szakvizsga - "B" rész (büntető)


drpony # 2009.09.09. 13:19

Igen, én is azért vetetettem fel ezt a kérdést, mert fura volt nekem a vizsgáztató által várt válasz. Tény, hogy emberek életéről van szó, de ha nagyon lecsupaszítjuk, akkor arról, hogy mindketten meghalunk, vagy csak egy. Én nem gondolom, hogy ilyen helyzetben ne állna meg a végszükség...

Virag82 # 2009.09.10. 07:12

Van olyan, aki már vizsgázott és kérdezték tőle be-ből a "kis" jogszabályokat, illetve akitől nem bírósági dolgozóként bv-ből az értesítőlapokat, amit a bíróság állít ki? (Azt hiszem, feladom és maradok jelölt életem végéig...)

Pronyex # 2009.09.10. 10:36

Sziasztok!

Komplett kidolgozott „B“ tételsor eladó. (ár: 10.000 Ft)
Kérésre küldök mintaoldalakat.

Tel: 20–223–9240

znati # 2009.09.10. 11:45

Sziasztok! Valaki esetleg tudja, hogy működik az írásbelire történő beosztás? Ha jól tudom hétfőnként van az írásbeli és vegyesen osztanak be mindenből. Szerintetek meg van határozva az összlétszámból, hogy mennyi írhat aznap büntit, polgárt, stb.? Vagy tárgytól függetlenül osztják be egy napra a vizsgázókat?
Azért kérdezem, mert én október végére kértem a bv írásbelit, ismerősöm október elejére a polgárt, de őt valószínű csak október végére tudják beosztani. Vajon én is csúszok ennyit, vagy ettől függetlenül még rám kerülhet a sor okt. végén? A válaszokat előre is köszi!

Virag82 # 2009.09.10. 11:58

Kedves znati! A legjobb, amit tehetsz, hogy felhívod az IRM-et és kitartóan próbálod elérni az ezzel foglalkozó hölgyek egyikét és nagyon kedves és alázatos, meg halk szavú vagy, és ha megvan a beosztás, talán meg is mondják. :) (Egyébként nem tudom, hogyan megy a vizsgázók beosztása.)

Impossible # 2009.09.10. 18:58

Sosem tudtam kedves, alázatos, meg halkszavú lenni, utált is minden titkárnő rendesen...nade azóta nagyon szeretnek, mióta végeztem. :D

Impossible # 2009.09.10. 18:59

Ja egyébként az alázatoskodás csak arra jó, hogy mégegyet belédrúgjanak. :D

Virag82 # 2009.09.11. 08:15

Vitatkoznom kell veled, mert engem még vissza is hívtak az IRM-ből, amikor nem tudtak azonnal segíteni és így mindig megtudtam jóval az írásbeli értesítés előtt az időpontjaimat. Szerintem inkább ez, mint idegeskedni, nem leszek tőle kevesebb, sem kevésbé jogász, max. jó diplomata. :)

Csipke # 2009.09.11. 09:49

Kedves Znati!

Maximum azt fogod tudni megkérdezni, hogy kapsz-e október végére időpontot. Azt, hogy hova osztanak be, (azt lehet, hogy megmondják, melyik nap) nem árulják el, nem véletlenül nem is lesz rajta a behívódon.

Az értesítőt általában egy hónappal/3 héttel előtte fogod megkapni. Az, hogy egy másik vizsgatárgyból valaki nem kap a kért időre időpontot, nem zárja ki, hogy te kapj.

Nem kell alázkodni, tök kulturáltan megkérdezed, hogy arról tudna-e tájékoztatni, hogy a kért időintervallumban be tudnak-e osztani vagy sem. Velem mindig kedves volt a hölgy, mondtam neki mindig, hogy azért szeretném tudni, mert nem mindegy, hogy veszek ki szabit.

A szóbelid helyét - ha most mész írásbelizni - az írásbeli előtt meg fogják ott mondani.

Üdvözlettel,


Csipke

Csipke # 2009.09.11. 09:50

Kedves Znati!

Maximum azt fogod tudni megkérdezni, hogy kapsz-e október végére időpontot. Azt, hogy hova osztanak be, (azt lehet, hogy megmondják, melyik nap) nem árulják el, nem véletlenül nem is lesz rajta a behívódon.

Az értesítőt általában egy hónappal/3 héttel előtte fogod megkapni. Az, hogy egy másik vizsgatárgyból valaki nem kap a kért időre időpontot, nem zárja ki, hogy te kapj.

Nem kell alázkodni, tök kulturáltan megkérdezed, hogy arról tudna-e tájékoztatni, hogy a kért időintervallumban be tudnak-e osztani vagy sem. Velem mindig kedves volt a hölgy, mondtam neki mindig, hogy azért szeretném tudni, mert nem mindegy, hogy veszek ki szabit.

A szóbelid helyét - ha most mész írásbelizni - az írásbeli előtt meg fogják ott mondani.

Üdvözlettel,


Csipke

Impossible # 2009.09.11. 15:44

Csipke,

nagyon nem ide tartozik, de emiatt nem nyitok külön topicot. :D Azt hallottam, hogy te egy bombázó vagy, igaz ez??? :D

Impossible # 2009.09.11. 15:47

Virág,

és miért hívtak vissza? Van valami "trükk"? :D

Virag82 # 2009.09.11. 17:03

Nem tudom, miért hívtak vissza. Nagyon elveszettnek próbáltam tűnni, ezek szerint sikerült. :)

Virag82 # 2009.09.11. 17:07

Apropó, nincsenek véletlen valakinek a GYIK-re kidolgozott válaszai? Mert egy-két odaírt válasszal vitatkoznék, pl. hogy a szabálysértési eljárásban van-e ügyészi óvás. (Van.) Csak hogy ne érezzem magam hülyének. Bármilyen módon, még akár lekottázva is szívesen veszem! :)

Todder # 2009.09.13. 10:20

köszi kondidori ez igazán nagy segítség. (pláne a későn ébredőknek) :-)

Thalia # 2009.09.13. 14:34

Kedves Virág, kidolgozottam ugyan nincs, de a konkrét kérdéseddel kapcsolatban: nekem úgy rémlik, hogy az ügyész óvávának törvényességi óvás a neve, nem ügyészi óvás, ezért lehet az a válasz, hogy nincs...azért nézd meg a jsz-ban, de nekem ez rémlik...

Thalia # 2009.09.13. 14:37

Illetve fordítva, bocs...a gyik kérdez törvényességit, és az azért nincs, mert ügyészi a neve...:)

Virag82 # 2009.09.14. 08:01

Kedves Thalia! Köszönöm a választ, nekem fel sem tűnt. Nem tudom, hogy ez most pozitív, vagy negatív, de vizsgán tuti azt mondanám (akárhogy is kérdeznék), hogy van. :S (Ha eddig nem pánikoltam volna - dehogynem -, akkor most már tuti elkezdeném...!)

znati # 2009.09.14. 09:09

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a különös rész tanulásához szükség van a szakvizsgára felkészítő könyvre vagy elég csak a tényállást megtanulni vajon?

Virag82 # 2009.09.14. 11:55

Szia Znati! Elvileg elég lenne csak a Btk., meg a jogegységik és BK vélemények, de jó, ha van könyv is mellé, mivel sok minden nem egyértelmű, illetve vannak fogalmak, amiket a Btk. nem határoz meg (tömegszerencsétlenség, halálos tömegszerencsétlenség), és szoktak elhatárolásokat is kérdezni. Könyvből viszont nem kell feltétlenül újat venni, én is az egyetemit lapoztam fel, ha valamit nem értettem, persze azt is csak a fontosabb bűncselekményeknél.

Virag82 # 2009.09.14. 11:59

Szia Znati! Elvileg elég a Btk., meg a jogegységik és a BK vélemények, viszont a fogalmak (pl. tömegszerencsétlenség) és az elhatárolások (pl. sikkasztás, lopás, hűtlen kezelés) miatt szerencsés, ha van könyved is. Nem kell feltétlenül újat venni, én is az egyetemiből merítettem.

Virag82 # 2009.09.14. 12:01

Bocsánat, a technika megtréfált. :)

Csipke # 2009.09.14. 12:03

Kedves Znati!

Én is az egyetemi könyvet használtam, az elég, nem szükséges a szakvizsga könyv. Javaslom, hogy a Btk. 137.§-et és-sel, az-zal, vesszővel tanuld meg. Tőlem például a hivatalos személy taxatív (sic!) felsorolását kérdezték.

Üdv.:


Csipke

Impossible # 2009.09.14. 12:06

Felsorolást szerintem csak agyatlan szecskaaprítók kérdeznek. A felsorolást az tudja, akinek van segge, a többiek meg leveszik a polcról.

Virag82 # 2009.09.14. 13:04

Csipke, a szívbajt hozod rám (ránk)! Eddig mindenkitől azt hallottam, hogy soha nem kérdezik végig a felsorolásokat, hallottam olyat, hogy Pp-ből még az in limine litis elutasítás is csak 3-4 dolog szintjén ment, mégis átment a vizsgázó. Egyébként is embertelen a bünti annak, aki nem foglalkozik ezzel, most viszont komolyan kezdek aggódni.