Szakvizsga - "A " rész (polgár)


kondidori # 2011.04.06. 12:11

Én törvényt tanultam.

hunfrakk # 2011.04.06. 13:20

köszi a választ, és kb. hány nap alatt lehet elsajátítani?
(mellette Pp.-t is kell tanulni)

kondidori # 2011.04.06. 14:10

Igazából én 1-1,5 napot szántam rá. Általában úgyis csak az elejét kérdezik, meg a jogorvoslatokat. (Vh lap visszavonása ill. vh megszüntetése iránti per mire irányul, mikor melyiknek van helye, ilyesmiket...)

NG17 (törölt felhasználó) # 2011.04.06. 17:52

Érdeklődnék, hogy a Szakvizsga Bizottság egymást követő két nap ugyanazokból a cenzorokból áll?

Előre is köszi.

Dr.Attika # 2011.04.06. 17:58

Ki tudja ezt megmondani? Ott állsz a folyosón és jönnek a vizsgáztatók.

Édrien # 2011.04.11. 05:58

Sziasztok!

Akkor egy utolsó vizsgabeszámoló:)
Szerdán voltam, LB harmadjára is.
A bizottság az eddigi legnehezebb, ez már akkor kiderült amikor kijött az első 3ból 1sikerrel, meg persze kihallatszott olykor a Gt-s kérdező kedvessége ("na ez három 1-es").... A Pp-s hölgy volt az egyetlen korrekt a társaságból.

De a lényeg, a kérdések:

PP:

  • hirdetményi kézbesítés
  • határozat kiegészítése
  • felülvizsgálat
  • eljárás szünetelése, ha megszűnik így a per, mi van az illetékkel (mérséket illeték, 10, 30 %....), ki viseli ktgeket
  • részítélet/közbenső ítélet

Gt:

  • zárgondnok
  • tag kizárása
  • kft=üzletrész átruházás
  • kkt=felelősség
  • vagyonrendezési eljárás
  • szövetkezet=felelősségi viszonyok + döntés a közgyűlésben és mikor kell egyhangú döntés (egy esetben, alapszabály módosítás)
  • felügyelő bizottság

Polgár:

  • képviselet (ki lehet mh, + eseti gondnok, ügygondok, ügyeinek vitelében akadályozott gondnoka....)
  • szerződéses haszonélvezet elhatárolása törvényitől
  • kártalanítás
  • özvegyi jog
  • rokontartás (utálatos kérdés...)

Szerencsére lehetett választani, így nem volt kérdés ki legyen az utolsó kérdezőm...a polgáros hölgy érdekesen tudott kérdezni,az biztos.

Mindenkinek kitartást kívánok ehhez a részhez és persze jó bizottságot, az nagyon fontos:)

A szakvizsga titkárságnak pedig köszi a polgár előtti közreműködést: a 3szor ígért vissza (nem)hívást, 100szor fel nem vett telefont és az utolsó meg nem kapott értesítőt.Egy élmény volt...Katasztrófa ami van.

Sziasztok,1 kalappal,Édri

Édrien # 2011.04.11. 05:58

Sziasztok!

Akkor egy utolsó vizsgabeszámoló:)
Szerdán voltam, LB harmadjára is.
A bizottság az eddigi legnehezebb, ez már akkor kiderült amikor kijött az első 3ból 1sikerrel, meg persze kihallatszott olykor a Gt-s kérdező kedvessége ("na ez három 1-es").... A Pp-s hölgy volt az egyetlen korrekt a társaságból.

De a lényeg, a kérdések:

PP:

  • hirdetményi kézbesítés
  • határozat kiegészítése
  • felülvizsgálat
  • eljárás szünetelése, ha megszűnik így a per, mi van az illetékkel (mérséket illeték, 10, 30 %....), ki viseli ktgeket
  • részítélet/közbenső ítélet

Gt:

  • zárgondnok
  • tag kizárása
  • kft=üzletrész átruházás
  • kkt=felelősség
  • vagyonrendezési eljárás
  • szövetkezet=felelősségi viszonyok + döntés a közgyűlésben és mikor kell egyhangú döntés (egy esetben, alapszabály módosítás)
  • felügyelő bizottság

Polgár:

  • képviselet (ki lehet mh, + eseti gondnok, ügygondok, ügyeinek vitelében akadályozott gondnoka....)
  • szerződéses haszonélvezet elhatárolása törvényitől
  • kártalanítás
  • özvegyi jog
  • rokontartás (utálatos kérdés...)

Szerencsére lehetett választani, így nem volt kérdés ki legyen az utolsó kérdezőm...a polgáros hölgy érdekesen tudott kérdezni,az biztos.

Mindenkinek kitartást kívánok ehhez a részhez és persze jó bizottságot, az nagyon fontos:)

A szakvizsga titkárságnak pedig köszi a polgár előtti közreműködést: a 3szor ígért vissza (nem)hívást, 100szor fel nem vett telefont és az utolsó meg nem kapott értesítőt.Egy élmény volt...Katasztrófa ami van.

Sziasztok,1 kalappal,Édri

Done # 2011.04.11. 20:28

Szia Édrien!
Gratulálok. :)

Esztus # 2011.04.12. 09:39

Sziasztok!

Használta már valaki az elektronikus szakvizsga rendszert?
Nekem be van rögztíve minden eddigi eredményem, csak az A rész szóbelire akartam jelentkezni, mégis automatikusan irásbelire is jelentkeztetett, legalábbis a visszaigazoló emailből úgy tűnik, mert írásbeli időpontot is megadott...
Ezt a jelentkezés elfogadásánál majd kezelik?
Egyáltalán küldenek majd hivatalos értesítést a vizsga időpontjáról papír alapon vagy nem?

Köszi előre is a segítséget...

Esztus

hunfrakk # 2011.04.12. 11:08

nem küldenek papír alapút

Libertin (törölt felhasználó) # 2011.04.12. 11:33

Sziasztok!

tudna valaki abban segíteni, hogy hol lehet megtalálni a PK-kat teljes terjedelmében, indokolással stb? köszi

Édrien # 2011.04.12. 11:56

Köszi Done!:)

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2011.04.12. 12:17

Hello Mindenkinek, az Erő legyen veletek :)

Kérdés lenne:
a jog.webatun nem működik? A letöltések megnyitása helyett eldob a google főlapra, hogy keressek mást...
A http://jog.byethost5.com címen pedig szintén csak a googlet kapom...

Tud valaki valamit róla? Esetleg más hasonlóan szuper oldalt?

kondidori # 2011.04.12. 13:19

A webatu-s oldal elköltözött - ezt már elég sokszor leírtuk - a www.jogiszaki.hu-ra.

dr.KTK (törölt felhasználó) # 2011.04.12. 13:56

Köszi Kondidori. Rég voltam a fúrumon, így elnézést, hogy újfent rákérdeztem.

Done # 2011.04.15. 14:42

Basszus!
Akkor csak sétáljak be, amikorra jelentkeztem? Se papír alap, se semmi értesítés a vizsgára? Mondjuk én hagyományosan jelentkeztem postai tértivevénnyel :))) ezelőtt négy hónappal...

Édrien # 2011.04.15. 16:44

Szia Done!

Telefonon erdeklodj az időpont iránt...Ha megmondják,hogy be vagy osztva x napra 1000 százalék,és nem jön az értesítő,menj...Én is igy tettem, nem volt más választásom.....
Ha polgarbol mész,gondolom ezért vagy itt:),akkor a 6235 végű számot ajánlom, ott a polgaros!Azért nézd meg a honlapon,lehet megkopott mar a memoriam.

Edrien

Done # 2011.04.16. 11:26

Kedves Édrien!
Nem értem az utolsó mondatod azokkal a számokkal...
:o(
Nekem ez az utolsó vizsgám lenne, és nagyon para, ....
Köszi az infót, egyszerűen befogok sétálni vizsgára, ha szólnak, ha nem....
Érdekes kezd lenni az egész... már jó, hogy az előzőeken túl vagyok.

hunfrakk # 2011.04.16. 18:54

ezek a számokon lehet hívni a szakvizsgára beosztó hölgyeket

06-1-795-5152
06-1-795-5154
06-1-795-5155
06-1-795-5156
06-1-795-6235 - - ez a polgári jogos

Keddenként 13-16 óráig
Csütörtökönként 10-12 óráig

Édrien # 2011.04.17. 06:47

Szia Done!

Hunfrakk mar megfejtette a számokat:),tehát azt hívd!Nem tudom mikorra akartál időpontot és mennyire közeli, de feltétlenül hívd őket, hogy mikorra osztottak...Őszintén szólva én egyáltalán nem foglalkoztam vele,hogy kedd csütörtöki idopontokon hivhatok,addig hívtam őket,amíg fel nem vettek (a du. 2 körül volt a legsikeresebb általában).Sajnos piszok erőszakosan kell hívni őket:)A visszahivast pedig ne engedd,mert kizárt!

Sok sikert,Edrienn

Done # 2011.04.18. 07:17

Szia Hunfrakk és Édrien!
Köszönöm az infókat! :)

nbetty # 2011.04.18. 12:04

Én 4 hónappal ezelőtt jelentkeztem, papír alapon (mivel ez az első), de beregisztráltam az elektronikus rendszerbe is.
Egy hete végre felvették a telefont, közölték máj. 5 szóbeli, majd az elektronikus rendszerben szintén megjelent - máj. 5 szóbeli.
Most kaptam egy levelet a T. Minisztériumtól - máj. 4 szóbeli!
Kész....
Már nem telefonálok, talán majd az írásbeli megmondják mikor menjek a két nap közül....

burnie # 2011.04.22. 07:54

sziasztok,
ha vki tud e-mail elérhetőséget a titkársághoz, ossza meg velem kérem, sürgősen kapcsolatba kell lépjek velük, telefonon pedig lehetetlen…

köszi

Done # 2011.04.25. 18:18

Sziasztok
Megjött a behívóm !!! Jeeejjj!!

L.Vera # 2011.04.26. 16:10

Sziasztok!

2 kisgyerekes anyukaként kérnék segítséget, akinek elég kevés ideje marad a tanulásra.
Lenne esetleg valakinek kidolgozott tétele gazdasági jogból? Cserébe kidolgozott büntető tételeket tudok felajánlani.

Előre is köszönöm a segítséget!!!

Vera