Szakvizsga - "A " rész (polgár)


dfrm1983 # 2013.01.23. 16:24

Megyek, mentem, ami menthető.
Jó ez a közösség az biztos, tartjuk egymásban a lelket!

dfrm1983 # 2013.01.23. 16:18

mamhaaa miután ezt átvettük, biztos rákérdeznek:-)

mamhaaa # 2013.01.23. 16:15

Na bárcsak ilyen kérdéseket kapnék. :)
Ezek a rizsa-féle kérdések a könyvben. :)
Csak a felsorolások ne lennének..

mamhaaa # 2013.01.23. 16:14

Én a Kengyel könyvet tanulom. Nekem jobb így, mert pihenés a rizsa olvasása.:) Mondjuk én mindenből könyvet tanulok, jogszabály mellett. Nekem ez így sokkal könnyebb és érthetőbb, de ember válogatja.

dfrm1983 # 2013.01.23. 16:14

Keresetfajták:

  • marasztalási
  • megállapítási
  • jogalakítási
Pracli # 2013.01.23. 15:51

Lana! Nagyon köszi!! :) Kengyel Májki könyv és én egyetemen szoros barátságot kötöttünk,annyira hogy egyszer nem is volt elég belőle..többször repetáztam :D Azt gondoltam,hogy itt mellőzhető,de csak előkotrom akkor..:)

Lana84 # 2013.01.23. 15:47

de akkor a kérdésedre a választ most pótlom:
Kereset fajtái:

  • alperes marasztalása iránt (pl: lejárt követelések, tartásdíj érvényesítés)
  • alperes és felperes közti jogviszony fennállása, vagy fenn nem állása iránt indított
  • alperes és felperes közti jogviszony megváltoztatása iránti kereset

A Kengyel féle könyv szerint

Lana84 # 2013.01.23. 15:44

Nekem a Pp alapból nehezen fekszik, így én beszereztem a legújabb Kengyel Miklós féle könyvet...igazán jóban is lettünk, mert rávilágított egy két dologra...de...sajnos veszélyes is mert el is mehet vele az idő. Én kinyomtattam a novissima honlapjáról a GYIK-et...és hát csak pislogtam...na akkor vettem elő kicsit, de ahogy foglamaztál Pracli sokszor csak...husss...volt...:)

dfrm1983 # 2013.01.23. 15:21

Borsopanna jelentkezz!!!Mi volt, milyenek voltak, mit kérdeztek?

Pracli # 2013.01.23. 15:13

Sziasztoooook kedves kismamák,nem kismamák, izguló sorstársak!! :)

Nekem az utolsó 7 gazdasági tételhez is jól jönne valami naprakész összefoglaló,mert még nem volt hozzá gusztusom:) pp-hez néztek könyvet olyan részekhez,ami nincs tv-ben,pl kereset fajtái? Vagy huss tovább?

Jaj Borsopanna!! Egész du küldtem az energiát,alig várom,hogy gyere a csodás hírekkel!!!!

Lana84 # 2013.01.23. 14:39

Hát igen...nekem is plussz energiát jelent a pesti út (250 km). Írásbeli előtt vasárnap este ott is aludtam mert féltem belevágni hétfőn reggel az útba...(útzár, baleset, hóakadály..stb). Szóval amellett, hogy költséges is, azért még tekintettel kell lenni a munkahelyre is...már két hete szabin vagyok...de persze nekem aranyos főnököm van és elengedett, de azért nyilván jó lenne bizonyítani is, plussz a család...mindenki érted izgul..nem tudsz velük önfeledten foglalkozni..nah nem ragozom...egyetem alatt jó esetben csak magaddal kellett foglalkoznod...most azért más is van, de én is azt mondom, hogy nincs az a vizsga ami fontosabb és lényegesebb lenne az életnél, egészségnél, családnál...stb :) Úgyhogy hajrá és előre! :)

madria # 2013.01.23. 14:35

Nincs valakinek véletlenül egy jó kis összefoglaló anyaga a közbeszerzésről? Számomra teljesen felfoghatatlan a jogszabály... :(

mamhaaa # 2013.01.23. 14:29

Roni04
Én is így vagyok ezzel. A terhesség miatt kétszer el kellett halasztanom, mert nagyon rosszul voltam az elején, így most már nem lehet halasztani, pedig most is megtenném, ha lehetne.

Mindig vannak jobb és vannak rosszabb napok. Próbál az ember pozitívan hozzáállni, de nem minden nap sikerül. Óriási az anyag és sokszor hiába tanulsz meg valamit, elfelejted.

gyekeny
Igazad van nagyon is. Ha bele gondolunk max a pénztárcánk lesz kevesebb, ha nem sikerül. Tragédia nem történik. De mégis izgul az ember. Főleg, hogy fel kell menni Pestre, utazni, akkor még ott izgulni. Ha pesti lennék, akkor valamivel könnyebben fognám fel. Max átugrok még egyszer kétszer vizsgázni. :)

Van olyan ismerősöm, aki pl. a büntiből 4x megbukott. Ehhez is volt kitartása. Végül is mindig menni kell tovább és újra próbálkozni.

Roni04 # 2013.01.23. 14:03

Sziasztok!

Én már az elmúlt két hét alatt többszőr bepánikoltam.....hogy lehet ennyi mindent megjegyezni, Arra az álláspontra jutottam, hogy lehetetlen. Sőt, attól vagyok kiakadva, mikor olvasom, próbálom rögzíteni, és nem megy. No mindegy.

mamhaaa, ezzel én is így vagyok!Hová tettem a fejem....megmondom őszintén, hogy én már ennek a vizsgának május óta 3-szor állok neki, mindig halasztgattam, azzal nyugtattam magam, hogy mire a tanulási időszakba érek legalább egyszer elfogom tudni olvasni az anyagot. Egyszer sem jött össze.....Minden kéne még egy kicsi idő....Bízzunk a legjobbakban, hogy tényleg arra kiváncsiak, hogy gondolkozol, és nem arra állnak rá, hogy szívassanak.

gyekeny # 2013.01.23. 13:57

Úgy látom beindult az izgalmi gépezet, és ez érthető!Nagy kalappal mindenkinek aki most megy, és próbáljatok pozitívan állni a dolgokhoz.

Három évvel ezelőtt nekem csak harmadszorra lett meg a polgár államvizsgám, és a harmadik vizsga előtt azt hittem szó szerint, hogy megőrülök.(Harmadik sikertelen kísérlet után csak dékáni lett volna...) Akkor megfogadtam, hogy soha többet nem izgulok úgy, és nem megyek agyilag tönkre. itt legalább annyiszor megyek, ahányszor befizetem.
Szóval úgy döntöttem megpróbálok nem idegeskedni túl sokat, legfeljebb elmegyek még egyszer, és addigra már mindenre lesz időm.

Szóval fel a fejjel, hajrá, a beszámolókat, tapasztalatokat meg várjuk!!!!

Lana84 # 2013.01.23. 13:50

Reméljük Borsopanna csupa pozitív élményekkel tér ide vissza... és megnyugtat minket, hogy ott mindneki arra kíváncsi, hogy mit tudunk... és kedvesek, aranyosak, viccesek, tündériek....stb :))

Kitartás!! Én egyébként már annyira nem bírom idegekkel, hogy ha most adnának két hetet se kellene...egyszerűen vagy így vagy úgy de meg kell méretessünk, és kell a tapasztalat...főként a pozitív... :)

mamhaaa # 2013.01.23. 13:43

De inkább biztassuk egymást!!!!

Csak arra kell gondolni, hogy jót kérdeznek-jót kérdeznek!!! :) Most már lehet szerencsénk, ha ennyit tanulunk!!!!!

mamhaaa # 2013.01.23. 13:34

:)

Én már jártam így!:(
Elég kellemetlen volt...és azért se kérdeztek mást.
Aztán meg azt mondja... h hát nem lehet azt mondani, h nem tudod....
De kérdem én..ha egyszer tényleg nem tudod, akkor mit csinálsz????

Hát ezt kérdeztem magamtól én is tegnap, hogy miért???? Nem kellett volna feljelentkezni, csak ha már elég jól tudom az anyagot.

Többet nem követem el ezt a hibát. :) Most már mind1!

dfrm1983 # 2013.01.23. 13:28

hova tettem én az agyam, amikor feljelentkeztem vizsgára......ez valami iszonyat.
Ha olyat kérdeznek, amit nem tudok nézünk egymással szemben, majd megmondom akkor talán visszajönnék 30 nap múlva.:-)

mamhaaa # 2013.01.23. 09:17

Csak az a gáz, ha az első kérdésre nem tudsz válaszolni éppen semmit, és ők meg nem mennek tovább hanem várnak. Mert ugye ilyen is van. És sajna a gyakorlatból lehet olyat kérdezni, amit nem tud az ember.
Én amit nem tanultam meg azt max. elolvasom. Az nem sok idő, de legalább dereng majd valami, ha arról kérdeznek. :)

Lana84 # 2013.01.23. 09:03

Borsopanna nagyon nagy kalappal....!!!!

A magam részéről úgy vagyok - pláne, hogy pénteken szóbeli - már ne nagyon akarjak új dolgokat...vagyis nekem a vizsgán az a rémálom, ha az nem fog menni, amit elvileg tudnom kéne, mert tanultam....szóval ha pont abba kérdeznek, amit már a kapacitásom nem bírt el...passz...ráadásul, ha látják, hogy az adott téma nem fekszik, nem hiszem hogy nem térnek át másra...mindegy...lelkiállapot+stresszfaktor+tudás+szerencselem ez mind hozzájárul a sikeres vizsgához...hajrá hajrá !!!

mamhaaa # 2013.01.23. 07:36

Szerintem kinek mire lesz ideje. :)
Mindenkit máskor kap el a pánik..és van amikor jobban megy a tanulás.
Engem pl. tegnap.
Pénteken vizsga. Most már nem sokat segít ez a két nap a homályos foltokon. :)

Borsopanna ügyesen!!!! Szurkolok!!!

szakvizsgázó1217 # 2013.01.23. 07:35

próbál meg minél többet pihenni, és nem teljesen kifáradni a vizsgára. tapasztalatból mondom, hogy nagyon sok múlik azon is, hogy mennyire bagy kipihent.

mamhaaa # 2013.01.23. 07:11

Én ezeket a törvényeket rendesen megnéztem, mert a barátnőmtől pont ezeket kérdezték. De az egész törvényt!!!! :(

Nagyon izgulás van. :(

szakvizsgázó1217 # 2013.01.23. 07:10

Azért az alapfogalmakat és a védelmi időt, szerzői jogokat (felsorolás szinten) nem árt megnézni.