Szakvizsga - "A " rész (polgár)


Pöszke # 2013.02.03. 10:56

Sziasztok!
Márc. 28-án fogok vizsgázni, tudnátok segíteni, hogy hol is kezdjem? Miből tanultok? Könyv? Jogszabály? Mindkettő? A jogiszaki oldallal mi lett, tudja valaki?
Kérnék szépen én is kidolgozott gt-t :)
Gratulálok a sikeres vizsgázóknak és kitartást a még előtte állóknak!

dfrm1983 # 2013.02.03. 10:45

Sziasztok!
Olvasom, hogy sokan gondban vagytok a gazdasági jogi résszel, h. mi az ami kell és mi az,ami kevésbé.
Gt-Ctv-Cstv mindenképpen.
A Gt-ben az egyes társaságokig minden nagyon fontos és részletesen kell. Majd a tv. elkezdi ugye az egyes társaságokra vonatkozó szabályokat ismertetni, megmondom őszintén itt kkt-bt-kft részletesen megtanultam, viszont az Rt-ből már erősen szelektáltam.
Ctv-ben mindnekinek javaslom, hogy az egyes eljárásokat először tv-ből alaposan olvassa el, majd mindegyikhez max. egy két oldalas vázlat!!!!
Cstv-ben a csődeljárásból és a felszámolásból is vannak szelektálható részek, itt is javaslok egy egyszeri alapos átolvasást, amely után az ember rájön, h. melyek a lényeges részek.

Ssspirit86 # 2013.02.03. 09:17

Gratulálok azoknak, akik sikeres túl vannak a vizsgán!!!

Nekem most indul a tanulás, 25.én lesz az írásbelim...:(

lemon # 2013.02.03. 08:56

Sziasztok!

A gazdasági rész mennyi idő alatt tanulható meg?
Nem tudom hány napot hagyjak rá!
A polgári tételsornál a 84. tételhez mit tanultok: a kiskorúakról való állami gondoskodás?
A társasház törvénynél az egész kell vagy csak az alapítás?

Várom véleményeteket!:-)

Gyheni # 2013.02.02. 22:36

Sziasztok,

a családok védelméről szóló törvény az anyagi jogi tételsor elején fel van tüntetve, de végül ténylegesen kell valamelyik tételhez?

én személy szerint Gt kidolgozásból az utolsó tételeket (OBA, szövetkezetek és társai) terveztem tanulni, a többit hatályos jogszabályból, mert több idő összenézni a jegyzetet a törvénnyel, mint alapból nekikezdeni.. de ez persze csak az én véleményem :)

az engem is érdekelne, hogy az egyéni vállalkozói törvény, csődtv. mennyire részletesen kell mert a gt és a ctv is iszonyat sok..

jó éjt mindenkinek!!

szakvizsgázó1217 # 2013.02.02. 16:38

Szerintem felesleges, addigra úgy is elfelejted :)én nem tanulom meg.
Lemon szerintem a gazdasági kidolgozott jó, minden benne van, amit tudni kell(ene). A törvényekben sokkal kuszábban van benne. Egyébként ha melléolvasod, a törvény zanzásított változata.

dragonfly # 2013.02.02. 15:32

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a közig perekkel kapcsolatban. A 326.§ (12) bekezdésében foglalt laza kis felsorolást meg kell tanulni, vagy elég, ha néhányat jegyzek meg?

lemon # 2013.02.02. 10:54

Sziasztok!

A gazdasági részhez az a kidolgozott, ami körbe-körbe jár véleményetek szerint elég? Hatályos is?
Bele kell merülni a jogszabályokba?
Jó tanulást mindenkinek!

dfrm1983 # 2013.02.02. 07:07

Friplifrapli! Többnyire semmit!:-)

Friplifrapli # 2013.02.01. 22:04

Köszi szépen! :) Kérdés: ezzel a jogi segítségnyújtásos törvénnyel mit kezdjek? Egyszer már átfutottam, de visszahivatkozik azokra a részekre, amik nincsenek feladva... Hazardírozzak, vagy ne?

Borsopanna # 2013.02.01. 20:41

Sziasztok! :)

Mindenkinek oltári nagy, hatalmas négylevelű lóhere ültetvényt kívánok! :) Most elsősorban Madriának, Friplifraplinak és dragonfly-nak.

Dragonfly: NEM kivégzés, hanem mennybemenetel lesz! :) Hozd el nekünk a szép kék papírt! :)

NagyÉvi: és ez így teljesen normális is. Úgyhogy a lentieket arra a két órára szánom. :) Nagyon ügyes leszel, drukkolok neked! :)

Juramentum: atyaég, megtisztelsz! :) Egyébként hidd el, nagyon szép, érdekes ez az anyag. Kívánom, hogy találj benne kedvenc részeket, úgy még jobban fog menni a felkészülés! Meg fogod csinálni. Érted is szorítok nagyon! :)

Mindenkinek szép és hasznos hétvégét kívánok! :)

dfrm1983 # 2013.02.01. 19:48

.....ja le:-)

dfrm1983 # 2013.02.01. 19:48

Szia Szomszéd!
Lassan kezdem kiheverni, a munkahelyemen mindenki azt hitte,hogy megvágtak, olyan arcot vágtam. Aztán ugye elmeséltem az élményeimet, meg az eredményt. A válasz az volt, hogy bolond vagyok,h. nem örülök az eredményt meg ki nem......ra le.:-)

ildiciedu # 2013.02.01. 19:46

Borsopanna:
Még csak most fogok jelentkezni, a mennyiséget látva májusra gondoltam először, mert nagyon nincs szabadidőm (munka, kicsi gyerek...). De gondoltam időben nekiállok, ha van ilyen egyáltalán. Azon nevettem magamban, hogy államvizsga alatt is majd kipurcantam, pedig akkor még se gyerek, se munka és halálra idegeskedtem. Most eldöntöttem, hogy azért se sajnáltatom magam, és nagyon jól esik olvasni a soraitokat is.

Elég jónak tűnik a novissima-s anyagi könyv, már csak be kellene kebelezni. PP-ből beszereztem a BH-kal kiegészített törvényt, szerintem sokkal többre nem futja az időből.

Nagyon szurkolok mindenkinek a jövő héten, és a hétvégén semmi para, úgy is megcsináljátok!

nagyévi # 2013.02.01. 19:20

Borsopanna!
Teljesen igazad van abban amit írtál,a nap 24 órájából 22- ben én is így állok hozzá, csak este amikor már nagyon fáradt az ember, és már csak pár nap van kicsit negatívabban látom ezt. De minden reggel újult erővel és igyekezettel vetem magam az anyagba! Csapattársaimnak akik hétfőn és szerdán jönnek pedig kitartást, és meg fogjuk csinálni!
Ui: köszi mindenkinek a bátorítást! Jó felkészülést itt a hajrában!!

szakvizsgázó1217 # 2013.02.01. 19:03

dfrm kiheverted már a tegnapot? :)

dfrm1983 # 2013.02.01. 19:01

Nem lesz az kivégzés!!!!!!Minden lehet, de az nem.

madria # 2013.02.01. 18:59

Én csak csütörtökön megyek. :( Mindenképp várom a beszámolókat a sikeres vizsgákról! :)

Friplifrapli # 2013.02.01. 18:56

Nah, akkor már hárman vagyunk szerdán...

dragonfly # 2013.02.01. 18:32

Szerdára tűzték a "kivégzésem napját" :)

juramentum # 2013.02.01. 18:09

Borsopanna, a kiskátéd annyira tetszik, hogy kiteszem a falamra és ha majd elkeseredve érzem magam, azt olvasom.:)
Már látom, milyen kemény tavaszom lesz...

madria # 2013.02.01. 17:42

dragonfly: Én is hétfőn írok Pp.-ből! :) Mikor szóbelizel?

dfrm1983 # 2013.02.01. 17:03

Sziasztok!
Úgy látom megjöttek a fórumra a friss husik!!Mindenkinek kitartást, jó készülést ehhez a tömérdek anyaghoz.
PRÓBÁLJATOK GYAKORLATI PÉLDÁKAT IS MEGTANULNI EGYES JOGINTÉZMÉNYEKHEZ!!!Ez nagyon fontos.
Elkezdtem szétküldözgetni a "szeretetcsomagomat"
Mindenkinek puszi

dragonfly # 2013.02.01. 16:41

Sziasztok!

Hétfőn Pp-ből írásbelizek. Majd jelentkezek a feladattal. Szorítsatok és kitartást azoknak, akik még a felkészülés közepén, vagy elején tartanak és külön is nagyon sok kitartást és erőt kívánok azoknak, akik a finisben vannak.

"ain't no mountain high enough"

(Ja és Dávid is le tudta győzni Góliátot, tehát bármilyen isteni csoda is jöhet!)

Jó tanulást Mindenkinek!

gyekeny # 2013.02.01. 13:46

Sziasztok!Jön valaki február 18-án írásbelizni?Én ugyanis akkor megyek....