, akkor is ha döglött. Maximum csak bőrét nyúzzák le... :)

Esztancs # 2013.02.07. 20:17

Gratu Vikesz!! Bármi kell A részből csak szólj!

vikesz # 2013.02.07. 20:02

Sziasztok!

Gratulálok Richárd82!!! Ügyes voltál!

Lana84, Esztancs és a többiek, ne aggódjatok, büntetőből is vannak nagyon aranyosak, rendesek!!! :) Nekem szerencsére pont ilyen bizottságot sikerült kifognom a héten.

Az írásbelivel kapcsolatban: A KIM-es hölgyek nagyon rendesek, de van az a szint, amit ők sem tudnak szó nélkül hagyni. Hétfőn kettő versenyzőnek kellett új feladatot húzni. Szóval, szerintem nem érdemes meg nem engedett anyagokkal próbálkozni.

Átpártolok az a részhez. Használjátok az e-mail címet, örülök, ha valakinek tudtam ezzel segíteni. :)
Szóval, az utókor részére:
szakvizsga.bunteto@gmail.com
jelszó: bunteto2013

Kitartást mindenkinek!!!

Szakvizsgazo2013 # 2013.02.07. 18:37

Richard82, mikor kapunk bővebb beszámolót Tőled? Vagy el is felejtetted már a csapatot? :)

Szakvizsgazo2013 # 2013.02.07. 18:36

HABI 77!

Kidolgozott BV/szabs-tételek vannak a közös e-mailen. Annyi hozzáfűznivalóm van, hogy nagyon jó a sor, de nincsenek benne a tételekhez szükséges BH-k és nincs "járásítva".

Be-ből szerintem elég a törvény.

Btk-ból pedig a könyvet ajánlom. Ami nincs benne, azt pedig a jogtárból nyomtasd ki kommentárral.

Esztancs # 2013.02.07. 18:17

Lana, én is azt jelöltem meg, vagyis azt a hetet, mert én papír alapon jelentkeztem...szóval lehet hogy még ugyanazon a napon megyünk :) Pihenj még kicsit! Én még egy darabig ezt tervezem..
Engem is érdekelne, hogy mik a tapasztalatok büntetőből? Tőlem személy szerint nagyon távol áll ez a terület...de hát sajnos le kell vizsgázni belőle...

Melcsi83 # 2013.02.07. 11:16

Sziasztok! Új vagyok TELJESEN:)) Nagyon köszi a közös e-mail címet, remek ötlet volt!!!Anyagiból írom az írásbelit, tudtok segíteni, hogy iratmintákat hol találhatnék? Nagyon köszi

Lana84 # 2013.02.07. 08:03

Gratula!!!! :)

Milyen büntetőjogból vizsgázni...eddig akiket hallottam mind azt mondta, hogy nehéz...50 perc meg nem kedvesek..ilyenek...

Sajnos nekem lassan véget ér a pihenés...pedig jól bele lehet jönni... :) Kitartás mindenkinek!!

Zsülien # 2013.02.06. 18:49

Sziasztok!

2012 év végén teljesítettem a "B" részt és erre vizsgára vásárolt szakkönyveim eladnám. A könyvek jó állapotúak, az áruk megállapodás tárgyát képezik. Érdeklődni: tordaie@freemail.hu
A saját és ismerősök vizsgaélményei alapján kifejezetten ajánlom büntetőjog általános részéhez tankönyv/szakvizsga könyv használatát.
Eredményes felkészülést kívánok Nektek!

Richárd82 # 2013.02.06. 15:02

Kerítésnek támasztottam a lovat és eladtam. :)
A Fővárosi Törvényszéken nagyon jó bizottság volt. Mindenkinek köszönök minden támogatást. Most egy kicsit pihenek. :)

dfrm1983 # 2013.02.05. 21:27

Én még tanakodom az időponton. Nekem is kínai ez nagyon....

HABI77 # 2013.02.05. 21:11

Sziasztok! Március végén megyek vizsgázni. Szükségem lenne kidolgozott tételekre. Tudtok segíteni?
Előre is köszönöm. Kitartást mindenkinek!

Szakvizsgazo2013 # 2013.02.05. 09:51

Szia Banett!

Igen, szabs-ot is kaphatsz. Írásmintákat találsz a közös e-mail címen.

Lana84 # 2013.02.05. 07:52

Halihó!

Igen átkóboroltam ide, de jó ismerős "arcokat" látni..:)
Nagyon köszönöm az anyagokat!!
Én április 19-re jelentkeztem...ma fizetem be a díjat.

De jó, hogy én nem ebből írásbeliztem...most még olyan kínainak tűnik...remélem hamar összebarátkozunk, mert nem egyszerű az anyag. Rá kell állni az agyamnak...
Szóval a törvény mellé milyen könyveket ajánlotok? a 2009-es tankönyvek még állják a sarat..persze van ami változott de hozzávetőleg az elmélet ugyanaz maradt.

Kitartást mindenkinek!!

Esztancs # 2013.02.04. 22:24

Lana,dfrm1983 mikor mentek?
Vikesz köszi az email címet jó magam és sorstársaim nevében is :)
Hajrá mindenkinek!

Banett # 2013.02.04. 19:30

Sziasztok!
A Bv-írásbelivel kapcsolatban lenne kérdésem: amennyiben büntetésvégrehajtási-jog témakört választottam írásbelinek, az azt jelenti, hogy szabs. feladatot is adhatnak? Lehet bugyuta a kérdés, de most döbbenek rá, és nemigen rendelkezem iratmintákkal.

vikesz # 2013.02.04. 13:39

Sziasztok!

Lana84, dfrm1983, a közös e-mail: szakvizsga.bunteto@gmail.com
jelszó: bunteto2013

Összegyűjtöttük, amit tudtunk.

A mai bv feladat:

808. számú jogeset:
2003. július 15. napján a Győri Városi Bíróság K. F.-nét közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt 50 nap közérdekű munkára ítélte.

A végrehajtás megkezdésére kapott 3 havi halasztást. 2003. augusztus 15. napján megszületett második gyereke. Írásbeli kérelmére további egy év halasztást kapott.

Egy évig gyermekgondozási díjban részesült. Amikor letelt a halasztás időtartama, jelentkezett a bv csoportnál munkahely kijelölése érdekében.

Feladat: Hozzon bv. bírói határozatot.

Megoldás: Bv. bíró megállapítja a közérdekű munka végrehajthatóságának megszűnését. (Bv. tvr. 66. § (3) b) pont, 11. §-os eljárásban)

Tud valaki a Fővárosi Törvényszék II. emelet 13. szobájáról valamit?

A héten vizsgázóknak kitartást!!! :):):):):)

Richárd82 # 2013.02.04. 11:04

Mai bv. feladatom:

Z. A. elítélt börtön fokozatban tölti 2 év szabadságvesztését.

A büntetés végrehajtási intézet 30 nap magánelzárás fenyítést szabott
ki zárkatárs bántalmazása miatt.

Súlyosító körülményként értékelték, hogy korábban 5 hasonló
cselekménye volt az elítéltnek.

Az elítélt beismerte a cselekményt és enyhítésért fellebbezett.

2013. február 4-én tartottam az intézetben meghallgatást, a Bv. trv 6.
§ (3) bek. b) pontjára tekintettel. Úgy vettem, hogy az intézet
határozatát február 2-án hozta, így bent vagyok az 5 napban. Az IM
rendeletre tekintettel tartottam a meghallgatást 5 napon belül meg.

Az intézet határozatát megváltoztattam. 20 napra mérsékeltem a
magánelzárás tartamát, tekintettel a Bv. trv. 42. § (4) bekezdésére.
(börtön fokozat 20 napig terjedhet a magánelzárás).

A 20 nap a maximum és az elítélt előéletére tekintettel ezt találtam a
legjobb megoldásnak.

A végére beírtam, hogy a fellebbezést a Főv. Törvényszék másodfokú
tanácsa bírálja el.

Ennyi. Kellett volna valamit kezdenem a bántalmazással?

dfrm1983 # 2013.02.04. 10:52

Nocsak Lana! Te is átkolbászoltál a B-re?:-)

dfrm1983 # 2013.02.04. 10:52

Nocsak Lana! Te is átkolbászoltál a B-re?:-)

Lana84 # 2013.02.04. 09:46

Sziasztok!

Szia dfrm 1983..:) Én is megköszönném a büntetős anyagokat, aki tud küldeni!
Nagy kalappal aki a héten vizsgázik!!

dfrm1983 # 2013.02.04. 09:20

Sziasztok!
Tudna nekem küldeni valaki büntetőjoghoz segédanyagot? Ezen kívül olvastam, hogy van egy közös-e mail a szakvizsgázóknak. Ennek az elérhetőségét meg tudja nekem v.ki adni.
Ezer köszönet