Szakvizsga - "A " rész (polgár)


szakvizsgázó1217 # 2013.01.25. 18:32

Hol volt a vizsga?

dfrm1983 # 2013.01.25. 18:32

Roni!Nagy gratula, iszok is egyet az egészségedre.
Nagyon jó kérdéseket tettek fel, kivéve a közig per, de azt mondtad azt azért kérdezték, mert abban dolgozol. Hatalmas GRATULA!!!!!!!

szakvizsgázó1217 # 2013.01.25. 18:31

Nagyon ügyes vagy, gratulálok! Most jöhet a megérdemelt pihenés :)

dfrm1983 # 2013.01.25. 18:29

anyám, Kengyel volt a profom az egyetemen!!!!!

Roni04 # 2013.01.25. 18:28

Sziasztok!

Agyhalott vagyok......De SIKERÜLT!!!!!!!Iszonyat RENDES JÓINDULATÚ vizsgabizottságom volt, Kengyel Miklós volt az elnök. Kérték, hogy mutatkozzam be röviden, és hogy hol dolgozom. Nem véletlen kérdezték....Először a GT-bők kellett vizsgáznom. Odaadta a tételsort, és mondta válasszak, de amit választok azt részletesen mondjam el. Én a vagyonrendezést választottam, viszonylag jól elmondtam. Azután kérdezte hogy a felszámolási eljárás megindítására irányuló kérelem beérkezése után a bíróság milyen esetekben utasíthatja el érdemi vizsgálat nélkül. Sajnos ezt nem tudtam, de rendes volt a vizsgabiztos, próbált segíteni. Aztán megkérdezte, hogy a végét megnéztem-e? őőőőőőő mondom nem igazán....kérdezte, hogy a szövetkezeti tagsági jogviszony mikor szünik meg? Azt mondta, hogy ezt akkor is tudnom kell, ha nem néztem meg, le voltam blokkolva, így ezt sem tudtam. Erre mondta, hogy akkor válasszak mégegyet. Gazdasági társaság megszűnését választottam, azt már nem engedte elmondani végig.
PP. szakmámba tartozó kérdéseket tett fel, ez pedig a közigazgatási per, azon belül ki ellen kell indítani, hova kell benyújtani, milyen jogkörben jár el a bíróság, mikor kötelező a jogi képviselet, törvényszéki hatáskörbe tartozó példával, közokirat fogalma (itt jól bekavartak...)
Ptk: ingatlan- nyilvántartás (mivel ebben a szakterületben dolgozom) közhitelesség, milyen pereket lehet indítani, jogesetet kérdezett, haszonélvezeti jog keletkezése, termőföld ajándékozásnál mit vizsgál a földhivatal, NFA-nak meg kell-e küldeni, szülők 1 okiratban végrendelkezhetnek? öröklési szerződést köthetnek-e?

Szóval összességében elmondhatom, hogy a legtöbbet abból kérdeztek, ami a szakmámba vág, vagy azzal összefügg, de azt nagyon részletesen kérték. Az előttem vizsgázó lány a banki szférában dolgozott, ezért őtőle pont ilyen jellegű kérdéseket tettek fel. Az első vizsgázót GT-ből meghúzták, de ő ennek nagyon örült.
Nagyon nagy kő esett le a szívemről, hogy sikerült, nagyon elfáradtam.
Mindenkinek sikeres felkészülés kívánok!

dfrm1983 # 2013.01.25. 14:42

Lana, Mamhaa, Roni türelmetlenül várjuk, h. jelentkezzetek!!!
Halljátok, nekem baromira elfogyott már az erőm, úgy érzem, sehogy sem tudom összeszedni magam, pedig még muszáj volna.

zsolt.volen # 2013.01.25. 10:17

minden témakör érdekel. a vizsgázóknak nagy kalappal!

zsolt.volen # 2013.01.25. 10:16

sziasztok. akinek esetleg lenne szakvizsgás kidolgozott dolgai és megosztaná velem azt nagyon megköszönném.
zsolt.volen@gmail.com

Borsopanna # 2013.01.25. 10:06

Lana, Mamhaa, Roni, nagyon drukkolunk nektek! :)))))
3 kék lapról szeretnénk este beszámolót hallani! :)))

Gyekeny: de aranyos vagy, köszi! :) Te mikor mész?

Ügyesen készüljetek, kitartás! És nyugalom! :)

gyekeny # 2013.01.25. 09:34

Borsopanna, hatalmas gratuláció!Le a kalappal!

dfrm1983 # 2013.01.24. 21:12

Jövő héten hétfőn és csütörtökön én is kérem ám a pozitív energia sugárzását!!!!!

dfrm1983 # 2013.01.24. 21:10

Lana hajrá holnap!!!!!!!!!!!!

Borsopanna # 2013.01.24. 19:49

Anzsus, szakvizsgázó, köszönöm nektek is a kedves gratulációt! :))))

Borsopanna # 2013.01.24. 19:48

Lana! :)
Neked is NAGYON szurkolok, okosan, szépen, menni fog!!!!
Ne idegeskedj, minden rendben lesz!

Gyerekek! Vigyetek szőlőcukrot vagy müzliszeletet, vagy valami gyorsan felszívódó cukrot, mert enni úgysem fogtok tudni, viszont iszonyatosan éhesek lesztek.

HAJRÁ!!!!!!!!!! :)))))))))))

Borsopanna # 2013.01.24. 19:46

Kedves Mamhaa, Roni!

Holnap szépen, okosan, nyugodtan!
Ne idegeskedjetek pluszban, belülrők úgyis tele van feszültséggel az ember, legaláb kívülről kompenzáljátok egy kis mű nyugalommal. :)
Nagyon gondolok rátok, nagyon!!!!!
Menni fog, ügyesek lesztek, kívánok nektek jó kérdéseket és egy csodaszép kék papírt a sikeres vizsgáról! :)))

Henikém, köszönöm szépen, neked is nagyon szorítok, okosan-ügyesen, mint a büntetőt! :)))

Mindenki tartson ki, közel a győzelem! :) És látjátok, igenis lehet nyugodtan is! :)

dfrm1983 # 2013.01.24. 18:14

Egyik ismerősöm ma volt vizsgázni, ha minden igaz az este folyamán beszámol mi volt,továbbítom majd felétek a tapasztalatait, egyébként sikerült neki.

mamhaaa # 2013.01.24. 17:52

köszi Gyheni!

Csak ne olvasgass, hanem tanulj. :)
Szerintem mindenki-köztük én is- azzal rontja el a készülést, hogy sokáig lazán készül. A végén meg ráeszmél arra, hogy úristen még mennyi minden van vissza és sok mindenre nem is emlékszek. :)

Na de már az utolsó napon erre kár is gondolni idő hiányában. :)

szakvizsgázó1217 # 2013.01.24. 16:21

Igen, jó elsőnek lenni, mert túlvagy rajta és a többiek sem paráztatnak be feleslegesen :) én első voltam a büntin, és jó volt így. rossz volt látni a többiek arcát, amikor kijöttem és ők még mindig vártak éás vártak, én meg telefonáltam haza h. sikerült. szóval érdemes bemenni az elején, ha tehetitek. sok sikert holnapra nektek, és ha tudtok, átnézés helyett aludjatok egy nagyot, az sokkal többet ér!

Gyheni # 2013.01.24. 16:19

Sziasztok!

Borsopanna hatalmas nagy gratula!! annyira ügyes vagy, hogy így lenyomtad! és milyen jókedvűen vetted az akadályt, szép munka! hihetetlen hogy te már ezt is kipörgetted én meg még most kezdek belerázódni.. öhöm, mi vár rám :D

a holnapi vizsgázóknak lehetőségekhez képest nyugodt éjszakát kívánok és holnap ilyenkor már egy hatalmas megkönnyebbülés lesz nálatok is, remélhetőleg!

én még dolgozom, minden jót, ha hazaértem olvasgatok ma is ezt-azt :)

Heni

mamhaaa # 2013.01.24. 16:17

Rossz rágondolni, hogy ott vagyunk.
Inkább tanulok, amit még lehet, és ismétlek.
Nem idegeskedünk. :) Pozitívan. :)
Remélem holnap is menni fog.

mamhaaa # 2013.01.24. 16:15

Azért mondták csak a ti neveteket,mert még holnap is hirdetnek azok között, akiknek "csak" szóbeli van.
Szerintem kérésre bárki mehet előbb. Alkotmánynál is megkérdezték, hogy szeretne-e valaki esetleg elsőnek menni, vagy jó a névsor.

Lana84 # 2013.01.24. 16:12

Köszönöm! :) Akkor ha nem lesz kismama lehet én leszek az első...már azért mert írásbelin rajtam kívül még egy srác nevét mondták ehhez a bizottsághoz, de ő az írásbelin nem jelent meg...húú...kicsit beizgultam.... de legalább hamarabb túlleszek rajta.

mamhaaa # 2013.01.24. 16:12

Na én első szeretnék lenni. :)
Még a végén sokkot kapok és megszülök. :) Muszáj hamar bemennem, mert tegnap előtt is rám tört a pánik és nagyon rosszul voltam. Próbálok nem izgulni, mert árt a kicsinek, de egy ilyen vizsgára nehéz nem izgulni.

Azt tuti megfogadom, és mindenkinek ajánlom, hogy terhesen ne jelentkezzen vizsgára semmiképpen. A hormonok miatt is nehezebb tanulni, meg érzékenyebb az ember és a kicsinek se tesz jót, hogy itt ülök a könyv és a gép előtt már kb 2 hete. :(

szakvizsgázó1217 # 2013.01.24. 16:02

Az elején felolvassák a névsort sorrendben, először az írásbelisek vizsgáznak abc rend szerint, aztán csak utána jönnek a többiek. kérésre el lehet térni, és akkor azt jkv-be veszik. pl kismamák stb.

Lana84 # 2013.01.24. 15:38

Borsopanna mégegyszer gratula, a sikert magadnak köszönheted és még dícséretet is kaptál....nem semmi!! :)
Ügyes vagy mamhaaa, nekem pont a besokallós napom volt...előző két nap mint őrült aztán este a furcsa szédülés, amit legutóbb másfél hete éreztem, úgyhogy visszább vettem...már nem akarok mindent tudni, csak azt amit tudok ott és akkor tudjam!! :)
Holnap lehet találkozunk...kismamákat kell nézzek...:) de lehet nem is egy bizottságnál leszünk.
Egyébként, hogy megy a szóbeli? Meghatározott sorrend (névsor)? vagy ki mikor akar?