Szakvizsga - "A " rész (polgár)


mamhaaa # 2013.01.24. 15:13

Ez az utolsó nap durva. Doppingol, hogy ilyen kevés az idő. Ennyit soha nem ismételtem át pár óra alatt. :)
Remélem ma még lesz erőm tovább készülni egy kis pihi után.

Gratula Borsopanna!!! :) Jaj de jó neked!! :) Remélem holnap mi is azt írhatjuk majd a többiekkel, hogy VÉGE! :)

Akinek még van ideje, annak kitartás. És a lendület ne a lapostól felfelé ívelő legyen, mert akármennyi az idő, az mégis kevés.

Én a gazdaságit 1 nap alatt ismételtem át rendesen, de szerintem embere válogatja. Azért van ott 1-2 tétel, amit nem tudnék folyamatosan elmondani, max ha belekérdeznek.

Anzsus # 2013.01.24. 13:43

Gratulálok,elláthatnál minket néhány tanulási tippel!

dfrm1983 # 2013.01.24. 13:07

Borsopanna gratulálok!!Istenem, csak én is ilyen bizottságot és ilyen kérdéseket kapjak!!!!!
Lana84!!!Kitartást holnapig, aztán te is számolj be.
Én meg még felturbósítom magam a hátralevő időre!!!!4

szakvizsgázó1217 # 2013.01.24. 12:48

Gratulálok, nagyon ügyes voltál!!

cimó # 2013.01.24. 12:42

Borsópanna,
gratulálok!!!! :)))

Borsopanna # 2013.01.24. 12:38

Sziasztok! :))))

Köszönöm szépen a sok rám gondolást, drukkolást, sikerült a vizsgám! :)
Este 10 után értem haza, ma meg reggel óta úton voltam, csak most jutok géphez.
Köszi Ricsi, hogy közvetítettél! :)))

Az előző vizsgaélményem után mindenre készültem, csak arra nem, ami odabent várt.
Egy igen korrekt, maximálisan jóindulatú bizottsághoz kerültem hatodmagammal, senkit nem buktattak meg.
Legutóbb a földbe döngöltek, most pedig a mennyekbe emeltek: "látjuk, kollegina milyen szépen felkészült". Csak pislogtam. Úgyhogy gyerekek, van ilyen is. (Kúria 253.)

Kérdéseim, amikre emlékszem:

Pp.: mulasztás, mi ez, mi a következménye, mit lehet elmulasztani? (határidőt, határnapot,), mulasztási igazolás, perújítási határidők (6 hónap, 5 év), ennél egy fontos dolog: mikor számít kihirdetettnek az ítélet, ha a felek ott voltak a tárgyaláson? Válasz: az ítélet kézbesítéséhez kapcsolódnak a határidők!, folytatólagos tárgyalás elmulasztása, következményei, per szünetelése, a többire nem emlékszem...

Ptk.: bíztatási kár, közig. jogkörben okozott kár megtérítése, szerződés megszűnése esetei, kötelezetti késedelem jogkövetkezményei, jótállás-szavatosság, különbség, ezek jogkövetkezményei, birtokvédelem (jogos önhatalom, jegyző, bíróság), mikor melyik, mikor bíróság (1. 1 éven túli igényérvényesítés), 2. sérelmesnek tartom a jegyző határozatát, 3. a birtoklásra való jogosultság a vita alapja)

Gazdasági jog: kkt, bt fogalma, cégnyilvánosság mit jelent, miben nyilvánul meg, végelszámolás-csődeljárás-felszámolási eljárás lényege, melyik eljárás mire való

Nem jut eszembe több, de büntetőből 55 percig vizsgáztam, itt szerintem maximum 30. Igaz, utolsóként negyed 6-kor jöttem ki.
Igazán jószándékú, rendes emberek voltak a bizottság tagjai, komolyan mondom, hogy ez most egy vizsgaÉLMÉNY volt. Mindannyiótoknak ilyet kívánok, és ilyen szép, kézzelfogható kérdéseket!
Tartsatok ki, és látjátok, pánikolás nélkül is működik a dolog... :)
És Roni, neked külön megy az ezer drukk, az én 4 évesen is olyan éretten, okosan viselte, hogy anya tanul, meg a 2 éves is. És nagyon örültek, hogy anya mától újra szabad. :) Légy az te is péntek délutántól! :)
Mamhaa, neked is kitartás, ne idegeskedj, nem tesz jót! :)
Pracli, te pedig nyomd ugyanúgy, mint a büntit, nem féltelek, ügyes csaj vagy. :))))))

Mindannyiótoknak sok szerencsét és jó kérdéseket kívánok!

lemon # 2013.01.24. 11:15

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, h pp.13. tételnél az 1979. évi 13. törvényerejű rendelet az eljáró bíró kijelöléséről mit mond?
Mennyi idő alatt lehet a gazdasági tételeket átnézni?
Valakinek ki van dolgozva a polgár 84. , 23, és 21. tétel?
Köszönöm!
Kitartást a vizsgázóknak meg egy hatalmas kalappal!

Roni04 # 2013.01.24. 11:12

Sziasztok!

De jó ilyen jó hírekre jönni!!!Borsopannának hatalmas gratula!!!Élvezze csak az örömöket, én is megígértem kisfiamnak, hogy az egész hétvégét vele töltöm, 4 éves de hihetetlenül megértő volt!!!

mamhaaa, egyetértek, nagyon jó lenne már túl lenni rajta, vannak olyan részek, amikre ha 1 hónapom is lenne sem tudnám az agyamba vésni.....mert egyszerűen száraz, nem érdekel, és nincs a hétköznapjaimban, mint gyakorlat. Amúgy én is olvasom a tankönyveimet, nagy segítség, és a nagy szárazságot némiképp oltja....

Vicaszabo, köszi a bíztatást, és a pozitív gondolatokat!

Én most polgárt ismétlek.....és arra megyek, hogy jó vizsgabizottság, jó kérdésekkel, és persze olyanokkal, amikre a választ is tudom. :))))A szemeim már jóformán a kínaiéhoz hasonlítanak.....

szakvizsgázó1217 # 2013.01.24. 11:10

Sikerülni fog, holnap mindannyian túllesztek rajta!

mamhaaa # 2013.01.24. 10:58

Én is átélném azt az örömöt, hogy megvan a vizsga és nem kell újra elővenni az anyagot.

Már azzal is megelégszek, ha legalább 2 része megvan a polgárnak.:)

vicaszabo # 2013.01.24. 10:15

Sziasztok!

Mire Borsopanna jön, már zsebelheti is a gratulációkat!
Itt is: fantasztikus vagy, nagyon nagyon ügyes!!! És igen, a kemény munka elnyerte jutalmát :)

A többieknek: Polgárból szinte mindegyik bizottság tündéri. Aki meg nem, veletek 'véletlenül' (kiesve a szerepéből) az lesz. A holnapiakkal is. Meg az azutániakkal is :)

Jó olvasni benneteket, átélem az örömöt újra!!!

Hajrá, aki még benne van!!

Vica

Kata567 # 2013.01.24. 10:11

Sziasztok! Tegnap voltam vizsgázni, PKKB, a bizottság segítőkész volt,nekem sikerült, az alábbiakat kérdezték:
PP: perköltség hol és miért lényeges, érvénytelen ingatlan adásvétel, itt mennyi az illeték alapja, ha a bíró nem ért egyet a perköltséggel akkor mit tehet, meg nem fellebbezhető végzés hogy kerülhet másodfokra, kizárt joghatóság, meg nem állapítható joghatóság, illetékek mértéke részletesen mindenhol, kis pertárgyértékű perek.
Polgár: óvadék, jelzálog, elbirtoklás, osztályrabocsátás, mindegyik példán keresztül, kérdeztek PK-t is.
Gt: itt mindenkitől kérdezték a Ctv. 1. és 2. mellékletét, tanuljátok meg, aki nem tudta az egyből bukó volt!!! ezen felül vezető tisztségviselő kizáró okok, bt beltag válatozásbejegyzése, felszámolás megindítása, bíró feladata, hol, mikor mit csinál.

Ha nem ment egyből, akkor rávezettek. Hajrá:-)

mamhaaa # 2013.01.24. 09:08

:)
Kismamáknak még rátesznek a hormonok... szétizgulnom magam.
Csak nehogy előbb jöjjön a picur.:)
Utolsó nap már nem tudja az ember, hogy mit nézzen át és mit nem.

Akármi lesz is holnap írok, ha hazaértem.

Pracli # 2013.01.24. 09:01

Juppi!!!! :) Nagyon örülök,hogy megosztottad velünk a jó hírt,már szétizgultam magam!!! :)

Gyerekek ez szuper,mindenki csak arra koncentráljon,hogy milyen zseniális bizottsága lesz!!

Hajrá a holnapi kis csapatnak is,szurkolok nagyon és jelentkezzetek!!

Lana84 # 2013.01.24. 08:58

Ez SZUPIIII!! Köszönjük a jó hírt....igen valahol én is erre számítottam és erre számítok holnap is...szóval mamhaaa nyugi nyugi, a pocaklakód úgy is majd súg neked, ha éppen elakadsz, de biztos vagyok benne, hogy menni fog!! :)

Richárd82 # 2013.01.24. 08:47

Sziasztok!
Nem akartam Borsopanna helyett közölni, de szerintem végre élvezi a gyermekei társaságát és ezért nem ért még ide. Szóval örömmel jelenthetem, hogy sikerült Neki, és a beszámolója alapján fantasztikus bizottsága volt. Kifejezetten jó élményként mesélt a vizsgáról. Szóval most vegyetek egy nagy levegőt, mert bebizonyosodott, hogy léteznek "tündéri bizottságok" és Ti is ilyet fogtok kapni.
A többit majd Borsopanna elmondja! :)
Ja és bocsánat, hogy én közöltem a jó hírt!

mamhaaa # 2013.01.24. 08:16

Hát... nagyon izgulás van...
Remélem sikerült neki.
És holnap már péntek!:(

dfrm1983 # 2013.01.24. 08:08

mi van már Borsopannával???????

Lana84 # 2013.01.24. 07:19

Nekem is első dolgom volt, hogy bekapcsoljam a gépet..:) Borsopanna várunk mint a messiást...:)

szakvizsgázó1217 # 2013.01.24. 07:15

Szerencsére csak febr. végén megyek, és Mártinak szólíthattok nyugodtan :)

Pracli # 2013.01.24. 07:13

Szakvizsgázo1217,te mikor vizsgázol? És hogy szólíthatunk téged?:)

szakvizsgázó1217 # 2013.01.24. 06:58

Jó reggelt! Úgy látom, nem csak én ülök tűkön :)

Pracli # 2013.01.24. 06:48

Jó reggelt mindenkinek!:)
Borsopanna! Izgulunk!:) Jelentkezz!!

mamhaaa # 2013.01.23. 19:20

:)

Szerintem csak kipiheni a fáradalmakat!

szakvizsgázó1217 # 2013.01.23. 18:13

Remélem Borsopanna azért nem jelentkezik, mert éppen buzgón pukkantja a pezsgőt a sikeres vizsga örömére :)