Szakvizsga - "A " rész (polgár)


dfrm1983 # 2013.01.14. 14:06

vagy az írásbeli után mondják meg, h. hol lesz a szóbeli. Vagy a szóbeli napján meg kell jelenni a szalay utcában és ott mondják el a szóbeli helyszínét?

dfrm1983 # 2013.01.14. 14:05

De a szóbelik lehetséges helyszínei is általában ugyan azok, vagy tévedek? Tök gáz, ha az embernek délben megmondják, h. mondjuk fél kettőre az ember legyen Pest v.mely olyan részén, ahol az életében nem járt.
Egyébként hol szoktak lenni a szóbeli vizsgák?

Lana84 # 2013.01.14. 14:00

Köszönöm Mamhaaa! Tehát mindneki a Szalay utcában ír és délben ott kell lenni, hogy közöljék hol lesz a szóbeli...akkor hiába végzek mmondjuk hamarabb az írásbelivel délben még van randi..

mamhaaa # 2013.01.14. 13:23

Mindig 12-kor hirdetik ki, hogy kinek hol kell szóbelizni. A Szalay utca 16-ban.

Lana84 # 2013.01.14. 12:29

Sziasztok!

Borsopanna hogy van füled? Sajnos nem elég, hogy erőnk felül tanulnunk kell még a betegségekkel is számolnunk kell...jobbulást!

Én úgy érzem, hogy a "kezdő" szakvizsgázókon nagyobb a pánik hangulat, (mint pl én is) ugye mi még nem estünk át a tűzkeresztségen, mert nem is tudjuk elképzelni, hogy is lesz, milyen lesz, milyen a környezet a hangulat ott...ezért én is azt mondom, hogy feladni semmiképp nem szabad, ha halasztod a vizsgát akkor is perkálni kell, szóval inkább próbáljunk szerencsét és pozitívan!!!
Én mindig kitűzök magamnak aznapra egy célt...mennyi anyagmennyiséget nézek át, persze sokszor nem tudom tartani, de legalább folyton van motiváció, mivan ha mégis elérem az aznapit.:) Én már előre látom, hogy a gazdasági részre fog a legkevesebb időm maradni :(
Egyébként hova kell menni írásbelizni?

Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium
Igazságügyi Szolgáltatási Főosztály
Igazságügyi Igazgatási Osztály
Cím: 1055 Budapest, Szalay utca 16.

Én nem kaptam külön "behívót"...van egyáltalán ilyen?

Kitartás mindnekinek!

Ssspirit86 # 2013.01.14. 10:22

Borsopanna, köszönöm Neked :)

dfrm1983, köszönöm az anyagokat és nem feladni, hanem kitartani! Látod, nekem sem lesz sokkal több időm sajnos :(

Elkezdtem beleolvasgatni a tulajdonjogos részbe, esetleg valaki le tudná írni a 64/1993-as AB határozat lényegét pár mondatban?
Mert eskuszom, a Novissimás könyvbe olyan zagyvaság van erről...

Ti amúgy így a nagy tanulás közepette hogy osztjárok be a napotokat?

dfrm1983 # 2013.01.14. 10:04

Megygyőztetek,nyomom ahogy tudom.

Borsopanna # 2013.01.14. 08:59

Sziasztok! :)

drfm: megkaptad és elolvastad, amit a hétvégén írtam neked mail-ben? Ugyanazt, ugyanúgy gondolom. Én nem adnám fel! És látod, mindenki azt mondja, hogy nyomd meg ezt a két hetet és menj neki! Én elgondolkodnék... :)

Spirit: dehogy vagy te reménytelen! 21 nap pont elég is lesz arra, hogy halálosan kifáraszd az agyadat. Amit még megtehetsz, hogy addigra összeszeded az anyagokat, és egy picit elkezdesz barátkozni a dolgokkal. Meglátod, mennyi minden elő fog jönni. És hidd el, hiába nem tanultál intenzíven évek óta (mi sem!), úgy visszarázódsz, mint a sicc! Egyikünkből sem tűnt el az az 5 év nyom nélkül, ez 100. :D Hajrá, ügyesen, menni fog! :)

Emeses: szívemből szóltál! :) Mikor mész? :)

Mindenkinek hasznos napot mára! :) És NYUGALOM! :)

mamhaaa # 2013.01.13. 21:03

Akkor még van időd!!!Ne aggódj! Én 25-én megyek. Rengeteg minden van még, amit nem tudok, de igyekszek mindent megtenni! Ismételj amennyit csak lehet!

mamhaaa # 2013.01.13. 21:02

Na ezért a pánikért mondtam én is, hogy ismétlés, ismétlés, ismétlés!!!! Akinek még van egy kis ideje minden nap ismételjen, mert annyira könnyen el lehet felejteni, főleg annak, aki nem is használja! Én mindig átismétlem azt, ami felmerül az adott tétel kapcsán. Ha nem is mindent, de a kulcs dolgokat mindenképpen lepörgetem magam előtt, hogy emlékszek-e rá. Max átolvasom még egyszer. Így könnyebb, mint a végén az egészet ismételni.

dfrm1983 # 2013.01.13. 20:59

jan 28 és 31

mamhaaa # 2013.01.13. 20:58

dfrm1983 mikor mész?

Nem szabad feladni! Nem tudhatod mit fognak kérdezni! Lehet, hogy éppen jó bizottság lesz! Max. nem sikerül, de akkor sincs tragédia. Nagyon nagy az anyag...

emeses # 2013.01.13. 20:56

Dehogy adjuk fel! A remény hal meg utoljára! Ha kettő sikerül, akkor legalább csak egyből kell újra menni! Az is jobb, mint ennyit még egyszer az életben elővenni!!! Hajrá, miénk az egész éjszaka!

dfrm1983 # 2013.01.13. 20:09

elkezdtem ismételni a pp-t, Ptk, gt-t és semmi, gyerekek semmi!!nem rémlik, mintha nem is láttam volna soha. Megnéztem egy pár írásbeli vizsgafeladatot...na azoktól rémültem meg igazán, a megoldáshoz semmi ötletem nem volt.
Azt hiszem feladom ezt a harcot, mert nincs értelme. Mindenkinek sikeres felkészülést kívánok.

mamhaaa # 2013.01.13. 19:55

Mindenkinek nehéz ez az időszak, amikor ilyen sok anyagot kell tudni, és sokszor idegesebbek is vagyunk a kelleténél! Ne haragudjatok egymásra ezért szerintem. Aki vizsgázni megy, annak nagy kalappal!!!!!!

dfrm1983 # 2013.01.13. 18:32

Ssspirit86!!
küld újra légyszi, mert sztem kitöröltem!!!

Ssspirit86 # 2013.01.13. 18:22

dfrm1983, írtam Neked mailt, légyszíves küldd meg nekem az anyagokat!Nagyon köszönöm!

dfrm1983 # 2013.01.13. 18:05

továbbra is nyugodtan írjon, akinek kellenek a Pp cuccok és a kommentárok. Kitartást mindenkinek.

dfrm1983 # 2013.01.13. 18:04

Kissé félreértettem, azt hittem, h. szóbelin van tételhúzás!!!!És ettől kissé ideges lettem. Fogadja mélységes bocsánatomat az, akit eme rettentő cinikus bejegyzésemmel megbántottam!!!!!!!

IROB # 2013.01.13. 17:42

Kedves dfm1983!

Holnap nincs szóbeli, csak írásbeli! Nem tétel, hanem feladathúzásra gondoltam! Ugyebár írásbelinél húzni kell?! nem értem miért zavart kérésem s miért válaszoltál cinikusan? (-------
  • )
Köszönöm jelentkezésedet, véleményalkotáshoz elegendő s bocsánat, hogy regisztráltam.
Exigens # 2013.01.13. 16:24

Sziasztok Sorstársaim!

Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy mi van a jogiszaki.hu honlappal. Nem él már? Az oda feltöltött anyagok megtalálhatók valahol máshol?

Polgári anyagi jogból írásbelizek, S.O.S. kellenének korábbi írásbeli feladatok!

Hálás köszönet, ha valaki tudna nekem ebben segíteni!

Szép estét mindenkinek!

Ssspirit86 # 2013.01.13. 15:39

Elnézést a sok hibáért, de bal kézzel írok, mert volt egy kis balesetem, és így a táppénz időszakában van egy kis időm olvasgatni a Ptk-t :)

Ssspirit86 # 2013.01.13. 15:31

Kedves Sorstársak!

Én február 25. én megyek írásbelizni Pp-ből (szülinapom másnapján de jó is lesz :)), és 27. én pedig szóbelizni. Febr. 4-től leszel szabin tanulni, de omost elkezdtem ismerkedni a tárgyakkal és rájöttem, hogy kb meg kell tanulnom újra tanulni, mert vagy 3 éve nem volt kezembe ilyen sok könyv :( Azt hallottam, hogy másoknak legalább 2 hónap kellett az anyag nagyjábóli elsajátítására...
Nagyon reményteen vagyok a 21 napommal ?:(

Pracli # 2013.01.13. 15:15

Borsopanna már hiányoltalak!!:) Hogy vagy? Pp-zel már? Milyen?:)
Hétvégén mindig nehezebben megy, legalábbis nekem,de próbálok erőt venni magamon.
A holnapiaknak nagy kalappal!!

Borsopanna # 2013.01.13. 14:31

drfm: írásbelire gondolt Bori, ott van húzás. :)
És ez tényleg jó jótanács!
Aki ír: üljön le, és háromszor olvassa el, MI a feladat! MIT kell hozni, MILYEN fokon, mi a feladat lényege. :)
Holnapi íróknak hatalmas nagy kalappal! :)

Lana: több jótanácsot kaptam, közülük az egyik kedvencem: "mindig fel a fejjel!".
Igazad van, sok. Túl sok. Nem lehet, ennyit nem! Mégis kell. És lehet is! :) Munka mellett, meg család, gyerek mellett, és egyébként is ááááááááá!!! ...
De akkor is, mi mind meg fogjuk csinálni! Mindig fel a fejjel!!! :)))))

Kedves Többiek, nektek is hajrá, kitartás! :)