Szakvizsga - "A " rész (polgár)


szakvizsgázó1217 # 2013.02.26. 13:34

Tud vki az alábbiakon kívül más telefonszámot a szakvizsga titkárságon?

06-1-795-2100
06-1-795-1891

NEM veszik fel a telefont, pedig ügyfélszolgálati időben próbálnám hívni őket.

A szakvizsga helyét szeretném megtudni, mert nem érek oda délre a KIM-be a hirdetésre.

Ardyenn # 2013.02.26. 12:09

sziasztok Harcostársak! :)
nekem ez a vizsga lesz az utolsó március végén.. a törvényeken kívül javasoltok tankönyvet a felkészüléshez? vagy bármilyen jó jegyzetet? eszméletlen ez a mennyiség... jó kis hónap lesz a március.. :) :/
kitartáááás és hajrááá Mindenkinek! :)

szakvizsgázó1217 # 2013.02.26. 09:45

Köszönjük szépen! :)

dfrm1983 # 2013.02.26. 09:10

Hajrá Szakvizsgázó1217 + mindenkinek, aki a héten vizsgázik!!!Már csak két szar nap a mai és a holnapi!!!!Utána pedig hatalmas megkönnyebülés!

Dr.Attika # 2013.02.26. 07:15

Szerintem a megoldás kulcsa a Pp.264.§-a. Tárgyalás kitűzése nélküli elutasításnak csak az 5 éves elévülési idő elteltével van helye. Tehát a 6 hónap nem. Tárgyalás tartására kellett volna csak utasítani.

szakvizsgázó1217 # 2013.02.26. 06:45

Igen, úgy tűnik, hogy igaza van. Tudnia kellett, hogy az a barátja ott volt a kölcsönügyletkor. Ezt nem vettem észre, illetve nem is gondoltam rá.

Én is paff vagyok, de muszáj kitartani. Hajrá!!!

Ssspirit86 # 2013.02.25. 18:56

Áh, semmi energiám tanulni...
Egy ügyvéd ismerősöm ezt írta, érdekes megközelítés..
"Szia,

amit írtál a határidőkkel helytálló, én máshonnan közelítem meg a kérdést.

260. § (1) A jogerős ítélet ellen perújításnak van helye, ha

  1. a fél oly tényre vagy bizonyítékra, illetőleg olyan jogerős bírói vagy más hatósági határozatra hivatkozik, amelyet a bíróság a perben nem bírált el, feltéve, hogy az - elbírálás esetén - reá kedvezőbb határozatot eredményezhetett volna;

(2)582 Az (1) bekezdés a) pontja alapján a felek bármelyike csak akkor élhet perújítással, ha az ott említett tényt, bizonyítékot vagy határozatot a korábbi eljárás során hibáján kívül nem érvényesíthette.

Az én álláspontom szerint a felperes nyilván tudott arról, hogy a kölcsönnyújtáskor volt ott egy tanú, tudott arról is, hogy készült átvételi elismervény, ami a tanúnál van, azaz a tény amelyre hivatkozni kíván a perújításban, már ismert volt előtte az elsőfokú eljárásban is, ettől függetlenül ezt nem adta elő, a tanút nem idéztette be. A te érvelésed akkor állná meg a helyét, amennyiben olyan bizonyítékot kíván előadni, amelyről addig nem volt tudomása (pl egy tanú, aki látta a pénz átadását, de a felperes nem tudta hogy valaki ezt látta, csak az ítéletet követően derült rá fény). Szóval én helybenhagynám az elsőfokú döntést."

szakvizsgázó1217 # 2013.02.25. 15:41

Hát ez az ismétlés/átnézés kegyetlen. Nem tudom, hogy mit nézzek. ma és holnap pk, szerdán pedig még a végére Gt. remélem, hogy át tudom még nézni. Ssspirit hogy állsz? többiek? kitartás mindenkinek!

Gyheni # 2013.02.25. 12:41

Ssspriit: én is a megváltoztató ítélettel értek egyet. általában BH-s feladatot adnak, ha tudsz keress rá a BH-ra.

remélem jobban vagy. kengyel könyvem meg otthon maradt a családnál basszus és legközelebb egy hónap múlva vizsga után jutok haza.. ehem. így jártam :(

szakvizsgázó1217 # 2013.02.25. 12:00

Akkor nem írtatok aokan A-ból Azért kérdeztem, hogy mire számítsak, kb. hányan lesznek előttem, mert a szóbelit az írásbelisekkel kezdik.
Ha ezt a helyesbítést elmondod, akkor el kell, hogy fogadják.

Ssspirit86 # 2013.02.25. 11:57

Köszi, ez tényleg jónak tűnik de végülis akkora ökörséget nem írtam...:)
Kb 40en voltunk, de volt aki másik részekből írt, úgyhogy ömlesztve voltunk és csak 9kor kezdtük el írni....
Közölték,hogy aki 11 előtt ki akar jönni pisilni, annak újat kell húznia..

szakvizsgázó1217 # 2013.02.25. 11:50

Kb. hányan írtatok "A" részből, meg tudod saccolni?

szakvizsgázó1217 # 2013.02.25. 11:35

Pp-ből nézd át a perújítást és a fellebbezési eljárást mindenképpen, mert az írásbeli kapcsán tutira rákérdeznek.

szakvizsgázó1217 # 2013.02.25. 11:34

Megváltoztatod, és megállapítod, hogy a perújítási eljárás lefolytatható. Ezután visszaküldöd 1. fokra, ahol le kell folytatniuk az érdemi perújítási eljárást.

Jól van, a Kúria jó lesz :)

Azért phienj is egy kicsit, hogy legyen erőd szerdán!

Ssspirit86 # 2013.02.25. 11:30

jó túllenni rajta, de ez az egy nap már felesleges, mert időm nincs sok..:(

Ssspirit86 # 2013.02.25. 11:30

A Kúrián:))

Kijöttem 70 perc után, minek üljek ott 4 órát...
Ptk 2. felére nem lesz időm, csak úgy, hogy az ismétlő kérdéseket átnézem...
Akkor azt kellett volna írni,hogy megváltoztatom és akkor az elsőfokú bíróságot új eljárás lefolytatására utasítom az ügyben?

szakvizsgázó1217 # 2013.02.25. 11:25

Illetve megváltoztatni kell, ha minden adat a rendelkezésre áll, bocsika. Itt ugye tudjuk, hogy megengedhető a perújítás...

szakvizsgázó1217 # 2013.02.25. 11:24

Szerintem jól oldottad meg. Hatályon kívül kell helyezni és új határozat hozatalára kell kötelezni az 1. fokú bíróságot.
Hol lesz a szóbelid? Jobban vagy már?

Ssspirit86 # 2013.02.25. 11:16

Sziasztok!

Írásbelin az alábbi jogeset fogadott, ebben kérném a segítségeteket.
Felperes alperes ellen pert indított, mert az tartozott neki 100e ft-al, de bíróság a keresetlevelet elutasította,mert nem volt bizonyítéka rá.Az ítéletet 2004. januárjában kézbesítették.
Ezt követően felperes 2005. februárjában perújítási kérelmet nyújtott be. Kérelmében előadta, hogy 2004. májusában találkozott egy régi barátjával, aki ott volt a kölcsönügyletkor. 2004 júliusában ez a barát átadta neki azt az átvételi elismervényt, ami igazolja, hogy a pénz átadására sor került. Felperes ezt követően lebetegedett, majd kórházba került és a gyógyulását követően tudta csak benyújtani perújítási kérelmét. A bíróság elutasította a kérelmét tárgyalás nélkül, mondván a perújítási határideje 6 hónap és a betegségétől függetlenül a kérelem elkésett.
A feladat az volt, hogy hozzak másodfokú határozatot.
Én hivatkoztam az 5 éves jogvesztő határidőre és köteleztem az elsőfokú bíróságot új határozat hozatalára a perújítás kérdésében, hiszen felperes igazolta azt, hogy az ítélethez képest miért csak egy évvel később terjesztette elő a kérelmét....de az 5 éves jogvesztő határidőbe még mindig benne van...

szakvizsgázó1217 # 2013.02.25. 06:24

Ssspiritnek szurkolok az írásbelin.

Dfrm tőled mit kérdeztek vht-ből?

dfrm1983 # 2013.02.24. 21:34

Vht-ből javaslom Kenygel Miklós könyvét!!!!!!Rövidebb és tömörebb, mint a törvény, én is abból tanultam, bele is kérdeztek, és meg is tudtam válaszolni a kérdést!!!!
Hajrá!!!!!

Ssspirit86 # 2013.02.24. 19:09

Köszönöm mindenkinek a bíztatásokat, tök jól esik, hogy így ismeretlenül is támogattok/támogatjuk egymást:)

Nálam már közöny van, a világot már nem fogom megváltani:)

Holnap jövök az írásbeli kérdésemmel, kérlek Titeket, hogy majd segítsetek értelmezni!

harald # 2013.02.24. 18:51

Vht részben szelektálható, a vége már egyszerűbb, mert a logikája ugyanaz...

Ma benéztem az anyag elejébe, mintha újat ovasnék.
Felső fokon beindult a betojás.

Gyheni # 2013.02.24. 16:11

Sziasztok, Vht. mennyire szelektálható? mert rohadtul unom már.. és még a felénél sem járok.

Ssspirit, remélem már jobban vagy, nálam is biztos lesz majd iszonyatos nagy para, aztán a közöny állapota, majd vizsga előtti nap már a teljes undor, nem tudom te hogy vagy éppen, de valahogy próbálj meg túllendülni, és bízzál magadban, másnak sem könnyebb, te sem vagy butább mint más!!!!!!!! és szerencse is mindig sok kell, tehát úgyis van olyan tényező amit nem tudsz befolyásolni, épp ezért is nem szabad/nem éri meg kikészülni.

Tartsatok ki!

szakvizsgázó1217 # 2013.02.24. 14:54

Köszönöm szépen, igyekszem :) :(