Szakvizsga - "A " rész (polgár)


szakvizsgázó1217 # 2013.01.30. 19:46

Hajrá szomszéd!! :)

dfrm1983 # 2013.01.30. 19:34

Mindenkinek köszönöm, tényleg!!!!!!!

Lana84 # 2013.01.30. 19:16

Bocsi, lehet, hogy magamból indultam ki...nekem nem jutott időm sem a csőd sem a felszámolásra....csak pár dolgot tudtam volna mondani róla de nem részletesen...csak arra hivatkoztam, hogy van amikor csak azt kkérdezik, mit tudsz róla...nem kell részletesen... de sajnos amíg az ember nincs túl rajta, abszolút nem tudja mit szelektáljon, hogy ne robbanjon szét az agya...így én azt szelektáltam ami a végére maradt volna.

Nagyon nagyon szorítok neked dfrm1983!!! Próbálj azért nem bepánikolni...ne gondolj bele, hogy mi lesz, csak a vizsgára koncentrál...minden rendben lesz...küldjük az energiát....az én kis családom is pont akkor küldte - utólag kiderült - amikor bent voltam és sikerült is...szóval egész délután küldjök így biztos megkapod!!! :)) csak pozitívan!!

Pracli # 2013.01.30. 19:06

A Kengyel könyv nekem is megvan, és tényleg mennyire jó benne a vht! Nem is értem, hogy az elején miért nem ezt néztem...de jobb későn, mint soha!:)

Dfrm!!! Nagyon szorítok holnap! Szerintem már akkora szurkolótáborod van, hogy nem lehet gond! :)

ludmilla-00 # 2013.01.30. 18:59

Sziasztok,
dfrm1983, még egyszer, jó nagy kalappal kívánok holnapra!

dfrm1983 # 2013.01.30. 18:29

Sziasztok!Mindenkinek nagyon szépen köszönöm, hogy szurkol. A vérnyomásomat nem mérem, mert szerintem a vérnyomásmérő kiakadna.Sajnos vannak dolgok, amire nem jutott időm, de a legnagyobb baj, hogy amire jutott időm, azt sem tudom, úgy ahogy kellene, de nagyon bízom benne, hogy a bizottság tagjai figyelembe veszik, hogy ez már nem egyetem és nem államvizsga.
A gazdasági jogi részhez annyi hozzáfűzni valóm van, hogy a csőd-és felszámolás fontos, legalább is, ahogy visszaolvastam a fórumot, gyakorta olvastam, h. kérdeztek belőle. Egyebekben Lanának igaza van, kisajátítás.., szerzői jog...,társasház..hát tanulja meg, akinek ingere van rá és ezek nem lényegi dolgok.Én még Lanát annyival egészíteném ki, hogy a közbeszerzés sem olyan lényeges.....
De ha holnap, valami szerzői jogi szakjogász vagy közbeszerzésben jártas kolléga fog velem szemben ülni, lefordulok a székről az BIZTOS!!!!

emeses # 2013.01.30. 18:10

Kedves Dfrm!
Tegnap is gondoltam Rád, hogy már biztos 200 a vérnyomásod! Az éltessen, hogy ez az utolsó szar este aztán holnap hawaii dj napfény!!!!
Nagyon, nagyon szorítok, írj hamar!!
Lana: csőd felszámolás azért nem olyan kivételes! (kérdezd meg a cégbíróságot:).)

Hanna007 # 2013.01.30. 18:04

Borsospanna, nagyon köszönöm az anyagot!

lemon # 2013.01.30. 14:19

Kedves dfrm1983!

Ha sikerül a kengyel-féle könyvből a vh-t továbbküldhetővé tenni, akkor kérlek nekem is!
Köszönöm! Egy kalappal a szóbelire!

Lana84 # 2013.01.30. 14:02

Bár előre nem tudhatjuk milyen összetételű a bizottság...de az ilyen vht, társasház tv, hagyatéki elj, csőd-felszámolási elj., kisajátítás, sajtóhelyreigazítás, szerzői jog ....szóval az ilyen kiegészítő jogszabályokat nem szokták mélységekben kérdezni, hiszen ezek speciális területeken jelentkeznek és éppen ezért Ők sem akarnak belebonyolódni olyanban amiben mondjuk nem mozognak otthonosan...szóval csak a lényeget... ez magánvélemény volt.. :) - persze akinek ez a szakterülete az kérdezheti, de szerintem nem gyakori és nem ezen fog múlni...vagy talán az 5ös múlik rajta -

Lana84 # 2013.01.30. 13:56

...mármint NEM nyugtató válasz...:)

Lana84 # 2013.01.30. 13:55

a vht úgy, hogy én kétszer elolvastam ... van a ami bennmaradt, van ami kinnmaradt...:) na jó ez nyugtató válasz... én azt nézném ami a GYIK nél meg van említve ..

Lana84 # 2013.01.30. 13:52

Halihó!

vagyok vagyok...csak dolgozóban...dfrm1983 nyugi nyugi....mély levegő, benntart, kifúj...:)...ezt holnap még egy párszor meg kell ismételned...nem lesz baj....küldjük az energiát!!! Az írásbelivel kezdenek, amit a témából ki lehet hozni nézegesd...de pl nálam semmi mást nem kérdeztek a témánál... de van aki igen.
Hajrá!!!

dfrm1983 # 2013.01.30. 12:36

vht nagyon jól benne van a kengyel könyvben!!!Ha sikerül holnap, akkor az enyémből kifénymáslom, beszkennelem és elküldöm. Szóval pracli szurkolj, és lesz kengyel vht-d, amennyiben kell persze

Pracli # 2013.01.30. 12:20

Dfrm! Szurkolok holnap nagyon!! Ügyesen!! A feladatod megoldása szerintem is jó és ítéletet kell ilyenkor hozni én úgy gondolom.

Kedves többiek...ez a vht...mégis hogy???:)

Mókusok # 2013.01.30. 10:59

Szerintem jó a megoldásod, I.fok jó, csak az indokolást kell változtatni. A formát nem igazán tudom eldönteni, de még ha azt szóban korrigálod is jó jegyet kell, hogy kapjál rá:)Minél többet gondolkodom rajta annál inkább az ítélet fele hajlok, és mintha lenne rá valahol mintafeladat is, egy kollégám szerint, aki az a-részből írt:)
Csak ügyesen és várjuk a beszámolódat holnap;)

dfrm1983 # 2013.01.30. 09:44

Borsopanna köszönöm!!!!!
Mókusok! Mi a vélemény az írásbelivel kapcsolatban?

Borsopanna # 2013.01.30. 09:39

Szia mindenki! :)

drfm: oltári nagy kalappal, de akkorával, hogy elbírja Kína éves végtermékét! :)))) Nyugodtan, szépen, okosan. Menni fog. Csak ezt a pánikolást tudnám kinevelni belőled... :)

Hanna, Ludmilla és Bob: küldtem nektek mail-t. :)

Mindenkinek jó készülést és sok szerencsét kívánok! :)

Mókusok # 2013.01.30. 09:13

Hát gyerekek, én még a c oldalon küzdök, de azért olvasgatok itt is, mert ez még hátra van.
dfrm1983 nagy kalappal holnapra!Visszaolvastam az írásbelidet is, hát "Borsopanna szavaival élve": add el azt a lovat holnap, bármit is akarnak venni:)
És ha tartod az anyag szétküldést is, akkor meg nagy király vagy és gondolj rám is, a mail címem látszik.

Jó tanulást mára mindenkinek!

Hanna007 # 2013.01.30. 08:42

Kedves dfrm1983!

Nagyon köszönöm előre is a segítségedet.

Sok sikert csütörtökre!

dfrm1983 # 2013.01.30. 07:52

Borsopanna, Mamhaa, Emeses, Lana , Roni hol vagytok?????Pozitív szemlélet már nem akar hatni.................

dfrm1983 # 2013.01.29. 19:53

Kedveskéim! Amennyiben a csütörtöki vizsgát sikeresen abszolválom, olyan szeretetcsomagot állítok össze a polgáros anyagból, hogy csak zúg....lesznek benne tételek, feladatok, kommentárok, iratminták, minden mi szem szájnak ingere..., vagyis összeszedek mindent, amim van.

ludmilla-00 # 2013.01.29. 19:31

Kedves dfrm1983, szívesen fogadnám én is az említett anyagokat! Nagyon szépen köszönöm előre is!
Nagy kalappal mindenkinek!
csillagviragok2@freemail.hu

Hanna007 # 2013.01.29. 15:14

Sziasztok!

Én is most készülök 'A' részből szakvizsgára. Valaki át tudná nekem is küldeni a kidolgozott kérdéseket?

Van esetleg valakinek Gt. írásbelihez korábbi vizsgakérdésekből összegyűjtött anyaga?

Nagyon köszönöm.

Email címem: kissjudithanna@gmail.com

Bob84 # 2013.01.29. 13:06

Sziasztok!

Én most tervezem, hogy jelentkezem "A" szakvizsgára, nagyon hasznosak ezek az információk, amiket leírtatok.

Valaki átküldené nekem is a vizsgához tartozó kidolgozott tételeket, amiről szó volt pár oldallal lejjebb?

Köszönöm szépen előre is!

A címem: astorialakas@gmail.com