Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Édrien # 2011.02.26. 21:08

Gratulálok dr Katus!:)
Külön köszönet az infokert... hasznos,mint mindig!

hunfrakk # 2011.02.26. 22:21

allokációval kapcsolatos kérdések megválaszolásához elgendő választ ad a jogszabály?

vagy egyéb irodalmat is érdemes hozzá olvasni?

köszi

Szegednapfény # 2011.02.28. 19:52

Sziasztok !
A Legfőbb ügyészségen milyen szóbelizni"A" részből, ha volt ott valaki.Az írásbelit totál megkérdezik ? A három részből kérdezgetnek, mi van ha " nem ugrik" be valami, vagy nem tudok válaszolni, és hallgatok ...

Az eddigi kérdéseket olvasgatva, hirtelen többre nem is tudnék válaszolni, csak úgy "csípőből"...

hunfrakk # 2011.02.28. 20:05

lehet tudni, hogy hol fogsz vizsgázni?
ki lehet ezt vhogy következtetni?

Szegednapfény # 2011.02.28. 20:13

A Legfőbb ügyészségen a Markó utcában a negyedik emelet 458. a vizsgáztató polgáriból. Én egy kis cégnél vagyok speciális területen ( hírközlés) ezt figyelembe veszik, vagy próbálják lehúzni a vizes lepedőt...

hunfrakk # 2011.02.28. 21:12

tekintettel személyedre és arra ahol, és amit dolgozol,
a LÜ-en fogsz vizsgázni?
hallottam már ilyet, akkor a HM volt a nyerő
LÜ-n nagy a rend és a szigor

kondidori # 2011.02.28. 21:41

Én az LÜ-n a 130-as szobában voltam, nagyon tündéri bizottságnál. Másfél óra volt a vizsga, de nagyon alap dolgokat kérdeztek. De végig mentünk mindenen, de nem volt, ilyen mellbeakasztós kérdés.

Szegednapfény # 2011.03.01. 08:35

Köszi a válaszokat ! Bár a másfél órás vizsga egy kicsit megrémített!!!!!
Én sem értem miért az ügyészségre megyek, mikor nem büntetőből vizsgázok, meg nem is ezen a területen vagyok...

Romani ite domum! # 2011.03.01. 09:02

Sziasztok!
Egy technikai jellegű kérdés:
A vizsgára még a három év letelte előtt jelentkeztem és ennek megfelelően a munkáltatóm tanúsítványt állított ki, hogy a három évhez szükséges maradék időben foglalkoztat. A vizsgára kell vinnem arról igazolást, hogy ez tényleg így megtörtént, ő foglalkoztatott a vállalt hiányzó időszakban, vagy elég a jelentkezéskor beküldött tanúsítvány?

Köszönöm, Brian.

Egyébként sajnos tiszta ideg vagyok :(

hunfrakk # 2011.03.01. 09:34

nem kell vinni vizsgára igazolást

ha jóváhagyták jelentkezésedet, akkor minden rendben is van

Romani ite domum! # 2011.03.01. 09:35

Kedves Hunfrakk!

Köszönöm a gyors választ! Brian

Szegednapfény # 2011.03.01. 10:37

Gazdasági jog....
Már " totál hülye" vagyok az illetékességet sem értem, kérlek segítsetek !
Az írásbelim a következő volt:tudom szabványfeladat, de mégis....
A.M. Ingatlanközvetítő Kft ügyében a társaság jogi képviselője üzletrész átruházás és székhely
változás bejegyzés iránti kérelmet terjesztett elő a cégbíróságon. Ezzel egyidejűleg a Kft tagja
bejelentette, hogy a bejegyzési kérelem alapjául szolgáló taggyűlési határozat megtámadása
iránt indított pert a megyei bíróságon és erre hivatkozással kérte a peres eljárás befejezéséig a
változásbejegyzési eljárás felfüggesztését.
A cb. a változás bejegyzési iránti eljárást a taggyűlési határozat megtámadása iránti perben
hozott jogerős határozat meghozataláig felfüggesztette.
Az elsőfokú végzés ellen a társaság jogi képviselője fellebbezést nyújtott be, amelyben a
felfüggesztés megszüntetését és az eljárás folytatását kérte.
Készítsen az ügyben másodfokú határozatot.
....................
Én: felperesként a jogi képviselőt megjelölve - alperesként a kft tagját abíróság nevében végzést
hoztam tárgyaláson kívül, melyben a jogi képviselő fellebbezését elutasítottam és a cb. döntést
helybenhagytam. Hivatkozva a Ctv. 32.§ (1) 45.§ (1) (5/, illetékre: Ill.tv. 50.(4), fellebbezés: Pp.
239.§, jogi képviseletre: Pp. 73/A, Pp. 212.§ (1), perköltségre: Pp.78.§ (1), Ctv. 32.§ (3).

Tehát ha ha jól értem a cb. hozott első fokon egy felfüggesztő végzést.Ez ellen fellebbezett a jogi
képviselő a megyei bírósághoz ? Itt a megyei bíróság lett volna a II.fok és ő neki kellett hozni a másodfokú határozatot? Én azt írtam , hogy a bíróság felfüggesztést helyben hagyó határozata
ellen az Ítélőtáblához fellebbezhet.
A cégbírósági eljárás háromfokú ? Elsőfok a cb., másodfok a megyei bíróság és harmadfok az
Ítélőtábla. Most ez hogy van ? Ha én azt írtam, hogy a megyei bíróság hozott másodfokon
felfüggesztést helybenhagyó határozatot, ez ellen lehet még fellebbezni az Ítélőtáblához, vagy ez
pervezető végzés és nem lehet.
Valahogy legyetek szívesek röviden elmagyarázni a feladat illetékességét !............
Előre is köszi:

yuri # 2011.03.01. 11:58

A hatáskört nem érted nem az illetékességet.

kondidori # 2011.03.01. 12:19

A cégbíróság mindig megyei bíróság, tehát a másodfokú eljárásra az ítélőtáblának van hatásköre (Pest Megyei Cégbíróság 1. f., Fővárosi Ítélőtábla 2.f.)

kondidori # 2011.03.01. 12:20

Nem akarok gonoszkodni, de ha nem tudod a különbséget a hatáskör között, illetve felmerül benned igy 1 nappal a szóbeli előtt, hogy hány fokozatú a cégbírósági eljárás, hát...

mamhaaa # 2011.03.02. 11:09

Küldtem a gmail címre pár jó anyagot!

Libertin (törölt felhasználó) # 2011.03.02. 16:04

Mitől függ, hogy valaki milyen bizottsághoz kerül? Van-e jelentősége a joggyakorlati időben eltöltött munkakörnek, pl közigben, ügyészségen dolgozó ügyészt stb kap a bizottságba cenzorként, vagy ez a puszta véletlen műve?

hunfrakk # 2011.03.02. 16:06

95%-ban a véletlen műve
(szerintem)

Juca03 # 2011.03.03. 10:07

Kedves Mamhaa!

Hogy tudok hozzáférni a gmailes címre feltöltött anyagokhoz?
Én még csak most fogom elkezdeni a felkészülést, még új vagyok :))))

Köszönöm a segítséget!

netusufloro # 2011.03.03. 10:53

Sziasztok!
Tud valaki segíteni, hol találom meg a neten a PK-kat? A büntetőnél egyszerű, de nem kevés időt igénylő munka volt! Esetleg valaki összeszedte már az A3-hoz tartozó jogszabályokon túli részeket?
Kösz, N

hunfrakk # 2011.03.03. 11:19

PK-kat complex jogtárból lehet összeszedni
neten nincs fent - én legalábbis nem találtam

gmail-es fiók:
szakvizsgazok@gmail.com
jelszó: szakvizsga

netusufloro # 2011.03.03. 11:53

Köszönöm a gyors választ Hunfrakk. Sajnos ott sem találtam PK-kat, de nem adom fel.
N

Juca03 # 2011.03.03. 12:27

Én is köszönöm a választ Hunfrakk!

Szép napot!
Juca03

kondidori # 2011.03.03. 13:57

A www.jogiszaki.hu-n össze van gyűjtve, de jelenleg nem elérhető, mert valami jóindulatú hackerbácsi/néni megtámadt bennünket, estére megpróbáljuk helyreállítani az oldalt.
Addig türelmeteket kérjük.

L.Vera # 2011.03.07. 07:14

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Ha sikerült a szakvizsgám "B" részből és most szeretnék polgári jogból jelentkezni, akkor a befizetett csekken és a kérelmemen kívül, kell még valamit csatolnom a kérelmemhez?

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!

Vera