Szakvizsga - "A " rész (polgár)


fantasmagora # 2010.11.15. 10:10

Sziasztok,

jön vki most pénteken (11.19.)vizsgázni?

kondidori # 2010.11.15. 19:52

Újra elérhető a jog.webatu.com!

Elnézést kérünk a műszaki hiba miatt, de mivel ez egy nonprofit oldal, ezért egy ingyenes tárhelyen üzemeltetjük. Viszont az elmúlt időszakban annyira megnövekedett a forgalmunk (a múlt héten adminisztráltuk a 110.000. letöltést), hogy a szolgáltató ideiglenesen korlátozta az oldal elérhetőségét.
Ha minden jól megy, kb. két héten belül átköltözünk egy fizetős tárhelyre, ahol talán már zavartalan lesz a működés.

Thetys # 2010.11.16. 08:46

Kondidori, köszönjük szépen a lehetőséget és az oldalt!

fágica # 2010.11.18. 09:28

Kedves Kondidori,
köszönöm, hogy tájékoztattál, csak kissé be voltam parázva a vizsga előtti napon, magamat szidhatom, hogy elmulasztottam korábban letölteni. Ne kellett volna az utolsó pillanatra hagyni, de szerencsére sikerült a vizsgám így is. A jövőben is számítok az oldalra, mert nekem nagyon sokat segítettek a kidolgozott anyagok. Ha Te csinálod az egész oldalt, nagy köszönet érte.

kondidori # 2010.11.18. 10:38

Kedves Fágica!

Átküldtem volna neked a határozatmintákat, de nem írtál email címet. Kerestelek a fórumon keresztül, de gondolom már akkor késő volt.

Egyébként mi volt a feladatod?

Romani ite domum! # 2010.11.24. 07:24

Kedves Fórumozók!

Ha "polgári jog"-ból szeretnék írásbelizni a kérelembe csak ennyit írjak, vagy a minisztérium honlapján szereplő "polgári jog és családjogot".Köszi a választ: Brian

Romani ite domum! # 2010.11.24. 07:27

Még egy technikai kérdés: milyen személyes adatokat kell megadni? (szül.hely idő? stb)

kondidori # 2010.11.24. 08:09

Szerintem anyja neve, szül ideje, helye, lakcím elég, én legalábbis ennyit irtam , mondjuk ezt a diploma másolatból is látnák.

Szerintem a család és polgári jogot nem lehet külön venni az írásbelin, ez a lehetőség csak a munkajog tb esetében működik.

Romani ite domum! # 2010.11.24. 08:14

Kedves kondidori!

Köszönöm szépen a választ!

Üdv: Brian

Szegednapfény # 2010.11.26. 21:45

Kedves Fórumozók, és már vizsgán átjutottak !

Most már anyagilag is be kellene fektetni a felkészülésre !Mivel elég drágák, mi a tapasztalat novissima vagy a dialog szakvizsgakönyvek kellenének a felkészüléshez illetve mit preferálnak a vizsgán?

Szegednapfény # 2010.11.26. 21:53

Kedves Vizsgázók !

Még egy kérdés...
A minisztérium honlapján csak 2009-es tételsorok vannak, van valahol frissebb kiadás?

Dr.Attika # 2010.11.26. 23:00

Van. Mégpedig a minisztérium honlapján a 2010-es.
De ha szabad javasolnom ne a tételsor alapján készülj, mert nem is az alapján kérdeznek. A vonatkozó törvények hatályos változatát tanulmányozd és a vonatkozó jogegységiket, kollégiumi véleményeket. Ez elegendő. Ha módod van rá a törvényjavaslatok miniszteri indoklásátis olvasd át.

kondidori # 2010.11.26. 23:40

Szegednapfény!

Melyik minisztérium oldalán nézted? Az irm-et már kim-nek hivják és a kim.gov.hu-n meg is találod a 2010-es tételsort.

Szegednapfény # 2010.11.27. 08:25

Köszönöm a segítséget, megtaláltam !

  • még milyen szakvizsga könyvekből érdemes tanulni ?
kondidori # 2010.11.27. 17:38

Alk: Novissima
Kig:tv
Eu:jegyzet - webatu
MUJ+TB: tv+ jegyzet-webatu (eu tb: novissima)
Pp, Ptk, Gt: tv+jegyzet
BJ, Be, BV: tv+jegyzet

Én legalábbis igy csináltam.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.27. 20:53

Eu tb???? Ugye viccelsz?

kondidori # 2010.11.27. 21:16

Nem én, most nem tudom benne van-e a tételsorban, de régen benne volt a nyugdij-, meg az eü-rendszerről két eu rendelet.

Szegednapfény # 2010.11.29. 13:11

Köszi a felkészüléshez a segítséget!

Romani ite domum! # 2010.12.02. 11:30

Sziasztok!
Véleményetek szerint, ha az eljárásjogi részből csak a törvényt tanulom, (kommenteket, indokolást stb. nem) a vizsgát milyen eséllyel lehet abszolválni? Tud valaki olyan esetet, hogy így is sikerült?
Üdv: Brian

Amelie27 # 2010.12.02. 12:38

Brian, a kérdés inkább úgy helyes, hogy tudunk-e valakit, akinek volt ideje a kommentárt is elolvasni :)
Szóval persze, hogy elég a törvény, általában az ötöshöz is!

Romani ite domum! # 2010.12.02. 13:27

Kedves Amelie!

Köszönöm a megnyugtató választ! Nekem nem lesz időm a törvény szövegén kívül másra eljárásjogból. Üdv: Brian

dr. Juci # 2010.12.02. 17:40

Sziasztok!

Ma voltam OIT-ban, a Füredi-féle bizottság már nem a HM-ben van, hanem itt, segítőkészek, de továbbra is kérdezik az OBA-Tpvt.-közbeszerzés stb. témákat, közbeszerzésből mindenkinek javaslom, hogy legalább a webatus anyagot fussa át. Én jogesetecskéket nem kaptam, gondolom, mert látták, hogy nem ügyvédjelölt vagyok. Kérdéseim:
Gt:

  • egyszerűsített végelszámolás
  • ismeretlen székhelyű cég megszüntetése
  • választottbírósági eljárás lehetősége
  • ki rendelhet el hivatalból közbeszerzési eljárást (ezt nem tudtam)

Ptk:

  • tulajdonjog védelme
  • szerződés semmissége
  • jognyilatkozat adása/pótlása
  • szóbeli végrendelet
  • nagykorú gyermek tartása

Pp:

  • viszontkereset, alperesi ellenkérelem, fellebbezési ellenkérelem, csatlakozó fellebbezés
  • fellebbezés elutasítása hivatalból
  • perindítás jogi hatályai
  • speciális szabályok a házassági perekben, azt hiszem, ennyi volt, mindegyik sikerült, tavasszal becélzom a C-részt, és nagy hajrá mindenkinek, aki ezután vizsgázik!
szakvizsgázó78 # 2010.12.03. 23:30

Sziasztok!
A héten vizsgáztam az OIT-ban, kezdetben örültem, hogy nem a rettegett Füredi bizottsághoz lettem beosztva, de nem volt szerencsém, mehetek újra, igaz csak pp-ből.
Ptk: közös tulajdon, ági öröklés, nagykorú gyerek tartása.
Gt: részvényfajták, felszámolás,
Pp: első tárgyalás munkaügyi perben, keresetlevél kötelező elemei, fellebbezés - csatlakozó fellebbezés.

A pp-t egy fiatal ügyvédnő kérdezte, ugyan nem volt rosszindulatú, de olyan részletességgel, hogy a bíró megnyitja a tárgyalást...
Hiába mondtam, hogy még soha nem voltam tárgyaláson a válaszuk csak annyi volt, hogy ez gyakorlati vizsga, és aki jön annak mindent tudnia kell.
Csak azt tudnám, hogy ezt miért nem lehet tankönyvből megtanulni.

dr. Juci # 2010.12.04. 09:43

Kedves szakvizsgázó78!

Nem rettegett az a Füredi-bizottság, tök humánusan osztályoztak a közbeszerzés stb. kérdések ellenére, és figyelembe vették azt is, ki ügyvédjelölt és ki nem, úgyhogy ne félj, ha esetleg náluk újráznál Pp-ből, sőt! Gyakorlati vizsga olyan területen, amiből nincs gyakorlatod, hát ez nagyon "kedves"... Legközelebbre jobb bizottságot kívánok, tényleg nagyrészt ezen múlik...

dr. Juci # 2010.12.04. 09:47

Nagy itt a csend egyébként, mindenki ennyire tanul? Ha jól követtem az eseményeket, Thetys a következő versenyző dec.6-án, ugye?