Szakvizsga - "A " rész (polgár)


mamhaaa # 2013.01.21. 20:55

Ha a szóbelin akarod még ki tudod egészíteni az írásbelit. Barátnőm az írásbelit elrontotta, de szóban kijavította és 5-t kapott rá. Nem érdekelte őket, h rosszat írt!

Lana84 # 2013.01.21. 20:34

Köszönöm madria...nekem is eszembe jutott, hogy jól jönne egy Pp....mert ugyanis én anyagi jogból írtam nem eljárásból..kvázi miért kellene Pp-re hivatkoznom, vagyis kicseszés lenne, mert én nem vittem magammal...de most előre bocsátom....jó ha mindenfajta témájú jogszabály ott van..elfér a táskába!

Megadod az email címed, vagy hogy kell megnézni? :)

Lana84 # 2013.01.21. 20:32

Köszönöm madria...nekem is eszembe jutott, hogy jól jönne egy Pp....mert ugyanis én anyagi jogból írtam nem eljárásból..kvázi miért kellene Pp-re hivatkoznom, vagyis kicseszés lenne, mert én nem vittem magammal...de most előre bocsátom....jó ha mindenfajta témájú jogszabály ott van..elfér a táskába!

Megadod az email címed, vagy hogy kell megnézni? :)

madria # 2013.01.21. 20:18

Lana84: Szerintem a vizsgafeladatod megoldásához a Pp. 391/C. § az irányadó. Legalábbis én az alapján írtam volna a fellebbezést.
Nekem is elküldenéd a kalóz feladatsort? :)

Lana84 # 2013.01.21. 19:55

dfrm1983 neked már korábban megküldtem..:)..csak az van nincs másom..:(

dfrm1983 # 2013.01.21. 19:25

Lana 84 légysz nekem is küld át!!

Lana84 # 2013.01.21. 19:15

Átküldöm neked gyekeny, ha megadod az email címed!

Valakinek valami hozzáfűzni való a vizsgafeladatomhoz? szívesen venném..... :(

mamhaaa # 2013.01.21. 18:47

dfrm kitartás!!! :)
Pihi aztán újra tanulás! Akkor jobb!

mamhaaa # 2013.01.21. 17:48

Mindent nem lehet tudni 100%-ra. Ma nekem nagyon ment a tanulás. :)
Lehet, h már nagyon izgulok és ezért. Még van pár óra a mai napból. :)

Dr.Attika # 2013.01.21. 17:17

Harminc évesen ne legyen rajtad úrrá a letargia és az érdektelenség. Hamarosan krisztusi korba lépsz.
Sikerülni fog.

dfrm1983 # 2013.01.21. 17:14

Sziasztok! Teljes letargia és érdektelenség lett úrrá rajtam. Hiába próbálom ezt a pozitív szemlélet dolgot, nem jön be.

gyekeny # 2013.01.21. 17:06

Sziasztok!Úgy látom mindenki újult erővel vetette bele magát a mai adagba. Nekem ma valahogy nem volt túl nagy kedvem tanulni, lehet a melegfront teszi, vafgy az , hogy még nem látom a végét, illetve azt látom, hogy úgysem lesz időm mindenre.
Dfrm igazad volt, úgy döntöttem, hogy a Ctv. általam nem elég fontosnak ítélt részeit átugrom, és megyek a törvényességi felügyeleti eljárásra.
Lana84 köszi a beszámolót. (kalózfeladatsor honnan szerezhető be?)
Mamhaa,Borsopanna nagy kalappal előre is!
Mindenkinek erőt, türelmet, és kitartás!

Lana84 # 2013.01.21. 15:54

Sziasztok!

Ma megjártam a fővárosunkat...tapasztalataim az írásbeli vizsgával:
Az írásbeli vizsgát irodai alkalmazottak vezették le, tehát nem annyira jogban jártas emberkék, ami persze nem baj, és jó fejek voltak, persze elmondták a tutit, hogy szúrópróbaszerűen ellenőrzik ha olyan segédanyagot használsz ami tilos. Ezek: döntvénytár, kommentár, iratminta, BH gyűjtemény, tankönyv...stb. De lehet: novissimás jogszabálygyűjtemény, és ennek alapján a pk gyűjteményt is engedték.
Ami kalózfeladatsor kering az valós...ugyanis én az egyiket húztam, persze részleges kidolgozás pont abból nem volt csak a kommentárra hivatkozott....szóval azt nem tudom milyen más jellegű feladatok vannak még, mert ugye voltunk kb 10-15 en akik polgár anyagiból írtunk.

Az én feladatom az volt, hogy fizetési meghagyásban felperes 400.000,-Ft. vállalkozói díj igény érvényesített. Alperes elismerte az igényt, de kérte, hogy felperes felé fenálló - korábbi jogviszonyából alapuló, jogerős bírósági ítélettel elismert - késedelmi kötbér tartozását számítsák be ami 600.000,-Ft.
Első körben a bíróság alperes beszámítási igényét elutasította, azon indokból, hogy a követelések ugyan egyneműek és lejártak, de nem ugyanabból a jogviszonyból származtak. Másrészt pedig bár alperes igazolta, hogy a követelése végrehajtható határozaton alapul, ugyanez viszont felperes követelése tekintetében nem áll fenn. Az ítélet meghozatalát a bíróság a beszámítási kifogás benyújtásáig felfüggesztette.
Feladatom: alperesi fellebbezés megírása

Szóval én nem ragoztam túl, mert nem is nagyon tudtam de azt írtam, hogy a követelés nem kell, hogy ugyanabból a jogviszonyból származzon, másrészt ugye pénzkövetelés mind a kettő, de a végrehajthatóság szempontjából nem tudtam okosságot, csak azt írtam, hogy mivel alperes felperes követelését nem vitatta, így a bíróság ítéletében végrehajthatónak nyilváníthatja amibe aztán be lehet számítani alperes követelését.
Lehet, hogy tök gáz így, de még mindig nem tudtam rájönni mire kellett volna hivatkozzak. Esetleg ötlet?

Szóval ezt a részt azért jobban átnézem majd.

Hirtelen ennyi....ki is volt még ma?
Nagy kalappal és kitartást mindenkinek!!!

mamhaaa # 2013.01.21. 14:44

:)

dfrm1983 # 2013.01.21. 14:39

Homályos volt?
Olyan sose volt, hogy nem volt!!!:-)

mamhaaa # 2013.01.21. 13:53

Hát igen..csütörtök lesz a legrosszabb..hisz másnap utazás és vizsga. :)Valószínű első leszek.. a picurral. :) Amúgy véletlenségből általában mindig első vagyok a vizsgákon. :)

És ma még mindig csak gazdasági! De hihetetlen mennyire felüdülés a pp-hez képest! Ott azért van még homályos folt bőven.. a polgárról nem is beszélek.

Borsopanna # 2013.01.21. 13:23

Sziasztok! :)

Látom, mára mindenki összeszedte magát és felfrissülve, kisimulva, erőtől telve teszi a dolgát. :) Most már volt völgy, innentől gyerekek már csak olyan magasságok várnak ránk, mint minimum a K2!!! :)
Hajrá mindenkinek, ügyesen megcsináljuk! :)

Mamhaa: ügyes vagy, és jó, hogy jól megy a gazdasági! :) Szerintem csütörtökön már nem azért fogsz fohászkodni, hogy legyen még 1 heted, hanem azért, hogy minél hamarabb péntek délután legyen. Ez a vizsga is hasonló, mint a szülés: nem érdemes elnyújtani a végét... :)))

drfm: ügyes vagy, hogy így nyomod! :) Csak így tovább! :)

Madria: üdv a csapatban és sok szerencsét mindenhez! :) Pörgess vissza pár oldalt a fórumon, igazi kincset érő infókra lelsz! :)

mamhaaa # 2013.01.21. 12:03

:)

Mit nem adnék még 1 hétért!! :)
Én pénteken megyek... ma ezerrel gazdasági-gazdasági!
Kis öröm ért azzal, hogy erre legalább emlékszem. :)
A tegnapi depresszió után ez kellett a lelkemnek. :)

dfrm1983 # 2013.01.21. 11:46

Én is javaslom a forum visszamenőleg történő olvasását, mert abból nagyon sok hasznos infó kiderül. vannak fent szóbeli és írásbeli kérdések is.
Gyermekeim.... számomra megindult a visszaszámlálás!!!!!Egy hétig még nyomom aztán hálidéj!!!!!

mamhaaa # 2013.01.21. 10:50

Érdemes a fórumot visszamenőlegesen olvasgatni, és akkor elég sok kérdésedre választ kapsz!

madria # 2013.01.21. 10:10

Sziasztok!
Február elején megyek szakvizsgázni. Első vizsga, pp.-ből írok. Nagyon szívesen veszek minden hasznos tanácsot az első vizsgával, illetőleg az írásbeli vizsgával kapcsolatban. Mire kell odafigyelni, milyen írásbeli feladatok vannak, mennyire kérdezik részletesen az anyagot stb. Fogalmam sincs, hogy mire számítsak... :( Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

mamhaaa # 2013.01.21. 08:04

:) Kitartás mindenkinek mára!! Jó, hogy itt vagyunk egymásnak, bátorításként! Mindenkinek vannak mély pontok... de újra és újra tanulni kell.. ameddig van rá idő és lehetőség.

Borsopanna # 2013.01.21. 07:36

Pracli, ez a beszéd! :D Ügyes legyél ma is! :)
A Pp. jó, mert az eleje ismerős lesz a Be. miatt, viszont jó hír, hogy annál 100x jobb! :)
Köszi a szerdai drukkolást, nagyon fogok igyekezni! :)

Pracli # 2013.01.21. 06:16

Sziasztok!!
Borsopanna nagyon szuper vagy,hajrá az ismétléssel,szerdán pedig ezerrel gondolunk rád!!! :)

Mindenkinek mondom,hogy tegnap 7kor elaludtam... Ez a csodás melegfront készített ki mindenkit és nem is csoda,hogy ki voltatok borulva! Nekem úgy hasogatott a fejem,hogy nem bírtam. Egy betűt nem olvastam tegnap!

Csak a lényegre koncentráljatok,minden más felejtős!! Én ma kezdem a barátkozást a pp-vel!

Nyomjuk,ami a csövön kifér és tényleg ne akarjátok,hogy Borsopanna odamenjen...:D

Hajrá!!

Borsopanna # 2013.01.20. 19:21

Gyerekek!

  1. Most mindenki keljen fela gép elől, menjen ki a fürdőszobába és mossa meg az arcát hideg vízzel! Nagy sóhajtás, kifújjuk a szenvedést, nagy levegő, beszívjuk az "igenis megcsinálom"-ot! :)
  2. Kaparjátok össze magatokat!!!!!
  3. Itt a finis, ITT MÁR NEM FOGJUK FELADNI! EGYÉBKÉNT SEM ADJUK FEL SOHA!!!
  4. Nem kell kombinálni, bonyolítani, mélyen belegondolni semmibe, mert a feladat az, hogy ott, akkor, azokra a kérdésekre (!!!) elégséges választ tudjunk adni.

Ennek érdekében tegyünk meg mindent, és nem szabad leülni a gödörbe! Tessék kirángatni saját magatokat! Ne kelljen odamennem...! :)))

...és köszönöm szépen a sok bíztató szót, nagyon fogok igyekezni szerdán. :)

Mindenkinek FEL A FEJJEL, ügyesek leszünk és megcsináljuk! NINCS feladás, nincs orrlógatás!
Harc van, és küzdés! Gyerünk, meglesz!!! :))))