Szakvizsga - "A " rész (polgár)


dfrm1983 # 2013.01.13. 12:17

"ismételd át feltétlen amit húzol." ???????????Nincs is tétel húzás

IROB # 2013.01.13. 11:24

Kedves Sorstársak!
Sok sikert a holnap írásbelizőknek! Ha van köztetek olyan sorstárs, aki holnap ír, jelezz vissza,légyszi, hogy erősítsük egymást! Addig is hatékony napot, pihenést és nyugalmat, segítséget, időt, hogy azt ismételd át feltétlen amit húzol. Várom rövid jelentkezésedet. Köszönettel: Irob

mamhaaa # 2013.01.13. 10:46

Át kell nézni! Amikor én írásbeliztem munkából, akkor a velem szemben ülő lánynak pl. ítéletet kellett hoznia.

dfrm1983 # 2013.01.13. 09:53

Sziasztok!
Az volna akérdésem, h. polgári anyagi jogból aki írásbelizik annak át kell szerintetek nézni pl. , h. néz ki egy ítélet, kersetlevél stb. vagy csak egyszerű jogeset van, és azt kell megoldani, jogszabállyal alátámasztani és kész.

dfrm1983 # 2013.01.13. 09:53

Sziasztok!
Az volna akérdésem, h. polgári anyagi jogból aki írásbelizik annak át kell szerintetek nézni pl. , h. néz ki egy ítélet, kersetlevél stb. vagy csak egyszerű jogeset van, és azt kell megoldani, jogszabállyal alátámasztani és kész.

Lana84 # 2013.01.12. 15:22

Sziasztok!

Látom mindneki szorgoskodik :)..Én most a Pp-t ismétlem, vagyis inkább élesben tanulom, csak hát annyi információ követi egymást...kinyomtattam a gyakran ismételt kérdéseket, azokat is nézegetem ...
Sajnos kezdek nyűgösködni, néha szinte fizikai fájdalmat érzek, ha tanulnom kell, főleg amire nem vagyok fogékony..ettől függetlenül tisztában vagyok azzal, hogy aki ezt a szakmát választotta és ebben dolgozik és még szeretne is sokáig, annak igen is összeszorított fogakkal, de át kell rajta küzdenie magát és nem feladni, mert ha el is hagyjuk magunkat, azzal nem leszünk előrébb, mert senki nem csinálhatja meg rajtunk kívül..
persze vannak mély pontok és igen lejátszom a fejemben néha milyen is lesz majd ott állni és nem tudni válaszolni...kínos...de ha így is lesz akkor az azt jelenti, hogy valamit nem jól csináltam és nem készültem fel rá úgy ahogy ebben a helyzetben általában elvárható..:)) na jó abbahagyom, csak pont ma kicsit elbizonytalanodtam, hogy van e nekem elég kapacitásom ehhez az egészhez, de tény, hogy azért a szerencseelemek is hozzátartoznak a vizsgához. :)

Mindnekinek kitartást és nem hagyni magunkat kizökkenteni a lelki békénből! :)

mamhaaa # 2013.01.12. 10:38

ja, oké :)
Én polgárt és családjogot a Novissimás könyvből tanulok, de van pár kidolgozott anyagom. Nem tudom milyen, de azokat átküldhetem, ha gondolod.

dfrm1983 # 2013.01.12. 10:34

az A részre gondoltam!!!!

mamhaaa # 2013.01.12. 09:32

Nekem van bünti anyagom, de nem teljesen hatályos. Az általános rész és a Bv. az jó, de a Be. azóta sokat változott.

dfrm1983 # 2013.01.12. 09:28

sziasztok!Kárném szépen, h. akinek b.miből van v.mi vázlata, anyaga küldje meg nekem.
Előre is köszönöm!!Pp tételeket mindenkinek elküldtem, aki kérte.

dfrm1983 # 2013.01.12. 06:21

Szép jó Reggelt Mindenkinek!
Vht-Ctv-Cstv projekt indul!!!!! Mindenkinek kitartást a hátvágáre a tanuláshoz.

dfrm1983 # 2013.01.11. 21:24

A 2011. évi CXCVII. és a 2012. évi CIV. törvénnyel módosított a cégnyilvánosságról, a bírósági cégeljárásról és a végelszámolásról szóló 2006. évi V. törvény értelmében legkésőbb

2013. február 1-ig

cégmódosítás keretében kell gondoskodni az alábbi cégiratok benyújtásáról, illetve cégadatok bejegyeztetéséről:

· a cég székhelye, telephelye és fióktelepe olyan ingatlan lehet, amely a cég tulajdonát képezi, vagy amelynek használatára a cég jogosult. A cégnek a használat jogszerűségéről nyilatkoznia kell,

· a cég képviseletére jogosultak nevét, adóazonosító számát, természetes személy esetén lakóhelyét, születési idejét, anyja születési nevét, jogi személyiség nélküli gazdasági társaság vagy jogi személy esetén székhelyét, és cégjegyzékszámát vagy nyilvántartási számát a cégjegyzékbe be kell jegyeztetni,

· a tagok, tulajdonosok nevét, adóazonosító számát, adószámát, természetes személy tag esetén születési idejét, lakóhelyét, anyja születési nevét, jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaság vagy jogi személy esetén székhelyét, cégjegyzékszámát vagy nyilvántartási számát a cégjegyzékbe be kell jegyeztetni,

· ha a bejegyzési kérelemben szereplő külföldi természetes személy nem rendelkezik magyarországi lakóhellyel, a részére kézbesítési megbízottat kell megjelölni,

· a cég létesítő okiratban meghatározott tevékenységi köreit a cégjegyzékbe be kell jegyeztetni.

A kötelező cégmódosítás minden olyan céget érint, amelynél a cégalapítás és utolsó módosítás 2012. március 1-jét megelőzően történt.

Az illeték és közzétételi költségtérítés megfizetése nélkül lehet bejelenteni a cégbíróságnak azt a változást, amely kizárólag a székhely, telephely, fióktelep jogszerűségének nyilatkozatára, vagy a tagok (tulajdonosok) és vezető tisztségviselők további azonosító adatainak bejelentésére irányul.

A fenti cégmódosítások elmulasztása esetén a Cégbíróság 50.000 - 900.000 Ft-ig terjedő pénzbírságot szabhat ki.

banánhintahercegnő # 2013.01.11. 21:21

a polgári per bíró nélkül olyan mint a kávé completta nélkül...

Mamhaaaa!
minden szavad megfogadom!

Borsopanna!
24től vagyok szabin, addig kisesti szenvedések és hétvégi szösszenetek, valamint anyaggyűjtések vannak terítéken, meg munkahelyi havazás. de az ezerrel... hát így...

Kitartást nektek a szombati mosolygós és könnyed etaphoz is !!!!

BHH

mamhaaa # 2013.01.11. 18:04

Pp-re a legjobb tanács!!! Ismétlés-ismétlés! És sorban kell haladni vele, nem össze-vissza!! A különleges eljárásokkal meg át lehet ismételni a polgárt és a családjogot. Vagy érdemes azzal tanulni a pp. általános szabályai után.

mamhaaa # 2013.01.11. 17:38

Én ma is polgárral ismerkedek, igaz csak most kezdtem, mert eddig dolgoztam, és vizsgálatokon voltam. Na de amíg el nem alszok, addig polgár.

Kitartás mindenkinek!!! Nagyon kell!

mamhaaa # 2013.01.11. 17:37

Az Inytv. fontos a vizsgán, és most módosult a törvényben több helyen. Erre figyeljetek!

mamhaaa # 2013.01.11. 17:36

2013. január 03.
A jogszabályváltozásokra tekintettel 2013. január 1-jétől a földhivatali nyomtatványok hat új kérelemmel egészültek ki, illetve négy nyomtatvány tartalma módosult. Az új és a megváltozott nyomtatványok elektronikus formában az Ügyintézés menü Nyomtatványok menüpontjában érhetők el.
Az új kérelmek a következők:
Ingatlantulajdon fennállásáról szóló hatósági bizonyítvány kiállítása iránti kérelem természetes személyek számára
Földhasználati változás-bejelentési adatlap
Földhasználati törlés-bejelentési adatlap I., II., III.
Földhasználati azonosító adatközlési adatlap (2013. március 30-ig)
A következő kérelmek tartalma módosult:
Ingatlan-nyilvántartási eljárás megindítására irányuló kérelem I-II.
TakarNet szolgáltatások igénybevétele iránti kérelem jogi személyek és jogi személyiség nélküli egyéb szervezetek számára
Földhasználati bejelentési adatlap
Földhasználati lap másolat kiadása iránti kérelem

Anzsus # 2013.01.11. 12:08

drfm1983 szia, nekem is elküldenéd a pp tételeket, köszönöm szépen! anett@gmx.at

dfrm1983 # 2013.01.11. 12:03

J, tudjátok kivagyok, hisz a rendeszer kiírja, Na ebből is látszik, h. haladok a szellemi leépülés fele

dfrm1983 # 2013.01.11. 12:00

Hali drfm1983 vagyok, akinek szüksége van kidolgoztt pp tételekre jelezzen e-mailben, és küldöm.

Pracli # 2013.01.11. 08:15

Sziasztok! :)
Borsopanna,most írtam emailt,de itt is köszi a pp tételeket!:)
Én a Ptk. kis katonája vagyok még egy jó darabig és a pp-s praktikák engem is érdekelnek majd :D Remélem másfél hét és el tudom kezdeni.

Hajrá hajrá!!:)

Borsopanna # 2013.01.11. 07:55

Jó reggelt, Sorstársak! :)

drfm: írtam mailt, kérlek, olvasd el! :)
Pracli: mi újság, hogy állsz, hol tartasz? :)
BHH: akartam kérdezni, hogy te 24-én kezded el felpolírozni a lovat, vagy már folyamatban van? :)
Mamhaa: ma mi lesz terítéken nálad? :)
Lana: halló, hol vagy? Mi van veled? :)

Én még mindig a gazdaságival ismerkedem, most fejezem be a felszámolást, próbálom nem túlbonyolítani. És tök vicces, alig hallok, mert begyulladt a fülem. :D Be van csíkozva mind a kettő, mint 12 éves koromban utoljára. Elképzelem magam így a vizsgán... :D

Akik már túl vannak a Pp-n, van -e esetleg időben megcsúszottaknak van -e valami hasznosítható jótanácsotok? :)

Mindenkinek hasznos, szép napot kívánok és NEM PÁNIKOLUNK! :) Inkább gyertek és itt szerencsétlenkedjünk pár percet a fórumon, nevessünk egy jót ezen az egész szürreális helyzeten, aztán mindenki mehet vissza tanulni !:) Meg fogjuk csinálni!!! :)

dfrm1983 # 2013.01.10. 20:38

Köszönöm a biztatást, holnap nekivágok lehetetlennek!!!!!!!

Pracli # 2013.01.10. 20:34

02.14.

dfrm1983 # 2013.01.10. 18:47

Pracli te mikor mész????