szakvizsga - "B" rész (büntető)


anett.vekony # 2018.05.08. 16:39

Sziasztok! Eladóvá vált a Büntető eljárásjog könyvem (Dialog Campus), kb fele van kiszínezve, egyébként jó állapotú. Ha valakinek esetleg szüksége van rá a május-júniusi vizsgákra, 4.000 Ft ellenében Budapesten (esetleg ezen a hétvégén Debrecenben vagy Nyíregyházán) átveheti. Érdeklődni: vekonyanett@gmail.com

Vidabebe # 2018.05.07. 08:28

Sziasztok!

Eladó könyvek (Patrocinium Kiadó):
BÜNTETŐ ELJÁRÁSJOG 2017.
SZABÁLYSÉRTÉSI JOG 2017.
BÜNTETŐJOG II. - KÜLÖNÖS RÉSZ 2016.
BÜNTETŐJOG I. 2015.
BÜNTETÉS-VÉGREHAJTÁSI JOG 2017.

Lehetőleg egyben, 10.000,- Ft. Kinyomtatott jogszabályok ajándék.

Érdeklődni: vida.bernadett333@gmail.com.

Adri1234 # 2018.05.01. 09:54

Email címem lemaradt : dredryke15@gmail.com

Adri1234 # 2018.05.01. 09:42

Kedves tagok!

Május 14-én írom az írásbelit Bv-ből!
Abban kéném a segítségeteket, hogy tudok példa feladatok után nézni!
Illetve szeretném kérni a közös email jelszívát is!
Köszönömszépen.
Üdv

FCsa # 2018.04.25. 13:48

Tisztelt Fórumozók!

Főiskolán, majd egyetemi éveim alatt is az a tanulási mód jött be nekem és az akkori társaimnak, hogy egy bizonyos tudás után egymást kikérdeztük. Volt aki szerette felmondani a tételeket, volt aki csak hallgatta, volt (köztük én is) aki "kellemetlen" részletkérdéseket tett fel a csoportnak, vagy tanulótársának.
Érdekelhet ez valakit Budapesten?
"B" részből, júniusban vizsgázom.

Üdv: Csaba

Zsanett08 # 2018.04.24. 12:09

Kedves Fórumozók!

Sajnos büntetőből – érthető okból – a vizsgaidőpontok június 30-ig beteltek. Amennyiben valaki mégsem próbálná ki magát (írásban és szóban) kérem, jelezzen a gerazsanett[@]gmail.com e-mail címre, mert szeretnék menni. Nagyon köszönöm.

orsolyaeo # 2018.04.20. 11:10

[szakvizsga.bunteto@gmail.com]

Sziasztok!

Gyanús, hogy a gmail zárolta a közös fiókot, így aki már belépett korábban akár egyszer is, légyszi állítsa helyre: ehhez csak annyit kell megadni, hogy a fiókot 2012 decemberében hozták létre. Az új jelszó megosztásáért pedig mindenki hálával tartozna :)

Illetve, aki ismeri a jelenleg működő jelszót, légyszi ossza már meg itt!

NAGYON KÖSZI ELŐRE IS!

Zsuzsi222 # 2018.04.20. 08:36

Sziasztok!

Szeretnék hozzáférést kérni a közös e-mail fiókhoz.

E-mail címem: bartanezs@freemail.hu

Köszönöm szépen előre is a segítséget!

Edinn # 2018.04.20. 06:51

Sziasztok!

Eladóvá váltak az alábbi könyveim:

  1. Lajtár István- Szűcs András:Büntetésvégrehajtási jog 2. átdolgozott kiadás (Patrocinium) 2017 (részben aláhúzás van benne)
  2. Domokos Andrea: Büntetőjog I. 2. átdolgozott kiadás (Patrocinium) 2017
  3. Deres Petronella- Harangozó Attila: Büntetőjog II. (Patrocinium) 2016

Érdeklődni e-mailen: takacsedina@gmail.com

Szép napot!

Zassz # 2018.04.19. 17:05

Tisztelt Fórumozók és Szakvizsgázók!

Eladóvá váltak az alábbi, idén vásárolt tankönyveim:
Büntetőjog I. Általános Rész Patrocinium Kiadó, 2017
Büntetőjog II. Különös Rész Patrocinium Kiadó, 2016
Szabálysértési jog, Patrocinium Kiadó, 2016
A három tankönyv együtt vihető, ára 8.000 forint

doresz86 # 2018.04.13. 12:38

Sziasztok!

Szeretnék hozzáférést kérni a közös e-mail fiókhoz (e-mail cím és jelszó).

E-mail címem: doraszoke.dr@gmail.com

Várom segítségeteket, köszönöm előre is!

Kiseper # 2018.04.11. 20:08

Kedves Kollégák,

eladnám könyveimet együtt, budapesti személyes átvétellel, vagy postaköltség ellenében postáznám is.
Balogh Ágnes: Büntetőjog 1 Általános rész 2015 Dialóg Campus
Balogh Ágnes: Büntetőjog 2 - Különös rész 2014 Dialóg Camus
Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog, hatodik teljesen átdolgozott kiadás, 2015 Dialóg Campus

Egyben 9000 ft, és adom hozzá ajándékba a a HVG Orac BTK kiadást, lezárva 2017 07.01, egyben vannak a 2018.01.01 hatályba lépett változásokkal, és a HVG Orac Büntetőeljárás törvényt , lezárva 2017.07.12. egyben a 2018.01.01 től hatályos részekkel. (ez utóbbiak a jelenleg hatályos törvények)
Aláhúzottak, ceruzával, én mindet használtam, a különös rész is nagy segítség volt sok jogesettel, nálam elidőztünk teljesen kényszergyógykezelés témában, mindenféle szempontból, az általános rész könyv is nagy segítség volt.
brigusz25@gmail.com

Fantabella # 2018.04.06. 14:42

Sziasztok,

eladóvá váltak az alábbi "B" szakvizsga tankönyveim:

Büntetőjog I. (általános)- II. (különös) (Patrocinium kiadó, 2017. március)
Büntető eljárásjog (Dialóg Campus, 2014 március)
Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési jog (Dialóg Campus 2015. június)

Budapesti átvétellel, az összes könyv együtt 10 000 Ft.

Üdv, Vanda

Fari90 # 2018.04.01. 19:24

Kedves Fórumozók!

A március 29-i szakvizsga tapasztalatai:

A vizsgabizottságban egy veszprémi törvényszéki bíró, a Fővárosi Törvényszék elnökhelyettese és a Fővárosi Ítélőtábláról egy kollégiumvezető kapott helyet. Értelemszerűen mindhárman büntetőbírák.

Anyagi jog:

  • elkövetők (felsorolás és törvényi definíciók);
  • Btk. büntetési rendszere (büntetések és intézkedések felsorolása + a büntetések közül mit mivel lehet és nem lehet kiszabni)
  • halmazati büntetés (teljes törvényi szakasz a mellékbüntetésre is kitérve)
  • halálbüntetés és testi sértés elhatárolásának alapja (elkövetéskori tudattartalom a lényeg, plusz tárgyi és alanyi elhatárolási ismérvek néhány felsorolva, nagyon örültek a 3/2013. BJE elhangzásának szám és évszám szerint)
  • testi sértés (definíció a Btk-ból, minősített esetek)
  • lopás törvényi tényállása (én itt elmondtam a lopás fogalmát és azt, hogy a tényállás hogyan épül fel, azaz, hogy érték szerint minősül és meghatározott minősítő körülmények felminősítik az alacsonyabb értékre elkövetett lopást. Az egészet tehát nem mondtam el, de úgy láttam azt szerette volna)

Eljárási jog:

  • bíróság lehetséges összetétele,
  • milyen üléseket tarthat és azok mit jelentenek (tárgyalás, ülés, nyilvános ülés, tanácsülés)
  • terhelt vallomása (mi az a Be. szerint, hogyan zajlik, stb.)
  • ha megtagadja a terhelt a tárgyaláson a vallomást, hogyan válhat az a tárgyalási anyag részévé? (korábbi vallomás felolvasásával, ennyi)
  • az illetőt a nyomozáskor gyanúsítottként, a bírósági szakaszban tanúként hallgatják ki, ismertethető-e a gyanúsítotti vallomása?

Bv. + szabálysértés:

  • fogvatartottak jogai (csak felsorolás)
  • reintegráció szerepe, mi az
  • fogvatartott levelezésére vonatkozó szabályok
  • szabálysértési büntetések és intézkedések felsorolása
  • járművezetéstől eltiltás időtartama (min. - max.)
  • helyszíni eljárás feltétele? (az elkövető elismerje a szabálysértés elkövetését)

Vizsgázónként kb. 30-40 perc volt értékeléssel együtt, mindenki átment. Nem kellett nagyon belemenni a dolgokba, pl. a terhelt vallomásánál csak annyit tudtam elmondani, hogy bizonyítási eszköz, azzal kell kezdeni a bizonyítási eljárást a törvény szerint, adatfelvétellel indul amelyre akkor is köteles válaszolni, ha megtagadja a vallomástételt... aztán már tette is fel a következő kérdést. Lényegretörő válaszokat vártak.

Sok sikert kívánok mindenkinek! Hajrá!

DrPé # 2018.04.01. 13:47

Kedves Fórumozók,

Biztosan nagyon hülye kérdés, de tudnátok abban segíteni, hogy anyagi jog írásbelin az I.és II. fokú határozatok szerkesztésén kívül, még milyen más feladat lehet, illetőleg, hogy a BH-kat amikből a jogesetek vannak honnan lehet letölteni, vagy összegyűjteni, vagy van valahol legalább egy lista, hogy kb mit kell tudni???
Valamelyik nap megnéztem a Btk-t a jogtárban, és azt láttam, hogy általában friss BH-k vannak fent, míg itt a fórumon, még tavaly is volt aki 2005-ös BH jogesetet kapott.

Nagyon köszönök minden segítséget Gé

Catalyst # 2018.04.01. 05:31

Kedves fórumozók,

én az alábbi kérdéseket kaptam.

Bünti:

  • Elkobzás (töviról hegyire)
  • Mikor nem alkalmazható vagyonelkobzás költségvetési csalás elkövetése esetén?
  • Közérdekű munka (kifejezetten az időtartamát kérdezte és, hogy ki hajtja végre)
  • Büntethetőséget megszüntető okok felsorolása
  • Elévülés mikor kezdődik? (itt külön megkérdezte a folytatólagosan elköv. bcs., illetve mentesség esetén és a kiskorúval szemben elkövetett bcs. esetén az elévülés kezdő időpontját)
  • A magyar büntetőjogban magyar állampolgárnak tekintjük-e azt aki oltalmazotti státuszt kapott? Ugyanez a kérdés a hontalanok esetében.
  • Soroljak fel enyhítő és súlyosító körülményeket. Itt egyből megálltunk a büntetlen előéletnél. Kérdés: Mikor nem enyhítő körülmény a büntetlen előélet?

    Példák:

  • átvágja a szúnyoghálót és úgy vesz el; (Melyik bcs, melyik minősített eset?)
  • az erdőben nagyobb gallyakat lop el; (Lopás-e? Ha igen melyik minősített eset?)
  • a sértett részeg volt, kiesett a zsebéből és ott is hagyta a kocsmában a pénztárcáját, az elkövető később felvette és zsebre vágta. (Lopás-e? Mi a lopás és a jogtalan eltulajdonítás közötti különbség?)

Be.
Felülbírálat terjedelme;

  • Magánvádas eljárás (töviről hegyire)

onnan kezdtük, hogy magánindítványra üldözendő és a magánvádas eljárás mennyiben fedik le egymást és ott fejeztük be, hogy a mit kell tennie a magánvádlónak, ha már nem kívánja a terhelt felelősségre vonását.

  • Bizonyítási eljárások felsorolása.

Bv. - szabs.

  • BV bíró eljárása (itt arra volt kíváncsi, hogy mikor jár el iratok alapján, mikor tart meghallgatást és mikor tárgyalást)
  • BV bíró illetékessége
  • Elítélt megkapja az értesítőt, szerdán reggel 6 órára kell bevonulnia, de
    • 2 órát késik és részegen jön be; vagy
    • 2 órát késik mert a vonat járatát törölték; vagy
    • két hetet késik.

Mikor mi alkalmazható/mit kell alkalmazni az elítélttel szemben?

  • Szabálysértési elzárással is büntetendő cselekmények esetén mely hatóságok járnak el és MIÉRT?

Ami a vizsga egészét illeti. Nem lehetett mellébeszélni. Nálam sokszor előfordul, hogy ha a konkrét kérdésre nem tudom azonnal a választ - mert mondjuk gondolkodnom kéne még - akkor tágabb kontextusból indulok ki. Na itt az ilyen próbálkozásoknál azonnal leállítottak. Kifejezetten az adott kérdés megválaszolását várták azonnal és röviden.

Sok sikert mindenkinek!

Anna146 # 2018.03.26. 16:34

Sziasztok!

A Közös e-mail címhez meg tudná valaki adni a jelszót? Próbáltam a Bunteto1515-el, de nem enged be sajnos.

Előre is köszönöm szépen!

Üdv,
Anna

Pp24. # 2018.03.25. 16:43

Sziasztok!

Akit érdekel, eladó szakvizsga felkészítő kötet Be.-ből:
Büntető eljárásjog - Patrocinium Kiadó.(2017.08.11-ei lezárás; nincs kihúzva, aláhúzva, szinte "szűz" állapotban).
Bolti ára 5.600.-Ft volt, 4.000.-Ft-ért adnám.

A pp.toth@freemail.hu

címen lehet érdeklődni. Személyesen Paks környékén átvehető, de szívesen postázom is.

annaszisza # 2018.03.16. 08:08

Kedves Fórumozók!

B részvizsgához (büntetőjog) eladók az alábbi könyvek:

Dialóg Campus Kiadó: Balogh Ágnes: Büntetőjog I. Általános rész (2016) – megkímélt állapotú, néhány helyen aláhúzott, ára: 3.500,-Ft (Bolti ár: 4.980,-Ft)
Dialóg Campus Kiadó: Balogh Ágnes: Büntetőjog II. Különös rész (2016) – megkímélt állapotú, néhány helyen aláhúzott, ára: 4.000,-Ft (Bolti ár: 6 980 Ft)
Dialóg Campus Kiadó: Herke Csongor: Büntető eljárásjog (2010), ára: 3.500 Ft
Dialóg Campus Kiadó: Vókó György: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (2015) – megkímélt állapotú (szabálysértési tételeknél aláhúzott), ára: 4.000,-Ft (Bolti ár: 5.980,-Ft)

A könyveket postai úton tudom eljuttatni (a postaköltséget a vevő viseli).
Kérem, elsősorban azok keressenek, akiket mind a négy könyv érdekel.

Érdeklődni: annaszisza@gmail.com

basilikumpfeffer # 2018.03.11. 11:54

Kedves Mindenki,

az alábbi könyv vált eladóvá:

JSZS: Büntetés-végrehajtási jog és szabálysértési tételek (Dialóg Campus, 6., teljesen átdolgozott kiadás) – 4000 Ft

A könyv érintetlen, kihúzás és kiemelés mentes.

Az alábbi e-mail címen értek el:
basilikumpfeffer@gmail.com

Átvétel személyesen Zuglóban lehetséges. Postai kézbesítés esetén a feladás díját a vevő viseli (postacsomag-automata 889 Ft).

Üdv:
Petra

exlex007 # 2018.03.10. 08:14

@Immaculata:

az 1-5 évig terjedő szabveszt. középmértékét :D

Ádám111111 # 2018.03.09. 09:39

Kedves Fórumozók!

B részhez az alábbi könyvek eladóvá váltak. Hasznosak voltak nagyon, és megkíméltek.

  1. Büntető eljárásjog - Jogi szakvizsga felkészítő kötet Patrocinium Kft., 2017 (nincs kihúzva, aláhúzva)
  2. Harangozó Attila; Balla Lajos; Móré Sándor

Szabálysértési jog Patrocinium Kft., 2017 (halvány ceruzás aláhúzás)

3. Lajtár István, Szűcs András
Büntetés-végrehajtási jog - 2. átdolgozott kiadás
Patrocinium Kft., 2017 (halvány ceruzás aláhúzás)

Egyben a három könyv: 7000 Ft-ért vihető.

Telefon: 30-5196484
E-mail: a.adam.5@freemail.hu

Zozinho # 2018.03.08. 07:00

Sziasztok,
Március 2-án vizsgáztam volna, de lázas állapotú betegség miatt nem tudtam elmenni. A következő dátumom jún 22., illetve az írásbelit is újra kell írnom 18-án.
Ha valaki esetleg cserélni szeretne időpontot jó volna, mert ha lehetne hamarabb mennék, sokat tanultam és jó volna megcsinálni.

jur_kenderessy # 2018.03.07. 18:48

Tisztelt Fórumozók, Kollégák!

Csatlakozom "Kisskalmanka" felhasználó kéréséhez, mivel szintén elutasításra került a bejelentkezésem a közös e-mail címre.

Tisztelettel kérem, hogy akinek van lehetősége a beállításokat módosítani, vagy a hozzáférést megosztani, segítsen nekünk.

Köszönettel.

Immaculata # 2018.03.02. 17:31

exlex007

... és hanyast kaptál?