Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Done # 2011.04.28. 16:14

Kedves Sorstársak!
Senki nem vizsgázik/zott mostanában? Tapasztalat? Kérdések? Írjatok!!!

Textilhal # 2011.04.29. 12:14

Hahó...

Hétfőn (május 02.) megyek írásbelizni Pp.-ből, majd pénteken (május 06.) szóbeli.

Tapasztalat nincs (lévén, hogy első), kérdésem csak annyi: mikor lesz már jövő péntek este...?

Egy sorstárs.:-)

Textilhal # 2011.04.29. 12:16

...de mégis egy kérdés, ha igaz már korábban is felmerült itt, csak a választ nem láttam rá: a tételsorban a végelszámolás nem szerepel, csak a kényszer-végyelszámolási típus. Ugye ezt akként kell értelmezni, hogy az alap-és egyszerűsített végelszámolást nem kérdezik a vizsgán???

Üdv és köszi előre is a tapasztaltak és nálam okosabbak válaszait!

hunfrakk # 2011.04.29. 12:33

én úgy tudom, hogy kérdezik

jobb alaposan átolvasni

Textilhal # 2011.04.29. 13:40

Hm...köszönöm a választ, bár nem túl szívderítő, de ez már az én bajom.:-)

Írásbelin mennyire szoktak "cifrázni"? Úgy értem, hogy milyen szinten svédcsavarosak a feladatok, mennyire kell irgalmatlan bonyolult, megtévesztő és kukacos - még jogszabályi segítséggel is necces - feladványra számítani?

Egyébiránt, aki már túl van rajta, le a kalappal, aki pedig most gyűri a felkészülést, kitartás és erő + izom.

Lehet valamilyen személyi (bizottság tagjaira utaló) információt levonni abból, ha az ember lánya pénteken szóbelizik?

Arról már olvasgattam itt, hogy sok múlik a bizottságon, annak személyi összetételén (hangulatán?), de azért abban bízom, hogy ELSŐDLEGESEN a tanulás számít és az annak alapján felszedett több-kevesebb tudás...naiv vagyok?:-)

Bárki, aki ráér, túl van már rajta, unatkozik, van kedve és energiája, írkáljon hát okosságokat nekünk, még aggódó vizsgázóknak...

Köszi mindent.

Textilhal # 2011.04.29. 16:16

Done...egyébként te már túl vagy rajta (ezt jelzi a neved)?

Ha nem, akkor mikor lesz, miből, hogy állsz?

Ha igen, akkor milyen volt, tapasztalat, furfangok, praktikák...?:-)

hunfrakk # 2011.04.29. 17:10

a tételsorból kivették a PSZÁF-ot
betették helyére ÁSZ-t
van aki ennek ellenére kérdezi PSZÁF-ot

vagy éppen a közbeszerzés tételsorban nem lévő részét (tehát nem a jogorvoslati részt, hanem az alapeljárást)

reméljük (én is), hogy ez legenda, mese

*

péntek délután, ebéd után, hétvége előtt vajon hogy vizsgáztatnak...?

*

egyetek virtuális tortát:
http://www.dailymail.co.uk/…flowers.html

Done # 2011.04.29. 17:33

Annyit kérdeztél "halacska", hogy azt most ide leírni nem is tudom.
Nekem a "b" és a "c" már megsikeredett. Az eredményeim 4, 5, Bv-ből kaptam 3-ast.

Hát jah, kész vagyok, .... de még nem úgy! :)))
május 5-én megyek.

Tapasztalat? - Tudni kell! Nem volt a vizsgabizottságokkal (eddig) rossz tapasztalatom, tehát nem azért ülnek ott, hogy meghúzzanak. Mint pl. egy egyetemi szigorlaton. Teljesen másként is kell tanulni, nem jó, ha a részletekben elveszel... az a jó, ha mindenhez hozzá tudsz szólni.

Akkor hajrá, és ha jól selytem, akkor ma voltál írni. Szóbelin javíthatsz, ...

Mindenkinek kitartást! - .... és jó bizottságot(!)

Textilhal # 2011.04.29. 17:45

Hunfrakk...ha ez igaz, akkor felkötöm magam, egyébként veled reménykedek!

A péntek délután még jól is elsülhet: jön a hétvége, lazítás, móka-kacagás...de az is igaz, hogy akár épp ezért lehetnek morcosak ránk.:-)

Done, drakulálok az eddigiekhez és viszont kívánok hasonló jókat én is. Tudni kell, jah...de mindent nem lehet, a bizottságnál meg ott a helyzeti előny, mert ők hárman vannak és hárman együtt kell tudniuk azt, amit nekünk földi halandóknak egymagunknak!:-)

Egyébként hétfőn megyek írásbelizni és pénteken szóbeli. Apropó...szóbelin van sorrend, vagy lehet tülekedni az első helyért? Már az egyetemen is utáltam ott görcsölni és inkább hajnalban mentem oda, csak első legyek.

hunfrakk # 2011.04.29. 17:56

nekem ez a második vizsgám lesz
első az alkotmányjog-munkajog-eu volt

meghatározott sorrendben haladtunk
szóba sem jött, hogy valaki a vizsgázók közül felül írhassa

személyi igazolványt a szóbeli be kell mutatni
tényleg te vagy-e az személyesen

általában előre veszik azokat,
akik adott részvizsga-tárgyak valamelyikéből írásbeliztek
(tehát biztosan az elején fogsz bemenni)

(de őket is megelőzik azok, akik csak 1 tárgyból vizsgáznak, mondjuk tehát csak Pp.-ből buktak...)

Done # 2011.04.29. 20:43

Köszi a gratulát, mindannyian túl leszünk rajta, csak az a rossz, amig oda eljutunk. A felkészülés.

Hunfrakk, én meg teljesen azt gondoltam, hogy Neked már nincs vizsgád. Sorstárs! :)))

Textilhal # 2011.04.30. 05:46

Túl leszünk, túl leszünk...

Egyébként a Hunfrakk által vázolt esetben vajon mi a helyes és kifizetődő magatartás? Úgy értem, ha olyat kérdeznek, ami TUDOM, hogy nem szerepel a tételsorban, nyilván nem hangzik túl jól, hogy "de hát ezt nem kellett megtanulni...", az embernek mégis böki a csőrét, hogy van elég, amiből kérdezhetnének és tanagyag is volt.

Nézegettem az írásbeli feladatokat, amiket ide írtak sorstársaink...hát kezdek aggódni. Csak most érzem úgy, hogy egyikhez sem lenne önálló lövésem? Bízom benne, hogy ott az éles szituációban az ember könnyebben megvilágosodik, esetleg a vitt jogszabályokkal elmélázik és meglesz a megoldás... De kicsit tartok attól, hogy a jogszabály kevés, márpedig nekem nem volt és nem is lesz időm arra, hogy BH-kat nézegessek.

Szép szombatot annak, aki nem a joganyagot bújja...

Done # 2011.04.30. 11:27

Textilhal vigyél magaddal mindent be, amit csak tudsz!
Én közigből voltam írni, de egy teremben többen írtunk többfélét, viszont komolyan mondom, voltak akik nagy sporttáskákkal jöttek. Csak lestünk ott néhányan... tele voltak pakolva BH-kkal meg mindennel, a törvény az természetes volt, hogy ott lapult a tatyó alján.
Nnah akkor jó tanulást Neked és mindenkinek.
Kitartás!

Done # 2011.04.30. 11:32

Jah, szerintem nem fognak olyat kérdezni, ami nincs a tételsoron. Azért frissítik és adják közre nemcsak nekünk, a vizsgáztatóknak is. Nézd át a gyikokat is, nekem mind a két vizsgámnál sokat segített, hogy azokat átnéztem.

Textilhal # 2011.04.30. 13:22

Amit magammal tudok vinni, az a jogszabály, azon kívül nem nagyon van anyagom, a PK-kat a Complexről böngészem, kinyomtatva nincsenek (nem is lesznek már), úgyhogy még ha van is sporttáskám, nem nagyon van mivel feltölteni!:-)

A frissítéssel kapcsolatos véleményed megnyugtat, nem szívesen kerülnék a vázolt szituációba.

Az írásbelivel kapcsolatos aggodalmam egyre növekszik, egyébként (figyelem, hülye kérdés jön!) adnak valami "piszkozat-papírt", amin az ember vázolhatja ötleteit, vagy rögtön élesben kell az irományt gyártani?

Na szóval nekem marad a jogszabály, így másfél nappal előtte már nem is kezdek el BH-kon görcsölni...

Egyébként meg HAHÓ! Csak hárman megyünk mostanában vizsgázni? Hol vannak a többiek? Lehet, hogy tanulnak?:-)))

Dorka0629 # 2011.04.30. 14:42

Textilhal!
Bár én büntetőből írásbeliztem (de vegyesen voltunk, tehát volt aki polgárból írt), de adnak papírt, amennyit akarsz piszkozatnak is, csak miután végzel, be kell adni a piszkozatot is (én nem adtam be).
Most C-re készülök, de gondoltam válaszolok...

TÉvi # 2011.04.30. 14:42

Sziasztok!

Van egy teljesen technikai jellegű kérdésem. Semmi köze a polgáris részhez, de úgy látom, a másik két szakvizsga rész fóruma időlegesen "kihalt".
Szóval a kérdésem az, hogy a szakvizsga bizonyítvány csak egy sima fehér, keményebb papírlap? Én valami kis fedeles oklevélszerűre emlékszem, rosszul vajon?
(Most kaptam ugyanis meg, és nem tudom, várjak-e még valami komolyabbat postán, vagy ez a lap lesz a végső?)

Bocs, ha a lényegtelen kérdésemmel megzavartam a fórum szakmaiságát. :-)
Egyébként köszi a fórumozóknak a sok infot, amit közel másfél évig használtam a szakvizsga felkészülés során.

Tevi

kondidori # 2011.04.30. 14:57

Egy sima fehér lap.

Textilhal # 2011.04.30. 14:57

Köszi Dorka!

Évi, sajna nem tudok okosat mondani, lévén, hogy kezdő (úgymond "kishal") vagyok még...

Mindenesetre irigyellek, hogy már ezen kérdéskörben puhatolózol csak.:-)

"Eeez a haaarc leeesz a vééégsőőő..." (Bocs, de ez eszembe jutott a megfogalmazásodból és asszem kezd elmenni a maradék józan eszem is. Ráadásul nem is végső, még csak első.)

nbetty # 2011.05.01. 08:55

Textilhal, én is holnap megyek írni pp-ből. :)
Szóbeli meg vagy 4-e, vagy 5-e, két időpontot kaptam írásban, úgyhogy majd talán holnap kiderül melyik lesz az én napom...

Textilhal # 2011.05.01. 09:15

Hm...és hogy állsz? Mit hozol? Mennyire nézegettél BH-kat? Továbbá mivégre vagyunk ezen a bolygón...?:-)))

Én már tiszta ideg vagyok, most jutottam el odáig, hogy immáron negyedik hét tanulás után semmit sem tudok...ami nyilvánvalóan túlzás, de mégis...

Done # 2011.05.02. 10:26

Hajrá, drukkolunk, akik most mentek...

Textilhal # 2011.05.02. 11:36

Nos...

Pp. írásbeli feladat:

Emberünk 70.000,- Ft + kamatai kölcsönösszeg megfizetése iránt pert indít. Alperes tagadja a kölcsön létrejöttét is, a kereset elutasítását kéri. Felperes az első tárgyaláson jelzi, hogy okirattal tudja bizonyítani a kölcsön létrejöttét, azonban ezt nem prezentálhatja most, mert a lánya lakásán van, aki 10 napig külföldön tartózkodik. Bíróság elhalaszt, felhívja felperest a következő tárgyaláson (a megjelenésen túl) az okirat bemutatására.

Köv. tárgyalás szeptember 10., felperes nem jelenik meg (szabályszerű idézés nyilvánvalóan), bíró berekeszt és dönt: elutasítja a keresetet.

Az ítéletet felperes szeptember 22-én veszi át, 26-án bead egy "fellebbezés"-nek nevezett, ám tartalmában igazolási kérelem beadványt, amiben csupán annyit ír, hogy azért nem tudott a tárgyaláson megjelenni, mert kórházban volt szeptember 08-20. között, zárójelentést is csatol.

FELADAT: meghozandó intézkedés.

Én szigorúan és szőrös szívvel érdemi vizsgálat nélkül elutasítottam az igazolási kérelmet (amit a Pp. 3. § (2) bekezdése szerint nem tekintettem fellebbezésnek), lévén, hogy az igazolási kérelemre irányadó szabályok ellenére felperes ugyan kimentette a távolmaradását a tárgyalásról (határnap mulasztási vétlenségét tehát igazolta), azonban nem csatolta az okiratot, amire bíró felhívta, így az elmulasztott cselekmény pótlása az igazolási kérelemmel egyidejűleg nem történt meg. A végzés ellen fellebbezést engedtem.

A szerencsétlen viszont jogi képviselő nélkül járt el...elcsesztem???

Textilhal # 2011.05.02. 11:42

Pontosabban: nem derült ki a feladatból, hogy van-e jogi képviselője.

Nem találok BH-t hozzá, segítene valaki?

Köszi.

Textilhal # 2011.05.02. 12:07

Az pedig oké, ugye, hogy a mulasztás szeptember 10-én volt, és ő ugyan csak szeptember 26-án adta be a kérelmét, de nem futott ki a 15 napból, mert szeptember 08-20. között akadályoztatva volt?