szakvizsga - "B" rész (büntető)


zsla # 2014.02.09. 16:37

Eladó szakvizsga könyvek:
Bodor- Székely - Vaskúti: Büntető eljárásjog I-II. Novissima, 2011 (4500 Ft)

Érdeklődni:20/2602509 (átvehető Budapesten, vagy előreutalással postázva)

Zsuzsa1013 # 2014.02.09. 14:23

Sziasztok! Akik mostanság voltak büntiből vizsgázni, mik a tapasztalatok? Ki miből tanult? Bv-ből nincs esetleg vkinek egy jó kidolgozása,amit megosztana. Köszi!

kozigaktakukac # 2014.02.08. 19:03

Sziasztok!
Jövő héten megyek először vizsgázni. A B részből. Írásbelizek. Az lenne a kérdésem, hogy ha azt elrontom,rossza megoldásom, akkor a szóbeli vizsgát meg sem kezdhetem? Vagy akkor mi van? Kijavíthatom a szóbelin?
Köszi a segítséget!

bodau # 2014.02.03. 16:20

mai bv feladatom:

xy 2012. január jogerősen 2 év 8 hó börtönt kapott. A végrehajtást nem kezdte meg, külföldre szökött, európai elfogató útján került kézre. A törvényszék feltételes kedvezményből kizárta.

1 év kitöltés után kérte EVSZt. Magaviselete példás, megbánta a bcs elkövetését, precízen végzi munkáját, nincs fenyítése. BV ellenzi.

BV Bírói határozatot kellett hozni.

dorothy13 # 2014.02.02. 18:16

Sziasztok!

Valaki tudna nekem a "B" (büntető) részhez kidolgozott anyagot, iratmintákat adni? Amennyiben igen kérném, hogy a drkotel@gmail.com email címre küldje el.

Előre is köszönöm!!!

B242 # 2014.02.02. 01:27

Sziasztok,

az alább egy Facebook profilt javasoltam, azóta lett belőle egy PAGE, hogy ne legyen gond azzal, hogy ha valaki visszaiazolja, akkor az admin látná az adatait,ha PAGE-t like-olsz, akkor nincs ez a probléma és senkinek nem kell aggódnia az "új barát" miatt.

Tehát, akinek tetszik az ötlet az az OLDALT likeolja:

https://www.facebook.com/…801713158221

köszi

B242 # 2014.02.02. 00:55

Sziasztok,

talán túlbuzgóságnak tűnik és talán nem mindenkinek lesz hasznos, de remélem a többségnek igen. :)

Létrehoztam facebookon egy profilt Jogi Szakvizsga néven, amit ha bejelöltök ismerősként akkor ott tudunk instant, gyorsan és könnyen információt cserélni, talán picit gyorsabb mint az email és a fórum. Kérlek, aki egyetért regisztráljon és gyorsítsuk fel a kommunikációt hogy ha kell tudjunk segíteni egymásnak.

Itt eléritek.

https://www.facebook.com/jogi.szakvizsga

MacskaMalvin # 2014.01.29. 13:27

Mushu: nem kötelező a felkészítő és szerintem többen csinálják nélküle mint vele a vizsgákat és így is sikerül...
ahogy érzed, és olyat is lehet, hogy csak valamelyik részekből mész el, mondjuk csak az elsőből amivel kezdesz és akkor eldöntöd magad, hogy szerinted megéri-e :D én nem voltam egyiknél se és se kollégáim, se barátaim, se ismerőseim nem voltak, mindnek meglett, de olyanokat is ismerek akik voltak és nagyon dicsérték, nem olcsó, de mondjuk biztos hasznos lehet a felkészülésben, én inkább anyagi megfontolásból nem mentem el rá, de bevallom az A-részhez olvastam olyannak a jegyzetét aki járt felkészítőre és egy csomó hasznos dolgot megtudtam belőle...

de mindenki maga érzi, jó tanács szerintem nincsen :D

PGabe # 2014.01.29. 12:51

Mushu, hol dolgoztál amiből megvan a gyakorlatod?

Heki.kutya # 2014.01.29. 12:25

drTamás:
én is sokat filóztam, de elvileg azt, hogy mennyi eltávot kap, a parancsnok határozza meg, és csak 24-48 órát max havi 4x, "kaphat" a bvtvr szerint tehát úgy okoskodtam, hogy nem kötelező adni neki, sőt a bvszabályzat le is írja, hogy a kiadás módját, mikor és mennyit stb a parancsnok határozza meg, akkor azt is lehet, hogy nem kap, de a többi pozitív dolog lecsapódhat még az elítéltnél.
Nem?
Szökés, elrejtőzés...3 hónap múlva szabadul, hát csak nem ilyen hülye, úgyis kiutasítják rögtön.
De az is igaz, hogy anno előzetben volt, tehát tartani lehetett attól, hogy meglép...

Mushu # 2014.01.29. 07:58

Sziasztok! Ma reggel jött az isteni szikra, hogy idén szakvizsgáznom kellene :) Mivel jan.31ig lehet jelentkezni a szakvizsga-felkészítőre, gyorsan kellene döntenem, de sajnos kisbabám mellett most semminek sem tudok utánaolvasni. Szóval ne haragudjatok az ostoba kérdésért, de a vizsga abszolválásához kell a felkészítő? Köszönöm, ha válaszoltok!

drTamas # 2014.01.28. 22:01

heki: no akkor én tippelek a feladatodra; a kérelmet elutasítanám. Az Evsz legtöbb kedvezmenye az intézet időleges elhagyásával kapcsolatos, pl rövid eltáv, 24/48 órás eltáv havi több alkalommal, ellenőrzés nélküli külső munkavégzés, stb. Ezek a kiutasítás céljával nem egyeztethetők össze. Ráadásul, mivel ukrán, fennáll a szökés és elrejtőzés veszélye.


dr. bertalan tamás ügyvéd
www.drbertalan.hu

dini4 # 2014.01.28. 20:17

Köszönöm szépen a gyors segítséget, akkor ezt veszem meg, bár a mintákra már nem lesz szükség, mert az írásbelin és a C részen szerencsére túl vagyok.

Sajnos a bv írásbelihez fentiek miatt nem tudok hozzászólni, sajnálom :(

Heki.kutya # 2014.01.28. 19:42

BV-ből a Vókó féle bv és szabsért egyben elég jó és van a végén iratminta, ha abból írásbeliznél, amúgy is elég használható aszerkezete, be e a tvr meg a kapcsolódó bhk

be-ből viszont a fekete-sárga herke féle büntetőeljárásjogi alapkérdések tök hasznos, rövid, tömör, összeszedett, és ha a törvényt elolvasod, ezt meg utána, akkor minden a helyére kerül.

látom az én bv írásbeli kérdésemre senki nem mer még tippelni se...:((

dini4 # 2014.01.28. 17:49

Decemberben vizsgáztam C-ből, a büntetőt tervezem a következő megmérettetésnek. Mivel 1 éves kislányom mellett igyekszem felkészülni, így úgy érzem az április-májusra tervezett vizsgámra ideje lenne elkezdeni anyagot gyűjteni. Engem is érdekelne, hogy Novissima vagy Dialóg Campus? Büntetőjoggal az államvizsga óta nem foglalkoztam, de mivel a szakdolgozatomat Bv-ből írtam, ezt kezdeném el olvasgatni. Melyik könyvet ajánlanátok?

Heki.kutya # 2014.01.27. 20:02

szakvizsga.bunteto@gmail.com

jelszó: bunteto2013

vagy erre az email címre is elküldhető, talán egyszerűbb és a későbbi vizsgázóknak is egy helyen lesz a megoldás
(aki nem olvasott volna annyit vissza, ez a közös mail cím sok segédanyaggal)

Heki.kutya # 2014.01.27. 18:26

sziasztok
ma írtam bv-ből, 638-as példa:
Emberünk ukrán, 2013. május 3-án kap 3 év börtönt kábszerrel visszaélés alapesetért, de már majdnem kettőt volt akkor is kb előzetben így azt betudva 2014. május 24-én szabadul. De kapott még 3 év kiutasítást is mert bűnkapcsolatai lehetnek, közérdekből stb.
EVSZ-t szeretne, de a bvi szerint a közbiztonságot veszélyeztetheti, ezért nem javasolja, holott volt egy halom dicsérete és extra kiemelkedően jó gyerek a bvi-ben, ezt ők is elismerik.
Hozzon bv.bíró döntést.

Megadnátok vagy nem?
Kérlek, írjátok le a véleményeteket, mert nem tudok senkit megkérdezni a melóban, hogy jó-e ill. mindenki tippelget.
Én megadtam, mert nem a büntetés-végrehajtást veszélyeztetné az, hogy esetleg kint vannak (ha még vannak) bűnöző haverok, bent meg kifogástalan a magatartása, szóval...jófej voltam
Nagyon köszi, ha válaszoltok

dfrm1983 # 2014.01.22. 16:12

Kedves Lamel7
Ennek a hétnek a közepén álltam neki úgy igazából a tanulásnak.
Bünti anyagi jogból a törvényt ill. a kötelező BJH-kat és Bkv-ket tanulom, illetve hozzánézem a kommentárt és a dialog campusos jogi szakvizsga könyvet.
Be-ből jogszabály ugyanígy a az egyéb kötelező joganyagok, de itt is hozzánézem a dialog szakvizsga könyvet.
Bv joggal egyenlőre nem foglalkozom.
Büntihez utoljára államvizsgán volt közöm, egyáltalán nem foglalkozom vele. Naponta meló után kb 4-5 órát tanulok és persze hétvégék. A vizsga előtt kb 10 napot szeretnék szabin lenni.
Te, h. haladsz? Vagy még csak anyagbeszerzés van?

zsordi # 2014.01.21. 19:27

Sziasztok!

Szeretnék kérni Anyagi jog és Bv. jog kidolgozott tételeket, a következő e-mail címre:

zsordi@freemail.hu

Előre is nagyon köszönöm mindenkinek!

Hermelin2 # 2014.01.21. 14:56

sziasztok

Én április 18-án megyek, ez lesz remélhetőleg az utolsó vizsgá. Gyerek mellett tanulok, úgyhogy már próbálom elkezdeni.
Anyagi jogból eddig ezeket találtam jónak:
a Novissimás általános rész könyv nagyrészt jó, figyelni kell a változásokra, de az elméletet sztem jól összefoglalja. A közös e-mail címen elérhető anygok között van két hosszabb word file, az általános részesben szerepelnek a könyvből hiányzó bh-k. E mellett még ez is hasznos lehet, mert már az új Btk-hoz készült (bár meglepő hiányok vanak benne):
http://tamop412.elte.hu/obh/

Lamel7 # 2014.01.21. 14:17

Kedves dfrm1983!

Én ugyan egy kicsit később (ápr. 11-én) megyek, de jó lenne megosztani a tapasztalatokat, vagy az esetlegesen felmerülő kérdéseket. Te elkezdtél már tanulni vagy még a jogszabály/könyv gyűjtése megy? Ha igen, miből tanulsz? Nekem az utolsó vizsgám, ahogy itt olvasgatom a fórumot, elég vegyesek a tapasztalatok, hogy mit kérnek, bár az utóbbi időben a gyakorlati kérdések jellemzőek.. én nem foglalkozom a büntivel, bár tény, hogy szívesen tanulom, de azért a gyakorlat csak más...

Üdv

dfrm1983 # 2014.01.20. 20:36

sziasztok
április 02-án megyek b-ből, van esetleg vki , aki ezen a napon jön?

kávés # 2014.01.20. 14:39

Sziasztok!

Tavasszal kezdem a szakvizsgákat és arra vagyok kíváncsi, hogy a Novisimás vagy a Dialógos könyvek használhatóbbak-e a felkészüléshez?
Ki mit ajánl?

horvathv # 2014.01.16. 14:20

Sziasztok!

Valaki tudna nekem a "B" (büntető) részhez kidolgozott anyagot adni? Amennyiben igen kérném, hogy a dr.horvathv@gmail.com email címre küldje el.

Köszönöm!

Perger # 2014.01.14. 10:38

Itt egy régi ábra a tényállási elemekről (régi DOC és PDF), remélem, hogy pontos. Nekem segített.

https://copy.com/41wPDsGIGQa7