Szakvizsga - "A " rész (polgár)


emeses # 2013.01.25. 20:20

Dfrm mi nem Kengyelnél voltunk! Az Roni volt. Nálunk inkább azt mondanám, az első még 50 percet volt benn az utolsó (én) 25... Ez kiszámíthatatlan!

emeses # 2013.01.25. 20:17

Szia Mamhaaa!
Vár ránk a megérdemelt pihenés, aztán már csak a kis pocaklakóra gondolj, amihez semmi nem fogható, 100 szakvizsga sem!!! Ma éjjel én is a gyerekekkel alszom, mert iszonyúúú hosszú volt ez a készülés.
Hajrá mindenkinek! Pracli, kitartás Neked is egy kalappal!

dfrm1983 # 2013.01.25. 20:13

Gyerekek! Én tényleg nem értem ezt, ugyanaz a bizottság, különböző emberekkel miért viselkedik másként. Az egyiknek mutatja a tételsort, h. válasszon, a másikat meg ultrán megszívatja.

mamhaaa # 2013.01.25. 20:03

Örülök lányok, hogy nektek is sikerült!! :) és örülök, hogy találkoztunk!! :)

Pracli # 2013.01.25. 20:02

Mamhaa neked is gratulálok!!:) De ügyes,okos volt ma mindenki! Jelenleg egy kérdésre sem tudnám a választ,amiket írtatok,szóval ezen felbuzdulva megyek is tanulni!:)

mamhaaa # 2013.01.25. 20:01

Én direkt a pp-vel kezdtem, mert azt és a Gt-t elég jól sikerült megtanulni. Polgárral már nem voltam így, de nagyon könnyű kérdéseket kaptam abból. (szinte csak családjogot)

Ppből 1-2 kérdést kivéve csak különleges pereket kérdezett, és a kivételeket meg jogeseteken keresztül.

Hát nem tudom. Vége van ez a lényeg..de nagyon megszívattak. Mindig az a tanulós voltam, de most jól a földbe döngöltek.:(

mamhaaa # 2013.01.25. 19:52

Nekem nem voltak jó élményeim, jól ki is faggattak és nem voltak valami kedvesek, elég sokáig bent is voltam.. :( de megvan.

Mindig mindent elmondtam ami még az anyaghoz kapcsolódott és a végén mégis megkaptam, h hát nem tudom valami jól az anyagot. Számomra pedig jók voltak a kérdések.

Örülök, hogy nem kell újra elővenni az anyagot, de eléggé megalázó volt a helyzet.

mamhaaa # 2013.01.25. 19:46

Sziasztok!

Sikerült nekem is. :)

PP:

  • pertárgy értéke, és ehhez kapcsolódóan minden ami eszembe jut
  • perköltség?
  • fizetési meghagyás kibocsátásának feltételei, kinél lehet kérni? feltételei?
  • kisértékű perek- lényege
  • kiemelt jelentőségű perek- lényege? - mikor van? - felülvizsgálat ezzel kapcsolatban?
  • ugró fellebbezés feltételei?
  • házassági pereknél mikor helyezi hatályon kívül a másodfokú a bíróság az elsőfokú ítéletet?
  • hatáskör és a pertárgyérték összefüggései?

Gazdasági:

  • társasági szerződés kötelező elemei és ezzel kapcsolatban minden ami szóba került
  • fióktelep mit jelent?
  • mi lehet vagyon egy társaságnál? rendelkezésre bocsátásának módja?
  • tagok felelőssége az apport értékéért?
  • apport mi lehet? hol kerül szóba?
  • vagyonrendezési eljárás
  • fizetésképtelen állapot mit jelent?
  • ki lehet képviselő egy társaságnál? mikor lesz tag és mikor nem tag a képviselő?

Polgár:

  • kiskorú gyermek elhelyezésénél a bíróság mit vesz figyelembe? ez részletesen!! minden szempont gyakorlati értékelése!!!
  • közös károkozás szabályai?

itt a többi kérdés nem jut eszembe

emeses # 2013.01.25. 19:42

Roni, Neked is gratula:)) Kengyel nevére biztos bepánikoltam volna... de a könyve szuper, csak hosszú.
Dfrm kitartás, nagyon szorítok, már kevesebb van hátra, mint amin túl vagy!!!
Lana én kicsit tolom, most álmaim munkája vár rám, de még idén befejezem. A büntitől már nincs rajtam akkora nyomás.

Lana84 # 2013.01.25. 19:40

ja hogy családi jogos bíró volt...nahát ennél a résznél....mert ugye úgy kezdtük a vizsgát hogy behívtak mindannyiunkat és az elnök bemutatta a bizottságot...de hát én nem is tudom hol voltam agyilag...:)

Lana84 # 2013.01.25. 19:37

De jó Emeses!!!! Nagyon ügyi voltál...!!!! :))
Én is büntiből megyek...áprilisra lőttem be...

dfmr1983 neked is sikerülni fog!!!!!! Tutkó!!

Akkor ez egy tényleg pozitív nap volt...még én sem fogom fel.... két hét pihit engedélyeztem magamnak, mert nem szabad kizökkenni a tanulásból, ha már rávettem magam..

Szóval kitartás, nem feladni, nem halasztani, tanulni is kell, de csak pozitívan, menni fog...nekem jobb élmény volt mint az egyetemen....mert arra kíváncsiak mit tudsz! Hajrá!!

Danina # 2013.01.25. 19:33

Óóó, de jó ezeket olvasni, gratulálok mindenkinek! :)

Nekem most jön ez a rész, az UTOLSÓ!!! hamarosan én is kezdek készülni, de nagy mumus a téma...

emeses # 2013.01.25. 19:27

Igen Lana az ügyvédjelölt fiú is levizsgázott:))
Nekem tényleg nagyon pozitív volt a véleményem a bizottságról Mivel éjjel nem is aludtam, 15.30-kor mentem be szó szerint nem tudtam nyelni, krákogva beszéltem, azonnal egy pohár vizet kaptam mintha csak egy üzleti tárgyalásra érkeztem volna...:))
Nem tudom az elején miért voltak olyan szőrösszívűék, szerintem valami nem indult jól... de hál isten túljutottak rajta:))

emeses # 2013.01.25. 19:18

Mamha első volt ő még jó sokáig volt, én a nevemnél fogva utolsó... Már alig éltem és sajna PP-ből a jogorvoslatokig jutotta, polgárból pedig a csjt-t még kinyomtatni sem volt időm. De úgy voltam vele, muszáj megpróbálni. És jól tettem:))
Gt-vel kezdtem, ebben dolgozom:
BT,
egyéni cég, vagyonrendezés
Nem a törvényt mondtam, hanem ami tudom, hogy annál speckó. (személyegyesülés, nincs elkülönült önálló vagyon, állandó tagoktól elkülönült szerv stb. Ez tetszett neki mert azt mondta, hogy gratulál, hogy merek gondolkodni.)
Polgár: szívás, családjogi bíró volt. Ex has próbáltam és lakáshasználat és vagyonjogi dolgokat nyomtam neki: mondjon példát mi lehet külön vagyon: férjem cégének üzletrésze, amit házasság előtt alapított... Nevettek, meg látták, hogy nagyon gazdaságis vagyok:) Szegény bírónő mentőövnek bedobta az inyt-n kívüli tulajdonszerzést, majd azon belül elbirtoklás, ami ugye alap. (ezt értékelte is hármasra:)!)
PP (rettegés, hogy 70 tételig jutottam és ismétlés ma éjjel volt) és bedobta a határidőt, amihez valamelyik kidolgozásban benne volt a 4/2003-as PJE (kerestlevél nem eljárásjogi hanem anyagi jogi határidő és miért.) Ettől teljesen odavolt! Mi van ha a bíró nem "dolgozik" csak ül a peremen. (kifogás ki, hogyan) és mivel már ők is kivoltak ennyi volt!!!
Kis családom itt dongnak, nagyon örülök, hogy elmentem, persze hatalmas szerencse és az az ő jóindulatuk is kellett.
Elsőnek nem biztos, hogy jó lenni, mert akkor még nagyon elemükben vannak...
Lana gratula, jöhet a pihi és nekem az utolsó a bünti. Te miből mész majd?

dfrm1983 # 2013.01.25. 19:15

tényleg nagyon ügyesek voltatok, remélem én is ilyen pozitív élményekkel fogom a jövő hét hétfőt és csütörtököt zárni.

Lana84 # 2013.01.25. 19:07

Akkor nálunk mindenkinek sikerült??? Emeses nem tudom a srácnak sikerült előttem?...mert ha igen akkor tényleg szupi bizottság volt!!

Lana84 # 2013.01.25. 19:06

De jóó Emeses!!!!!!! Ugye , hogy kedvesek voltak....mit kérdeztek tőled???
Most nem tudom szabad e elmondanom, mert ugye egy helyen vizsgáztunk...de tekintettel, hogy Borsopannánál is hogy izgultunk Mamhaaa-nak is sikerült, mert ő volt az első...de majd ő elmeséli neki milyen tapasztalatai voltak!!

Nekem az írásbelinél csak azt kérdezték, hogy mit tennék hozzá....pontosítottam amit küldtél nekem dfrm1983 és szerintem jó is volt úgy mert bólogatott szóval szerintem így jól sikerülhetett az írásbeli rész... nem is kérdezett többet abban a témában...én úgy éreztem, hogy inkább családi jogos beállítottságú volt.

dfrm1983 # 2013.01.25. 19:04

bocsi Emeses!!!!!!:-) Élménybeszámoló, kérdések???

Pracli # 2013.01.25. 19:00

Emeses, neked is nagy gratula!:)

Pracli # 2013.01.25. 18:59

Roni, Lana!!! Szívből gratulálok nektek!!! :) Nagyon ügyesek voltatok!

Azért ettől a Kengyel Miklós dologtól most seggre ültem, veszem is elő a könyvet gyorsan..ójajj.

Mamhaaa?? Remélem te is jó hírekkel jössz!!

emeses # 2013.01.25. 18:58

Sziasztok, dfrm123 szép, rám nem is gondolsz! Én is Lana84-gyel és Mamhával voltam a Legfün és.... SIKERÜLT:)))!

dfrm1983 # 2013.01.25. 18:58

Lana! És az írásbelibe mennyire mentek bele?

Lana84 # 2013.01.25. 18:53

Sziasztok!
Először is gratula Roni!!Nagyon ügyi vagy!

Sikerült a vizsgám!!!! :))))
Pedig totál káosz voltam már agyilag....a lényeg, hogy sok minden a vizsgabizottságon múlik...és én velem nagyon aranyosak és segítőkészek voltak, és rávezettek ha elakadtam...szóval csupa aranyos, kedves emberkék voltak....és ahogy visszaolvasom, polgárból mindig csupa aranyos kedves emberkék vannak!!!
Tőlem anyagi jogból:

  • a bíróság mikor módosíthatja a felek szerződését?
  • kiskorúak tartása
  • jogalap nélküli gazdagodás
  • lakáshasználat hogyan alakul a bontóper után (itt szubjektív és objektív tényekre kérdeztek rá)

Pp: perbeli jogképesség-cselekvőképesség
perbeli legitimáció
bíróság mikor helyezheti hatályon kívül az ítéletét
ezeknél a kérdéseknél volt egy kis barangolás jobbra balra...amit nem tudnék feleleveníteni, de mindig körülírták, ha elakadtam...

Gt: - ki lehet tag, felelőssége
- tagkizárási eljárás
- cégjegyzék

Nálam ezek voltak a fő témák és ezen belül szóbakerült ez az...de tény, hogy nagyon jóindulatúak voltak!!

Szóval dfrm1983....hajrá..hidd el sikerülni fog!!!! Én tényleg már úgy voltam vele, hogy nah legalább 2 rész sikerüljön, aztán már mindegy csak legyünk valahogy túl...de nem...feladni nem szabad...ott a vizsgánál tényleg előszedik belőled a rejtett tudást is!!! Szóval ha én mondom, akkor úgy is van...mindenki aki ezután megy egy nagy kalappal!! Azért még az éterben maradok!! :))

szakvizsgázó1217 # 2013.01.25. 18:36

Ők nem Pesten laknak, sztem későn fognak hazaérni...

dfrm1983 # 2013.01.25. 18:35

akkor márcsak mamha és lana jelentkezését várjuk!!!!!