szakvizsga - "B" rész (büntető)


DRPT # 2014.04.14. 15:00

Sziasztok!

Ma voltam írásbelizni BV-ből és az alábbi feladatot kaptam (602-es számú feladat):

Emberünket csoportosan elkövetett rablásért 5 év fegyházra ítélték, büntetését 2003. november 1. napján megkezdte a fegyházban. 2005. decemberében a Bv. Tvr. 7§-a alapján lefolytatott eljárásban - tekintettel a 28/A §-ban foglaltakra -, fokozatot enyhítettek és a szabadságvesztés hátralévő idejére átkerült börtönbe. Ezt követően 2006 júliusában az elítélt és védője indítványozta az EVSZ engedélyezését. A bv intézet értékelés nélkül, de elutasítási javaslattal küldte meg a bv bírónak (aki ugye mi volnánk) és ebből kellett határozatot írni, hogy engedélyezzük vagy sem.

Megoldás: az indítványt a Bv. tvr. 7/A. § (2b) bekezdés a) pontja alapján el kell utasítani, ha az EVSZ alkalmazását a törvény kizárja. A 28/B. § (2) f) pontja pedig kimondja, hogy a bíróság jogerős büntetésében fegyházra ítélt elítélt a szabadságvesztés fokozatának enyhítésével töltött büntetése esetén nem lehet EVSZ-t alkalmazni.

Az EMMI-ben írtunk, két fiatal csaj volt a felügyelő és eleinte vérengzőnek tűntek, de utána leültek a hosszúkás terem egyik sarkában és csak akkor mozdultak, ha nagyon muszáj volt :)

Szerdán megyek a Kúriára szóbelizni :)))

akki2006 # 2014.04.14. 12:10

Az OBH-s e-jegyzet jelszót kér. van hozzá valakinek, vagy esetleg megvan elmentve?

Dr.Attika # 2014.04.10. 17:28

Viszont ajánlom, hogy vásárold meg a Novissima Kiadó által kiadott törvényeket.
Btk. 1290,- Ft.
Be.: 1490,- Ft.
Bv.: 1090,- Ft.

Tegnap vettem, a legfrissebbek. garantált a sikeres vizsga, ha átolvasod ezen kiadványokat.

Dr.Attika # 2014.04.10. 16:23

Szia!
Nem hiszem, hogy valaki is ilyen meglepetést tudna okozni.

Euro Eugen # 2014.04.10. 13:54

Sziasztok!

Meg tudna valaki lepni egy jó BJ-BE-BV jegyzettel?

Előre is köszönöm!


Ajró Özsén

iurisvinculum # 2014.04.08. 07:51

Üdv!

Ha valakinek kellene büntető különös részből, a kijelöltekből egy táblázat, dobjatok egy emailt és küldöm. Talán segít áttekinteni.

emeses # 2014.04.02. 20:58

Sziasztok,
ma voltam büntiből Itélőtábla ( Kúria épülete).
Egy dandártábornok úr volt az elnök, ő kérdezte a bv-t. Az általam (a tv-n keresztül ) nagyon kedvelt Papp Gábor ügyvéd úr a be-t. Nagyon jó ajándék volt a sorstól, hogy az utolsó vizsgám ezzel koronázta és élőben megismerhettem,olyan úriember mint a képernyőn volt. Még egy ügyvéd úr volt, ő az anyagi jogot kérdezte. Szóval valljuk be, nem egy rossz konstelláció!
Elöljáróban, sajnos nem tudtam annyit tanulni, mert szabi nem sok volt és amit tudtam az is nagyon kevergett a fejemben (szóval aki pl fogi, 4 hét tanulással sima ügy:-) )
Anyagi: itt én úgy számítottam, hogy az általánost érdemes jobban megnyomni és jól éreztem! Tételsorból mentünk pörgetve

  • időbeli hatály
  • tevékeny megbànàs
  • bűnszövetség
  • sikkasztás ( ez az egyik kedvencem :-D )

6. voltam, nem vacakolt és rá is vezetett ha nem jól mondtam.
Be:

  • bizonyítás terhe hogy alakul ( itt én az ügyészt kezdtem mondani, de tudtam, hogy nem erre kíváncsi mert van egy eljárás ahol megfordul a teher, de nem jutott eszembe...) hagyta mondani, hogy kicsit megnyugodjak. A végén rákérdezett, bevallottam nem jut eszembe.
  • őrizetbe vétel, előzetes letartóztatás itt inkább ő kérdezett sok apró dolgot ( pl. Mi van ha az őrizeteshez nem jön a kirendelt védő ? 72 óra múlva elengedem a gyilkost?)
  • végül biztosíték, amit gyakran láttam a korábbi vizsgázók kérdéseiben is!

Bv:

  • bv intézetbe befogadás
  • milyen szempontok alapján válogatják külön az elitélteket
  • szabs hatóságok
  • szabs elzárás

Bv nagyon gyatrán ment, ha az elnök úr nem olyan kedves, rosszra is fordulhatott volna. De nem eröltette, ami nem ment!
Végül 4-4-4 lett és ezennel véget ért a szakvizsga "korszak" befejeztem:-D !!!!!!!
Tényleg nagyon sok múlik azon, hogy milyen a bizottság! Nálunk aki nem  bj-ből írt, elnézőbbek voltak. Egy vizsgàzót nem engedtek szóbelizni, rögtön csekket adtak neki, mert azt mondták, hogy olyan rossz lett az írásbelije, hogy újra kell írnia.. ilyet még nem hallottam!
Utánam volt még egy fiú, remélem neki is sikerült!
Mindenkinek kitartást!

MMiklos # 2014.04.02. 13:51

Sziasztok!

Én március 28-án vizsgáztam a KIM-ben. Leírom a tapasztalataimat, illetve a kérdéseket, hátha segít valakinek. Tőlem eddig mindkét szakvizsgámon kérdeztek olyat, ami ezeken a fórumokon a "legnépszerűbb" kategóriába esik.

Elöljáróban annyit, hogy rendkívül rendesek, türelmesek voltak. Igaz, csaknem egy órán át tartott a vizsga, mert mindent addig kérdeztek amíg rá nem vezettek a pontos válaszra/megfogalmazásra.

Büntetőjog:

  • Kísérlet (befejezettségi alakzatok, megvalósulása, büntetése, enyhítés, közeli/távol kísérlet, mindent pontosan);
  • Visszaesők (többszörös, különös, erőszakos, definíciók, büntetések, hol jelennek meg, mik tekintendők hasonló bűncselekményeknek);
  • Zaklatás (tényállás, elkövetési magatartások, minősített eset, példák);
  • Szexuális bűncselekmények (tényállások, elhatárolások, életkorok, minősített esetek).

BE:

  • Jegyzőkönyv, jelentés (minek minősül, milyen garanciális szabályai vannak);
  • Bíróság elé állítás (az a bizonyos legnépszerűbb kérdés, eljárás feltételei, mi van ha új bizonyítékok merülnek fel);
  • Bizonyítás eszközei;
  • (még pár kérdés amire nem emlékszem)

BV:

  • Szabadságvesztés végrehajtási fokozatai (különbségek);
  • Szv végrehajtási fokozatának megváltoztatása (feltételek, eljárás, határidők);
  • Elítélt életbe való beilleszkedésének megkönnyítése (célok, feltételek, eljárás);
  • Szabálysértési jogban büntetések és intézkedések, illetve eljárás szereplői.
tamastomka # 2014.04.01. 13:35

Sziasztok!

Tud esetleg valaki abban segíteni, hogy melyek a büntetőjog írásbeli leggyakrabban előforduló feladatai?

Ha meg van valakinek, légyszi, küldje át a tamastomka@citromail.hu-ra.

Köszi előre is!

dzsuzsanna # 2014.03.30. 09:00

Sziasztok!

Büntető jogi szakvizsga könyvek eladók:
Balogh Ágnes - Büntetőjog I. Ára: 3500,- Ft
Dialog Campus Kiadó, 2013. márc.1.

Vokó György- Büntetés-végrehajtási jog
Ára: 3500,- Ft
Dialog Campus Kiadó, 2013. ápr. 30.

Dr. Bodor Tibor, Dr. Székely Ákos, Dr. Vaskuti András - Büntető eljárásjog I-II. A két kötet ára: 5000,- Ft
Novissima Kiadó, 2011.

Dr. Bodor Tibor, Dr. Diós Erzsébet, Dr. Vaskuti András - Büntetőjog II. Ára: 1500,- Ft
Novissima Kiadó, 2011

Érdeklődni email-ben.

Kitartás a felkészülőknek!

DrBiu # 2014.03.26. 17:49

Sziasztok!
Ma -2014. március 26.-án vizsgáztam a Fellebbviteli Főügyészségen. Abszolút pozitívan csalódtam! Segítőkészek voltak, nem akadtak le akkor sem, ha nem jutott eszembe egy szakkifejezés, alapjában véve pörgették a kérdéseket. Több apró kérdést tettek fel, és szerintem ennek az egésznek így van értelme.

Kérdések:
Btk.- a tettesekről mindent, a többes bűnelkövetői alakzatok esetében a csoportos elkövetés, és a 2/2000. BJE!!

  • megrovás, próbára bocsátás,
  • emberölés, itt egy kicsit lefáradtam és amit a legjobban tudtam, az ment a legkevésbé.

Be.- a pótmagánvádlóról mindent, a jogi képviseletéről,
A NAV lehet-e pótmagánvádló (igen, lehet), a pótmagánvádló tanúként kihallgatható-e (igen, 5/2009 BJE)

  • a másodfokú bírósági eljárásban a bizonyítás,
  • a biztosíték, a kézbesítési megbízott.

Bv.:előzetes letartóztatás végrehajtása (felnőtt+ fiatalkorúak esetében),

  • pártfogó felügyelet szabályainak megszegése a felt. szabadság alatt, szabvesztés ideiglenes foganatba vételének elrendelése,
  • a szabvesztés vh-sa alatt az elítélt állampolgári jogaival mi történik,a legsúlyosabb fenyítés (magánelzárás)a bv.intézetben, mit nem tehet, hova fellebbezhet?
  • adaptációs szabadság, a pénzbüntetés, a közérdekű munka a fiatalkorúak esetében.

A Be. ment a leggyengébben, de nagyon segítőkészek voltak, így végül 4-4-4.:-)

MacskaMalvin # 2014.03.25. 15:46

sziasztok
nem tudtunk belépni, ezért az
új jelszó : bunteto201313

szóval bocsi, de csak azt engedte, hogy megváltoztassuk, mert gyanús tevékenységet észlelt :)

Lamel7 # 2014.03.25. 11:05

Sziasztok!

Én még régebben kérdeztem vizsga ügyben, aztán elvesztem a jogszabályok közt, sorry.
Szóval én április 11-én megyek büntiből,munka mellett tanulok, a Herke Csongor féle be könyvet gyűröm, még 4 napig tanulom. Büntiből a dr. Vaskuti András Jogszabálytükréből tanultam + hozzánézve mindkettőhöz az itteni kidolgozásokat.. Ki hogy áll a tanulással, mikor vizsgáztok?
Akik már vizsgáztak, megírnátok a kérdéseket?
Kitartás annak, aki még tanul!!!

dandyke # 2014.03.20. 12:11

Sziasztok!
A fórum megszűnt? Vagy azóta senki nem volt vizsgázni? A tapasztalatokat ill. a hasznos tanácsokat várjuk...

Fifijog # 2014.03.03. 20:58

Sziasztok!

Büntető eljárásjogból a gyakran előforduló kérdéseket -ami a szakvizsga.hu-n vannak - kidolgozva feltettem a szakvizsga.bunteto@gmail.com címre. Remélem fog segíteni!

noemi12 # 2014.03.02. 09:20

Sziasztok,
múlt hét csütörtökön voltam vizsgázni, utolsó körösként B-ből. Mivel minden vizsga után felírtam a kérdéseimet, most sem hagyhatom ki :) hátha valakit megnyugtatok.
Fellebviteli Főügyészségen voltam, három Úrnál (a nagybetű a lényeg, tényleg azok voltak :)
Btk:

  • joghatósági elvek, soroljam fel, majd hármat fejtsek ki
  • kényszer és fenyegetés, törvényben mi van, mit jelentenek, hogy határolnám el a kóros elmeállapottól
  • szexuális erőszak (itt az Elnök Úr közbeszólt, hogy nana, kolléga, ilyet hölgytől nem kérdezünk- amiért én gyorsan hálát adtam, ugyanis én is így gondoltam, ennek okán nem is foglalkoztam nagyon ezzel a résszel... :)- kellett volna a fogalma is, de hálisten nem nagyon erőltették
  • életveszély és halál elhatárolása a testi sértésnél- valami orvosi irányelvekre is gondolnom kellett volna, állítólag :)

Be.:

  • nyomozási bíró, mindent róla, feladatai, ki, hogyan hol jelöli ki, feladatainál a különlegesen védett tanúba kicsit belemásztunk, hogy mi van, ha rájönnnek, hogy ki az
  • előkészítő eljárásnál mikor kötelező ülést tartani (ez nagyon nem ment, nekem az egész Be.ilyen maszlagszerű, pláne ez a része...)
  • bíróság elé állítás, mint különeljárás- részleteiben, ki mikor hány nap stb.

Bv.:

  • pártfogó felügyelő hol jelenik meg, mit csinál
  • bv bíró feltételes szabadságra bocsátásánál
  • szabsértési kényszerintézkedések felsorolása

Ennyi volt, bár az elején nagyon hangsúlyosan tisztáztuk, hogy jó négy éve közöm nem volt a büntetőjoghoz, gyakorlatban meg soha. Elnézőek voltak, korrektek a végtelenségig, így 3-3-5-tel letudtam a szakvizsgám utolsó állomását is :))
Mindenkinek kitartást, menni fog!

Izaliza # 2014.02.25. 10:30

Sziasztok!
Szeretném veletek megosztani a szakvizsga felkészüléssel kapcsolatos tapasztalataimat. Bízom benne, hogy segítségetekre lesz. Én nagyon örültem volna egy ilyen összefoglalónak a vizsga előtt.
http://manguszta.blog.hu/…ga-_tanacsok
Két BH gyűjteményt le is tudtok tölteni az oldalról, egyik a leggyakrabban előforduló BH-k gyűjtése, a másik pedig az utóbbi pár év BH-inak saját gyűjtése.
Mindenkinek sok sikert a vizsgához!
Üdv,
Liza

puli007 # 2014.02.24. 14:36

jó ez az ejegyzet oldal, nemcsak a különös részhez van ott anyag, hanem a többihez is! csak dátum nincs hogy mikor készült pontosan.

dzsuzsanna # 2014.02.23. 13:07

Sziasztok!

Találtam egy nagyon jó tanulási segédletet a Különös Részhez, feladatokkal, kérdésekkel, nem teljesen hatályos, de ismétléshez kitűnő:

http://ejegyzet.hu/…2/index.html

Jó felkészülést mindenkinek!

Marianna_K. # 2014.02.17. 09:53

Ugyanitt (előző hozzászólások) eladó Büntetőeljárás I. és II. jogi szakvizsga kézikönyv kedvező áron.

Marianna_K. # 2014.02.15. 21:57

Az előző hirdetéshez:

Ha valaki elküld az említett telefonszámra akár SMS-ben, akár Viber-en egy e-mail címet, szívesen küldök képeket a könyv állapotáról.

Marianna_K. # 2014.02.15. 21:55

Kedves Fórumozók!

Eladó Dr. Bodor Tibor, Dr. Diós Erzsébet és Dr. Vaskuti András Büntetőjog II. Különös rész című jogi szakvizsga kézikönyve kedvező áron (2011-es kiadás).

A könyvben néhol ceruzás aláhúzás található, de ettől eltekintve kiváló állapotban van.

Érdeklődni a 06-30-202-2799-es telefonszámon lehet.

Sikeres felkészülést kívánok mindenkinek!

motoros76 # 2014.02.15. 16:44

Eladó Vókó György (JSZS): Büntetés-végrehajtási jog (Ötödik, átdolgozott kiadás)

A kötet ötödik, átdolgozott kiadása kéziratának lezárása 2013. április 30.

Kisebb használatból eredő nyomokkal, némi ceruzás aláhúzgálással. Ezért csak 2.000 Ft.

kozigaktakukac # 2014.02.12. 10:53

Én pedig Btk-ből megyek írásbelizni! Szeretném megkérdezni, hogy van valakinek összegyűjtött írásbeli feladatsora(esetleg megoldással együtt). Ha igen akkor légyszi küldjétek már el a nagyerzsebet1978@freemail.hu címre.

Előre is köszönöm!

dorothy13 # 2014.02.11. 18:26

Bv-ből megyek írásbelizni! Szeretném megkérdezni, hogy van valakinek összegyűjtött írásbeli feladatsora(esetleg megoldással együtt). Ha igen akkor légyszi küldjétek már el a drkotel@gmail.com címre.

Előre is köszönöm!