szakvizsga - "B" rész (büntető)


hunfrakk # 2010.12.29. 21:15

ld. a témában alábbi anyag 4-5. oldalát

http://www.fovarosi.birosag.hu/…kerdesek.pdf

miaszösz # 2010.12.29. 22:26

Agnes Martins
Én bünti anyagiból írtam, és ha tudok, szívesen válaszolok a kérdéseidre.

Agnes_Martins # 2010.12.30. 10:01

Szia Miaszosz,

koszonom szepen a jelentkezest. Irhatok Neked e-mailt, hogy ne a forumot terheljuk?
Udvozlettel,
Agi


Agnes

Dr.Attika # 2010.12.30. 14:34

Kedves Ágnes!
Nekem is írhatsz. Nem írásbeliztem büntiből, de 3 db 5-össel ugrottam a lécet.

Dr.Attika # 2010.12.30. 14:39

Kedves Hunfrakk!
Postosan ez a lényeg. A 14 éven alúli kihallgatható tárgyaláson ( tárgyalási ügyszakban) mégpedig kiküldött vagy megkeresett bíró által. Nem véletlen, hogy a citált szakasz az idézés és értesítés szabályai közé lett elhelyezve. A tárgyaláson nem csak a konkrét bíróság épületében történő aktust, hanem a Be. szerinti tárgyalási szakaszt is érteni kell. A kiküldött vagy megkeresett bíró is a tárgyaláson hallgatja meg a tanut, csak nem az adott tárgyalás helységében.

miaszösz # 2010.12.30. 19:45

Valaki itt veszettül összekeverte a dolgokat, gondolom mások nagy örömére.
A 14. életévét be nem töltött tanút kizárólag a nyomozási bíró hallgatja ki. És ő nem tárgyalást, hanem ülést tart.
A kiküldött /megkeresett bíró pedig nem tárgyalást tart, érdekes lenne.
A tárgyalási ügyszak pedig nem azonos a tárgyalással.
Ergo ha valaki azt mondja vizsgán, hogy a 14. életévét be nem töltött tanút ki lehet hallgatni a tárgyaláson, arról levágják, hogy ki se nyitotta a Be.-t.

Ági, várom az emiled:-)

hunfrakk # 2011.01.01. 17:41

2011.01.01.-től módosul a jogi szakvizsgáról szóló rendelet

http://magyarkozlony.hu/pdf/8077

dr.beata.beres # 2011.01.02. 19:41

Sziasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek! Jó tanulást! Jó szurkolást!

Február elején jön valaki? Én még nem kaptam levelet, de gondolom nemsokára...

Hát nem mondom,hogy nagyon megkedveltem ezt a büntit a felkészülés alatt. Még van egy hónapom, hát nem tudom...

Lesz egyébként valami jelentős változás jan 1-től? Még nem volt nagyon időm utána nézni.
Bár októberben polgáriból nem kérdeztek ilyeneket, bármint hogy mi változik, de talán büntiből jobban szoktak

Üdv
Beáta

nikzsuzs # 2011.01.03. 10:12

Kedves Fórumozók!

Segítséget kérnék ehhez a büntis részhez, mert ebből fogok menni utoljára.
AZ elmúlt években egyáltalán nem foglalkoztam vele, és bár az egyetemen a büntető volt a kedvencem, sajnos nagyon elhanyagoltam a vele való foglalkozást :-D

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ki miből és hogyan és mennyi idő alatt készült fel erre a részre.

NAgyon köszönöm a válaszokat előre is, eddig mindig nagy segítség volt a fórum!!!

Esztus # 2011.01.03. 10:28

Sziasztok!

Több mint két hete nem tudom elérni az Oktatási Osztályt, szerintetek jó számokat hívogatok? (06-1/795-5156; 06-1/795-5152)
Nekem csak Be.-ből kéne UVznom, meg is van az időpontom, de az értesítő levélben mindhárom rész fel van tüntetve, úgyhogy most parázok, hogy én tudom-e rosszul, hogy a másik kettő rész sikerült, vagy náluk van adminisztárciós hiba, vagy csak elfelejtették kihúzni a fölösleges részeket????
Ha valaki tudja az emailcímüket azzal sokat segítenei, mert úgy látom telefonon esélytelen.

Köszönöm!

adventure # 2011.01.03. 13:47

Jan.19-re vagyok beosztva, de sajnos nem fogok tudni rendesen felkészülni.
Halasztás után legkorábban kb mikorra kaphatsz új időpontot? Februárt felejtsem el?
A Titkárság állandóan foglalt, kitartóan próbálkozom..

Thetys # 2011.01.03. 15:07

Adventure, nov. második hetében kértem időpont módosítást (dec. 6-ra voltam beosztva) februárra. Még várom a behívót....
Min. 2 hónap, de inkább több.

hunfrakk # 2011.01.03. 16:12
riffy # 2011.01.03. 16:28

Sziasztok!

Grat minden sikeres vizsgázónak, és kitartás a sorstársaknak. Én a hó végén megyek. Kérem, hogy aki már sikeresen túl van rajta, mondjon vmit, hogy hány hétig és mit, hogyan tanult.

Köszönöm

R

nikzsuzs # 2011.01.05. 10:32

Kedves Fórumozók!

Segítséget kérnék ehhez a büntis részhez, mert ebből fogok menni utoljára.
AZ elmúlt években egyáltalán nem foglalkoztam vele, és bár az egyetemen a büntető volt a kedvencem, sajnos nagyon elhanyagoltam a vele való foglalkozást :-D

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ki miből és hogyan és mennyi idő alatt készült fel erre a részre.

NAgyon köszönöm a válaszokat előre is, eddig mindig nagy segítség volt a fórum!!!

dr.beata.beres # 2011.01.05. 10:48

Sziasztok!
Boldog Új Évet mindenkinek! Jó tanulást! Jó szurkolást!
Február elején jön valaki? Én még nem kaptam levelet, de gondolom nemsokára…
Hát nem mondom,hogy nagyon megkedveltem ezt a büntit a felkészülés alatt. Még van egy hónapom, hát nem tudom…
Lesz egyébként valami jelentős változás jan 1-től? Még nem volt nagyon időm utána nézni.
Bár októberben polgáriból nem kérdeztek ilyeneket, bármint hogy mi változik, de talán büntiből jobban szoktak
Üdv
Beáta

dr. Juci # 2011.01.05. 18:04

Kedves nikzsuzs!

Én alapvetően törvényből tanultam, emellé bünti általános és különös részt a HVG-s tankönyvekből(Belovics és tsai), be-t a pécsi tankönyből (Tremmel és tsai), bv-szabálysértést viszont kizárólag a jogszabályokból. Megnéztem még a jogegységiket, BKv-kat, amik a tételsoron voltak. Bünti általános részhez jó kis anyagok vannak a www.vaskuti.hu oldalon, azokat ismertem még egyetemről, de már itt lentebb is ajánlotta vki. Idő: ebben nem tudok okosat mondani, használd ki, amennyi csak rendelkezésedre áll és próbáld aszerint súlyozni az egyes anyagrészeket, hogy itt a fórumon mik bukkannak fel gyakori kérdésekként és mik nem. Biztatásként annyit tudok írni, hogy a legtöbb bizottság nézi/kérdezi, hogy mivel foglalkoztál a gyakorlatban, és ehhez mérten igyekeznek normálisan kérdezni, nem céljuk azoknak a szívatása, akik nem az adott szakterületen mozognak. Hanyadik vizsgád lesz?

dr. Juci # 2011.01.05. 18:11

Kedves Beáta!

Jól sejted, változnak a dolgok... Próbálok majd ebből is összedobni vmi kis összefoglalót, ha normális jogtárhoz jutok, és megosztom veletek!

nikzsuzs # 2011.01.06. 09:32

dr. Juci!

Köszönöm a választ. Utolsó vizsgám lesz, csak most kicsit kínai ez nekem, mint írtam, mert nem foglalkoztam már vele ......... szóval régóta...........
KÖszi az infókat még egyszer!

JA azt nem tudja valaki, hogy mivel megváltozott a számlaszám, ahová be kell fizetni a 18.000.- Ft.-ot mi van azzal aki mégis azon a sárga csekken fizeti be, amit adtak a múlt évben (személy szerint november végén)

Erre azért felhívhatták volna a figyelmet. Persze a telcsit nem akarják felvenni.............

dr. Juci # 2011.01.06. 09:54

Kedves nikzsuzs!

Én is a december elején kapott sárga csekken fizettem be, mivel akkor még szó nem volt ilyen változásokról, de nyugi, szerintem odatalál a pénz egyik kincstári számláról a másikra, ezen már ne stresszeljünk :) Én is az utolsóra készülök C-ből, március elejét kértem. Kitartás, a büntiben az a jó, hogy közel sem olyan rengeteg az anyag, mint a másik két résznél, a Be. mondjuk elég hosszú, de nekem pl. sokkal jobb volt, hogy a szakvizsgákra egyik eljárásjog után nem sokkal tanultam a másikat, nem úgy, mint az egyetemen teljesen széthúzva meg egy csomó tankönyvi cuccal tűzdelve. És azért számít az a 3 év gyakorlat is, én úgy vettem észre, hogy így "felnőtt fejjel" az ember már tök máshogyan tanul...

Boribon # 2011.01.06. 16:55

Helló mindenki, örülök, hogy van ez a fórum, különben nem tudom mi tartaná bennem a lelket.. hamarosan megyek vizsgázni, nettó két hetem lesz a felkészülésre.. sikersztorik welcome. ; ) BV-ből ki mit ajánl? Tudom, jogszabályra koncentrálni, de jól jönnének kidolgozott tételek.. A bythehost-os oldalról mit ajánlotok? BE-t mennyire alaposan kérdezik? Köszi a válaszokat..

nikzsuzs # 2011.01.07. 12:18

dr. Juci!

Köszi a választ, sok sikert vagy inkább kéz és lábtörést a vizsgádhoz!Reménykedem én is, hogy a bünti nem lesz annyira megrázó mint a másik kettő volt, de a polgárt a leggázabb....

dr.beata.beres # 2011.01.08. 15:57

Sziasztok

Nézegetem itt a gyakori kérdéssort és van benne egy kérdést:
Lehet -e súlyosabban büntetni a felbujtót ,mint az elkövetőt? ha igen ,miért?

azt tudom,remélem jól, hogy ha a tettes súlyosabb bcs követ el, mint amire rábírták, ezért a többletért a felbujtó nem büntethető

de akkor most hogy is van ez??

üdv:
Beáta

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.08. 20:40

Elvileg lehet, az adott bűncselekményre irányadó határokon belül. Hiszen a büntetés kiszabásakor egyénre szabottan kell alakítani a mértéket.
Arról nem is beszélve, hogy előfordulhat, hogy a felbujtó visszaeső, a tettes meg nem.

Dr.Attika # 2011.01.09. 07:10

Itt valszeg azt feszegetik, hogy a büntetési tételkeretnek meg kell egyeznie a tettes és a részes esetében. A kivétel a 87.§ (3) bek. szerinti kétszeres leszállás, ahol az utóbbi esetében enyhébb a keret. Viszont a tételkereten belül lehet magasabb a részes büntetése, már csak a Béla által említett okból. Azon kívül az is elképzelhető, hogy a tettesnél büntethetőséget megszüntető ok áll fenn a részesnél viszont nem.