Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Janika13 # 2013.01.23. 06:59

Sziasztok.
Küldene valaki küldeni polgári anyagi jog írásbeli feladatokat? Lehet tudni, hogy miket szoktak adni? Ez elérhető valahol?
Köszi mindenkinek előre is.
És kitartás a most készülőknek.

dfrm1983 # 2013.01.22. 22:43

Inytv, kisajátítás, társasház, szerzői jogi tv. kizárólag vázlat szintjén. Illetve nálam a szerzői jogi tv vázlat szintjén sem!!!!!!!

Gyheni # 2013.01.22. 22:29

helloka, no elegánsan túlléptem az A/6on, illetve a Ptkban lévő 3 mondatot egyszer átolvastam és hello, ma pedig 3 tételt átolvasgattam, hát jó lenne ha majd én is felpörögnék mint az a szibériai gázóra amit Pracli emleget.

Borsopanna ma is eszemben voltál, kisgyerkőceidet üdvözlöm, milyen tündérkék lehetnek, biztos hiányzol nekik, de hamarosan visszakapnak!! :) jók a megérzéseim! :)

jaa és igen pont akartam kérdezni, hogy a szerzői jogi törvény, meg kisajátítás és társasház meg inytv.. egy-egy tételhez tartozik, na de tök komolyan kellene az egész törvény? én mondjuk most még nagyon vidám vagyok, kíváncsi vagyok mikor fagy majd le a mosoly az arcomról :)))

látom itt már sokan a finishben vannak, sok sikert a heti vizsgázóknak, majd írjatok milyen volt és drukkolok így messziről is!!

szakvizsgázó1217 # 2013.01.22. 17:12

Igen, ez nem mindig történik így, mert én az írásbelit bv-ből írtam, és velem szemben pont bv-s ült. A hering-ültetésnek megvan a maga előnye is :)

ceckó # 2013.01.22. 16:42

sziasztok, még új vagyok itt a fórumon, február közepén megyek anyagiból írni és úgy látom kering vmi kalóz kérdéssor, szóval nagyon megköszönném, ha el tudnátok küldeni nekem (zagyizsani@gmail.com) kitartást és sok erőt kívánok

Lana84 # 2013.01.22. 16:11

...vagyis ne kerüljön egymás mellé azonos témájú, hanem pp, munkajog, bünti...stb...ezt félreérthetően írtam

Lana84 # 2013.01.22. 16:09

Az a szabály, hogy 9-től 13 óráig van időd megírni. 9-től 11-ig csak akkor hagyhatod el a termet, ha végleg leadtad a dolgozatod...szóval előtte minden szükségletünket el kell végezzük. 11 után egyesével lehet kimenni mosdóba ha kell ( illetve azt mondták, hogy egy fiú és egy lány mehet ki egyszerre)...mondjuk nem tudom, hogy ilyenkor elkísér valaki a mosdóig és előtte megvár, hogy véletlenül se tudjatok kommunikálni...mindegy ezt mondták. Szóval idő van bőven...én negyed 12 után jöttem...lehet piszkozatot írni, de azt is be kell adni majd...a legjobban a munkajogosok törték a fejüket körülöttem a legtöbb papírt a ppsek használtak...nekem egy oldal is elég volt...vagyis még nem tudom mire volt elég....:) Enni-inni legyenek, minden jogszabályt vigyél és segédanyagot.. aztán majd látod. A vizsgáztatók aranyosak, nem az a nem pusmogunk egyenesen nézz. Mondjuk elég sűrűn ülünk, melletted veled szemben folyamatos sorban...általában úgy szoktak, hogy ne kerüljön egymás mellé pp, annyagi, munkajogos....de ez a gyakorlatban nem mindig így történik. :)

dfrm1983 # 2013.01.22. 15:46

az írásbelire mennyi idő van?

Lana84 # 2013.01.22. 15:30

persze vonalban leszek..:))...de az írásbelitől ne félj...tételhúzás után van még időd felocsúdni, mire mindenki kihúzza a saját tételét.... ;)

dfrm1983 # 2013.01.22. 15:13

nincs mit, de jövő héten hétfőn légyszi-légyszi te is legyél vonalban,mert akkor én írok!!!!!!!!!!!!!!Jaj.....

Lana84 # 2013.01.22. 14:16

Végül is nagy hülyeséget nem írtam, de a lényegi hivatkozás ez lett volna amit küldtél: „A beszámítást azonban nem akadályozza, ha a beszámított követelés ugyan már végrehajtás alatt áll, de a perben érvényesített követelés tekintetében még nincs jogerős határozat. A (4) bekezdés rendelkezése ugyanis kizárólag a végrehajtható követeléssel szemben támasztott beszámításnál kívánja meg a beszámítani kívánt követelés végrehajthatóságát.
Tehát mivel pont alperes beszámítandó követelése alapult végrehajtható okiraton, így ven helye beszámításnak akkor is ha a felperes követelése még jogerősen nem került elbírálásra.

Ha én jól értelmeztem....majd ha kérdezik ezzel kiegészítem....de mégegyszer köszönöm a segítségedet!! :)

dfrm1983 # 2013.01.22. 13:39

Lana84 végül, h. döntöttöttél az írásbelire adott válaszoddal kapcsolatban?

mamhaaa # 2013.01.22. 09:05

Roni04

Én is pénteken megyek, és én is 1 gyerekkel a pocakomban. :)
Hát a befejezés az csak álom, de amit lehet érdemes megtenni.

Lana84 # 2013.01.22. 08:41

Én is pénteken szóbelizek a tetthely Fővárosi Ítélőtábla....tegnap megmondták

Borsopanna egy kalappal holnap...csak előre, nem törődve a másnappal...:) Minden elismerésem gyerkőcök mellett végigcsinálni, de valahogy úgy érzem, hogy erőt is adnak nektek, és sokkal harcedzettebbek vagytok ezáltal....:)
Szóval kitartás, kitartás....!!!

Borsopanna # 2013.01.22. 08:39

Pracli :DDDD Ügyes vagy, hajrá ma! :)
(egyébként mi nem vagyunk normálisak. Már csak BHH hiányzik. :))

Pracli # 2013.01.22. 08:33

igazam volt!! :D egyszerre irtunk:) Itt minden ok,a pp-vel örök barátságot kötöttem,meglepően fincsi a be. után :D

Pracli # 2013.01.22. 08:31

Heni!! Szerintem kihagyhatod :):) vagy ha fontosnak tartod less bele a kidolgozottba,mi kell oda,de pár hét múlva ilyen tételeket lazán kihagysz!:)

Borsopanna szerintem úgy pörög most,mint a szibériai gázóra :D Ne féltsd,kemény csaj!!:)

Mindenkinek kitartást! BHH te merre jársz?:)

Borsopanna # 2013.01.22. 08:29

Sziasztok! :)

Szia Heniiiiiiiiii!!!! :))))) De jó, hogy itt vagy! :)
Köszönöm kérdésed, minden OK! :) Be vagyok pörögve, ismétlek, holnap túladok a lovon, csütörtöktől pedig újra annyit lehetek a gyerekekkel, amennyit csak bírunk! :))) Rengeteg erőt adnak, a nagyobbik ma megsimizte az arcomat és azt mondta: "Ügyesen tanulj, Anya!". Én meg majdnem elbőgtem magamat. :D Úgyhogy ezek után MUSZÁJ sikerülnie, nem okozhatok csalódást egy 2 és egy 4 évesnek! Két ilyen komoly férfiembernek :)
A/1 6-hoz annyit tudj, amennyit a Ptk. ír és gyerünk tovább! :) Csütörtökön (ha holnap sikerül...) majd írok ezt-azt neked. Addig is tartsd magad Pracli mondásához: LÉNYEGET! :)

Pracli: adj életjelet! :) Mi újság? Portörlés van, vagy küzdés van? :D Tarts ki te is!!!

Lana: ügyes vagy, túl vagy az írásbelin, ráadásul ilyen szépen! :) Hajrá a szóbelin is! :) Holnap v. csüt.?

Roni: mamhaa is pénteken megy! :) Oltári kalapemelés, amiért kisemberrel és pocakkal nyomod, meglátod, sikerülni fog! Azt tudd jól, ami nagyobb, fontosabb dolog! Nagyon drukkolok neked!

Mindenkinek jó készülést mára, kitartááás! :)

Roni04 # 2013.01.22. 08:25

Sziasztok!
Jön valaki most pénteken szóbelizni A részből?
Elég lassan sikerült haladnom az anyaggal, nem is fogok végezni....Egy gyerkőccel és még eggyel a pocakban álltam neki, persze meló mellett, hiába vagyok most szabin, nem lehet úgy haladni az anyaggal. És persze mindig ilyenkor jön össze minden. Valaki írta, hogy de jó lenne még 1-2 nap....Erre mindig jó lenne. Jó tanulást!

szakvizsgázó1217 # 2013.01.22. 07:17

Mikor vizsgázol Gyheni? A Ptk. nekem sok időmet vette el, mert ott vannak az "egyéb" tv-ek is, pl. szerzői jogi tv., társasház tv., kisajátítási tv. stb. Na azok finomak. Szánj rá időt mindenképpen. Pp. könnyebb valamivel, G-t pedig még nem tudom, ma v. holnap kezdem átnézni. Kitartás!

Gyheni # 2013.01.21. 22:33

Sziasztok!

Borsopanna nagyon gondolok rád, vajon hogy vagy? hogy telik az estéd?
na, én meg lassan neki kezdtem az anyagnak. első bukkanó, rögtön az A/1 tételsor 6. tétel állam részvétele a vagyoni viszonyokban, ide vajon milyen rizsa kellhet? lényeg-e vagy kihagyható :-) ahogy Pracli mondja koncentráljunk a lényegre ugyebár, bár ha már most szelektálok, mi lesz később :D

elképzelésem sincs hogy ezt munka mellett hogy fogom abszolválni, aki szintén munka mellett nyomja, annak az anyagi jog-családjog hány estéjét rabolta el ebből a csodás életből ?:)

Jók legyetek, aki a végén van, iszonyatosan nagy lelkierőt kívánok!!!

dfrm1983 # 2013.01.21. 22:25

A végrehajtható határozattal vagy egyezséggel megállapított követelésekbe csak ugyanilyen határozattal megállapított vagy közokiratba foglalt ellenkövetelés számítható be. A beszámítást azonban nem akadályozza, ha a beszámított követelés ugyan már végrehajtás alatt áll, de a perben érvényesített követelés tekintetében még nincs jogerős határozat. A (4) bekezdés rendelkezése ugyanis kizárólag a végrehajtható követeléssel szemben támasztott beszámításnál kívánja meg a beszámítani kívánt követelés végrehajthatóságát.

dfrm1983 # 2013.01.21. 22:21

Lana84! Ezt találtam a kommentárban:
Ugyancsak korlátozott a beszámítás a végrehajtható határozattal vagy egyezséggel megállapított követeléssel szemben. Ilyen követelésbe csak ugyanilyen vagy közokiratba foglalt követelést lehet csak beszámítani. A törvény miniszteri indokolása és a BH 1993/550. számú határozat alapján a rendelkezés célja, hogy végre nem hajtható követelést beszámítással ne lehessen végrehajthatóvá változtatni. A gyakorlatban amúgy is rendszeresen elhúzódó végrehajtási eljárások időtartamára kifejezetten káros hatást gyakorolna, ha az adós a javára fennálló ellenkövetelés puszta állításával késleltethetné a végrehajtás foganatosítását. Amennyiben viszont adós a fent jelzett módon igazolja követelését, akkor természetesen a további feltételek megléte esetén helye van a beszámításnak.
A BH 1988/181. számú jogesetben a törvényességi óvás folytán eljáró Legfelsőbb Bíróság –a másodfokú bíróság ítéletét megváltoztatva- kiemelte, hogy a Ptk. 297. § (4) bekezdéséből nem lehet olyan következtetésre jutni, hogy a beszámítani kívánt követelés végrehajtás alatt állása akadálya lenne a beszámításnak, ezért lehetséges a perben érvényesített és elbírálandó követeléssel szemben a végrehajtás alatt álló ellenkövetelés beszámítása.

Lana84 # 2013.01.21. 21:10

Köszönöm szépen a biztató szavakat és az anyagot is ..:)

dfrm1983 # 2013.01.21. 21:06

Lana 84!Hálás köszönet. Azért kértem el mégegyszer, mert v.ki mástól is kaptam egy kupacot, és nem tudtam melyiket tőled. Amit mástól kaptam azt továbbítom neked, hátha abba benne van a feéadatodra a válasz.