Szakvizsga - "A " rész (polgár)


IROB # 2013.03.02. 02:37

Kedves Kollégák!
Lenne közöttünk valaki, aki hétfőn írásbelizik?
Nagyon nagy kalappal, sok sikert s megköszönöm,ha röviden jelezni szíveskedik.
Üdvözlettel:
Irob

harald # 2013.03.01. 16:04

Ismételek-ismételek, de egyre szörnyűbb. Mintha semmit nem tudnék...

mrswarr # 2013.03.01. 14:55

Spirit! Ugyan már-ez nem önlejáratás. Tekints rá úgy, mint tapasztalatszerzésre. Most már tudod, hogy nagyjából mit, hogyan kérdeznek, milyen egy vizsga. A vizsgáztatókkal ne törődj-kikaptad a rosszabbat, de sokan sokkal normálisabb bizottságról számoltak be-legközelebb az is összejön.
Amit tudsz, azt már tudod, rátanulni könnyebb lesz és így kapsz három jobb jegyet, ami talán egy jobb minősítést is megalapoz. :)
Az alkoholos italok valóban sokat lendítenek a közérzeten. Kitartást a következő próbához!!!

Gyheni # 2013.03.01. 12:59

jájájájjj mi van itt kérem szépen :) először is Ssspirit nagyon sajnálom, hogy így jött össze és remélem el tudod engedni a negatív tapasztalatokat, pihenj rá egy kicsit, töltődj és új futamra fel!

szakvizsgázó: Gratulálok :) ügyes vagy! :)

az én véleményem amúgy az hogy itt megfelelt-nem megfelelttel kellene "osztályozni" a vizsgát. ekkora anyagnál, úgy hogy úgyis mindenki dolgozik tovább és 1/10ét használja annak amit megtanult és ez nem az egyetem már... nem is értem minek még itt is jegyeket osztogatni és esetlegesen frusztrálni az embert azzal, hogy na vajon hanyast kap.

na igen, március van már. közeleg a március 27. megteszem ami tőlem telik, drukkolás rám fér :))))

szakvizsgázó1217 # 2013.03.01. 11:23

Köszönöm Pracli! :)

Pracli # 2013.03.01. 09:24

Márti gratulálok Neked!! Szép volt, ügyes voltál, plusz küldtem Ates jegyzetet!:)

Spirit, tudom könnyű mondani, de ne add fel, még egy kis ismétlés, csiszolgatás és menni fog!!! Ilyen bárkivel megeshet!

Henikém, most te jössz, szurkolunk! ;)

szakvizsgázó1217 # 2013.02.28. 19:47

Sziasztok! Megjártam a Kim Szalay utca 16-ot (ott volt a vizsga). 3-3-3-t kaptam. Összességében örülök, hogy sikerült, és ami esetleg negatívum volt, azzal nem foglalkozom, mert nincs értelme.

Kérdések:

Ptk: tulajdonjog tárgya és tartalma, milyen jogai vannak a tulajdonosnak, milyen birtokvédelmi eszközök vannak, ezen belül a jegyző és a bíróság részletesebben; milyen esetben módosíthatja a bíróság a szerződéseket, mit jelent a felek tartós jogviszonya; vállalkozási szerződésben mi a felek kötelezettsége; mikor bonthatja fel a bíróság a házasságot, ez részletesen, tényállásos és megyezéses bontás.

Pp: na ez kemény volt. nem konkrét kérdések, hanem példákon keresztül, volt, hogy a kérdést sem értettem. különleges eljárásokból a házassági per; perújítás, de olyan kérdések, amik a PP-ben sem voltak így benne. nem baj. több apróbb kérdés is volt még, de már nem emlékszem többre.

Gt: társasági határozatok bírósági felülvizsgálata, Kft. tagjegyzéke mit tartalmaz, elismert és tényleges vállalatcsoport, egyéni cég.

Ennyire emlékszem.

Mindenkinek kitartás, aki még előtte áll!

Ssspirit fel a fejjel!

Gyheni, és a többiek kitartás!!

dfrm1983 # 2013.02.28. 17:09

Ssspirit86!

Egyáltalán nem járattad le magad, ilyenre még csak ne is gondolj!!!Javaslok némi alkoholtartalmú folyadék fogyasztását, az segít átlendülni az olyan tévképzetekben, amiben most vagy. Polgárral pedig ne is foglalkozz egy pár hétig, még gondolat szintjén se.
Mert, ha rögtön nekivágsz ilyen rossz paszban, annak jó vége nem lesz.
Nekem is borzasztó élmény volt a polgár, igaz nekem sikerült, de mindhárom része alig verte alulról az elégségest, úgy h. két hónapot tanultam, és csak szarokat kérdeztek.
Nagyon megalázó volt, teljesen hülyének éreztem magam, a Pp-s faszi, minden szavamon röhögött.... Én január legvégén voltam, és talán most kezdem megemészteni a történteket.

Lana84 # 2013.02.28. 12:45

Ügyes legyél Szakvizsgázó!!

Dr.Attika # 2013.02.28. 08:34

"Én hivatkoztam az 5 éves jogvesztő határidőre és köteleztem az elsőfokú bíróságot új határozat hozatalára a perújítás kérdésében, hiszen felperes igazolta azt, hogy az ítélethez képest miért csak egy évvel később terjesztette elő a kérelmét....de az 5 éves jogvesztő határidőbe még mindig benne van..."

Látod ez tényleg nem volt helytálló.
Mint írtam a Pp. 264.§-ra figyelemmel csak tárgyalás tartására kellett volna utasítani és nem új határozat hozatalra.A tárgyaláson kellett volna boncolgatni, azokat amit leírtál.

Sajnálom, hogy nem sikerült, majd a következő fog.

Lana84 # 2013.02.28. 08:26

Dehogy járattad le magad Spirit!!! Sajnálom, hogy nem sikerült, de ettől még nem dől össze a világ...mindannyian (persze vannak kivételek) úgy megyünk oda, hogy felkészülünk minden eshetőségre, mert abszolút benne van a pakliban...persze most rossz érzésed van, hiszen egy rossz vizsgaélmény el tudja venni az ember kedvét...de mint Te is mondtad, kevés időd volt rá, de az eddigi tudást nem vehetik el tőled, szóval kicsit rátanulsz még és menni fog!! Én nem tudom, hogy miből írtál..pp azt hiszem? lehet jobb lenne (könnyebb) anyagiból írni...de Te érzed.
Igen ahogy írtad a vizsgáztatókat...nagyon sok múlik rajtuk és ha lekezelően bánnak veled, az iszonyatosan lebénítja az embert .... és nem szép tőlük, hogy a szemedben kedvesek de egyébként meg el vagy könyvelve...
Fel a fejjel... és próbáld meg feldolgozni magadban és nem tragédiaként átélni, mert ez nem tragédia! Vannak fontosabb dolgok az életben....ez egy plussz dolog amit meg kell csinálnunk, de ettől még nem leszünk egészségesebbek...stb. Úgyhogy most pihenj!!! És mindig azt mondom, hogy pozitívan...akkor is ha kiráz a hideg ettől a szótól :)

Ssspirit86 # 2013.02.28. 08:15

Sziasztok!

Ez most sajnos nem jött össze.
Már a jogesetem megoldásom sem tetszett nekik és a bírónő nem is értette, hogy miért ilyen választ adtam neki...Én ezzel mondjuk továbbra sem értek egyet. Alapjáraton rendesek voltak, de azért összemosolyogtak, amikor nem tudtam valami számukra evidens dolgot, ami nekem nem volt szimpatikus. A gazdasági részből kettőt nem néztem át: rt és közbeszerzés, nah pont ebből a kettőből akartak kérdezni- a végén már minden mindegy alapon meg is mondtam ezt nekik.. Amúgy a gazdaságit szó szerint szerették volna hallani.. Polgárból jogképesség-cselekvőképesség, semmisség-megtámadhatóság, nagykorú gyerek tartása, közös tulajdon volt a kérdés. Pp-ből még a jogorvoslatokat meg a tárgyalás felfüggesztését kérdezték.
Életem egyik legrosszabb élménye volt, az biztos.Borzasztóan kevés volt ez az idő, pláne, hogy 9 nap után kiborultam és nem is nagyon tudtam tanulni. És így meg csak saját magamat járattam le :(

Sok sikert a többieknek!!!

Lana84 # 2013.02.28. 07:24

Sajnos nem tudok válaszolni a kérdésedre szakvizsgázó, de nagyon drukkolok neked ma!!!!!

Spirittel mizujs? Remélem boldog mámoros hangulatban telt az estéje azért nem jelentkezett.. :)

Hajrá Mindenkinek!!

Szakvizsgazo2013 # 2013.02.27. 20:39

Sziasztok! Kérdésem lenne, hogy a végelszámolás törlését a taggyűlési határozat meghozatalától számított 15 napon belül kell benyújtani? Köszi!

Lana84 # 2013.02.27. 14:03

Hajrá Spirit!! :)

harald # 2013.02.27. 13:35

Természetesen a pozitív beszámolókat. :)

harald # 2013.02.27. 12:05

Várom a beszámolókat...

Lana84 # 2013.02.27. 09:36

Tudom, hogy nehéz, de ilyenkor meg kell próbálni kicsit kikapcsolni az agyat, nem arra gondolni mi is lesz ma....ha ismételsz se vidd túlzásba ...hallgass egy kis zenét...:) Minden oké lesz!!

Ssspirit86 # 2013.02.27. 09:25

Köszönöm!!!!!! Borzasztóan görcsbe áll a gyomrom :(
Délben indulás!
szakvizsgázó1217, próbálj meg még ma belehúzni!

Lana84 # 2013.02.27. 08:04

HAJRÁÁÁ HAJRÁÁ Spirit és holnapra neked is szakvizsgázó! Meg Mindenkinek!! Menni fog, ügyesek lesztek, megcsináljátok és kész!!! :))

szakvizsgázó1217 # 2013.02.27. 07:14

Nagyon szorítsunk Ssspiritnek!

Dr.Attika # 2013.02.26. 16:57
szakvizsgázó1217 # 2013.02.26. 16:56

Közben elértem a "B" számán őket, és azt mondta, hogy nem mondhatják meg a helyet előre, de nem baj, ha később megyek, akkor is megmondják, szóvel kedves volt a hölgy, akivel beszéltem. Azért köszönöm!

harald # 2013.02.26. 16:17

Ha esetleg van ismerősöd, aki a kpi közigazgatásban dolgozik, akkor menj be hozzá, és onnan hívd fel. A belső telefonhálózatos telefonokat felveszik...
Sajnos ez van!

Ssspirit86 # 2013.02.26. 14:47

Szia!

Sajnos van ilyen, hogy nem veszik fel :( Én is csak ezeket tudom :((

Köszi Dr.Attika, hogy reagáltál Te is a jogesetre !