Szakvizsga - "A " rész (polgár)


VViki31 # 2013.09.25. 12:29

Kedves Gyekeny!

November 4-én megyek írásbelizni polgárjogból.
Ha nem túl nagy kérés Kérlek, küldd át nekem e-mailben az említett anygot. Előre is köszönöm!
email címem: vikike.varga84@gmail.com

gyekeny # 2013.09.24. 10:43

CSibe1986!

Dobj rám egy e-mailt, és neked is átküldöm...

MacskaMalvin # 2013.09.24. 09:35

Azt hiszem ha budyéhoz hasonló biztottságot kapna mindenki akkor nem lenne senkinek sem problémája...

egyszer fognánk már ki mi is ilyet, csak egyszer!!!!!

ámen

Csibe1986 # 2013.09.24. 08:40

Gyekeny!

Engem érdekelne az írásbeli feladatsor. Kérlek, küldd át nekem e-mailben. Előre is köszönöm.

Stefan13 # 2013.09.24. 07:58

De jó ilyen tapasztalatokat is hallani!:) Kicsit visszaadja a reményt...
MacskaMalvin: egy kalappal holnapra!!! Gondolj bele: te holnap este már nyugodtan alszol:) Aztán várjuk a beszámolót a kedves és aranyos bizottságról!:)

budy # 2013.09.23. 19:27

Sziasztok!
Gondoltam megosztom múlt heti tapasztalataimat, bár nem gondolom hogy különösebben tanúságos volna, jórészt egyetértek az előzőekkel.
Anyagi jogból írtam, valamiért jobban vonzott mint a többi, és miután azzal kezdődik a vizsga, fel tudsz készülni abból a témakörből amit írtál, plusz az a vizsgáztató aki ezzel foglalkozik, nem viszi túlzásba a saját részét, és átadja a stafétát relatíve gyorsan.
Lehet h jó bizottságot fogtam ki, de nagyon rendesek voltak, és ők is tudják hogy nem apró a mennyiség. Épp emiatt nem is várnak el kimerítő felsorolásokat, vagy szabatos-tökéletes fogalmazást. Persze ha valaki ötösre gyúr, arra ez nem vonatkozik :) Egy dolog viszont biztos:
mindig beszéljetek, ne tűnjön úgy, hogy maradt megválaszolatlan kérdés, főleg ha jó a bizottság, rá fognak vezetni. Az alapokat viszont izomból tudni kell, de gondolom aki itt van, ez nem is kérdés :)
Nekem erre három hetem volt, és egyszer olvastam el mindent, igaz figyelmesen. Mindenkinek kalappal, és relax :-)

MacskaMalvin # 2013.09.23. 14:26

szerdán, és tényleg ezek a legszörnyűbb napok....a szövetkezet meg a közbeszerzés van még hátra, és ismétlek, de kész vagyok...

gyekeny # 2013.09.23. 12:17

Sziasztok, ha valakit érdekel van egy "kalóz" írásbeli feladatsorom, vegyesen Ptk, Pp...Szívesen átküldöm, ha kell.Megjegyzem sokan kaptak olyat ami szerepel közöttük.Én Ptk-ból írtam, és analóg feladatot kaptam.

Stefan13 # 2013.09.23. 10:52

MacskaMalvin: a mélypntokat illetően én is túl vagyok már néhányon!:) Valahogyan át kell lendülni rajta, ha másképp nem megy pár óra szünet és újra neki kell állni. Egyébként hogy állsz az anyaggal? Az utolsó pár nap a legrosszabb, bár én csak jövő héten megyek, de már nagyon elegem van! Te mikor vizsgázol pontosan? Valaki jövő héten jön?

tivin79 # 2013.09.23. 09:29

Köszönöm a segítséget!

Stefan13 # 2013.09.21. 14:45

Sziasztok!

Én október első hetén megyek, még az eljárásjoggal küzdök... Úgy érzem fogytán az erőm és még ismételni is kellene. Nem tudom, hogyan fogok a végére érni, már kezdem feladni. Pedig ez lenne az utolsó vizsgám:(
Hogy lehet ezt mind megjegyezni???

MacskaMalvin # 2013.09.21. 14:04

Bátorítást kérek, mélypont van...

Ti is tanultok? megy valaki a héten?

Bacardi1 # 2013.09.21. 08:04

Sziasztok!

Polgári jog I.,II. és III. (Novissima Kiadó, 2011-es, legutóbbi kiadások, valamint

Polgári eljárásjog I. és II. (Novissima Kiadó, 2009-es, legutóbbi kiadások)könyveimet eladnám.

Email: bacardi1@freemail.hu

drnyuszi # 2013.09.20. 08:15

MacskaMalvin: Előre is köszönöm.

A közös email cím: polgarszakvizsga2013
jelszó: polgarlaw201313

MacskaMalvin # 2013.09.19. 15:19

Hello!

Tegnap vagy ma volt valaki? Info? Nekem már közeleg az időpont...

Nekem lehet, h vannak anyagok jogiszakiról, ha megtalálom, köv. 7en elküldöm addig sajnos nem tudok ezzel a kérdéssel foglalkozni..

Ja, és szerintem aki még gondolkozik rajta, az vegye számításba, h nem muszáj A részből írni:) B-ből sokkal jobb:)
jó készülést Mindenkinek!:)

tivin79 # 2013.09.19. 11:36

Sziasztok!

Tudnátok segíteni a közös lista elérhetőségével kapcsolatban?

Én november végén megyek.

Előre is köszönöm!

vizsgázó2013 # 2013.09.19. 11:20

Sziasztok!

Én november végén szeretnék menni! Ki miből tanul?

drnyuszi # 2013.09.19. 10:45

Sziasztok!

RB 22 En régebbi hozzászólásokból azt olvastam, hogy az eljárás jogot nem ajánlják írásbelinek. A polgár elég sokrétű, ott több olyan terület van, amibe belehúzhatsz. Én ezért választottam a gazdasági jogot.

drkriszti:
Már elkezdtem olvasgatni, nézni a fent lévő anyagokat, tanulgatni:) de munka mellett nem könnyű.

Én az írásbelitől félek jobban, főleg hogy bármilyen feladat lehet, és inkább az elvárás,hogy jól sikerüljön.

Valakinek nincsenek meg azok a példák, amik a jogiszaki-n voltak fent régen? mert az az oldal megszűnt:(

Ti hogy tanuljátok ezt a rengeteg anyagot?

drkriszti # 2013.09.19. 05:53

Sziasztok!

drnyuszi, én is december elején megyek vizsgázni, nekem ez lesz az utolsó. :)
Te mikor kezdesz neki a készülésnek?

drnyuszi # 2013.09.17. 12:04

Sziasztok!
Én december elején megyek vizsgázni. Jön esetleg valaki akkor?
Gazdasági jogból írásbelizek- vagyis tervezem.
Rendelkezik esetleg valaki ilyen írásbeli feladatokkal?

RB22 # 2013.09.16. 17:36

Sziasztok!

Kérdésem: szerintetek melyikből könnyebb írásbelizni polgári jogból vagy eljárásjogból?
Szükségem lenne tapasztalatokra, mert most kezdem a szakvizsgát és hát... van egy jó pár dolog, amiben nem vagyok biztos.

Köszönöm :)

MacskaMalvin # 2013.09.16. 08:44

a héten vagy a köv. héte megy valaki közületek?

MacskaMalvin # 2013.09.14. 13:20

gratulálok rally, dejó neked is :)

Miculi # 2013.09.14. 12:50

Sziasztok!

Ha valakit érdekel, eladnám Novissima kiadós Polhári jog I-III Második kiadású 2011-es könyveimet egyben.
Akit érdekel az a gabriellakotras@gmail.com címre írhat.
Szép napot és jó felkészülést mindenkinek!

rally # 2013.09.13. 22:58

PS hozzá kell tennem, hogy az rt témát tegnap este olvastam át - ennyit a szerencséről. : )