szakvizsga - "B" rész (büntető)


soska # 2014.05.21. 04:49

Ez kemény nap lesz, hajnalban keltem fel, hogy a Btk át tudjam nézni, de már esek össze, hányinger és remegés meg miegyéb is már jelen van ;) az a lényeg pénteken ilyenkor még aludni fogok!!! Nálad mi a helyzet? Hogy vagy?

dfrm1983 # 2014.05.20. 17:45

Hali Soska!Stresszfaktor?Hogy bírod?:-D :-D

dfrm1983 # 2014.05.19. 09:54

Legyünk már tul rajta!!!!:-D :-D :-D :-D

soska # 2014.05.19. 07:12

Visszaszámlálás beindult...megint olyan érzésem van, mint mikor az egyetemista a decemberi vizsgaidőszak elején azt mondja, egyet alszom és itt a karàcsony!

soska # 2014.05.19. 07:12

Visszaszámlálás beindult...megint olyan érzésem van, mint mikor az egyetemista a decemberi vizsgaidőszak elején azt mondja, egyet alszom és itt a karàcsony!

dfrm1983 # 2014.05.18. 12:38

Sziasztok! Asszem én tettem véletlenül a kukába az uj bv cuccot,mikor elküldtem magamnak....,h.h.csináltam nem tudom...,valszeg a napi 16 óra tanulás már az agyamra ment. Mindenkitől elnézést!!!:-D :-D Kitartást mindenkinek!!

drWolfy # 2014.05.18. 11:05

Sziasztok. Az ok amiért nem találjátok az új bv cuccot, hogy nem tudom miért de a kukában van a feltöltött anyag, onnan viszont letölthető. Ami a bv tételeket illeti elég jó a helyzet, mert új könyv is van, meg friss kidolgozott is ezek szerint. Kérdésem viszont, ami mindenkit érdekel: van-e olyan anyag, ami a be és a btk. részekhez használható (a jogszabályt ide nem értve)? Ez már az utsó vizsgám és eddig az a tapasztalat, hogy a jogszabályból való tanulás öngyilkossággal egyenlő.

dandyke # 2014.05.15. 08:55

Kedves CsakEgykérdés!
A bünti közös email cím: szakvizsga.bunteto@gmail.com, jelszó: 201313.
DE én ezen most nem látok friss anyagot, de azért próbáld meg.
Üdv
Dandyke

CsakEgyKérdés # 2014.05.15. 08:41

Sziasztok!

Olvastam, hogy valaki feltöltötte a május 1-jén hatályos, aktualizált "B" tételeket a gmailes címre. Tudnátok segíteni abban, hogy ezt hol találom meg a levelezésben? Előre is köszönöm a segítséget!

dfrm1983 # 2014.05.08. 05:54

Pozitív vagyok és kitartó,mert másképp ez nem megy!!!

soska # 2014.05.07. 20:43

Örülök, hogy más is van, aki ugyanúgy érzi a feelinget, de csak Pozitívan! Ne add fel, hajrázz a végén is! ;)

dfrm1983 # 2014.05.07. 19:57

Hali:-D :-D Én megyek 22-én!! És bajok itt is vannakbőven:-D

dandyke # 2014.05.07. 13:23

Kunlivia!
Köszönjük a segítséget.

kunlivia # 2014.05.07. 12:08

Sziasztok!

A gmailes postafiókba most töltöttem fel a B3 tételsor általam összeollózott, május 1-jén hatályos változatát. Jó tanulást :)

soska # 2014.05.06. 11:45

Sziasztok, valaki jön május 22. -én? Ajjaj van baj, addig is tanulás ezerrel! Üdv mindenkinek

marmi # 2014.05.05. 10:07

Sziasztok!

Én most kezdek neki a tanulásnak, pontosabban próbálkozom erőt gyűjteni már egy hete de nehezen, nagyon nagyon nehezem megy …… ez lenne az utolsó, de az erőm fogytán van.
Kérdésem az, hogy miből érdemes tanulni a törvényeken kívül? Igaz nagyon távol áll tőlem ez a szakág de ezen is túl kell esni, és tanácstalan vagyok  . Van valakinek esetleg használható anyaga? Ti miből tanultok?

Válaszokat előre is köszönöm!

drpisces # 2014.04.28. 12:17

Sziasztok!

Egy gyors kérdés: büntető eljárásjogból szükséges valamilyen könyv vagy alapvetően elég a törvényből tanulni?

Köszönöm előre is!

drnyuszi # 2014.04.28. 07:48

Sziasztok!

Jön valaki június 11-én b részből vizsgázni?

mostanában aki volt feltenné a vizsgán kapott kérdéseit??? Nekem nagyon hasznos volt a többi vizsgánál:)

MacskaMalvin # 2014.04.24. 09:29

a jelszót nem jól írtad: bunteto201313
ezzel beenged, kétszer van a 13 a végén! :)

Kata1234 # 2014.04.21. 14:16

Sziasztok,

a szakvizsga.bunteto@gmail.com -hoz kérlek küldjön valaki jelszót, mert a rendszer azt írja, hogy a bunteto2013 már nem jó.

köszi

Linda1980 # 2014.04.20. 13:15

Sziasztok! Büntetős szakvizsga felkészítő doksik jutányos áron elérhetőek. Rengeteg időt töltöttem a hanganyagból történő beírásra. 2013. október-novemberi PPKE-JÁK.
Érdeklődni emailben.

Captain # 2014.04.19. 14:03

Sziasztok!

Volt valaki közületek büntetőjog szakvizsga előkészítőn?
Mik a tapasztalatok?
Van esetleg jegyzetetek, ami segíthetne a felkészülésben?

Előre is köszönöm:

Kata1234 # 2014.04.18. 10:24

Sziasztok!

Ha esetleg van valami kidolgozott tételsor, azt megköszönném, ha átdobná valaki.

Üdv

Kata1234 # 2014.04.18. 10:24

Sziasztok!

Ha esetleg van valami kidolgozott tételsor, azt megköszönném, ha átdobná valaki.

Üdv

kovlin # 2014.04.17. 09:00

Sziasztok!

Tegnap voltam szóbelizni a Kúrián.
Az írásbelim a 6/2012. számú büntető elvi határozat volt. Itt tudjátok megnézni:
http://www.kuria-birosag.hu/…vi-hatarozat
Azzal kezdtük az egész vizsgát, hogy tisztáztuk, hogy nem foglalkoztam büntetőjoggal, úgyhogy talán ezért is voltak kicsit elnézőbbek.
Az írásbelimet szóban javítottam, de azt mondták, hogy nem jól szabtam ki a pénzbüntetést, úgyhogy csak 3-ast adnak rá.

Btk:
a jogesethez kapcsolódóan a rablás tényállása, illetve minősített esetei (melyik mit takar)
egység, többség, halmazat(mindegyikre példák, illetve a latin nevük, amiket én nem tudtam)
bűnszervezet (bűnszervezetben részvétel, bűnszervezet a büntetés kiszabásnál, illetve a IV. számú BED)
embercsempészet tényállása (ki valósíthatja meg, ha a taxisofőr segít egy bűnszervezetnek és a határon áthozza az embereket, és tudja, hogy nincsen nekik az országba való belépésre jogosultságuk, akkor ő embercsempész-e. A válasz igen.)
kényszergyógykezelés feltétele

Be:
ideiglenes kényszergyógykezelés
kényszergyógykezelés felülvizsgálata (Be. 566.§)
a szakértő
a nyomozás felfüggesztése, az eljárás megszüntetése
a bíróság feladata, bíróság összetétele (FK és katonai is)
rendkívüli perorvoslatok (a jogorvoslat a törvényesség érdekében nagyon nem ment)

BV:
A szabadságvesztés végrehajtásának elévülését félbeszakító intézkedések
Szabadságvesztés fokozatának utólagos megváltoztatása
A szabálysértési eljárásban részt vevő személyek
A szabálysértési eljárással is büntethető szabálysértésekre és az elbírálásukra vonatkozó általános szabályok

A Btk-t kívülről kellett mondani, ott nem volt elég, ha tudtam a lényegét, vagy ha látták rajtam, hogy értem, azonban a be és a bv kérdésekre elég volt a választ a saját szavaimmal megfogalmazni, sehol nem kellett semmit sem kívülről tudni. Ők nagyon rendesek voltak. Végül 2-es, 3-as, 4-es osztályzatokkal teljesítettem a vizsgát.
Remélem hasznos összefoglaló volt számotokra.